جشنواره زمستانه گروه مهاجرتی افق ماندگار با هدایای ویژه

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا

تحصیل در کشور کانادا یکی از پر طرفدار ترین مقصد ها برای دانشجویان جهان می باشد چرا که کشور کانادا خدمات و امکانات ویژه ای در دانشگاه ها و کالج های خود برای آنها تدارک دیده است همچنین مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا یکی از روش های اصلی مهاجرت به این کشور می باشد.

اگر شما هم به فکر مهاجرت و یا تحصیل در کشور کانادا هستید و نیاز به اطلاعاتی در این حوزه دارید این مقاله از گروه مهاجرتی افق ماندگار پاسخی کامل به سوالات شما خواهد بود.

چرا تحصیل در کانادا؟

بهتر است قبل از شروع صحبت درباره تحصیل، ویژگی ها و دلایل تحصیل در کانادا را بررسی کنیم.

دانشگاه های کانادا جز برترین دانشگاه های جهان سطح آموزش پیشرفته

دولت کانادا توجه زیادی به صنعت آموزش کشور خود دارد که این امر موجب افزایش سطح تحصیل در این کشور شده و آن را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل کرده است.

دریافت اجازه کار پس از تحصیل در کشور کانادااجازه کار حین تحصیل

در کشور کانادا شما می توانید تا هفته ای 20 ساعت به کار های دانشجویی مشغول شوید و بخشی از هزینه های تحصیل خود را از این طریق تامین کنید.

امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور کانادا دریافت اقامت پس از تحصیل

شرایط ویژه ای برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده به این صورت که دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار کانادا تغییر داده و به مدت 3 سال در این کشور سکونت داشته باشند و مشغول به کار شوند.

هزینه تحصیل در کشور کانادا به نسبت سایر کشور ها کمتر استهزینه تحصیل پایین

هزینه تحصیل در کشور کانادا نسبت به کشور های اروپایی و آمریکا مخصوصا با توجه به نرخ ارز، کمتر است که در کنار امتیاز اجازه کار و اقامت پس از تحصیل، به انتخاب بسیار مناسبی از این جهت تبدیل شده است.

امتیازات تحقیقاتی برای دانشجویان در کاناداامتیازات تحقیقاتی

کشور کانادا امتیازات و بودجه های متنوعی برای انجام امور تحقیقاتی در نظر گرفته که در مقاطع تحصیلی بالاتر می توانید از آن برخوردار شوید.

بورسیه های تحصیلی کاناداارائه بورسیه های تحصیلی

دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور کمی دشوار است اما اگر نمرات و رزومه تحقیقاتی خوبی ارائه کنید شانس تحصیل رایگان و یا دریافت تخفیف شهریه تحت عنوان اسکولارشیپ برای تحصیل را دارید. بورسیه های تحصیلی به صورت فول فاند فقط غالبا برای مقاطع دکترا در دسترس هستند.

دانشگاه ها و کالج های کانادادانشگاه ها و رشته های متعدد

در کشور پهناور کانادا برای تمامی رشته های تحصیلی دانشگاه ها و کالج های متعددی اعم از دولتی و غیر دولتی، شبانه روزی و روزانه وجود دارد.

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا

یکی از سوالات پر تکرار اکثر افراد در جلسات مشاوره این است که شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟ ساده ترین پاسخی که برای این سوال می توان داد این است که شما برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در مرحله اول نیاز به معدل کل مقطع قبلی، ریزنمرات و اصل مدارک ترجمه شده به علاوه نمره آزمون زبان آیلتس آکادمیک، تافل یا دولینگو (با توجه به نوع دانشگاه) دارید و در مرحله بعد با توجه به مقطع تحصیلی ممکن است نیاز به سابقه کار مرتبط، کار پژوهشی و ارائه تحقیقاتی نیز داشته باشید.

تحصیل در کالج های کانادا

کالج های کانادا مراکزی مشابه با دوره های فنی و حرفه ای در کشور خودمان می باشند که در آن بیشتر دوره ها به صورت عملی برگزار می شوند و کمتر به مباحث تئوری می پردازند. پیش نیاز ثبت نام در کالج های کانادا داشتن مدرک دیپلم می باشد. با توجه به آپدیت اداره مهاجرت کانادا در تاریخ 22 ژانویه 2024، قبل از اخذ پذیرش تحصیلی نیاز به گواهینامه استانی یا Attestation letter از استان مربوطه دارید. تا این تاریخ یعنی 31 ژانویه هیچگونه جزئیاتی در رابطه با نحوه اخذ این گواهینامه منتشر نشده است.

 • مدت دوره ها: بین 1 تا 2 سال
 • حداقل معدل: 12 و یا بالاتر
 • سطح زبان: داشتن حداقل آیلتس 6 یا معادل آن

جزئیات بیشتر درباره این مقطع: تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

اولین مقطع دانشگاهی در این کشور مقطع کارشناسی می باشد البته در بعضی از دانشگاه های کانادا مقطع لیسانس نیز تدریس می شود. برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی یا undergraduate نیز از تاریخ 22 ژانویه 2024، نیاز به ارائه گواهی نامه استانی یا Attestation letter می باشد. توجه داشته باشید بدون این گواهینامه درخواست پذیرش شما ریجکت می شود، بنابراین تا مشخص شدن قوانین استانی و ایالتی لطفا منتظر بمانید.

 • مدت دوره ها: بین 3 تا 4 سال
 • حداقل معدل: 13 و یا بالاتر
 • سطح زبان: داشتن حداقل آیلتس 6.5 یا معادل آن

جزئیات بیشتر درباره این مقطع: تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

مقطع کارشناسی ارشد در کانادا جهت کسب تخصص در رشته تحصیلی دوره لیسانس می باشد که به دو صورت کورس محور و یا پژوهش محور برگزار می شود.

 • مدت دوره ها: بین 1 تا 2 سال
 • حداقل معدل کارشناسی: 13 و یا بالاتر
 • سطح زبان: داشتن حداقل آیلتس 6.5 یا معادل آن

جزئیات بیشتر درباره این مقطع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

پس از کارشناسی ارشد شما می توانید در مقطع دکترا در کانادا ادامه تحصیل دهید. این مقطع کاملا پژوهش محور می باشد و استاد راهنما نیز همراه شماست.

 • مدت دوره ها: بین 3 تا 5 سال
 • حداقل معدل کارشناسی ارشد: 15 و یا بالاتر
 • سطح زبان: داشتن حداقل آیلتس 6.5 یا معادل آن

جزئیات بیشتر درباره این مقطع: تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

سیستم تحصیل در مدارس کانادا کمی با ایران متفاوت است به عنوان مثال در کشور کانادا مدارس کودکان را بر اساس سن آنها رده بندی می کنند و با توجه به سن مقطع تحصیلی شما نیز مشخص می شود. همچنین در کانادا تحصیل در مدارس به دو صورت روزانه و شبانه روزی ، خصوصی یا دولتی تقسیم شده و دارای دو مقطع دبستان و دبیرستان یا primary و secondary می باشد.

تقریبا می شود گفت تمام مدارس در کشور کانادا دوره هایی برای تقویت زبان دانش آموزان برگزار می کنند که با توجه به نوع مدرسه می تواند رایگان و یا غیر رایگان باشد همچنین در سه پایه آخر تحصیلی مدارس کانادا شما می بایست مشابه با دانشگاه ها تعداد واحد های مشخصی را جهت ورود به رشته مورد نظر در دانشگاه گذرانده باشید.

دریافت پذیرش از دانشگاه ها و کالج های کانادا

دانشگاه ها و کالج های کانادا چه دولتی و چه غیر دولتی شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی را دارند و خدمات متنوعی برای آنان در نظر دارند، همان طور که در بالا اشاره شد دریافت پذیرش از این دانشگاه ها و کالج ها نیازمند داشتن نمره آیتس و پروژه های تحقیقاتی می باشد. به شما پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه ادامه این صفحه به یکی از دو مقاله زیر نیز مراجعه کنید.

دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا

دریافت پذیرش از کالج های کانادا

همچنین اگر به دنبال ثبت نام فرزند خود در مدارس کانادا هستید مقاله زیر برای شما کار آمد می باشد.

ثبت نام و تحصیل در مدارس کانادا

میانگین هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل با توجه به ایالت و مقطع تحصیلی شما می تواند متفاوت باشد اما در ادامه میانگینی از هزینه های تحصیل در کانادا را برای شما قرارداده ایم.

 • شهریه: بین 13 تا 20 هزار دلار کانادا در سال
 • اجاره مسکن: بین 1000 الی 1500 دلار کانادا
 • بیمه درمانی: بین 40 تا 80 دلار کانادا
 • دریافت ویزا و اقامت: حدود 150 دلار کانادا
 • پذریش و ترجمه مدارک: 150 دلار کانادا
 • کتاب و جزوه های آموزشی: 30 الی 45 دلار کانادا در ماه
 • حمل و نقل: بین 70 تا 100 دلار کانادا در ماه
 • هزینه غذا: 300 الی 350 دلار کانادا در ماه
 • بلیط هواپیما: بین 50 الی 80 میلیون تومان از تهران تا ونکوور

مقاله هزینه زندگی دانشجویی در کانادا پاسخی کامل برای ادامه این بحث می باشد.

شهریه تحصیل در کانادا

هزینه و شهریه تحصیل در این کشور با توجه به پارامتر هایی مانند دوره و رشته تحصیلی، دانشگاه و یا کالج مورد نظر، دولتی و یا خصوصی بودن آن و مرکز آموزشی، شبانه روزی یا روزانه بودن آن هزینه نیز متفاوت باشد اما به طور کلی هزینه تحصیل در مراکز خصوصی و شبانه نسبت به سایر آموزشگاه ها بیشتر است.

بیشتر بدانید: هزینه تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

یکی از سوالات پر تکرار دیگر افراد این است که آیا از دانشگاه های کانادا می توان بورسیه دریافت کرد؟ پاسخ این سوال مثبت است. شما می توانید اسکولارشیپ تحصیلی از روش های تحصیل رایگان و یا دریافت تخفیف شهریه دانشگاه در کانادا است که به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا کمی دشوار است و بیشتر به سوابق تحصیلی شما بستگی دارد.

بیشتر بدانید: بورسیه تحصیلی کانادا

تکمن مالی برای کانادا

داشتن تمکن مالی جز پیش شرط های تحصیل در کانادا است چرا که شما باید ثابت کنید که توانایی بر عهده گرفتن هزینه های تحصیل در این کشور را دارید تمکن مالی مورد نیاز برای این امر با توجه به رشته و طول دوره تحصیلی شما بین 25 الی 45 هزار دلار کانادا می باشد. و طبعا اگر شما متاهل باشید این مبلغ بیشتر خواهد شد. البته مبلغی که به صورت رسمی در آپدیت های جدید توسط اداره مهاجرت اعلام شده برای یک نفر حداقل 20.635 دلار می باشد.

بیشتر بدانید: تمکن مالی برای کانادا

ویزای تحصیلی و اقامت کانادا

مسیر تحصیل در این کشور تا این قسمت بسیار هموار و ساده بود و پس از طی نمودن این مسیر به حیاتی ترین بخش آن یعنی دریافت ویزای تحصیلی و اقامت کانادا می رسیم. شما در ادامه این مسیر نیاز دارید تا اجازه ورود و اقامت در این کشور را داشته باشید. در ادامه مقالاتی برای شما قرار دادیم که با توجه به شرایطی که دارید می تواننند برای شما مفید باشند. اما قبل از مراجعه به آنها حتما این صفحه را تا انتها دنبال کنید، در بخش سوالات متداول نیز بسیاری از سوالات احتمالی شما پاسخ داده شده است.

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می شوند:

 • دریافت پذیرش از یکی از کالج ها و یا دانشگاه های کانادا
 • نشان دادن تای و وابستگی کافی برای اثبات بازگشت به کشور پس از تحصیل
 • ارائه مدارک مبتی بر تمکن مالی کافی
 • قانع کردن آفسیر برای بازگشت به کشور
 • تکمیل مدارک و فرم ها
 • داشتن گواهی عدم سو پیشینه

جزئیات نحوه دریافت این ویزا در مقاله: ویزای تحصیلی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی شامل موارد زیر می شوند:

 • دریافت پذیرش از یکی از مدارس این کشور
 • حداکثر سن 18 سال
 • ارائه مدارک مبتی بر تمکن مالی کافی
 • قانع کردن آفیسر برای بازگشت به کشور
 • تکمیل مدارک و فرم ها
 • همراه بودن حداقل یکی از والدین

جزئیات نحوه دریافت این ویزا در مقاله: ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای همراه کانادا

اگر یکی از سه شرط زیر را داشته باشید می توانید به عنوان همراه ویزای توریستی و یا اجازه کار در کانادا را دریافت کنید:

 • شما یا همسرتان ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید
 • فرزند وابسته شما متقاضی و یا دارنده ویزای تحصیلی کانادا باشد
 • والدین متقاضی یا دارنده ویزای تحصیلی کانادا باشید.

جزئیات نحوه دریافت این ویزا در مقاله: ویزای همراه کانادا

مجوز کار پس از تحصیل کانادا

یکی از دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل دریافت ویزای کار پس از تحصیل می باشد، شما به عنوان دانشجو کشور کانادا می توانید پس از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه ها یا کالج های کانادا درخواست ویزای کار بدهید و به مدت 3 سال در کانادا بمانید و مشغول به کار شوید.

جزئیات نحوه دریافت این ویزا در مقاله: مجوز کار پس از تحصیل در کانادا

اقامت دائم پس از تحصیل کانادا

اگر از دانشجویان دانشگاه ها و یا کالج های دارای DLI در کانادا باشید و قصد داشته باشید پس از تحصیل در این کشور بمانید می توانید با استفاده از روش های استانی اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

جزئیات نحوه دریافت این ویزا در مقاله: اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

ریجکت شدن ویزای تحصیلی

از اتفاقات نا خوش آیندی که ممکن است در مسیر دانشجو شدن در کانادا با آن روبرو شوید ریجکت شدن درخواست ویزای شماست، اما به هیچ عنوان جای نگرانی نیست چرا که گروه مهاجرتی افق ماندگار با داشتن سالها تجربه راهکار های مختلفی برای درخواست مجدد و دریافت ویزای شما را در اختیار دارد. و اطلاعات مفیدی می تواند به شما ارائه کند.

اطلاعات مفید درباره ریجکتی ویزای کانادا: دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

دریافت بورسیه تحصیلی

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟

شرایط کار دانشجویی در کانادا به چه صورت است؟

 • شما در کانادا به عنوان دانشجو در ایام عادی اجازه هفته ای 20 ساعت کار را دارید اما در ایام تعطیلات تا هفته ای 40 ساعت نیز مجاز به انجام کار هستید. مقاله مفید: کار دانشجویی در کانادا

تحصیل در کانادا دشوار است؟

 • پاسخ این سوال بسیار بدیهی می باشد چرا که کاملا به خود فرد بستگی دارد اما به طور کلی اگر از سطح زبان خوبی برخوردار باشید می توانید بسیار بهتر عمل کنید. یادتان باشد دروس در تمامی مدارس و دانشگاه های کشور کانادا به زبان های انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود.

8 دیدگاه دربارهٔ «تحصیل در کانادا»

 1. دانیال رضایی

  سلام با معدل ۱۷ رشته عمران دولینگو ۱۲۰ میتونم بورسیه بگیرم از کانادا؟ سربازی معاف شدم

  1. باید مقطع تحصیلی، سن و گپ تحصیلی که دارید و اعلام کنید تا بتونیم راهنماییتون کنیم. پیشنهاد می کنم با شماره 05131071 تماس بگیرید و از مشاروه تلفنی رایگان ما استفاده کنید.

 2. Sebagai situs slot gacor terkemuka, KOKIGAMES88 memberikan peluang menang yang hampir tak tertandingi.
  Dengan rate kemenangan yang mencapai 98,7%, pemain diberikan kesempatan lebih besar untuk membawa pulang kemenangan besar.

  Angka tersebut bukan hanya sekedar klaim, melainkan hasil dari komitmen situs dalam memberikan pengalaman bermain yang adil dan menguntungkan.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *