جشنواره زمستانه گروه مهاجرتی افق ماندگار با هدایای ویژه

سفر به کانادا با موسسه مهاجرتی افق ماندگار

ویزای توریستی کانادا

دانستنی های ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزا که بسیاری از افراد به دنبال کسب آن هستند، ویزای توریستی کانادا می باشد. چراکه برای ورود به یک کشور به غیر از مقاصد تحصیلی و تجاری، نیازمند این نوع از ویزا هستید: سفر تفریحی، دیدار خانواده و دوستان و حتی کسب اطلاعات در زمینه های علمی( مانند شرکت در مجامع علمی) نیازمند داشتن ویزای توریستی است.

تفاوت ویزا و پاسپورت چیست؟

پاسپورت در واقع اجازه ی خروج از کشور را صادر می کند، و ویزای اجازه ی ورود به کشورِ هدف.  البته برخی از پاسپورت ها بسته به میزان نفوذ و قدرتشان و البته تعداد روزهای سفرِ توریست، نیازی به ویزای جداگانه از کشور مقصد ندارند، مانند پاسپورت امارات متحده عربی که قوی ترین پاسپورت در جهان را دارد.

پاسپورت ما به عنوان یک ایرانی، چنین قدرتی را ندارد و بایستی که برای اکثر سفرهای اروپایی، آمریکایی و آسیای شرقی دارای ویزای جداگانه باشیم.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 31.jpg است

انواع ویزا

ویزای سینگل: با داشتن این نوع از ویزا، توریست تنها یکبار اجازه ورود و خروج به کشور مقصد را دارد.

ویزای دابل: دوبار ورود و خروج به کشور مقصد، از ویژگی های داشتن این نوع از ویزا می باشد.

ویزای مالتی: مجوز ورود و خروجِ چندین بار به یک کشور؛ البته طی مدت زمانی محدود، که باعث شده این ویزا برای اغلب افراد بسیار محبوب باشد.

ویزای شینگن: ویزای شینگن نوعی از انواع ویزا نیست، اما به علت محبوبیت و کاربرد فراوان آن را در ذیل این مجموعه قرار دادیم. با داشتن ویزای اعتباریِ شنگن، شما اجازه سفر به 26 کشور اروپایی را دارید، یک ویزا برای 26 کشور!

موانع گرفتن ویزا:

مهم ترین علتِ عدمِ صدورِ ویزا توریستی کانادا را می توان قانع نشدن آفیسر مهاجرتی در مورد تمکن مالی و احتمال پناهنده شدن دانست. بنابراین درخواست دهندگان از مبدا کشورهای ضعیف یا جنگ زده و آشفته، شانس کمتری برای دریافت ویزای توریستی دارند، چراکه احتمالِ پناهندگی آنها زیاد است. ارائه سند ملکی یا مجوز کسب و کار به سفارت مربوطه نیز برای تقویتِ هدفِ توریستی شما و برگشتن حتمی شما به کشورتان است.

از دلایل دیگر ریجکت شدن درخواست می توان به نقص مدارک، کم بودنِ مدت انقضای پاسپورت و یا نداشتن گواهی سلامتی و … اشاره کرد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 13.jpg است

مدارک عمومی جهت درخواست ویزا کانادا

ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

چند قطعه عکس گرفته شده در چند ماه اخیر

نامه تمکن مالی

فیش حقوقی

دعوتنامه

گواهی عدم سو پیشینه

چرا برای اخذ ویزای توریستی از افق ماندگار مشاوره بگیرید؟

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 2.jpg است

هر کشوری بر اساس پروتکل های خاص خود درخواست افراد را برای اخذ ویزا بررسی می کند. مدارک فوق الذکر در واقع کلیت آن چیزی است که اکثر کشورها از جمله کانادا آن را درخواست میکنند. برای مثال برای کسب ویزای شینگن، داشتنِ بیمه مسافرتی یکی از ملزومات است. کسب این اطلاعات زمان بر بوده و بنا بر موقعیتِ کشور مبدا و مقصد، شرایط ممکن است در لحظه تغییر کند. داشتن آگاهی از تغییراتِ  لحظه ای، شانس شما را برای دریافت ویزا بیشتر خواهد کرد.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

مسلم است که یکبار رد شدن درخواست ویزا، کار را برای دفعات دیگر سخت تر خواهد کرد و بهتر آن است که در اولین اقدام بتوانید با ارائه مدارک لازم، درست و محکم، ویزای خود را اخذ نمایید.

شرکت مهاجرتی افق ماندگار با کسب سالها تجربه و دریافت موفقیت آمیز صدها ویزای توریستی، تحصیلی و کاری، راهنمای شما در اخذ ویزا خواهد بود.

چه مدارکی برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیاز داریم؟

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا

مدارکی که برای ویزای توریستی کانادا از ایران مورد نیاز است شامل پاسپورت، فرم تکمیل شده درخواست ویزا و سایر مدارک تکمیلی است. در مجموع 10 مدرک مورد نیاز است که عبارتند از:

 1. فرم درخواست ویزا که تکمیل شده باشد
 2. عکس پاسپورتی که از 6 ماه قدیمی تر نباشد
 3. اصل گذرنامه یا سند مسافرتی کشور با حداقل 6 ماه اعتبار باقی مانده در تاریخ سفر و دارای حداقل 2 صفحه ویزا بدون هرگونه علامت.
 4. کاور لتر: کاور لتر با ذکر مشخصات متقاضی، سفر و جزئیات سایر افرادی که همراه شما سفر می کنند.
 5. برنامه سفر: برنامه سفر در واقع رزرو سفر به و از کشور به نام شماست، نه بلیط. سفارت توصیه می کند تا زمانی که ویزا تایید نشده است از خرید بلیط پرواز و رزرو هتل خودداری نموده؛ پول، زمان و تلاش خود را با خرید بلیط واقعی به خطر نیندازید.
 6. مدرک اقامتی: رزرو محل اقامت در مقصد برای مدت زمان بازدید شما. سفارت توصیه می کند تا زمانی که ویزا تایید نشده است، جایی رزرو نکنید.
 7. جزئیات فعلی به عنوان مثال:

مدارک مورد نیاز برای شهروندان ایرانی

شاغل: نامه ای از کارفرمای شما روی سربرگ شرکت، با مشخصات تماس، مبنی بر اینکه در حال حاضر به شما مرخصی اعطا شده است، هدف و مدت سفر و اینکه به شغل فعلی خود باز خواهید گشت. • صورتحساب جاری بانکی 6 ماه اخیر • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR) اصل فیش های حقوقی

خوداشتغال: شامل یک کپی از مجوز کسب و کار شما • صورت حساب بانکی شرکت در 6 ماه اخیر • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)

دانشجو: یک نامه رسمی از دانشکده خود ارسال کنید که نشان دهد وضعیت شما خوب است و برای ترم آینده ثبت نام کرده اید. • بدون مدرک فیزیکی از دانشکده یا دانشگاه.

بازنشسته: مدرکی مبنی بر صندوق بازنشستگی خود ارائه دهید.

 • اظهارنامه بانکی: صورت حساب بانکی ماهیانه اخیر متقاضی از کشور. اظهارنامه باید به وضوح نام متقاضی به عنوان دارنده حساب، مانده حساب ها و تاریخ اظهارنامه را نشان دهد. اگر صورت‌حساب‌ها به صورت آنلاین چاپ می‌شوند، باید توسط مقامات بانک احراز هویت (مهر) شود.
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد متقاضی در کشور.
 • اسناد مالی: هرگونه اسناد مالی مانند FD یا سپرده ثابت، سهام، صندوق های مشترک، NSC یا گواهی پس انداز، PPF یا صندوق تامین عمومی، اوراق مربوط به املاک یا هر سند مالی دیگر در کشور.

دقت داشته باشید مدارک با توجه به شرایط هر متقاضی ویزای توریستی و از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود؛ لطفا جهت کسب اطلاعات دقیقتر با شماره های 05131071 و 09120920268 تماس بگیرید و وقت مشاوره خود را رزرو نمایید.

نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا

فرآیند درخواست ویزای توریستی برای شهروندان ایرانی، به محض ارائه اطلاعات و مدارک ضروری، سریع و آسان است. با رعایت این 7 مرحله، شهروندان ایرانی می توانند از روندی روان و بدون دردسر در اخذ ویزای توریستی کانادا اطمینان حاصل کنند. برای اطمینان از اینکه زمان کافی برای رسیدگی وجود دارد و همچنین جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل غیرمنتظره، توصیه می شود خیلی قبل از تاریخ سفر برای ویزای مورد نظر اقدام کنید. ممکن است دولت کانادا درخواست ها را به دلایل مختلفی از جمله ارائه اطلاعات نادرست، عدم رعایت شرایط، یا داشتن سابقه کیفری رد کند. در چنین مواردی، متقاضی باید دوباره درخواست داده و هزینه ویزا را مجدداً پرداخت کند.

 • جمع آوری مدارک

تمام مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا از جمله پاسپورت و سایر مدارک لازم را جمع آوری کنید.

 • پاسپورت معتبر

چک کنید که پاسپورت ایرانی شما حداقل 6 ماه از تاریخ رسیدن شما به کانادا، اعتبار داشته باشد. اگر ندارد، برای پاسپورت ایرانی جدید اقدام کنید.

 • فرم درخواست پر شده

فرم درخواست را برای کانادا پر کنید

 • تعیین قرار ملاقات

قرار ملاقات با سفارت یا کنسولگری کانادا که در آن درخواست خود را ارسال می کنید، تعیین نمایید. می توانید این کار را به صورت آنلاین یا با تماس با سفارت یا کنسولگری انجام دهید.

 • ارسال مدارک

پس از پر کردن فرم مربوطه، مدارک مورد نیاز را به همراه پاسپورت خود ارائه، پرداخت را انجام دهید و درخواست ویزا را به سفارت کانادا ارسال کنید.

 • پردازش ویزا

پس از ارسال درخواست ویزای کانادا، پاسپورت و سایر مدارک شما توسط افسر مهاجرت بررسی و درخواست ویزا بر اساس اطلاعات ارائه شده در درخواست و مدارک پشتیبان تایید یا رد می شود.

 • دریافت ویزا

در صورت تایید درخواست، متقاضی ویزای کانادا را در پاسپورت خود دریافت نموده و می تواند درخواست پاسپورت خود از سفارت یا کنسولگری کانادا را داشته باشد.

اپلیکیشن Arrivecan برنامه ای باید قبل از سفر به کانادا نصب کنید!

نکاتی در رابطه با ویزای توریستی و سفر به کانادا:

 • همیشه پاسپورت ایرانی، ویزا و سایر مدارک مهم سفر خود را زمانی که در کانادا هستید، به همراه داشته باشید. مطمئن شوید که اعتبار پاسپورت ایرانی شما از تاریخ ورود به کانادا، حداقل 6 ماه باشد.
 • الزامات ورود و خروج به/از کانادا را بررسی کنید از جمله هر نوع محدودیت مربوط به کوید-19 یا قرنطینه.
 • مطمئن شوید که بودجه و تمکن مالی کافی برای سفر خود در کانادا دارید و در صورت درخواست، مدرکی مبنی بر توانایی تامین مالی خود نشان دهید.
 • بیمه مسافرتی بخرید که هزینه های پزشکی، حوادث، لغو یا اختلال سفر در کانادا را پوشش دهد.
 • برای جلوگیری از ایجاد مشکل در پیدا کردن مکانی جهت اقامت در بدو ورود به کانادا، از قبل اقامتگاهی رزرو کنید.
 • در مورد شرایط آب و هوایی در کانادا تحقیق نموده؛ لباس و وسایل مناسب برای سفر خود بردارید.
 • حواستان به کلاهبرداری ها و تله های توریستی باشد، به خصوص هنگام برخورد با فروشندگان خیابانی یا رانندگان تاکسی در کانادا.
 • در طول سفر خود به کانادا، از سیم کارت اعتباری یا eSIM جهت حفظ ارتباط خود استفاده کنید.
 • به فرهنگ و سنت های محلی احترام بگذارید، هنگام بازدید از معابد یا مکان های مذهبی در کانادا لباس مناسب بپوشید.
 • مراقب سلامتی و بهداشت خود باشید، به خصوص هنگام امتحان کردن غذاهای خیابانی یا بازدید از مناطق شلوغ در کانادا.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *