زنان مهاجر

10 فکت که لازم است درباره زنان مهاجر بدانید

  • چهره مهاجرت امروز، بیشتر زنانه است تا مردانه.

در سال 2010، 55 درصد دارندگان گرین کارت، زن بودند. از این زنان، 60 درصد متاهل بودند.

  • این ترند دهه هاست در حال ایجاد است.

تا سال 1960، تعداد مهاجران مرد از مهاجران زن، بیشتر بود. اما در سال 1965 که ایالات متحده به سمت سیستم پذیرش خانواده محور رفت، تعداد مهاجران زن بیشتر از مردان شد. تا اینکه از سال 1970 تعداد مهاجران زن افزایش یافت و در سال 2010 به ازای هر 100 زن مهاجر، 96 مرد مهاجر وارد خاک امریکا می شدند.

  • مهاجران در مقایسه با آمریکایی ها بیشتر با خانواده خود زندگی می کنند.

در بین مهاجران غیرقانونی که امروزه در آمریکا زندگی می کنند، 45 درصد با خانواده زندگی می کنند. درصد مهاجران قانونی که با خانواده زندگی می کنند، 34 درصد است.

  • زنان مهاجر از اخذ شهروندی و اتحاد استقبال می کنند.

بر طبق تحقیقات انجام شده توسط رسانه نیو امریکا، زنان مهاجر از کشورهای مختلف، محرک مهاجرت خانواده هایشان هستند، در این پژوهش 58 درصد پاسخ دهندگان ادعا کردند زمانی که بحث مهاجرت و شهروند کشوری دیگر شدن مطرح می شد، قویترین فرد خانواده شان بودند. به طور کلی زنان در مهاجرت و تغییر مسیر زندگی خانواده خود پیشرو بودند.

  • زنان مهاجر، فداکاری های بزرگی برای خانواده هایشان انجام می دهند.

رسانه نیو امریکا به این نتیجه رسید که تنها 13 درصد زنان مهاجر در مشاغل حرفه ای در آمریکا کار می کنند در حالی که 32 درصد آنها همان کارهای تکراری کشور خود را انجام می دهند. نتیجه تحقیقات این بود که زنان در سفر به کشورهای توسعه یافته ای همچون آمریکا خود را وقف حال خوب خانواده خود می کنند تا موفقیت و غرور شخصی.

  • زنان مهاجر از زنانی که متولد آمریکا هستند، در ایجاد کسب و کار پیش گرفتند.

در سال 2010، زنان مهاجر 40 درصد تمام مهاجران صاحب بیزینس را شامل می شدند و 20 درصد کل زنانی که صاحب کسب و کار بودند، مهاجر بودند.

اما تمامی خبرها (فکتها) گل و بلبل نیست.

  • نیروی کار مهاجر بایستی عوارض ورود برای اعضای خانواده خود پرداخت کند.

افزایش آمار بازگرداندن مهاجران غیرقانونی به کشورشان، باعث جدایی فرزندان از والدین خود می شود. گزارشی از مرکز تحقیقات کاربردی نشان می دهد که بیش از 5000 کودک تحت مراقبت وجود داشته و والدینی دارند که از ایالات متحده اخراج شده اند. آنها تخمین زده اند که بیش از 15000 کودک دیگر در سال های آتی بخاطر اقدامات مهاجرتی به این عدد اضافه شود.

  • نیروی کار زنان مهاجر در محل کار در معرض سواستفاده و آسیب پذیری هستند.

زنان مهاجر با تمامی جمعیت کارگران محلی در شهرهای اصلی هر کشوری ارتباطات نزدیک برقرار می کنند. طی تحقیقاتی که اتحادیه کارگران محلی در شهرهای بزرگ انجام می دهد، حدود یک سوم این کارگران شکلی از آزار فیزیکی یا زبانی را تجربه می کنند که اغلب به دلیل نژاد یا وضعیت مهاجرت آنهاست.

  • این زنان همچنین در خانه در معرض آسیب و سواستفاده هستند.

درست است که سواستفاده های محیطی زنان مهاجر و غیرمهاجر را تحت تاثیر قرار می دهد اما زنان مهاجر از نوع خاصی از سواستفاده رنج می برند که بیشتر از جانب شریک عاطفی آنهاست، به این دلیل که از وضعیت مهاجرت آنها توسط شریک عاطفی شان سواستفاده شود و این زنان به فکر ترک ازدواج یا ارتباط با پارتنرشان نیافتند.

  • قاچاق انسان شکل دیگری از سواستفاده از زنان و فرزندان مهاجر است.

دپارتمان قضایی آمریکا برآورد می کند که هر ساله 50000 مورد به آمریکا، انسان قاچاق می شود. مقامات آمریکا می توانند نهایتا به 5000 نفر آنها تحت ویزای T خدمات رایگان دهند تا زنانی که به دلایل مختلف مجبور به مهاجرت شده اند، بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *