ویزای فریلنسری

کشورهای ارائه دهنده ویزای فریلنسری

دنبال تغییری در زندگی خود هستید؟ خود اشتغال هستید یا قادر به کار از راه دور از کشوری دیگر هستید؟ تابحال رویای کار به صورت دیجیتال داشته اید؟ اگر پاسخ شما به تمام این سوالات مثبت بود، ممکن است به دنبال موقعیت های شغلی خارج از کشور به عنوان فریلنسر (دورکار) باشید.

اما کدام کشورها ویزای فریلنسری ارائه می دهند؟ کشورهای زیادی هستند که می توان از بین آنها، کشور مورد نظر خود را انتخاب نمود! وقتی پای فریلنسری بین المللی به میان می آید، کشورهای مختلفی انواع متفاوتی از ویزاها را ارائه می دهند که به وسیله قوانین و قواعدی حمایت می شوند. احراز صلاحیت برای این ویزاها بستگی به کشور محل تولد شما یا کشوری دارد که شهروند آنجا بوده اید و در آن بزرگ شده اید.

 

ویزای فریلنس چیست؟ و به چه معنی است؟

این ویزا به افرادی که خود-اشتغال هستند یا بیزینس های شخصی خود را دارند، اجازه می دهد که به کشورهای مختلف در حالی که دورکاری می کنند، سفر کنند. بنابراین، از این طریق، مردم می توانند به دنیا سفر کنند در حالی که کار می کنند و درآمد کسب کنند.

ویزاهای فریلنسری می توانند از چند ماه تا چند سال اعتبار داشته باشند، بسته به مقصد شما و اینکه چه مدت تمایل دارید در آن کشور بمانید. کشورهای مختلف زیادی انواع متفاوتی از ویزاها را ارائه می دهند، بنابراین اگر به فریلنسری در خارج از کشور علاقه دارید، مطمئن شوید که تمام گزینه ها را به طور کامل بررسی می کنید.

 

کدام کشورها ویزای فریلنسری ارائه می دهند؟

  • آلمان: ویزای فریلنسری Freiberufler

با این ویزا، می توانید در آلمان فریلنسر شوید، از غذا و نوشیدنی های لذیذ آن لذت ببرید. این ویزا برای شهروندان غیر اروپایی/ غیر سوئیسی که می خواهند در مشاغل فریلنسری مثل مراقبت بهداشتی، حقوق و تکنولوژی فعالیت داشته باشند، مناسب است.

در حالی که این نوع ویزا 3 ماه، معتبر است، اما می تواند تبدیل به مجوز اقامت شود. بعد از 3 سال اقامت، افراد می توانند مجوز سکونت به شرط شروع یک بیزینس یا خرده فروشی داشته باشند.

  • بلژیک: کارت ویزای خود اشتغالی حرفه ای

زمانی که در بلژیک باشید، بهترین شکلات ها و وافل های دنیا را خواهید شناخت. ویزای خود اشتغالی بلژیک برای افراد غیر اروپایی که به دنبال اسکان و خود اشتغالی در بلژیک هستند، مناسب است. افراد باید دارای کارت حرفه ای تایید شده ای باشند که به آنها اجازه کار در حرفه شان برای بیش از 5 سال بدهد.

ویزاها از طریق منافعی که متقاضیان برای اقتصاد بلژیک دارند، مورد توجه قرار می گیرند. این موضوع شامل سرمایه گذاری ها، ایجاد شغل، و منافع اقتصادی آنها در بلژیک است. متقاضیان همچنین باید مهارتها و تجربیات خود را قبل از اخذ ویزا اثبات کنند.

  • پرتغال: ویزای D7 پرتغال

یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا، پرتغال که پر از زندگی و ماجراجویی است. سواحل، معماری های زیبا و… تنها تعدادی از مزایای پرتغال هستند. به طور اقتصادی شهروندان خود-متکی غیر اروپایی که در جستجوی کار از پرتغال هستند، تشویق به اپلای برای ویزای فریلنسری بین المللی D7 می شوند.

ویزا 4 ماهه صادر می شود و به متقاضی اجازه می دهد در پرتغال زندگی نموده و برای مجوز اقامت اپلای کند. این مجوز به مدت دو سال اعتبار دارد و برای 3 سال هم قابل تمدید است. بعد از 5 سال اقامت، فرد می تواند شهروند پرتغال شود یا اقامت دائم دریافت کند. زوج یا فرزند می توانند بعد از طی شدن این مدت، به فرد فریلنسر ملحق شوند.

  • کرواسی: ویزای دیجیتال Nomad

در کرواسی زیباترین صحنه ها و چشم اندازهای دنیا را خواهید دید. ویزای دیجیتال Nomad کرواسی برای فریلنسری عالی است؛ این ویزا، برای افرادی که خود اشتغال هستند یا در شرکت هایی بیرون از کرواسی مشغول به کار هستند، در دسترس است. شرکت نباید در جمهوری کرواسی ثبت شده باشد و صاحب ویزا لزوما نباید برای کارفرماهای داخل جمهوری کرواسی کار کند. متقاضیان باید مدارکی دال بر اقامت در طول ماندن وی فراهم کنند.

این ویزا برای کسانی در دسترس است که قصد ماندن حدود یک سال یا بیشتر از این مدت در کرواسی را دارند. متاسفانه، مدت زمان این ویزا تمدید نمی شود. خبر خوش اینکه صاحبان ویزاهای دیجیتال Nomad ممکن است با شرایطی بتوانند بعد از انقضای این ویزا، برای ویزای 6 ماهه دیگری درخواست دهند.

  • اسپانیا: ویزای غیر سودمند (غیرانتفاعی)

اسپانیا کشوری شگفت انگیز است که سواحل، جزایر، کوهها، غذاها، جشن ها، شرابها و … را با هم دارد و همه این موارد دلایلی برای کشف و جستجو در این کشور زیبا ست.

به منظور اینکه واجد شرایط اخذ این ویزا شوید، اسپانیا نیاز به متقاضیانی دارد که حداقل 3520 دلار در یک ماه درآمد داشته باشند.

  • برزیل: ویزای دیجیتال Nomad

برزیل، که به فستیوال کارناوال و جنگلهای بارانی خود مشهور است، مکانی عالی برای فریلنسرهای بین المللی است. کارکنان حرفه ای که می توانند به صورت دورکار کار کنند می توانند برای ویزای دیجیتال Nomad و مجوز اقامت درخواست دهند.

چک کردن قوانین کاربردی به عنوان یک بازدیدکننده در برزیل بسیار مهم است. متقاضیان همچنین نیاز به اثبات توانایی تمکن مالی و امرار معاش خود دارند و باید نشان دهند توانایی کسب 1500 دلار درآمد در ماه را دارند. طول دوره این ویزا یک سال به طول می انجامد.

  • استونی: ویزای دیجیتال Nomad

یکی از پیشرفته ترین کشورهای تکنولوژیکی جهان، استونی است که برای کسانی که می خواهند استارتاپ یا بیزینس خود را در خارج از کشور خود راه اندازی کنند، بسیار عالی خواهد بود. ویزای دیجیتال Nomad استونی ایجاد شده تا به افراد اجازه دهد در این کشور کار و زندگی کنند در حالی که قانونا برای کارفرما یا شرکت خود که در خارج از کشور ثبت شده است، کار می کنند.

متقاضیانی که واجد شرایط دریافت ویزا هستند ممکن است تا حداکثر یک سال منتظر بمانند. اگر یک فرد در حال حاضر در استونی باشد و بخواهد مدت اقامت خود را بیشتر کند، می تواند برای این ویزا در اداره امنیت پلیس مرزی درخواست دهد، هر دو ویزای بلندمدت و کوتاه مدت در دسترس هستند. متقاضیان همچنین نیاز به تایید پیشینه خود دارند.

  • قبرس: مجوز مهاجرت دسته شغلی D

شناخته شده به عنوان جواهر مدیترانه؛ جزیره قبرس یکی از زیباترین و عالی ترین جزایر برای سفر فریلنسرها ست. متقاضیان خارجی با صلاحیت های حرفه ای و آکادمیک می توانند برای مجوز ویزای دسته شغلی D اپلای کنند.

این ویزا برای افرادی که به صورت خود اشتغال کار می کنند آماده شده است. افراد باید مدرکی از پشتوانه مالی کافی زمانی که برای ویزا اقدام می کنند، ارائه دهند (حداقل 30.000 یورو درآمد سالانه). به همسران و فرزندان آنها نیز برای ملحق شدن خوش آمد گفته می شود.

 

اگر شما دنبال تغییراتی هستید، فریلنسیگ در خارج از کشور می تواند فرصتی بزرگ باشد. ویزاهای فریلنسینگ به شما شانس ساخت یک زندگی جدید در کوتاه مدت و بلند مدت را می دهند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *