سفر به کانادا با موسسه مهاجرتی افق ماندگار

ویزای توریستی کانادا

دانستنی های ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزا که بسیاری از افراد به دنبال کسب آن هستند، ویزای توریستی کانادا می باشد. چراکه برای ورود به یک کشور به غیر از مقاصد تحصیلی و تجاری، نیازمند این نوع از ویزا هستید: سفر تفریحی، دیدار خانواده و دوستان و حتی کسب اطلاعات در زمینه های علمی( مانند شرکت در مجامع علمی) نیازمند داشتن ویزای توریستی است.

تفاوت ویزا و پاسپورت چیست؟

پاسپورت در واقع اجازه ی خروج از کشور را صادر می کند، و ویزای اجازه ی ورود به کشورِ هدف.  البته برخی از پاسپورت ها بسته به میزان نفوذ و قدرتشان و البته تعداد روزهای سفرِ توریست، نیازی به ویزای جداگانه از کشور مقصد ندارند، مانند پاسپورت امارات متحده عربی که قوی ترین پاسپورت در جهان را دارد.

پاسپورت ما به عنوان یک ایرانی، چنین قدرتی را ندارد و بایستی که برای اکثر سفرهای اروپایی، آمریکایی و آسیای شرقی دارای ویزای جداگانه باشیم.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 31.jpg است

انواع ویزا

ویزای سینگل: با داشتن این نوع از ویزا، توریست تنها یکبار اجازه ورود و خروج به کشور مقصد را دارد.

ویزای دابل: دوبار ورود و خروج به کشور مقصد، از ویژگی های داشتن این نوع از ویزا می باشد.

ویزای مالتی: مجوز ورود و خروجِ چندین بار به یک کشور؛ البته طی مدت زمانی محدود، که باعث شده این ویزا برای اغلب افراد بسیار محبوب باشد.

ویزای شینگن: ویزای شینگن نوعی از انواع ویزا نیست، اما به علت محبوبیت و کاربرد فراوان آن را در ذیل این مجموعه قرار دادیم. با داشتن ویزای اعتباریِ شنگن، شما اجازه سفر به 26 کشور اروپایی را دارید، یک ویزا برای 26 کشور!

شاید برای شما مفید باشد.  چرا اغلب کانادایی ها، در آزمون شهروندی کانادا رد می شوند

موانع گرفتن ویزا:

مهم ترین علتِ عدمِ صدورِ ویزا را می توان قانع نشدن آفیسر مهاجرتی در مورد تمکن مالی و احتمال پناهنده شدن دانست. بنابراین درخواست دهندگان از مبدا کشورهای ضعیف یا جنگ زده و آشفته، شانس کمتری برای دریافت ویزای توریستی دارند، چراکه احتمالِ پناهندگی آنها زیاد است. ارائه سند ملکی یا مجوز کسب و کار به سفارت مربوطه نیز برای تقویتِ هدفِ توریستی شما و برگشتن حتمی شما به کشورتان است.

از دلایل دیگر ریجکت شدن درخواست می توان به نقص مدارک، کم بودنِ مدت انقضای پاسپورت و یا نداشتن گواهی سلامتی و … اشاره کرد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 13.jpg است

مدارک عمومی جهت درخواست ویزا

ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

چند قطعه عکس گرفته شده در چند ماه اخیر

نامه تمکن مالی

فیش حقوقی

دعوتنامه

گواهی عدم سو پیشینه

چرا برای اخذ ویزای توریستی از افق ماندگار مشاوره بگیرید؟

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 2.jpg است

هر کشوری بر اساس پروتکل های خاص خود درخواست افراد را برای اخذ ویزا بررسی می کند. مدارک فوق الذکر در واقع کلیت آنچیزی است که اکثر کشورها آن را درخواست میکنند. برای مثال برای کسب ویزای شینگن، داشتنِ بیمه مسافرتی یکی از ملزومات است. کسب این اطلاعات زمان بر بوده و بنا بر موقعیتِ کشور مبدا و مقصد، شرایط ممکن است در لحظه تغییر کند. داشتن آگاهی از تغییراتِ  لحظه ای، شانس شما را برای دریافت ویزا بیشتر خواهد کرد.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

مسلم است که یکبار رد شدن درخواست ویزا، کار را برای دفعات دیگر سخت تر خواهد کرد و بهتر آن است که در اولین اقدام بتوانید با ارائه مدارک لازم، درست و محکم، ویزای خود را اخذ نمایید.

شاید برای شما مفید باشد.  بورسیه های تاپ دانشگاه های آمریکا

شرکت مهاجرتی افق ماندگار با کسب سالها تجربه و دریافت موفقیت آمیز صدها ویزای توریستی، تحصیلی و کاری، راهنمای شما در اخذ ویزا خواهد بود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *