مشاغل زنان مهاجر

شغل های زنان مهاجر در اتحادیه اروپا

امروزه، زنان در دنیای کار بیش از پیش حضور دارند؛ 70% آنها صاحب شغل یا در جستجوی شغل هستند که این نرخ بسیار نزدیک به مردان (76%) می باشد. اما برابری در انواع حقوق در محیط کار هنوز به دست نیامده است.

زنان در شغل هایی با پرداختی های بسیار کم حضور دارند و 3 برابر بیشتر از مردان به صورت پاره وقت کار می کنند که این موضوع بدون شک موضوع نابرابری حقوق و دستمزد را توضیح می دهد: مردان 22% دریافتی بیشتری در مقایسه با زنان دارند.

در اتحادیه اروپا، از هر 3 زن تنها یک نفر پوزیشن مدیریتی دارد. به عنوان مثال، در فرانسه تحصیلات زنان از مردان بالاتر است اما تنها 43 درصد شغلهای حرفه ای و مدیریتی را در دست گرفته اند. در لتونی، تعداد زنان شاغل بیشتر و 56% است.

برای زنان مهاجر، وضعیت اشتغال به طور تدریجی در حال تغییر است. امروزه، نزدیک به 60% آنها در مقایسه با 70% زنان غیرمهاجر، استخدام شده اند.

موقعیتهای شغلی که به طور مکرر مهاجرین غیرمتخصص در آنها مشغول به کار می شوند شامل کارهای خدماتی منزل، دستیار پرستار، دستیار مادر و دستیار فروش. آنها 5 برابر زنان غیر مهاجر در بخش خدمات مربوط به نظافت مشغول به کار هستند.

شایان ذکر است که این آمار در رابطه با تمام مهاجرین، از تمام کشورهای جهان مانند کشورهای جنگ زده است. اما ایرانیان که به خصوص با ویزای تحصیلی به کشورهای جهان اول مهاجرت میکنند، از این قاعده مستثنی هستند. خانم ها انصاری، رفعت و میرزاخانی، تنها نمونه هایی از مهاجرت موفق بانوان ایرانی به سایر کشورهای جهان هستند.

 

گروه مهاجرتی افق ماندگار، همگام با شما تا افق آرزوها.

تلفن همراه و واتساپ:
📱۰۹۱۲-۰۹۲۰۲۶۸

تلفن ثابت:
۰۵۱-۳۱۰۷۱

اینستاگرام افق ماندگار

با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *