مقایسه حداقل حقوق کارمندان در سال 2022

از میزان درآمدتون راضی هستید؟
همه ما علاقه داریم که به ازای کاری که در شغلمون انجام میدیم، حقوق متناسبی رو دریافت کنیم.و شاید یکی از دغدغه های ما برای مهاجرت، دریافت حقوق بالاتر و فراهم کردن رفاه بیشتر باشه.

اما حداقل حقوق دریافتی در یک کشور رو چه کسی مشخص میکنه؟

✅ نهاد تصمیم گیرنده در هر کشوری برای تعیین حداقل دستمزد متفاوت است؛ اما معمولاٌ اتحادیه/صنف کارگران عهده دار این وظیفه است.

✅ جالبه بدونید که کشورهایی وجود دارند که حداقل دستمزد ندارند یا قانون مشخصی برای تعیین حداقل دستمزد در آنها وجود ندارد. در این بین کشورهای توسعه یافته ای هستند که حداقل حقوق رو تعریف نکردند مثل دانمارک، سوئد، نروژ، فنلاند، ایسلند و سوئیس که حداقل دستمزد در هر کدام از این کشورها در همان بخش یا صنعت مربوطه مشخص می شه.

✅ در رابطه با حداقل حقوق در کشورهای انگلستان، ایرلند و هلند اینه که حداقل دستمزد با سن کارمندان در ارتباط است.

✅ در ایران با توجه به قانون کار در سال 1401 میزان حقوق پرداختی برای یک نفر ( بدون احتساب حق تاهل و اولاد) به میزان 142 یورو در ماه است؛ پس به ازای 44 ساعت کار در هفته، میزان حقوق دریافتی چند یورو در ساعت است؟!

توجه داشته باشید که این حداقل حقوق مربوط به کارمندانی هست که هیچگونه تخصص و مهارتی ندارند و یا تازه شروع به کار کردند.

 

در ابتدا به بررسی آمار مورد علاقه همه، یعنی بیشترین حقوق دریافتی می پردازیم؛ رتبه نخست بیشترین پرداختی با 13.86 یورو به ازای هر ساعت متعلق به کشور استرالیا است، پس از آن لوکزامبورگ با 13 یورو و در رتبه سوم نیوزلند با 12.80 یورو در ساعت قرار دارد.

 

اما حداقل حقوق دریافتی در قاره اروپا به ازای هر ماه کار کردن، چند یورو است؟

حداقل درآمد در بلژیک، 165 یورو در ماه، در کرواسی 495 یورو، و در جمهوری چک، استونی و لهستان رقمی در حدود 650 یورو در ماه است. اما در قاره آمریکا، آرژانتین و برزیل با درآمد حدود 250 یورو در ماه کمترین میزان درآمد را دارند.

لازم به ذکر است که در آمریکا حداقل حقوق حدود 7 یورو و در کانادا حدود 11 یورو در ساعت است.

 

این ارقام در مورد کشورهای آسیایی بسیار تاسف برانگیز است. در بنگلادش حداقل حقوق دریافتی در ماه حدود 15 یورو است! و در قرقیزستان 18 یورو …

 

امیدواریم با بررسی بهتر و دقیق تر حداقل و حداکثر حقوق دریافتی در کشورهای مختلف، بتوانید محل بهتری را برای مهاجرت انتخاب کنید تا به راحتی به اهداف و آرزوهای خود دست یابید.

و ما، مثل همیشه در کنار شما خواهیم ماند.


گروه مهاجرتی افق ماندگار، همگام با شما تا افق آرزوها.

تلفن همراه و واتساپ:
📱0912-0920268

تلفن ثابت:
051-31071

اینستاگرام افق ماندگار

با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *