بهتر است که بدانید چرا مردم از سراسر جهان تصمیم به اقامت دائم کانادا را میگیرند، یکی از دلایل آن کیفیت بالای سطح زندگی، آموزش و پرورش در سطج جهانی و اقتصاد قوی آن می باشد که مهاجرت به کانادا را به یک فرصت بسیار هیجان انگیز تبدبل کرده است.

اقامت دائم کانادا

ممکن است یک انتخاب ساده به نظر برسد اما اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید روش ها مختلفی وجود دارد و گزینه های زیادی برای اقامت وجود دارد و گاهی انتخاب مسیر مناسب ممکن است ساده باشد ولی همواره شما باید بهترین گزینه را انتخاب کنید و در مسیر درست تلاش کنید تا به اقامت دائم کانادا برسید.

اقامت دائم کانادا

دسته بندی ویزا مهاجرت دائم کانادا

برنامه اسکیل ورکر فدرال

برنامه های استانی PNP: متقاضیانی که علاقمند به زندگی در استان های کانادا هستند این روش را انتخاب می کنند که با سرمایه گذاری در این استان به توسعه اقتصادی آن کمک می کنند.

میتوانید در این لینک برنامه های استانهای مختلف کانادا از طربق مهاجرت استانی و کسب اقامت دائم کانادا را مطالعه کنید.

تجربه کانادایی CEC : این روش برای کارگران خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی که به طور موقت در کانادا زندگی می کنند، مناسب است(آموزش و تجربه کار کانادا از اهداف انتخابی آن هاست).

اسپانسرشیبی خانواده: کانادا به شما کمک خواهد کرد تا مجدد خانواده ها بهم بپیوندند، شما اگر شهروند کانادا هستید می توانید از یک فرد نزدیک که در خارج از کشور هست حمایت کنید (مانند همسر، والدین و یا فرزندان وابسته)

کسب و کار: این روش برای جذب سرمایه گذاران، کارآفرینانی که در خارج از خاک کانادا دارای ارزش قابل توجهی برای کسب و کار قوی و همچنین بدنبال ایجاد فرصت های تجاری جدید هستند بسیار مناسب است و همچنین باعث تشویق مهاجرانی که با بازارهای خارجی آشنا هستند می شود.

اقامت دائم کانادا

ساکنین دائمی چه کاری باید انجام دهند:

به عنوان یک اقامت دائم شما حق دارید:

  • اکثر مزایای اجتماعی شهروندی کانادا را دریافت کنید از جمله مراقبت های بهداشتی.
  • کار، مطالعه در هر جای کانادا
  • درخواست شهروندی کانادا
  • حفاظت تحت قانون و منشور حقوق و آزادی های کانادا
  • شما باید مالیات پرداخت کنید و به قوانین کانادایی در سطح فدرال و شهرداری احترام بگذارید.

ساکنین دائمی چه کاری نمی توانند انجام دهند:

  • رای دادن یا امور سیاسی
  • برخی از مشاغل را که نیاز به تائید امنیتی بالا دارند.

زمان زندگی در کانادا:

برای حفظ موقعیت اقامت دائم کاناد خود باید در طی ۵ سال گذشته حداقل ۷۳۰ روز در کانادا بوده و این ۷۳۰ روز لازم نیست مداوم و پیوسته باشد.برای کمک به پیگیری زمان خود در کانادا، از یک مجله سفر استفاده کنید.

راه های دیگر برای دانستن اینکه شما چه مدت در کانادا بوده اید:

  • هنگام ورود از مامور مرزی بپرسید.
  • کارت اعتباری خود را درخواست کنید و یا تمدید کنید و به شما خواهند گفت آیا واجد شرایط هستید یا خیر.

برای تبدیل شدن به یک مهاجر دائمی، باید یکی از چندین برنامه مهاجرتی و پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC که قبلا به عنوان شهروندی و مهاجرت کانادا شناخته شده را دنبال کنید.

اقامت دائم کانادا

مزایای کسب اقامت دائم کانادا

با اقامت دائم کانادا حقوق و مسئولیت های مشابه به عنوان یک شهروند کانادایی از جمله زندگی، کار(با توجه به برخی محدودیت ها) و تحصیل در هر استان و قلمرو کانادا را دارید.ساکنان دائمی در بسیاری از مزایای شهروندی از جمله برنامه های بازنشستگی کانادا و دریافت مراقبت های بهداشتی در استان و منطقه را می توانند برخوردار باشند.
همه ساکنان دائمی کانادا ممکن است از حقوق، آزادی ها و حمایت های منشور حقوق و آزادی های کانادا استفاده کنند، غیر از مواردی که به طور خاص به شهروندان داده می شود.ساکنان دائمی می توانند پس از زندگی در کانادا در مدت مشخصی برای شهروندی کانادا درخواست کنند.
آنها همچنین حق حمایت از بستگان برای اقامت دائم  کانادا با توجه به شرایط اقامت و اطمینان از نیازهای حمایتی را دارند.

محدودیت ها:

ساکنان دائم کانادا حق شرکت در انتخابات در کانادا را ندارند و نمیتوانند درهر سطحی از مسئولیت های حکومتی انتخاب شوید.

فرم ارزیابی رایگان