سیستم درمان و بهداشت کانادا

سیستم درمان و بهداشت کانادا

اگر در کانادا تازه وارد هستید و نمی دانید سیستم درمان و بهداشت کانادا چطور کار می کند؟ در این مقاله به این موضوع می پردازیم. زمانی که به کانادا مهاجرت می کنید موارد زیادی وجود دارد که باید به آن از قبل فکر کرده باشید و برای آن برنامه داشته باشید مانند پیدا کردن کار، جایی برای زندگی و انتخاب مدرسه فرزندانتان. علاوه بر آن لازم است سیستم درمانی کانادا را به طور کامل بشناسید تا هنگام ورود شما و خانواده تان به کانادا بتوانید به طور کامل تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرید و از مزایای آن بهره مند شوید.

سیستم درمان و بهداشت کانادا

در این مقاله به سوالات اساسی زیادی پاسخ خواهیم داد که مهاجران و تازه واردان، اغلب درباره سیستم بهداشت و درمان کانادا می پرسند. ادامه مطلب را بخوانید تا نحوه دسترسی به خدمات سیستم درمانی کانادا به عنوان تازه وارد را بیشتر بدانید، اینکه چقدر باید هزینه کنید و سیستم درمانی دولتی کانادا چه خدماتی را برای شما و اعضای خانواده تان کاور می کند.

نحوه کارکرد سیستم بهداشت و درمان کانادا

سیستم سلامت بهداشت جهانی یکی از مزایایی است که افراد با مهاجرت به کانادا به آن دسترسی دارند. اما ممکن است از خود بپرسید سیستم بهداشت و درمان جهانی چیست؟

اساساً، هر شهروند یا مقیم دائم کانادا می تواند برای بیمه درمانی دولتی درخواست دهد. هر یک از 13 ایالت و منطقه کانادا مسئول تعریف آنچه که به عنوان “خدمات ضروری پزشکی” شناخته می شود و ارائه مراقبت های بهداشتی به مقیمان منطقه خود هستند. به عبارت دیگر، نحوه دسترسی شما به مراقبت های درمانی و خدمات خاصی که جزو حقوق شماست، بستگی به موقعیت مکانی زندگی شما در کانادا دارد.

دولت فدرال هم در این زمینه نقش مهمی ایفا می کند و به خدمات مراقبت های درمانی منطقه ای و استانی از طریق حمایت های مالی کمک می کند و استانداردهای درمان در سطح کشوری را برای این سیستم از طریق قوانین درمانی کانادا تدوین می کند.

نحوه دسترسی به خدمات درمانی در کانادا به عنوان یک تازه وارد

جهت دسترسی به بیمه درمانی دولتی در کانادا، تمام آنچه باید انجام دهید ثبت درخواست در دولت استانی یا منطقه ای شماست. هر شهروند یا مقیم دائم کانادا قادر به ثبت درخواست می باشد.

زمانی که درخواست خود را ارائه دادید، کارت مراقبت های درمانی شما از طریق پست ارسال خواهد شد. هر زمان که شما به پزشک و یا اورژانس مراجعه کنید و یا عمل جراحی داشته باشید، از شما درخواست خواهد شد تا کارت مراقبت های درمانی خود را ارائه دهید.

نکته مهمی که در رابطه با تازه واردان وجود دارد این است که تمامی افرادی که با هر روش اقامت موقت از جمله ویزای توریستی، کاری و یا تحصیلی وارد خاک کانادا شوند نیز می توانند از خدمات رایگان و دولتی درمانی کانادا استفاده کنند. اما به محض ورود در ابتدا باید نسبت به دریافت سین نامبر یا شماره بیمه اجتماعی (SIN) اقدام کنند. در واقع اولین اقدامی که هر مهاجر تازه واردی در کانادا باید انجام دهد دریافت این شماره است. بدون سین نامبر شما عملا قادر به انجام هیچ کاری نخواهید بود.

در مرحله بعد باید برای بیمه درمانی دولتی کانادا با توجه به ایالتی که در آن زندگی می کنید، درخواست دهید. اما توجه داشته باشید تا زمانی که مدارک شما تایید و مشمول استفاده از این بیمه شوید، معمولا حدود سه ماه زمان می برد. که حتما و باید از پوشش بیمه های درمانی شرکت های خصوصی برای این مدت استفاده کنید تا دچار مشکل نشده و درگیر هزینه های سنگین درمان نشوید.

مدت زمان لازم برای اخذ کارت بیمه درمانی در کانادا

هر ایالت یا منطقه ای، حداقل دوره انتظار برای صدور کارت درمان و سلامت پزشکی را خود تعیین می کند و باید در این مدت منتظر صدور کارت خود بمانید.

در برخی ایالت ها، می توانید به محض رسیدن به کانادا، این پوشش را دریافت کنید؛ که بهتر است درباره این استان ها تحقیق کنید. در سایر ایالت ها، حداکثر تا 3 ماه باید منتظر صدور پوشش مراقبت های درمانی دولتی باشید. برای اینکه در این مدت امنیت داشته باشید، دولت کانادا توصیه می کند بیمه های درمان شرکت های خصوصی را در طول مدت زمان انتظار خریداری کنید.

در جدول زیر تمامی موارد مورد نیاز جهت درخواست بیمه درمانی در هر یک از استان های کانادا به تفکیک هر 13 ایالت ارائه شده؛ با کلیک روی لینک ها می توانید علاوه بر اطلاع از مدت زمان انتظار برای دریافت پوشش بیمه اقامت دائم، شرایط لازم جهت دریافت کارت بیمه درمانی در هر استان را مطالعه نمایید و از شرایط ثبت نام نیز آگاهی یابید.

همکاران ما در گروه مهاجرتی افق ماندگار، تمامی اطلاعات مورد نیاز در رابطه با انواع روش های مهاجرت به کانادا اعم از اقامت دائم و اقامت موقت ( ویزای توریستی کانادا ، ویزای کاری و ویزای تحصیلی ) را در اختیار شما قرار خواهند داد. کافی است با شماره های 05131071 و یا 09120920268 تماس حاصل فرمایید یا با کد تخفیف MSH-20 وقت مشاوره خود را با 20% تخفیف از اینجا رزرو کنید.

 

ردیفنحوه اپلای برای کارت سلامت در هر ایالت
مدت زمان انتظار برای پوشش اقامت دائم
1آلبرتاتاریخ اقامت، تاریخ شروع است. وبسایت ثبت نام
2بریتیش کلمبیاحداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبتنام
3مانیتوباحداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبت نام
4نیوبرانزویکپس از احراز صلاحیت، نامه ای مبنی بر تاریخ شروع پوشش صادر می شود. وبسایت ثبت نام
5نیوفانلند و لابرادورتاریخ رسیدن وبسایت ثبت نام
6NWTحداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبت نام
7نوا اسکوشیامعمولا در تاریخ رسیدن به کانادا، دریافت می شود. وبسایت ثبت نام
8نوناواتحداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبت نام
9آنتاریوحداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبت نام
10جزیره پرنس ادورادممکن است در اولین روز، پوشش در دسترس باشد. وبسایت ثبت نام
11کبکحداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبتنام
12ساسکاچواندرخواست ها معمولا بین 6 تا 8 هفته بعد از دریافت، بررسی می شوند. وبسایت ثبت نام
13یوکانبعد از 3 ماه از اقامت وبسایت ثبت نام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *