5 چالش بانکی مهاجران

فهرست مطالب

 5 چالش بانکی بزرگ برای افراد تازه وارد در کانادا

 

بررسی ها نشان داده اند که موضوع افتتاح حساب بانکی و … مخصوصا در روزهای ابتدایی ورود به هر کشوری می توانند به پروسه مهاجرت، استرس بیشتری اضافه کنند. 5 چالش بانکی بزرگ که مهاجران با آنها روبرو می شوند عبارتند از:

 

  • هزینه های بالای اجاره

اجاره یک چالش برای اکثر کانادایی ها و تازه واردان است. نرخ بالای اجاره ها برای تعداد زیادی از تازه واردان از کشورهایی با اجاره های خیلی کمتر در مقایسه با کانادا، سورپرایزکننده است، بخصوص برای کسانی که در بزرگترین شهرهای کانادا زندگی می کنند.

  • اخذ مستندات و مدارک مورد نیاز

اقامت در یک کشور و جمع آوری تمامی مستندات و مدارک برای تنظیم حساب بانکی یا درخواست کارت اعتباری می تواند برای تازه واردان مشکل و زمانبر باشد.

  • ثبت نام برای تلفن همراه و کارت اعتباری

به این دلیل که امتیازات اعتباری، بین کشورها قابل انتقال نیست (و تعدادی از کشورها حتی سیستم امتیازبندی اعتباری ندارند)، مواردی که نیاز به سابقه اعتباری دارند، مثل گرفتن یک تلفن همراه و یا کارت اعتباری، می تواند خصوصا برای تازه واردان سخت باشد.

  • پیدا کردن کار

جستجوی شغل همیشه مشکل است. اما جستجوی شغل در کشوری که هرگز قبلا با فرهنگ آن زندگی نکرده اید و انتظاراتی که در محیط کاری از شما می رود را به درستی در آن درک نکرده اید، سختتر خواهد بود.

  • کلاهبرداری مالی از طریق اینترنت و تلفن همراه

بخاطر کمبود دانش افراد علی الخصوص تازه واردان درباره سیستم بانکی کانادا، نسبت به کلاهبرداری های مالی، آسیب پذیر هستند و احتمال بیشتری دارد که هدف کلاهبرداری ها قرار گیرند.

 

علیرغم چالش های اولیه ذکر شده، مطالعات ما نشان دادند که تازه واردان دید بلندمدتی در رابطه با موفقیت مالی در کانادا دارند. انگیزه های تاپ آنها برای آمدن به کانادا شامل تلاش برای ایجاد زندگی با کیفیت بهتر و آینده بهتر، یافتن فرصتهایی برای رشد و پیشرفت در مسیر شغلی در کانادا و تشکیل خانواده می باشد. اینها مواردی هستند که مهاجران در طول زمان برایشان هزینه پرداخت می کنند.

 

چطور بر این چالش ها غلبه کنیم؟

بر مبنای 5 چالشی که با ورود به کانادا با آنها مواجه خواهید شد، توصیه هایی برای تازه واردانی داریم که به دنبال موفقیت هستند.

  • افزایش سواد مالی

سیستم بانکداری و مالی کانادا متفاوت با سایر کشورهاست. با دایره واژگان جدیدی برای یادگیری، به راحتی گیج می شوید. تازه واردانی که با آنها مصاحبه شد، توضیحات کوتاهی از اصطلاحات بانکی می خواستند که فهم همه چیز را برای آنها ساده تر کند.

بانک اسکوشیا در این لینک تعدادی مقاله برای تازه واردین آماده کرده تا فهم اصطلاحات بانکداری کانادا برای آنها ساده تر شود. همچنین می توانید یک جلسه با یک مشاور بانک اسکوشیا هماهنگ کنید، این مشاوران همیشه آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند و می توانند حتی اصطلاحات بانکداری گیج کننده را به زبانهای متنوعی برای شما توضیح دهند.

  • افزایش اطلاعات درباره نحوه کارکرد محصولات اعتباری و چگونگی ایجاد اعتبار

امتیازات اعتباری نکته ای است که تازه واردان را به شکل قابل توجهی ناامید می کند. بدون سابقه امتیاز اعتبار کانادایی، فرآیند تایید جهت گرفتن کارت اعتباری بسیار آهسته پیش می رود. کارگران خارجی اغلب نیاز به پرداخت ته چک قبل از تایید شدن دارند.

این لینک کمک می کند که این موضوع را حل و فصل کنید. تازه واردان در کانادا در صورتی قادر به اپلای برای اولین کارت اعتباری خود بدون داشتن هیچ نوع سابقه اعتباری کانادایی هستند که قادر به واریز حداقل    15000 دلار به حساب خود باشند. این مورد می تواند به تازه واردان کمک کند تا قادر باشند از لحظه ورود به کانادا برای خود سابقه اعتباری مثبت ایجاد کنند.

  • دریافت کمک از طریق بانکداری آنلاین

تازه واردانی که با آنها مصاحبه شد گفته بودند نیاز به کمک در نشان دادن نحوه استفاده از بانکداری موبایلی و آنلاین دارند. آنها ایده بانکداری آنلاین، انتقال پول الکترونیکی، استفاده از ابزارهای سرمایه گذاری را دوست داشتند اما پیدا کردن مسیر انجام آن برایشان سخت بود.

  • نگاهی به انواع کارتهای اعتباری

پرداخت حق العمل کارت اعتباری، برای تعداد زیادی از تازه واردان، چالش برانگیز است. حتی اگر پس اندازی برای رفع مصارف عادی خود داشته باشند اغلب درباره هزینه مدارک و مستندات مورد نیاز، دچار کمبود مالی می شوند. به این معنی که کارت های با اعتبار کم محدود و غیرکاربردی می شوند مخصوصا زمانی که تازه واردان همراه با خانواده هستند و برای پرداخت هزینه های اولیه خود از آن استفاده می کنند. انتخاب نوع کارت مهم است. به همین خاطر بانک اسکوشیا دامنه متنوعی از انواع کارت ها را برای تازه واردان ارائه می دهد. مشاوران اسکوشیابانک می توانند به تازه واردان در تصمیم به انتخاب بهترین نوع کارت متناسب با نیاز آنها کمک کنند.

  • مراقب سواستفاده ها و کلاهبرداری ها باشید

تازه واردان هدف متقلبان هستند به این دلیل که آنها به اندازه سایرین، مسائل مالی و بانکی کانادا را نمی شناسند. به علاوه، همیشه به دنبال راهی برای کار کردن یا پول در آوردن هستند. برای تازه واردان یادگیری چگونگی شناسایی، رد و گزارش کلاهبرداری های رایج مهم است.

 

به عنوان مثال، کلاهبرداری های ایمیلی اغلب به این صورت است که افراد خودشان را به جای آژانس های دولتی، بانکها، واسطه های ارتباطی یا سایر شرکتها جا می زنند و با ارسال پیام های متنی از تازه واردان درخواست ارائه اطلاعات شخصی یا مالی می کنند. کلاهبرداری های پستی و وام معمولا تازه واردان را هدف قرار می دهد. آنها قول دستاوردهای مالی در ازای پیش پرداخت می دهند اما به محض پرداخت مبلغ فی، کلاهبردار، غیب می شود.

شروع زندگی در کانادا همیشه آسان نیست، اما کنترل مسائل مالی شما با کمک سیستم بانکداری کانادا می تواند آسان باشد. بانک اسکوشیا متعهد شده است که چالش های مالی که تازه واردان با آنها روبرو می شوند را از طریق ارائه منابع، مشاورها و پکیج های مالی ساده تر کند تا روزها و هفته های ابتدایی ورود تازه واردان به کانادا ساده تر به نظر آید. از مشاورانی که با زبان بومی شما صحبت می کنند تا ارائه اعتبار به محصولاتی که شما هنوز در رابطه با استفاده از آنها اعتبار لازم را کسب نکردید، اسکوشیابانک به شما کمک می کند تا بتوانید با چالش های روزهای ابتدایی به خوبی مواجه شوید.

شاید ما نتوانیم به شما در پیدا کردن آپارتمانی که چندصد دلار ارزانتر باشد کمک کنیم اما می توانیم در زمینه های مالی راهنمای شما باشیم تا این فرآیندها تسریع شود. آیا آماده اید که مسائل مالیتان را برای آینده تان در جهت درست قرار دهید؟ پس  با مشاوران اسکوشیابانک صحبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *