ویزای توریستی کانادا

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا + هزینه ها ، مدارک و مراحل دریافت

 ویزای ویزیتوری یا اقامت موقت کانادا یا همان ویزای توریستی کانادا یکی از انواع ویزای کانادا است که بسیاری از افراد به دنبال کسب آن هستند. به واسطه وجود این سند در پاسپورتتان شما نشان می دهید که صلاحیت ورود به این کشور را دارید.

ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا

به موجب تمدید قانون ایران 2023 شما می توانید با کمترین هزینه به کانادا مهاجرت کنید.

شرایط و مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا سینگل

ویزای سینگل

یک بار ورود طی 6 ماه

پس از دریافت این نوع از ویزا شما 6 ماه فرصت دارید تا وارد کانادا شوید و پس از خروج، اعتبار این ویزا نیز به اتمام می رسد و در صورت نیاز به ورود مجدد، شما می بایست دوباره برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

ویزای مولتی توریستی کانادا

ویزای مولتی

ویزای چند ساله

ویزای توریستی مولتی کانادا که به واسطه آن می توانید چند بار به این کشور ورود داشته باشید در بازه های زمانی 5 و 10 ساله و یا به میزان 1 ماه مانده تا اتمام اعتبار پاسپورت صادر می شود.

سوپر ویزا

ویزای مخصوص والدین کانادا

این ویزا نوعی از ویزای مولتی کانادا است که به صورت 10 ساله صادر می شود و برای والدین / پدر بزرگ و مادر بزرگ افرادی که مقیم کانادا هستند صادر می شود.

با ویزای توریستی کانادا چه مدت می توانم در کانادا بمانم؟ به طور معمول با داشتن ویزای سینگل و مولتی شما می توانید تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید. همچنین مدت زمانی که با سوپر ویزا می توانید در کانادا بمانید 5 سال می باشد.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

 • مدارک شخصی: مانند پاسپورت معتبر، ترجمه شناسنامه، ترجمه سند ازدواج (در صورت وجود)، ترجمه مدارک تحصیلی، ترجمه کارت پایان خدمت (در صورت وجود)
 • ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه
 • فرم‌های پر شده ویزای توریستی کانادا
 • ارائه تراول هیستوری و سابقه سفر از طریق مهرهای درج شده در پاسپورت
 • نامه هدف از سفر با توضیح برنامه دقیق بازدید از کانادا

از جمله موارد مهمی که باید به آن توجه کنید، ارائه تمکن مالی کافی برای طول مدت اقامت در این کشور است. میزان حداقلی برای تمکن مالی ویزای توریستی کانادا مشخص نشده است. در واقع بسته به اینکه چند ماه قصد ماندن در این کشور را دارید و آیا در نزد بستگان و دوستان خود خواهید بود و یا در هتل اقامت خواهید داشت، میزان تمکن مالی متفاوت است.

برای مثال، اگر قرار است کل ۶ ماه مجاز خود را در کانادا و در کنار بستگانتان بگذرانید، لازم است به ازای هر ماه حداقل ۲,۰۰۰ دلار کانادا ارائه دهید که بنابراین برای طول مدت ۶ ماه حداقل ۱۲,۰۰۰ دلار نیاز دارید. البته این مبلغ به صورت میانگین است و برای ایرانیان ارائه تمکن مالی بیشتر توصیه می‌شود. این مبلغ را دعوت کننده شما نیز می‌تواند ارائه کند.

 • مدارک مربوط به شخص دعوت کننده مانند کارت شهروندی یا اقامت دائم، یا نامه ثبت نام دانشگاه، استادی پرمیت و ویزای دانشجویی و یا نامه اشتغال به کار و ویزای کار. همچنین هر مدرکی که ثبات وضعیت اقتصادی فرد دعوت کننده را در کانادا نشان می‌دهد مانند اسناد ملکی، فیش‌های حقوقی، برگه پرداخت مالیات و غیره. در ضمن، ارائه تمکن بانکی از سوی دعوت کننده الزامی نیست ولی برای اینکه نشان دهید دعوت کننده از لحاظ مالی در شرایط خوبی است و توانایی میزبانی شما را دارد، توصیه می‌کنیم از ایشان تمکن بانکی بگیرید و به مدارک اضافه کنید.

برای اپلای جهت ویزای توریستی کانادا لازم است که از فردی در کانادا دعوتنامه داشته باشید. این فرد می‌تواند از بستگان درجه یک، دوست یا از خویشاوندان شما باشد. نوشتن دعوت نامه به این معنا نیست که فرد دعوت کننده از لحاظ حقوقی مسئولیت شما را بر عهده می‌گیرد بلکه نشان می‌دهد که میزبان شما است و در صورت نیاز، مخارج مالی شما را در کانادا تامین خواهد کرد.

در دعوتنامه لازم است هم مشخصات شما و هم مشخصات فرد دعوت کننده نوشته شود. در ادامه این اطلاعات را به تفکیک بیان می‌کنیم.

مشخصات فرد دعوت‌ کننده

 • نام کامل
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن در کانادا
 • وضعیت فعلی در کانادا (سیتیزن یا شهروند ، مقیم دائم، دانشجو و غیره)
 • عنوان شغلی (در صورت اشتغال به کار)

مشخصات فرد دعوت شده

 • نام کامل
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن کشور مبدا
 • نسبت شخص با فرد دعوت کننده
 • هدف از سفر
 • مدت زمان اقامت در کانادا
 • اطلاعاتی در خصوص محل اسکان در کانادا و نحوه تامین هزینه‌ها
 • تاریخ خروج از کانادا

اداره مهاجرت کانادا ممکن است از شما بخواهد که دعوت نامه به تایید دفاتر رسمی در کانادا برسد و یا به اصطلاح Notarized شود. در این صورت از شخص دعوت کننده خود بخواهید تا نامه با مهر رسمی و Notarized شده برای شما بفرستد.

ارائه دعوت نامه برای ویزای توریستی کانادا الزامی نیست و با مدارک مربوط به رزرو هتل و بلیط‌های رفت و برگشت هواپیما هم می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید اما نداشتن دعوت‌نامه شانس ویزا را کاهش می‌دهد و پرونده‌تان را با ریسک بزرگی مواجه می‌کند، مگر اینکه به هدف از سفر خود بیشتر بپردازید و برنامه سفرتان (Itinerary) را بسیار دقیق و با جزئیات شرح دهید. 

برای مثال، در توضیح برنامه روزانه خود بنویسید که هر روز قصد دارید به کجا بروید، از چه مکان یا نمایشگاهی بازدید کنید. اگر در تورهای گردشگری کانادا ثبت نام کرده‌اید، مدارک مربوط به آن را ارائه دهید و برنامه سفر تور را به طور کامل از روز اول تا آخر بنویسید. 

 • مدارک شغلی مانند نامه شغلی، قرارداد کاری، حکم بازنشستگی، فیش‌های حقوقی ۶ ماه اخیر، سوابق بیمه و گواهی مرخصی کاری (در صورت امکان). در صورت داشتن شرکت و بیزینس در کشور خود ارائه مدارک شرکت مانند روزنامه رسمی، اساسنامه شرکت، لیست پرداخت مالیات، لیست پرداخت حقوق کارمندان و یا گواهی کسب.
 • مدارک مربوط به دارایی‌های شما مانند سند خانه، آپارتمان، زمین، مغازه و غیره

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

آماده سازی مدارک

 • تمدید پاسپورت و ترجمه رسمی مدارک
 • آماده سازی اسناد و مدارک تمکن مالی
 • دریافت دعوتنامه و تکمیل فرم های مورد نیاز
 • رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما

تکمیل فرم، ارسال مدارک و پرداخت هزینه ها 

 • تکمیل فرم های ویزای توریستی
 • پرداخت هزینه های اپلیکیشن فی و بایومتریک ( انگشت نگاری و عکس )
 • دریافت وقت بایومتریک
 • پاس ریکوئست و دریافت ویزای کانادا در صورت تایید.

هزینه های ویزای توریستی کانادا

برای دریافت ویزای توریستی کانادا شما باید هزینه های مختلفی را بپردازید این هزینه ها شامل هزینه بررسی اپلیکیشن در اداره مهاجرت کانادا ، هزینه انگشت نگاری و بایومتریک می باشد.

شرح هزینه هر نفر خانواده
ترجمه مدارک 1 الی 5 میلیون تموان ---
بررسی پرونده توسط سفارت 100 دلار 500 دلار ( خانواده 5 نفره و بیشتر )
انگشت نگاری 85 دلار 170 دلار ( خانواده 2 نفره و بیشتر )
پیکاپ پاسپورت شروع از 2 میلیون تومان ---
هزینه سفر برای انگشت نگاری با توجه به کشور مورد نظرتان متفاوت است

فرصت ویژه مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

قانون ایران 2023 کانادا

با تمدید قانون ایران 2023 یا پابلیک پالیسی ایرانیان که یک فرصت ویژه از طرف دولت کانادا برای ایرانیان است تا تاریخ 28 فوریه 2025 فرصت دارید تا با ورود قانونی به خاک کانادا بتوانید ویزای خود را به ویزای کار باز کانادا ( open work permit ) تغییر دهید و به مدت 3 سال در این کشور اجازه کار داشته باشید. این قانون را می توان ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا دانست.

قانون ایران 2023

ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

از ترس های بازدارنده افراد که منجر به عدم اقدام برای دریافت ویزای توریستی کانادا می شود ترس از ریجکت شدن می باشد. که بخشی از فرآیند دریافت ویزای کانادا است، ثمره تجربه چندین ساله گروه مهاجرتی افق ماندگار به حداقل رساندن آمار ریجکت ویزای توریستی کانادا برای کلاینت های ما می باشد.

0 درصد
ویزای موفق توریستی

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

 • هدف نامشخص از سفر به کانادا
 • دارایی و اموال ناکافی در کشور مبدا
 • ارائه مدارک ناکافی یا ناقص و مبهم
 • وضعیت شغلی ناپایدار متقاضی در کشور مبدا
 • عدم تناسب بین مدت اقامت در کانادا و میزان تمکن مالی ارائه شده
 • عدم داشتن سابقه سفر
 • عدم ارائه مدارک کافی از فرد دعوت کننده
 • عدم توانایی مالی کافی فرد دعوت کننده 
 • عدم داشتن سلامت جسمی
 • داشتن سوء پیشینه
 • قانع نشدن آفیسر از برگشت متقاضی به کشور خود

آیا تجربه ریجکتی به دلایل گفته شده در بالا را دارید ؟ خبر خوب این است که مجددا می توانید برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. همکاران ما در گروه افق ماندگار آماده ارائه مشاوره، بررسی و رفع نواقص پرونده شما هستند. توجه داشته باشید در صورت عدم تغییر در اطلاعات و ارسال مجدد، درخواست شما به طور حتم توسط اداره مهاجرت مجددا رد خواهد شد.

ویزای توریستی برای خانواده

اخذ ویزای توریستی برای همسر

اگر با اقامت موقت در کانادا هستید و قصد دارید برای همسر خود ویزای توریستی کانادا بگیرید، می‌توانید از طریق ویزای همراه توریستی (TRV) اقدام کنید.

در صورتی که در کانادا دارای اقامت دائم یا PR هستید و همچنین پرداخت کننده مالیات هستید، می توانید برای همسر خود اقدام به دریافت ویزای توریستی TRV کنید.

بر اساس قانون اعلامی 22 ژانویه 2024 ، در صورتی که دانشجو فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) ، دکترا و پست داک Post-Doc. متاهل باشد می تواند برای همسر و فرزند یا فرزندانش درخواست ویزای توریستی داده تا به صورت همراه به او بپیوندند و حتی همسر دانشجو می تواند ویزای کار باز ( Open work permit ) دریافت نماید. اما دیگر دانشجویان کالج و یا مقطع لیسانس از ویژگی ویزای توریستی همراه خانواده یا ویزای کار باز همسر برخوردار نیستند.

اخذ ویزای توریستی برای خواهر یا برادر

دریافت ویزای توریستی کانادا برای برادر و خواهر شما از طریق صدور دعوت‌نامه، ممکن است اما شانس گرفتن ویزا، صد در صد نیست. شانس اعضای درجه یک مثل برادر و خواهر، بیشتر از اعضای دیگر است. در نهایت این آفیسر است که تعیین می‌کند می‌توانند ویزا بگیرند یا خیر.  

خواهر و برادرتان با استفاده از دعوت ‌نامه‌ی شما می‌توانند پرونده قوی‌تری برای ارائه به اداره مهاجرت آماده کنند درواقع حضور شما در کانادا، برای آن‌ها امتیاز مثبتی محسوب می‌شود و شانس ویزا گرفتن‌شان را افزایش می‌دهد چون هدف‌شان از سفر، مشخص‌تر است.

اگر خواهر و برادرتان سابقه سفر به شنگن نداشته باشند، ممکن است آفیسر به همین بهانه، درخواست ویزای آن‌ها را ریجکت کند که البته این موضوع به‌راحتی در فدرال کورت ( دادگاه فدرال ) قابل دفاع است. نداشتن سابقه سفر به حوزه شنگن نمی‌تواند دلیل بر محرومیت خواهر یا برادرتان از دیدن شما شود. البته که وجود چنین سابقه‌ای در تراول هیستوری‌شان می‌تواند به پرونده‌ی آن‌ها بار بیشتری ببخشد.

ویزای توریستی کانادا برای پدر و مادر

اگر در کانادا تحصیل می‌کنید (یا فرزند شما در کانادا درس می‌خواند) با استفاده از دعوت‌ نامه کانادا که از سوی دانشگاه، کالج یا مدرسه‌ صادر می‌شود، امکان دعوت کردن والدین به کانادا وجود دارد. این دعوت‌نامه، فرایند گرفتن ویزای توریستی را برای پدر و مادر ساده‌تر می‌کند اما تضمینی بر ویزا گرفتن آن‌ها نیست.

گرفتن ویزای توریستی کانادا برای والدین می‌تواند از طریق درخواست سوپر ویزای کانادا انجام شود. سوپر ویزای کانادا ویزایی است که برای والدین صادر می‌شود و از نوع مالتیپل است. سوپرویزای کانادا امکان چند بار ورود به کانادا را می‌دهد و اعتباری ۱۰ ساله دارد. با هربار ورود از طریق این ویزا،‌ می‌توان تا ۵ سال بدون تمدید وضعیت‌ در کانادا ماند. 

ویزای توریستی کانادا برای فرزند

اگر وضعیت قانونی در کانادا دارید یعنی مجاز به تحصیل از طریق استادی پرمیت یا مجاز به کار از طریق ورک پرمیت هستید، می‌توانید برای فرزند خود ویزای توریستی کانادا بگیرید و او را هم همراه با خود به کانادا ببرید. او هم با ورود به کانادا در شرایط خاصی می‌تواند تحصیل کرده یا کار کند.

اگر فرزند شما پس از ورود به کانادا، زیر ۱۸ سال داشته باشد، می‌تواند بدون استادی پرمیت در مقطع پیش‌دبستانی، دبستان یا مقطع متوسطه تحصیل کند. 

جالب است بدانید که بیشتر مدارس دولتی در کانادا،‌ امکان تحصیل رایگان برای فرزندانی که تحت چنین شرایطی به کانادا می‌آیند فراهم می‌کنند. یعنی نیازی به پرداخت شهریه ندارید.

اگر فرزند شما زیر سن قانونی باشد، یعنی در دوران مدرسه است و نمی‌تواند همزمان با تحصیل، کار کند. برای افراد غیر کانادایی، فرزند باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد تا بتواند ورک پرمیت کانادایی بگیرد.

اگر فرزندتان ۱۸ سال به بالا داشته باشد، برای تحصیل در کانادا باید درخواست استادی پرمیت بدهد و نمی‌تواند بدون مجوز، درس بخواند. البته در این مورد لازم نیست درخواست استادی پرمیت از داخل خاک وطن خودتان باشد و می‌توانید از داخل کانادا هم درخواست استادی پرمیت بدهید.

شهریه‌ی کالج و دانشگاه برای فرزندانی که در سن وابستگی هستند (بین ۱۸ تا ۲۲ سال) به‌صورت لوکال محاسبه می‌شود که بسته به استان سکونت‌تان، ۳ تا ۸ برابر ارزان‌تر از شهریه دانشجوهای بین‌المللی است.

اگر فرزند شما پس از ورود به کانادا می‌خواهد کار کند و سن ایشان ۲۲ سال یا بیشتر باشد (بالای سن وابستگی)، دیگر وابسته به شما محسوب نمی‌شود و باید به‌صورت جداگانه برای گرفتن ورک پرمیت اقدام کند. 

معرفی گروه مهاجرتی افق ماندگار

گروه مهاجرتی افق ماندگار با سالها سابقه در حوزه مهاجرت به ویژه مهاجرت به کانادا  و داشتن وکلای حرفه و متخصص آماده ارائه خدمات متنوع در خصوص اخذ ویزای توریستی تحصیلی و کاری کشور کانادا به شما همراهان گرامی می باشد. همچنین شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام ما را دنبال کنید.