جشنواره زمستانه گروه مهاجرتی افق ماندگار با هدایای ویژه

تحصیل در دانشگاه های کانادا

در این بخش  بطور مفصل مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا و همینطور اخذ پذیرش تحصیلی کانادا توضیح داده می شود.

تحصیل در دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا در مقایسه با سایر دانشگاه های انگلیسی زبان از جمله انگلستان، استرالیا و نیوزیلند و … هزینه پایین تری برای تحصیل دانشگاه کانادا دارد البته هزینه تحصیل در استان های کانادا متفاوت است. (بهترین دانشگاه های کانادا را در این لینک ببینید). به طور میانگین می توان گفت استان انتاریو بالاترین و استان کبک کمترین هرینه های تحصیل در کانادا را دارا می باشد.

امکان دریافت بورس تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و بالاتر وجود دارد و در مقطع لیسانس هم بصورت محدودتری می توان جهت دریافت بورس تحصیلی برای تحصیل دانشگاه کانادا اقدام کرد. یکی از دلایل اصلی علاقه‌مندی افراد به اخذ ویزای تحصیلی کانادا تسهیل و تسریع تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار کانادا و نهایتا اخذ اقامت دائم کانادا می باشد.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه های کانادا

 

مقطع کارشناسی در کانادا

 

جزئیات بیشتر در مقاله: تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

مقاطع کارشناسی ارشد در کانادا

 

جزئیات بیشتر در مقاله: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

مقاطع دکترا در کانادا

 

جزئیات بیشتر در مقاله: تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا برای تحصیل دانشگاه کانادا در طول تحصیل اجازه کار پاره وقت (تا 20 ساعت کار در هفته) و همچنین در تعطیلات اجازه کار به صورت تمام وقت را دارند.

مهاجرت از روش دانشجویی، دارای دو پروسه مهم و دشوار می باشد:

اخذ پذیرش

دریافت ویزا

دانشجویان برای تحصیل دانشگاه های کانادا می توانند به دو زبان فرانسه و انگلیسی تحصیل کنند.

اجازه کار تمام وقت برای دانشجو در کانادا پس از اتمام تحصیل دانشگاه کانادا (معادل با مدت تحصیل حداکثر تا 3 سال)

همسر دانشجو به طور  قانونی اجازه کار به صورت تمام وقت را دارد (به همسر دانشجو ویزای Open work permit تعلق می گیرد (اجازه کار در هر موقعیت شغلی )).

فرزندان زیر 18 سال اجازه تحصیل دانشگاه کانادا بصورت رایگان را در مدارس دولتی کانادا دارند و می توانند بصورت همراه با والدین وارد کانادا شوند.

مدت تحصیل و کار در کانادا جز مدت حضور در کانادا محسوب می گردد.

پس از اخذ ویزا امکان تغییر دانشگاه و رشته تحصیلی برای دانشجو هست و دانشجو می تواند بدون خارح شدن از کانادا برای انجام این پروسه اقدام کند.

دانشجو می تواند جهت اخذ اقامت دائم کانادا، بعد از فارغ التحصیلی و با داشتن مدرک کانادایی و تجربه کار کانادایی، از طریق سیستم اکسپرس اینتری و یا برنامه نامزدی استانی (PNP) اقدام کند. این برنامه اقامتی برای تمامی استان های کانادا برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. ‌

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت تحصیلی به كانادا (تحصیل در كانادا ۲۰۲۰،تحصیل در مدارس كانادا، تحصیل در دانشگاه های كانادا، كانادا تحصیل) و روادید و اخذ ویزای تحصیلی كانادا (دانش اموزی و دانشجویی) و همچنین میزان تمکن مالی کانادا با وكلا و مشاوران موسسه مهاجرتی افق كه دارای پرونده های موفق در امر تحصیل كانادا هستند با گروه کاریابی بین المللی افق تماس بگیرید. افق بهترین همراه برای شما است.

اخذ پذیرش تحصیل دانشگاه کانادا

اولین و مهمترین قدم جهت پذیرش تحصیل دانشگاه کانادا، جستجو و انتخاب دانشگاه می باشد که با شرایط و اهداف شما سازگار باشد و همچنین دانشگاه و یا کالج انتخابی حتما مورد قبول اداره مهاجرت کانادا (باید تاییدیه DLI داشته) باشد.

گاهی شرایط پذیرش بعضی از دانشگاه ها بسیار دشوار می باشد و صرفا دانشجویان ممتاز با استعدادهای خاص می توانند موفق به اخذ پذیرش گردند. ولی بطور کل با توجه به تجربه و آگاهی تیم مجرب گروه بین الملل افق می توانیم دانشگاهی مناسب با شرایط شما جستجو و به شما پیشنهاد کنیم و در قدم بعد با ارائه و اثبات توانایی شما و بیان اهداف شما به دانشگاه و ارسال مدارک مناسب مورد نیاز ویزای کانادا طبق برنامه زمان بندی شده و مشخص دانشگاه، برای شما پذیرش را اخذ کنیم.
واریز مبلغ شهریه ترم اول دانشگاه (و یا دیپوزیت تعیین شده دانشگاه) و تکمیل مدارک و اخذ پذیرش قطعی شما اقدام کرده و در آخرین قدم برای درخواست تحصیل دانشگاه کانادا ویزا دانشجویی شما (Study permit) به اداره مهاجرت کانادا ارسال شده و برای شما ویزا اخذ می گردد.

شرایط موثر در پذیرش

  •  معدل مقطع تحصیلی پیشین شما تاثیر بسزایی در موفقیت پرونده شما دارد.

* هر چه معدل اخذ شده شما بهتر باشد شانس شما جهت پذیرش از دانشگاه های معتبر با رنکینگ عالی و اخذ ویزا نیز برای تحصیل دانشگاه کانادا بیشتر است و معدل پایین، بیشتر فرد را در معرض ریسک رجکتی ویزا قرار می دهد توصیه ما این است که افرادی که معدل بالای 14 دارند جهت پذیرش دانشگاهی در کانادا اقدام نمایند. در صورت معدل زیر 14 بهتر است از طریق تحصیل در کالج های کانادا اقدام کنند.

  •  در کانادا جهت گذراندن دوره کارشناسی مدرک آیلتس حداقل 6 و برای کارشناسی ارشد حداقل 6.5 و برای دکترا 7 نیاز می باشد. (لازم به ذکر است برای پذیرش از برخی دانشگاه ها نیاز به ارائه مدرک زبان نیست و شما می توانید دوره های زبان را در خود دانشگاه بگذرانید ولی داشتن نمره آیلتس 5.5 و یا 5 برای دریافت ویزا الزامیست).
  •  ارائه انگیزش نامه قوی و متقاعد کننده برای توصیف دلایل فرد جهت ادامه تحصیل در دانشگاه کانادا و رشته مورد تقاضا و همچنین علل انتخاب کشور کانادا بسیار موثر می باشد.
  •  داشتن رزومه و سابقه کاری خوب و مرتبط با رشته مورد تقاضا جهت از بین بردن گپ تحصیلی (درصورت وجود) شانس شما را در اخذ پذیرش و ویزا افزایش می دهد.

اخذ ویزای دانشجویی

در ده سال اخیر تعداد ویزای تحصیلی کشور کانادا دو برابر شده و‌ همچنین کشور کانادا  جز 5 کشور برتر جهان جهت پذیرش دانشجویان بین‌المللی بوده است. جهت اخذ ویزا باید افسر مهاجرتی را متقاعد کرد که هدف فرد صرفا ادامه تحصیل در کانادا می باشد و هدف ماندن در کانادا نیست. لذا ارائه و داشتن شرایط ذیل امکان اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه کانادا را بیشتر می کند:

• سن مناسب با مقطع تحصیلی پذیرش شده تاثیر بسیاری در اخذ ویزای کانادا دارد. برای مقطع کارشناسی حداکثر سن 25 سال و مقطع کارشناسی ارشد حداکثر سن 35 سال مناسب می باشد. هر چه سن بیشتر باشد، احتمال رد شدن ویزای تحصیلی دانشگاه نیز بیشتر می گردد.
• ارائه دلایل و اسناد کافی و معتبر برای اثبات بازگشت به ایران پس از اتمام دوره تحصیل در کانادا
• ارائه اسناد و مدارک مالی مناسب و اثبات اینکه شما تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا کافی جهت پرداخت هزینه کل دوره تحصیل و یک سال زندگی در کانادا را دارا هستید.

اگر به تازگی تصمیم به مهاجرت به كانادا یا اقامت دائم به کانادا از طریق تحصیل یا تحصیل در كانادا یا مهاجرت تحصیلی به كانادا در سال ۲۰۲۰ برای تمکن مالی کانادا گرفته اید مشاوره با وكیل مهاجرت به كانادا در گروه مهاجرتی کانادا افق میتواند بهترین دانشگاه های كانادا ۲۰۲۰ را به شما معرفی كند. فرصت تحصیل در كانادا را از دست ندهید و برای اینده خود بهترین برنامه ریزی ها را با كمك افق داشته باشید.

نکته: اگر پذیرش شما از کالج های نامعتبر باشد، احتمال رد شدن ویزای تحصیلی دانشگاه شما بسیار زیاد است. (بطور کلی شانس قبولی ویزا با پذیرش دانشگاه بیشتر از کالج می باشد)
• گپ تحصیلی و گذشت مدت زمان زیاد از اخذ آخرین مدرک تحصیلی احتمال گرفتن ویزا را کاهش می دهد که با ارائه انگیزش نامه خوب و دلایل قوی و موجه برای ادامه تحصیل مجدد و داشتن سابقه کاری مرتبط به حل کردن مسئله گپ تحصیلی کمک بسزایی می کند.

اطلاعات دقیق تر از شرایط لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی كانادا 2020 را از وكلا و مشاوران مهاجرت به كانادا در موسسه بین المللی افق بخواهید. وكیل مهاجرت به كانادا (وكیل رسمی عضو انجمن ICCRC كانادا) در گروه اقامتی افق از اخرین اخبار و قوانین 2020 جهت تحصیل در كانادا اطلاع كامل دارد.

شما عزیزان گروه افق صفر تا صد مراحل مهاجرتی كانادا اعم از ترجمه مدارک، تشكیل پرونده مهاجرتی و … را برای شما انجام میدهد. كارشناسان و وكلای افق اماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما برای مهاجرت سریع به كانادا، مهاجرت تضمینی كانادا، تحصیل در كانادا مهاجرت، اخذ اقامت دائم كانادا 2020 از طریق تحصیل، شرایط زندگی در كانادا، هزینه های زندگی در كانادا، اخذ تابعیت و شهروندی كانادا، دریافت پاسپورت كانادا و تبدیل شدن به شهروند كانادا و … میباشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *