همه چیز درباره ویزای تحصیلی F1 آمریکا

ویزای تحصیلی F1 یک ویزای غیرمهاجرتی است که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد وارد خاک آمریکا شوند و در موسساتی که مورد تایید (SEVP) یا برنامه مبادله گردشگر و دانشجو هستند به تحصیل بپردازند؛ محبوبترین ویزا برای دانشجویانی است که به دنبال فرصت هایی در دانشگاه ها یا کالج های آمریکا هستند.

 

فقط زمانی می توانید برای ویزای F1 اقدام کنید که یک موسسه معتبر آمریکایی درخواست شما را پذیرفته باشد؛ به عنوان یک دانشجوی F1، مدت زمان اقامت شما بر اساس برنامه ای که ثبت نام کردید، متغیر خواهد بود.

 

فرم I-20 توسط دانشگاهی که تمایل به ادامه تحصیل دارید، ارائه خواهد شد و تاریخ انقضای برنامه شما را مشخص خواهد کرد. قبل از تاریخ انقضای درج شده باید مدارک خود را اخذ کنید و این موضوع به شما چارچوب مشخصی درباره مدت زمانی که می توانید در آمریکا بمانید، خواهد داد.

 

بعد از فارغ التحصیلی، ممکن است واجد شرایط اپلای برای (OPT)، باشید؛ به معنی برنامه ای عملی در رابطه با تحصیل شما که البته اختیاری است و به شما اجازه کار در فیلد تخصصی مربوط به تحصیلتان را تا 12 ماه در داخل خاک آمریکا خواهد داد.

 

دانشجویان STEM می توانند درخواست دو سال اضافه کاری مرتبط با رشته خود را بدهند؛ اگر قصد هیچگونه کار عملی پیوسته مرتبط با تحصیل خود ندارید، باید ظرف مدت 60 روز بعد از تاریخ فارغ التحصیلی، به کشور خود برگردید.

 

شرایط دریافت ویزای F1:

 

  • دانشگاه یا کالجی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید توسط SEVP تایید شود.
  • ثبت نام شما باید تمام وقت باشد.
  • تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا را ارائه دهید.
  • سطح زبان انگلیسی قوی داشته باشید (یا امتیاز مورد نظر را داشته باشید یا در دوره های مربوط به ارتقای مهارت زبان انگلیسی خود شرکت کنید)
  • پاسپورت معتبر داشته باشید (که حداقل دارای 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ تکمیل برنامه شما باشد)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی پرونده شما در رابطه با مهاجرت تحصیلی به آمریکا، با ما تماس بگیرید.

شماره واتساپ شرکت  09120920268

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *