سیستم درمان و بهداشت کانادا

 

اگر در کانادا تازه وارد هستید و نمی دانید سیستم بهداشت و سلامت این کشور چطور کار می کند؟ در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

وقتی که به کانادا نقل مکان می کنید موارد زیادی برای فکر کردن وجود دارد . مانند پیدا کردن یک شغل، مکانی برای زندگی و فکر کردن به انتخاب مدرسه فرزندانتان. همچنین نیاز به درک پایه ای سیستم سلامت کانادا خواهید داشت تا زمانی که شما و خانواده تان به کانادا رسیدید به طور کامل تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرید.

در این مقاله به سوالات اساسی زیادی پاسخ دادیم که تازه واردها اغلب درباره سیستم سلامت کانادا می پرسند. ادامه مطلب را بخوانید تا نحوه دسترسی به خدمات سیستم سلامت کانادا به عنوان تازه وارد را متوجه شوید، اینکه چقدر باید هزینه کنید و سیستم سلامت دولتی کانادا چه خدماتی را کاور می کند.

نحوه کارکرد سیستم سلامت و درمان کانادا

سیستم سلامت بهداشت جهانی یکی از مزایایی است که افراد با مهاجرت به کانادا با آن سر و کار دارند. اما ممکن است از خود بپرسید سیستم سلامت جهانی چیست؟

اساساً، هر شهروند یا مقیم دائم کانادا می تواند برای بیمه سلامت دولتی درخواست دهد. هر یک از 13 ایالت و منطقه کانادا مسئول تعریف آنچه که به عنوان “خدمات ضروری پزشکی” شناخته می شود و ارائه مراقبت های بهداشتی به ساکنان خود هستند. به بیان دیگر، نحوه دسترسی شما به مراقبت های بهداشتی و خدمات خاصی که جزو حقوق شماست، بستگی به موقعیت مکانی زندگی شما در کانادا دارد.

دولت فدرال هم در این زمینه نقشی ایفا می کند؛ به خدمات مراقبت های بهداشتی منطقه ای و استانی با حمایت های مالی کمک می کند و استانداردهای بهداشت ملی برای این سیستم از طریق قانون بهداشت کانادا را تنظیم می کند.

نحوه دسترسی به مراقبت های بهداشتی در کانادا به عنوان یک تازه وارد

جهت دسترسی به بیمه سلامت عمومی در کانادا، تمام آنچه باید انجام دهید ثبت درخواست در دولت استانی یا منطقه ای شماست. هر شهروند یا مقیم دائم کانادا قادر به ثبت درخواست می باشد.

زمانی که درخواست خود را ارائه دادید، کارت مراقبت های بهداشتی خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد. هر زمان که شما به پزشک و یا اورژانس مراجعه کنید و یا عمل جراحی داشته باشید، از شما درخواست خواهد شد تا کارت مراقبت های بهداشتی خود را نشان دهید.

مدت زمان لازم برای اخذ کارت مراقبت های بهداشتی در کانادا

هر ایالت یا منطقه ای، حداقل دوره انتظار برای صدور کارت سلامت پزشکی را خود تعیین می کند و باید در این مدت منتظر صدور کارت خود بمانید.

در برخی ایالت ها، می توانید به محض رسیدن به کانادا، این پوشش را دریافت کنید. در سایر ایالت ها، حداکثر تا 3 ماه باید منتظر صدور پوشش مراقبت های پزشکی باشید. برای اینکه در این مدت در امنیت باشید، دولت کانادا توصیه می کند بیمه های سلامت خصوصی را در طول مدت زمان انتظار خریداری کنید.

ردیف

نحوه اپلای برای کارت سلامت در هر ایالت

مدت زمان انتظار برای پوشش اقامت دائم

1

آلبرتا

تاریخ اقامت، تاریخ شروع است. وبسایت ثبت نام

2

بریتیش کلمبیا

حداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبتنام

3

مانیتوبا

حداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبت نام

4

نیوبرانزویک

پس از احراز صلاحیت، نامه ای مبنی بر تاریخ شروع پوشش صادر می شود. وبسایت ثبت نام

5

نیوفانلند و لابرادور

تاریخ رسیدن وبسایت ثبت نام

6

NWT

حداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبت نام

7

نوا اسکوشیا

معمولا در تاریخ رسیدن به کانادا، دریافت می شود. وبسایت ثبت نام

8

نوناوات

حداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبت نام

9

آنتاریو

حداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبت نام

10

جزیره پرنس ادوراد

ممکن است در اولین روز، پوشش در دسترس باشد. وبسایت ثبت نام

11

کبک

حداکثر تا 3 ماه وبسایت ثبتنام

12

ساسکاچوان

درخواست ها معمولا بین 6 تا 8 هفته بعد از دریافت، بررسی می شوند. وبسایت ثبت نام

13

یوکان

بعد از 3 ماه از اقامت وبسایت ثبت نام

   

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جشنواره بلک ویک گروه مهاجرتی افق ماندگار

X