نحوه خرید سیم کارت کانادایی

خرید سیم کارت کانادایی به محض ورود به این کشور، جزو اولین و ضروری ترین کارهایی است که تازه واردین به کانادا باید انجام دهند. این روزها بهترین راه استفاده از انواع خدمات اینترنتی در گوگل، حتی ” گوگل مپ ” ، استفاده از تلفن های هوشمند دارای اینترنت است.

بنابراین اگر حتی قصد سفر تفریحی کوتاه مدت به کشور کانادا رو دارید، در نظر گرفتن موضوع تامین “سیم کارت و اینترنت” جزو مهم و قدم اول ورود به هر کشوری محسوب میشه. در این مطلب قصد داریم نحوه خرید سیم کارت در کانادا رو توضیح بدیم.

راهنمای تازه واردان جهت خرید سیم کارت و طرح تلفن همراه در کانادا

زندگی در یک کشور جدید هیجان انگیز است و حتماً دوست دارید این لذت تازه را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید. یکی از مهمترین تصمیماتی که در هفته اول در کانادا شما را درگیر خود می کند، تلفن و سیم کارت است.

در رابطه با این موضوع باید به 3 نکته توجه کنید: نحوه خرید سیم کارت ، تصمیم گیری درباره نوع تلفن همراه ، و انتخاب طرح تلفن.

نحوه انتخاب هوشمندانه و اقتصادی خرید سیم کارت و طرح تلفن در کانادا

در مقایسه با سراسر جهان، کانادا یکی از گرانترین طرح های تلفن همراه را دارد. با این حال، اگر هوشمندانه انتخاب کنید، می توانید از طریق انتخاب بهترین طرح، صدها دلار در سال پس انداز کنید.

افراد زیادی تصمیم خود را سریع و بر اساس نظر یک دوست یا فروشنده می گیرند و برای مواردی که هیچ وقت برای آنها کاربردی ندارد، هزینه های گزافی می پردازند. این مورد را به خاطر داشته و این سوالات را هنگام انتخاب طرح تلفن از خود بپرسید:

آیا قرار است در شهر بزرگی زندگی کنم؟ آیا مدت زمان زیادی را از شهرهای اصلی دور خواهم بود؟ آیا در سراسر کشور زیاد سفر خواهم کرد؟ در کدام ایالت زندگی خواهم کرد؟ آیا می خواهم امکان پخش ویدئو ها و فیلم ها را در تلفنم داشته باشم؟

به خاطر داشته باشید که کانادا در مناطق زیادی وای فای رایگان را در شهرهای اصلی برای شما فراهم می کند به این معنی که اگر برنامه ای دارید که بیشتر تایم خود را در شهرهای بزرگ بگذرانید، احتمالاً نیاز به دیتا یا اینترنت زیادی در مقایسه با زمانی که از شهرهای بزرگ دور هستید، نخواهید داشت

مواردی که قبل از انتخاب طرح تلفن ارزان قیمت کانادا باید مد نظر قرار دهید:

معمولاً به برخی دلایل سیم کارت های سایر کشورها در کانادا کار نمی کند؛ اولاً باید مطمئن شوید که تلفن شما قفل نباشد ـ به بیان دیگر، فروشنده تلفن شما، تلفن تان را قفل نکرده باشد. اگر تلفن شما قفل باشد، قرار دادن یک سیم کارت جدید در آن سخت خواهد بود و احتمالاً لازم است که یک تلفن جدید هم بخرید.

هنگامی که قفل تلفن شما باز شد، باید مطمئن شوید که پهنای باند تلفن شما با پهنای باند ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات مورد نظر شما در کانادا سازگار است.

مفهوم پهنای باند ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما نگران نباشید. در اینجا دو راه برای مشاهده سازگاری تلفن شما وجود دارد:

  • با ارائه دهنده خدماتی که قصد پیوستن به آن را دارید تماس بگیرید و بپرسید.
  • وارد یکی از وبسایت های زیر شوید و اطلاعات تلفن خود را در آن قرار دهید:  Frequencycheck ؛ Willmyphonework

شرکت های پرطرفدار ارائه دهنده طرح تلفن کانادا

لازم است اطلاعاتی درباره ارائه دهندگان پرطرفدار طرح های تلفن بدانید؛ اینکه 3 ارائه دهنده مهم در کانادا وجود دارد: Telus, Bell, Rogers. ارائه دهندگان کوچکتری هم وجود دارند اما آنها پوشش کمتری در کشور کانادا نسبت به اندازه این سه مورد داشته و البته با توجه به پوشش کمتر جغرافیایی بسیار اقتصادی تر نیز هستند. گزینه سوم استفاده از تلفنی است که هم اکنون دارید و از سرویس های رومینگ کشور مبدا خود استفاده کنید.

متاسفانه باید گفت که تلفن های همراه اول و ایرانسل ایران ، پوشش رومینگ مناسبی در کانادا ندارند.

توجه: در برخی استان ها، شرکت های محلی وجود دارد که در آن منطقه خاص، تخصص دارند. برای مثال، شرکت ارائه دهنده خدمات Videotron در کبک متمرکز است و اگر در ونکوور زندگی می کنید، نباید از این سرویس استفاده کنید. زیرا پوشش بسیار کمی خواهید داشت.

برخی شرکت ها در یک استان بهتر از سایر استان ها کار می کنند. به عنوان مثال Freedom  تمایل دارد از افرادی که در منطقه تورنتوی بزرگ زندگی می کند، نظرات و کامنت های بیشتری دریافت کند تا افرادی که در سایر مناطق زندگی می کنند.

ایده ای عالی است که به گروه ها و فروم های فیسبوک در منطقه خود مراجعه کنید تا شرکت های پرطرفدار را شناسایی کنید.  بهتر است بدانید از نظر سرعت و پوشش هیچ شرکتی از نظر رقابتی به پای Telus, Bell, Rogers نمی رسد اما قیمت تمام شده آنها بسیار بالاست. اگر سرعت و پوشش، اولویت بالایی برای شما دارد، می توانید از طرح های این شرکت ها استفاده کنید.

لازم به ذکر است که اگر هنوز شانس ایجاد اعتبار در کانادا را نداشته اید، می توانید از طرح های اعتباری این 3 شرکت استفاده کنید. این شرکت ها معمولاً به دنبال سابقه اعتباری برای طرح postpaid هستند. همچنین اگر به دنبال خرید موبایلی از آنها باشید، احتمالاً باید مبلغ آن را نیز از قبل پرداخت کنید که پرداخت هزینه موبایل جدید نیز ممکن است نیاز به چک کردن اعتبار شما داشته باشد.

ارزان ترین شرکت های ارائه دهنده طرح های تلفن کانادا

اگر قیمت، فاکتور مهمی برای انتخاب یک طرح برای شماست کنار 3 ارائه دهنده معرفی شده محبوب، سرویس دهندگان دیگری وجود دارند که مقرون به صرفه تر هستند. به خاطر داشته باشید مالک اغلب این ارائه دهندگان همان 3 شرکت بزرگ هستند که به این شرکت ها اعتبار می دهند.

بدون شناخت اولیه از شما سخت است که بگوییم کدام برنامه برای شما بهتر است. برخی از این ارائه دهندگان، در مناطق خاصی پوشش بیشتری دارند و در برخی مناطق پوشش کمتری دارند. اجازه دهید به این برنامه ها نگاهی بیاندازیم.

Freedom Mobile, Public, Fido, Chatr

Freedom

یکی از محبوبترین طرح های ارزان تلفن در کانادا ست و باید به 3 نکته توجه داشته باشید:

یک اینکه ارتباط با Freedom در شهرها بهتر از نقاط کوهستانی و اغلب مناطق روستایی است. دوم اینکه، Freedom برای اغلب تلفن های همراه کار نمی کند و از این نظر محدودیت دارد؛ بنابراین قبل از خرید حتماً این موضوع را چک کنید (البته با آیفون مشکلی ندارد) و سوم همانطور که درباره Freedom تحقیق می کنید، به خاطر داشته باشید که به دنبال جدیدترین نظرات کاربران درباره هر طرحی بگردید.

Public

مالک پابلیک نیز همان شرکت معروف Telus است؛ یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه ها را دارد چون تیم خدمات مشتری ندارد. اما دستیار مجازی شبانه روزی و فعال دارد. هیچ کاری به سوابق اعتباری شما ندارد و در زمینه استفاده از طرح های ماهیانه مقرون به صرفه دست کاربران خود را باز می گذارد تا با عضویت فعال و دعوت اعضای جدید بتوانند از این طرح ها استفاده کنند و هزینه کمتری بپردازند. این طرح اعتباری، برنامه ای تحت عنوان “وفاداری” دارد به این معنی که هر چقدر مدت زمان استفاده از برنامه های این شرکت توسط شما بیشتر شود، هزینه شما کمتر خواهد شد.

Fido

مالک فیدو، شرکت بزرگ Rogers است که نرخ ها و موبایل های مقرون به صرفه دارد؛ همچنین 1000 دقیقه مکالمه راه دور رایگان به هند و چند کشور دیگر به شما پیشنهاد می دهد. با این شرکت جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

Chatr

مالک این شرکت نیز، Rogers است که در فروم ها و کاربران شبکه های اجتماعی به شدت توصیه شده است. نیازی به چک کردن سوابق اعتباری شما ندارد و همچنین راهی متقاعد کننده به شما پیشنهاد می کند. قیمت های طرح تلفن آنها بسیار رقابتی است و همچنین تلفن های همراه ارزانی را عرضه می کنند.

 

سوالات متداول مهاجران درباره سیم کارت و تلفن در کانادا

می توانم تلفنم را همراه خودم بیاورم؟

اگر تصمیم دارید موبایل خود را همراهتان به کانادا بیاورید؛ احتمالاً بیشتر تمایل داشته باشید درباره واژه “international roaming” یا رومینگ بین المللی بدانید. باید چک کنید که آیا سرویس دهنده داخلی کشور شما، سرویس رومینگ بین المللی را در کانادا ارائه می دهد یا خیر!؟

اگر بخواهید تلفن خود را به کانادا بیاورید و از سرویس تلفنی از کشور خودتان استفاده کنید سوالات دیگری پیش می آید:

نکات قابل توجه؛ از مزیت ها و طرح های فروشی که از بلک فرایدی شروع و تا تعطیلات سال نو ادامه می یابد، استفاده کنید؛ چون در این بازه زمانی قیمت ها بسیار رقابتی هستند. درست است که تخفیفاتی وجود دارد اما اگر دانشجو هستید، با نشان دادن کارت دانشجویی نیز می توانید از تخفیفاتی که روی دیتا توسط این شرکت ها فراهم می شوند، استفاده نمایید.

 

چه عواملی را هنگام انتخاب طرح تلفن باید مد نظر داشته باشم؟

طرح های اعتباری یا Pre-paid در مقایسه با طرح های همراه با قبض یا Post Paid: تازه واردان می توانند بین این دو طرح یکی را انتخاب کنند البته که انتخاب طرح های Post Paid که پرداخت آنها موکول به بعد می شوند، به دلیل نیاز به ارائه کارت و امتیاز اعتباری به یک شرکت کانادایی سخت تر خواهد بود. جدای از دسترسی آسان، طرح های اعتباری می توانند مقرون به صرفه تر باشند، چون سرویس های این خطوط بعد از استفاده، در دسترس نیستند یعنی تا زمانی که هزینه آنها را پرداخت کنید، می توانید از پوشش آنها استفاده کنید.

پوشش: در حالی که تا حد زیادی با یکدیگر هم تراز هستند (مخصوصا در نواحی پرجمعیت مانند منطقه تورنتوی بزرگ، ونکوور و مونترال) ممکن است با توجه به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، ارزش قابل توجهی داشته باشند. همیشه ایده خوبی است که چک کنید طرح تلفن انتخابی شما می تواند پوشش خوبی در منطقه سکونت شما داشته باشد یا خیر.

هنگام انتخاب طرح تلفن جدید، تازه واردانی که دارای اعتبار یا امتیاز بوده و واجد شرایط هستند، گزینه تامین مالی تلفن جدید را نیز خواهند داشت که هزینه آن به صورتحساب ماهانه تلفن آنها اضافه می شود. اگر به دنبال یک موبایل جدید هستید و مایل به امضای قرارداد با مدت زمان معین هستید (معمولاً بین یک تا دو سال)، می‌ توانید یک تلفن جدید را به صورت رایگان دریافت کنید و در هر چرخه صورت ‌حساب تلفن، به پرداخت آن ادامه دهید. برای کسانی که به یک موبایل جدید نیاز دارند، این روش می تواند راهی آسان برای دریافت 20 تا 50 دلار کانادا در ماه، با توجه به تلفن و مدت قرارداد باشد.

داده یا دیتا: طرح های داده می تواند برای هر تازه واردی ضروری باشد. نه تنها دسترسی به اینترنت را برای کاربر فراهم می کند، علاوه بر آن دسترسی به اپلیکیشن ها یا وبسایت های کاربردی مانند گوگل مپ یا اطلاعات حمل و نقل عمومی یا Public transit information را نیز برای شما راحتتر می کند. علاوه بر این می تواند راهی برای ارتباط با عزیزانتان، پیام آنلاین و تماس تصویری/ صوتی باشد. البته که استفاده از داده باعث افزایشی جزئی هزینه قبض شما می شود اما ارزشش را خواهد داشت.

طرح های خانوادگی: اغلب شرکت های اوپراتور تلفن همراه در کانادا ، طرح های تلفن خانوادگی را معرفی می کنند که با استفاده از آنها می توانید حدود 4 تا 6 نفر را به یک طرح اضافه کنید. این طرح ها معمولاً معاملات بسته‌ای روی داده، مکالمه یا متن (گاهی اوقات هر سه) با قیمت پایین‌تری دارند تا کل خانواده‌ را برای ثبت نام با یک شرکت خدماتی تشویق کنند. تازه واردانی که با خانواده خود به کانادا مهاجرت می کنند ممکن است بخواهند این گزینه را انتخاب کنند تا به صورت گروهی نرخ های بهتری را برای خدمات دریافت کنند.

تماس بین المللی: به عنوان یک تازه وارد به کانادا ، ممکن است بخواهید تماس های بین المللی داشته باشید تا با اعضای خانواده و دوستان خود در ارتباط بمانید. خوشبختانه اغلب شرکت ها، تماس های بین المللی را به عنوان گزینه ای اختیاری در طرح های ارائه شده دارند.

چطور طرح تلفن جدیدم را در کانادا تنظیم کنم؟

معمولاً این تنظیمات در محل فروش سیم کارت به شما ارائه می شود. البته در یک کیوسک یا مرکز خرید، فروشگاه یا حتی در فرودگاه هم این تنظیمات می تواند به شما ارائه شود. تنها کاری که باید انجام دهید، مراجعه به مرکز فروش و درخواست از پرسنل فروش درباره طرح های تلفنی است که دنبال آن هستید. تا زمانی که تمام اسناد و مدارک مناسب را در اختیار داشته باشید، می توانید این فرآیند را در محل تکمیل کنید و حتی به طور بالقوه یک تلفن جدید نیز دریافت کنید.

از طرف دیگر، تازه واردان با سابقه اعتباری قابل ارزیابی نیز می ‌توانند یک طرح تلفن جدید (و احتمالاً یک موبایل جدید) را به صورت آنلاین از ارائه ‌دهنده خدمات خود دریافت کنند. برای این منظور به سادگی از وب ‌سایت مربوطه خود بازدید کرده و دستور العمل‌ ها را در صورت نیاز دنبال کنید.

به عنوان بخشی از طرح تلفنی خود می توانم با کجا تماس بگیرم؟ آیا مجاز به ارسال پیامک و تماس بین المللی هستم؟ اگر نه، هزینه ها چقدر است؟

با توجه به نوع طرحی که از آن استفاده می کنید، می‌ توانید به میزان دلخواه یا کمتر با خارج از کشور تماس بگیرید. اگر می ‌خواهید کل برنامه تلفنی شما بر روی تماس بین ‌المللی و پیامک متمرکز شود، برنامه‌ های تماس بین ‌المللی و پیامک می ‌تواند از ۷ دلار (اگر به عنوان بخشی از یک برنامه اضافه شود) تا ۳۹ دلار متغیر باشد.

اگر تماس تلفنی بین المللی برقرار کنید که بخشی از طرح تلفن شما نباشد، هزینه ها می تواند با توجه به حامل و مقصد تماس متفاوت باشد.

آیا تلفن من در شهر یا کشور دیگری کار می کند؟ هزینه آن چقدر خواهد بود؟

اگر از تلفن خود (با همان ارائه دهنده خدمات) ولی خارج از منطقه مربوطه (کشور مبدا) استفاده کنید به آن رومینگ می گویند. رومینگ راهی است که تلفن شما می تواند خارج از کانادا قابل استفاده باشد اما هزینه شارژ زیادی بابت آن باید پرداخت کنید که قانونی است و باید پرداخت شود. این هزینه ها تا حد زیادی با یکدیگر همتراز هستند، اما می‌ توانند از اپراتوری به شرکت مخابراتی دیگر و بر اساس مقصد متفاوت باشند، زیرا رومینگ اغلب توسط شبکه‌ هایی که اپراتورها با آنها معامله دارند تسهیل می ‌شود.

 

در انتها باید عنوان کنیم که خرید سیم کارت و تلفن در بدو ورود به کانادا، یکی از مهمترین کارهایی است که باید به آن توجه داشته باشید. شماره تلفن همراه شما می تواند توسط افراد زیادی درخواست شود؛ بنابراین به این موضوع توجه داشته باشید. اگر سوالی در رابطه با ورود به کانادا و کارهایی که باید در روزها و هفته های اول انجام دهید، دارید با مشاوران گروه بین المللی افق ماندگار به شماره های 05131071 و 09120920268 مطرح کنید.

هزینه خرید سیم کارت در کانادا

 به صورت حدودی، خدمات خرید سیم کارت های اعتباری از یکی از اپراتورهای زیر، بین 40 تا 75 دلار کانادا خواهد بود و 1 تا 10 گیگابایت اینترنت همراه نیز خواهد داشت.

4 اپراتور اصلی برای ارائه سیم کارت تلفن همراه در کانادا عبارتند از:
• Telus Mobility
• Virgin Plus
• Rogers
• Bell Canada

گروه بین المللی افق ماندگار؛ همگام با شما تا افق آرزوها

روش های ارتباط با ما:
تلفن همراه و واتساپ:
📱0912-0920268

☎051-31071

با ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *