تغییرات اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کلید کانادا برای جذب نیروی کار ماهر خارجی به این کشور از طریق اقامت دائم است، اما ساختار قرعه کشی های دو هفته ای اکسپرس اینتری در حال تکامل می باشد. مروری بر میزان تغییرات اکسپرس اینتری در سال 2023 را در ادامه این مقاله مطالعه کنید:

اکسپرس اینتری عنوان سیستم آنلاین کاناداست که جهت بررسی جمعی درخواست های نیروی کار ماهر از سه برنامه مختلف ـ کلاس تجربه کانادا CEC، برنامه کارگران ماهر فدرال FSWP و برنامه تجارت ماهر فدرال FSTP، استفاده می شود. به بیان دیگر، اکسپرس اینتری روش اصلی کانادا برای جذب نیروی کار ماهر بین المللی به این کشور از طریق اقامت دائم است.

بنابراین، به اشتراک گذاشتن تغییرات پیشنهاد شده مورد انتظاری که قرار است در اکسپرس اینتری 2023 اجرا شود، مهم می باشد.

نحوه تغییرات اکسپرس اینتری

از آنجایی که کانادا در تلاش است تا به کمبود نیروی کار و نیازهای اقتصادی این کشور بهتر رسیدگی کند، اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC)، هدف خود را شروع قرعه کشی های اکسپرس اینتری هدفمند در سال 2023 تعیین کرده است.

این قرعه کشی های اکسپرس اینتری، ممکن است به دلیل لایحه C-19 که اخیرا تصویب شده، به طور عمدی متقاضیان را بر اساس شغل، زبان یا تحصیلاتشان هدف قرار دهد تا به اخذ اقامت دائم یاPR  امید پیدا کنند چرا که این امر به رشد و شکوفایی کانادا به بهترین شکل کمک می کند.

طبق گفته های وزیر مهاجرت شان فریزر، تمامی برنامه های قرعه کشی فعلی اکسپرس اینتری، نمی توانند به کانادا کمک نمایند تا به شکل رضایتمندی مهاجرانی را جذب کند که با مهارتها و صلاحیت های مورد تقاضای این کشور بیشترین هماهنگی را داشته باشند.

تا زمان نوشتن این مقاله هنوز تصمیمی درباره موقعیت های شغلی خاص، زبان یا طبقه بندی گواهینامه های تحصیلی که جهت اطلاع از ساختار این قرعه کشی های جدید استفاده خواهد شد، گرفته نشده است. اداره مهاجرت کانادا می گوید با طیف گسترده ای از سهامداران جهت اطلاع از دسته بندی های جدید در اکسپرس اینتری مشورت خواهد کرد تا نهایتاً در مورد جزئیات فرمت جدید تصمیم بگیرد.

تغییرات اکسپرس اینتری به چه معناست؟

در این لحظه، IRCC به قرعه کشی های اکسپرس اینتری به همان روال سابق ادامه خواهد داد. تقریباً هر دو هفته یک بار، دعوت نامه ها جهت اپلای یا (ITAS)، برای مقیمان دائم کانادا به متقاضیانی داده خواهد شد که در یکی از سه برنامه اکسپرس اینتری CEC، FSWP یا FSTP بر مبنای امتیازات CRS درخواست داده باشند.

امتیازات CRS برای مدت زیادی، ابزار اصلی کانادا برای انتخاب متقاضیان اکسپرس اینتری بوده است. این امتیازات در حال حاضر برای رتبه بندی متقاضیان مهاجرت کانادا بر اساس چندین فاکتور ـ از جمله، و البته نه محدود به سن، مهارت زبان رسمی و تجربه کاری کانادا ـ استفاده می شود و دعوتنامه ها بر این اساس ارسال می شوند.

با این حال، در ابتدای سال 2023، سیستم اکسپرس اینتری از تمرکز بر امتیازات CRS دور خواهد شد؛ به این معنی که قرعه کشی های این سیستم به کانادا اجازه می دهد تا به مهاجرانی خوشامد گوید که به کشور کمک می کنند تا روی نیازها و نقاط ضعف حوزه های خاص بازار کار کانادا تمرکز نماید.

شان فریزر می گوید: “هدف نهایی این قرعه‌کشی‌های هدفمند تقویت بازار کار کانادا است و امیدواریم شاهد افزایش بالقوه نرخ‌های نگهداری (در میان افرادی که در جوامع خاص ساکن می‌شوند) باشیم، زیرا مردم به جایی می‌آیند که می‌دانند فرصت‌هایی دارند، چرا که اساس دعوتنامه اپلای آنها همین نکته است.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *