معادل سازی مدرک پزشکی در انگلیس

درخواست برای کار به عنوان یک پزشک اروپایی در انگلیس

در این مقاله با بررسی گام به گام چگونگی انجام حرفه پزشکی در انگلیس را بررسی خواهیم کرد.

انگلستان در تاریخ 31 ژانویه 2020، اتحادیه اروپا را ترک کرد. دولت انگلستان در ژانویه 2021 سیستم مهاجرت جدیدی را معرفی کرد. جهت بررسی وضعیتتان برای زندگی در انگلستان، شما باید قادر به حمایت مالی خود و خانواده تان بدون تکیه بر حمایت های مالی دولت باشید. اگر در تاریخ 31 ژانویه 2021 به انگلیس رسیده باشید، اکنون نیاز به اخذ ویزا یا مجوز کار برای کار کردن در انگلستان دارید.

گام اول: اپلای برای ثبت نام GMC

جهت کار در حیطه پزشکی در انگلیس نیاز به ثبت نام با یک مدرک کاربردی از شورای پزشکی دولتی بریتانیا یا GMC دارید.

شما واجد شرایط اپلای برای این مسیر خواهید بود اگر:

 • از یک دانشکده پزشکی خارج از انگلیس یا سوئیس فارغ التحصیل شده باشید.
 • هر دو بخش آزمون ارزیابی زبان حرفه ای یا PLAB را در دو سال گذشته گذرانده باشید.
 • یک دوره اینترنشیپ را تکمیل کرده باشید.

اگر مدرک پزشکی شما از EEA یا منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس صادر شده، ممکن است به عنوان یک مدرک اروپایی مرتبط طبقه بندی شود و می توانید چک کنید که آیا مدرک تحصیلی شما مشمول این طبقه بندی می باشد یا خیر. همچنین می توانید بررسی کنید که چه مدارکی از خارج از بریتانیا و اتحادیه اروپا پذیرفته شده است. بسته به صلاحیت شما، ممکن است نیاز به اضافه کردن عنوان پزشکی عمومی یا GP و یا ثبت نام تخصص مورد نظر خود داشته باشید.

اگر مدرک پزشکی اولیه شما مربوط به خارج از اتحادیه اروپا یا انگلستان باشد، قبل از اینکه مجوز فعالیت به شما اعطا شود، باید آن را به طور مستقل تأیید کنید.

تایید مدارک اینترنشیپ

برای اثبات تکمیل یک دوره اینترنشیپ قابل قبول، باید دارای مدارک تاییدیه دوره پیوسته کاربردی پزشکی باشید؛ این دوره حداقل 12 ماهه است و معمولا آن را در یک جایگاه آموزشی تایید شده در یک بیمارستان دولتی، بلافاصله پس یا قبل از فارغ التحصیلی می گذرانند تا دوره اینترنشیپ تایید شود.

گام دوم: اپلای برای یک شغل

در این مرحله می توانید برای فرصت های شغلی موجود در انگلستان درخواست دهید.

Careers BMJ- از بین 1273 فرصت شغلی موجود انتخاب کنید. پشتیبانی و راهنمایی تخصصی در جهت یافتن شغل مورد نظر خود در انگلستان را نیز از طریق وبسایت BMJ Careers دریافت کنید. همچنین می توانید از طریق ثبت نام در NHS jobs مشاغلی که با مهارت های شما منطبق است را جستجو کنید.

کار به عنوان یک پزشک عمومی یا GP

اگر تمایل به کار به عنوان یک پزشک عمومی در انگلیس دارید باید:

 • در GMC GP ثبت نام کنید.
 • جهت اضافه شدن به لیست پزشکان ملی که لیستی از پزشکان عمومی تایید شده است، درخواست دهید؛ این پزشکان دامنه وسیعی از معیارهای ضروری که برای کار در NHS مورد نیاز است را دارا هستند.
 • در طرح های استنتاجی و ارجاعی NHS GP که پشتیبانی کاربردی، اختصاصی و طیف وسیعی از ارزیابی ها از جمله تعیین سطح و جراحی های شبیه سازی شده را ارائه می دهد، ثبت نام کنید.

الزامات اصلی ثبت نام

از 1 آوریل 2006، تمامی پزشکانی که به عنوان پزشک عمومی در خدمات درمانی بریتانیا کار می کنند، به غیر از پزشکان در حال آموزش، باید در بخش پزشکی عمومی یا GP ثبت نام کنند. برای درخواست عضویت در ثبت نام GP باید یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 • صلاحیت های پایه و ضروری را از طریق دوره های آموزشی پزشکی عمومی یا GP خارج از بریتانیا کسب کنید. انتظار خواهیم داشت که این برنامه آموزشی در آن کشور توسط نهادی معتبر ارائه شود و کاملاً تحت نظارت دولت باشد.
 • صلاحیت های ضروری را از طریق دوره های آموزشی پزشکی عمومی یا GP موجود در انگلستان کسب کنید.
 • شایستگی های لازم را در جایگاه هایی غیر از نظام های آموزشی پزشکی (GP) کسب کنید. توجه داشته باشید، شایستگی‌های خاصی وجود دارد که نیازمند کسب تجربه در درمان و مراقبت‌های اولیه است و فقط در جایگاه های شغلی پزشک عمومی یا GP قابل اکتساب است.

لیست پزشکان اولیه

جهت آموزش و کار به عنوان یک پزشک عمومی در انگلستان باید در لیست پزشکان اولیه باشید. این لیست توسط سازمان های درمانی و مراقبت های اولیه مدیریت می شود و شما باید در ابتدا توسط این سازمان ها اپلای شوید تا بتوانید وارد لیست آنها شوید. باید اطلاعاتی درباره اپلای برای کشور انگلستان را مطالعه کنید؛ این موضوع به شما کمک می کند در زمان درست اپلای کنید و پس از آن، برنامه آموزشی یا عملی شما با تاخیر مواجه نخواهد شد.

 

گام سوم: درخواست برای وضعیت از پیش تسویه شده یا pre-settled

اگر شما قبل از تاریخی به انگلستان رسیدید که هنوز انگلستان، اتحادیه اروپا را ترک نکرده بود (31 ژانویه 2020)، برای درخواست وضعیت از پیش تسویه شده، واجد شرایط هستید. در این موارد اگر شما به صورت پیوسته 5 سال کامل ساکن انگلستان نبوده اید، کاربرد دارد. افرادی که به صورت مداوم برای 5 سال در انگلستان زندگی کرده اند واجد شرایط وضعیت تسویه شده یا settled status می باشند.

شما نیاز به ثبت نام و پر کردن درخواست دیگری خواهید داشت زمانی که واجد شرایط اپلای برای “وضعیت تسویه شده” باشید.

هزینه ها

تمامی پزشکان مبلغی بابت ثبت نام و هزینه ای سالانه جهت حفظ ثبت نامشان به ما پرداخت می کنند. سایر هزینه ها بسته به شرایط مشخص، قابل پرداخت خواهد بود که به صورت زیر مشخص شده اند.

هزینه ثبت نام سالانه برای پزشکان دارای مدرک: 420 پوند

هزینه ثبت نام با تخفیف برای پزشکان تازه کار: 161 پوند

جهت اطلاع از سایر هزینه ها می توانید به این لینک که شورای پزشکان دولتی بریتانیاست، مراجعه کنید.

قبل از درخواست ویزا

چند توصیه:

 • مطمئن شوید که وضعیت سازمان نظام پزشکی در انگلستان برای شما مناسب است.
 • به طرح آنلاین ما در رابطه با پزشکانی که به آمدن به انگلستان فکر می کنند، نگاهی بیاندازید.
 • شانس خود را امتحان کنید ـ تا حد امکان در رابطه با موقعیت استخدامی فعلی تحقیق کنید و واقع گرایانه شانس خود را برای به دست آوردن شغل ارزیابی کنید.
 • درباره انگلستان تحقیق کنید ـ از دیدگاه ما مکانی بی نظیر برای زندگی و کار می باشد که پر از فرصتها و مردمی است که به همه افراد از تمامی کشورها خوشامد می گویند.
 • درباره سیستم بهداشت و درمان ملی انگلستان تحقیق کنید و اینکه کارمند بودن در این سیستم به چه صورت است.
 • به هزینه ها فکر کنید ـ هزینه ها می توانند به محض سفر، ثبت نام و آزمون شروع شوند – The Savvy IMG راهنمایی درباره اینکه انتظار چه میزان هزینه را داشته باشیم، ارائه داده است.
 • ارتباط برقرار کنید- با سازمان های مسئول نامه نگاری کنید، سوال بپرسید و جواب بگیرید.

وقتی از موارد بالا مطمئن شدید، می توانید گام های زیر را آغاز کنید.

گام اول- اثبات مهارت زبان انگلیسی

می توانید آزمون آیلتس یا آزمون OET (آزمون زبان انگلیسی شغلی) را برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود بگذرانید.

برای پاس کردن این آزمون ها، نیاز به داشتن سطح استانداردی از زبان دارید و باید از قبل به خوبی آماده باشید. آزمون ها در شمار متفاوتی از کشورها در دسترس هستند. ممکن است بخواهید قبل از رسیدن به انگلستان، آزمون را بگذرانید.

گام دوم: گذراندن آزمون PLAB یا آزمون ارزیابی حرفه ای و زبانی

GMC یا شورای پزشکی دولت تغییراتی ایجاد کرده تا پزشکان بین المللی آسان تر بتوانند برای ثبت نام اقدام کنند. کسانی که مدارک پزشکی اولیه خود را خارج از اروپا اخذ کرده اند و آزمون ثبت نام سراسری قابل قبولی را گذرانده اند، نیازی به گذراندن تست PLAB ندارند.

GMC به تمامی افرادی که در انتظار آزمون PLAB 1 و 2 هستند، ایمیلی ارسال خواهد کرد که آیا واجد شرایط شرکت در این آزمون هستند یا خیر. در PLAB یا (آزمون ارزیابی حرفه ای و زبانی) شرکت کنید. نتایج این آزمون به سازمان پزشکی دولت یا GMC کمک می کند تا مطمئن شود که شما دانش و مهارت های لازم برای انجام طبابت در انگلستان را دارید. اگر مستقیما برای ثبت نام پزشکی عمومی یا تخصصی از طریق معادل سازی GMC درخواست دهید، نیازی به شرکت در آزمون PLAB ندارید.

آزمون چهار بار در سال در انگلستان و در موقعیت های مکانی متعددی برگزار می شود. می توانید انتخاب کنید که در آزمون قبل از رسیدن به انگلستان شرکت کنید. برای شرکت در آزمون در انگلستان، می توانید درخواست ویزای استاندارد توریستی بدهید ـ ممکن است برای مدت 6 ماه و با امکان تمدید، پذیرش شوید.

درباره آزمون PLAB

آزمون PLAB شامل دو بخش است:

 • بخش اول که آزمون نوشتاری چند گزینه ای است با 180 سوال
 • بخش دوم که یک امتحان بالینی ساختار یافته عملی است و به عنوان OSCE شناخته می شود.

زمانی که شما هر دو بخش را بگذرانید، می توانید برای ثبت نام با یک مدرک کاربردی اپلای کنید. درخواست شما باید ظرف دو سال از گذراندن بخش دوم آزمون، تایید شود. به محض تایید درخواست شما توسط GMC و ثبت نام، می توانید به عنوان یک پزشک در انگلستان شروع به کار کنید. زمانی که آزمون PLAB را گذراندید، گواهینامه آیلتس یا OET شما نباید بعد از تاریخ صدور، بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد.

کارورزی پزشکی یا  Clinical attachment

تعدادی از فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی تمایل به کسب تجربه در سازمان بهداشت ملی یا NHS با انجام کارورزی پزشکی در انگلیس دارند. تعداد زیادی از افراد قبل از شرکت در بخش دو آزمون PLAB یا درست بعد از گذراندن آن، این کار را انجام می دهند.

این دوره کارورزی راهی مفید برای فارغ التحصیلان بین المللی پزشکی است که تمایل به کار به عنوان پزشک در سازمان بهداشت ملی انگلستان دارند. می توانید مشاوره تخصصی مربوطه بدون داشتن مسئولیت مراقبت از بیماران را از نزدیک مشاهده کنید.

کارورزی بالینی یا Clinical attachment چیست؟

این حکم کارورزی به شما کمک می کند تا برای کار در سازمان بهداشت ملی آماده شوید؛ همچنین اجازه می دهد تا چشم اندازی کلی از فرآیندها و سیستم های بالینی در سازمان بهداشت کشور انگلستان به دست آورید و این موضوع از طریق مشاهده مشاوره های پزشکان متخصص در زمینه های مربوط در بیمارستان فراهم می شود. کارورزی های پزشکی معمولا بین 2 تا 4 ماه طول می کشد و هزینه ای معادل 400 پوند دارد. در طول دوره کارورزی، به شما هیچگونه مسئولیتی تفویض نخواهد شد؛ همچنین قادر به گرفتن تصمیمات پزشکی یا دادن مشاوره های بالینی نیستید.

بعد از مشاهده یک دوره مشاوره، ممکن است برخی وظایف پزشکی و بالینی به شما سپرده شود و ریسک موجود تحت نظارت یک مشاور ارزیابی شود.

وظایف به طور کلی محدود به:

 • مشاهده مشاوره ها
 • مشارکت در اداره بیماران
 • گرفتن شرح حال بیمار
 • معاینات جسمی
 • مشاهده جراحی

آیا من باید کارورزی پزشکی را انجام دهم؟

این مورد جزو الزامات ثبت نام GMC یا کار در سازمان بهداشت ملی نیست. در هر صورت، ممکن است این تجربه را در نشان دادن استانداردهای مورد انتظار از پزشکان در انگلستان مفید بیابید.

تجربه کسب شده با درخواست GMC شما برای ثبت نام مرتبط خواهد بود. به جزئیات تجربیات کاری شما از 5 سال اخیر در هر دو زمینه پزشکی و غیر پزشکی نیاز خواهد بود.

تجربه نشان داده است و توصیه می شود در دوره کارورزی کوتاهی قبل از شرکت در آزمون PLAB یا بعد از گذراندن آن مشارکت داشته باشید. این امر به شما اطمینان می دهد که بیشترین خروجی را خواهید گرفت.

شرایط مورد نیاز

 • تکمیل موفقیت آمیز بررسی سوابق کیفری
 • مدارک ارائه دهنده احراز هویت شما
 • اگر انگلیسی زبان اصلی شما نیست، نیاز به گواهینامه آیلتس یا OET در سطح 7.5 یا مدرکی مشابه آیلتس که سطح برابر با آن را نشان دهد.
 • مجوز بهداشت حرفه ای از سازمان NHS
 • حضور در روز معارفه پزشکان قبل از شروع کارورزی، در صورت لزوم
 • توصیه نامه رضایت بخش از داوران ذکر شده در فرم درخواست.

ویزاها

به طور کلی، فارغ التحصیلان بین المللی پزشکی از خارج از اتحادیه اروپا نیاز به ویزای توریستی استاندارد برای آمدن به انگلستان دارند.

ویزای توریستی استاندارد حداکثر 6 ماه به طول می انجامد، که در این مدت شما می توانید آزمون PLAB 2 را ثبت نام و دوره کارورزی بالینی را تکمیل کنید.

پیدا کردن یک دوره کارورزی بالینی

هیچ ابزار گسترده ای در انگلستان برای یافتن دوره کاروزی بالینی وجود ندارد. می توانید اینترنت را برای دوره های کارورزی بالینی جستجو کنید که شامل بیمارستان های NHS و حوزه های پست دکترا ست.

لیست زیر، شامل تعدادی مثال از برنامه های کارورزی بالینی در حال اجرا و معتبر می باشد:

متناوباً، شما می توانید از هر دوست یا آشنایی که در بیمارستان NHS کار می کند درخواست کنید که اگر می توانند شما را به یک مشاور متخصص معرفی کنند. همچنین می توانید مستقیماً از طریق سرچ در وبسایت و دپارتمان هایی که به آنها علاقه مند هستید، به مشاوران ایمیل دهید.

نحوه اپلای پزشکی در انگلیس

وقتی یک حوزه NHS که دوره کاروزی بالینی را ارائه می دهد، پیدا کردید، فرم اپلای را همانطور که درخواست شده، تکمیل کنید. پیشنهاد می کنیم که جزئیات زیر را در نامه درخواست کارورزی بالینی لحاظ کنید:

 • اطلاعات شخصی شما
 • دلایل شما برای درخواست تکمیل یک دوره کارورزی پزشکی در انگلیس
 • چارچوب مختصری از سوابق پزشکی شما، چشم انداز و رویای شغلی شما و اینکه چرا به طور خاص به این فیلد علاقه مند هستید.
 • آنچه شما امید به کسب آن از دوره کارورزی بالینی دارید.
 • سطح تخصص بالینی شما و تجربه کاری قبلی شما در بخش بهداشت و سلامت
 • اینکه آیا برای ثبت نام GMC اپلای می کنید و به چه مرحله ای در فرآیند رسیده اید.
 • به روزترین C.V

نوشتن رزومه پزشکی شما

رزومه ها بخش با ارزش پرتفولیوی پزشکی شما هستند، مهم نیست چه درجه یا تخصصی داشته باشید، علیرغم نحوه اپلای برای مشاغل در طول مسیر شغلی، رزومه شما باید داستان شما و مسیر شغلی شما را بازگو کند. حتی در یک نگاه، باید واضح باشد که چرا شما بهترین فرد برای جایگاهی هستید که برای آن درخواست داده اید.

نوشتن C.Vبرای پزشکی در انگلیس

 • ضمیمه درخواست آنلاین و نمونه کارها، دو تا سه صفحه کاغذ A4 را پر کنید.
 • یک رزومه آکادمیک به طور اجتناب ناپذیری طولانی تر خواهد بود چون شما باید تحقیقات و انتشارات را هم در آن بگنجانید.
 • اطلاعات الزامی در هر رزومه پزشکی باید شامل اطلاعات شخصی، کد آموزش ملی، ثبت نام انجمن پزشکی دولتی و همچنین هرگونه انجمن و عضو مرتبط باشد.
 • هیچگونه الگوی مشخصی برای رزومه پزشکی بسته به حوزه مورد علاقه شما وجود ندارد، موارد زیر را به عنوان موارد ابتدایی در نظر بگیرید:

وضعیت اشتغال فعلی

سابقه استخدامی یا مسیر شغلی

تحصیلات و شایستگی ها

جوایز و افتخارات

واحدها، جلسات و کنفرانس های آموزشی

انتشارات و تحقیقات

وضعیت اشتغال فعلی و سابقه استخدامی

عموماً، رزومه ها با آخرین شغل شما شروع و به ترتیب زمان مسیر شغلی شما به عقب برمی گردند. برای اکثر پزشکان، این امر به صورت سالانه تغییر می کند.

مطمئن شوید که موقعیت مکانی، درجه و تخصص برای هر جایگاه را وارد کنید و مرتبط ترین تجربیات را هایلایت کنید.

بسته به تخصص، ممکن است متوجه شوید توسعه تجربیات و مهارتهای بالینی شما سودمند خواهد بود، بنابراین بخشی را تحت عنوان ” مهارتهای بالینی” در نظر بگیرید و در مورد تخصص فرعی خود و اینکه چگونه این تخصص در عمل متناسب با مهارتهای شما قرار می گیرد، فکر کنید.

تحصیلات و شایستگی ها:

تمامی شایستگی های خود را لیست کنید و ابتدا از آخرین مورد شروع کنید. موسسات آموزشی و سال کسب دستاوردهای تحصیلی، به علاوه آخرین مدرک را در این بخش لحاظ کنید.

افتخارات:

تمامی جوایز خود را به ترتیب زمانی لیست کنید و با جدیدترین دستاورد شروع کنید. جوایزی که با جایگاه مورد درخواست شما، مرتبط تر است را هایلایت کنید.

اعتبارنامه های شغلی و نامه های اعتباری:

پزشکان، اعتبارنامه های شغلی کالج سلطنتی را در توصیف شغلی خود استفاده می کنند تا نشان دهند اعتبار مربوطه را کسب کرده اند. کاربرد آنها، در هر صورت، ممکن است به این شکل تفسیر شود که عضویت فعلی شخص مربوطه را ابقا می کند. اگر عضویت آنها منقضی شده باشد، ریسک ارجاع به GMC برای بررسی (البته از راه دور) را به همراه خواهد داشت.

واحدهای آموزشی، جلسات و کنفرانس ها:

توجه داشته باشید که تمامی واحدهای آموزشی، جلسات و کنفرانس هایی که در آن حضور داشته اید را به صورت لیست به روز شده و جداگانه ای نگهداری کنید و سپس مهمترین و به روزترین های آنها را به رزومه خود اضافه کنید.

برای بسیاری از افراد، این بخش پتانسیل تبدیل شدن به لیستی طولانی از تاریخ ها را دارد که خواندن آنها می تواند زمان زیادی را هدر دهد. رویکرد دیگری برای بی اثر کردن این موضوع این است که تمامی واحدها، جلسات و کنفرانس های آموزشی را در یک جمله کوتاه خلاصه کنید.

انتشارات/ پژوهش ها

بسته به علایق آکادمیک و تخصص شما، این بخش از نظر فاصله می تواند متفاوت باشد. انتشارات خود را همانطور که در مجله ظاهر می شوند با نام تمام نویسنده هایی که مشارکت دارند، لیست کنید و نام خود را (در صورتی که چند نویسنده وجود دارد) مشخص کنید.

عنوان ورودی منتشر شده، ژورنال، سال، صفحات، و کد PMID (شناسه PubMed یا شناسه منحصربفرد PubMed) را اضافه کنید.

 

مدیریت تغییر ـ برنامه بهبود کیفیت:

همانطور که در حال ارتقا مسیر شغلی خود هستید،در حال تکمیل تعدادی از برنامه های بهبود کیفیت هستید (QIP). اگر به طور منظم درگیر این موضوع هستید، مطمئن شوید نقش خود را با مثال های واقعی از تجربیات خود، پررنگ می کنید.

برای مثال، من در 10 ممیزی مشارکت داشته ام، کار را طراحی، ایجاد و اجرا کرده ام. این امر به شما اجازه می دهد تا مرتبط ترین پروژه ها و ممیزی های پزشکی را در مقایسه با نوشتن صرفاً یک لیست طولانی، هایلایت کنید.  

ما گام های زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 • کارهای بهبود کیفیتی که در آن درگیر بوده اید با ذکر سال، نوع ممیزی، موقعیت جغرافیایی و تعداد بیماران را در صورت لزوم، مشخص کنید.
 • آنچه را که در حال ارزیابی آن هستید و نقش خاص شما در آن پروژه را به صورت خلاصه ذکر کنید.
 • اگر ممیزی مجددی انجام داده اید، این امر چه تغییر یا خروجی را به خدمات شما اضافه کرد.

آموزش: رسمی در مقایسه با غیر رسمی

همانطور که جلو می روید، تدریس بخش ویژه ای از رزومه شما می شود. ممکن است که کمک استاد باشید و در تدریس PACES مشارکت داشته اید یا به ارشدها طبق یک برنامه منظم تدریس کرده اید.

با تجربه تدریس، مهم است که درباره انواع تدریسی که ارائه داده اید، فکر کنید؛ به محیطی که در آن، واحد آموزشی شما برگزار شده است و اینکه آیا یک به یک، به صورت کار گروهی یا آموزش در مقیاس بزرگ بوده یا خیر. همچنین بهتر است که به نحوه نظارت و ارزیابی موفقیت تدریس خود توجه داشته باشید و این جزئیات را در رزومه خود بگنجانید.

علایق:

در حالی که این بخش اجباری نیست، به اشتراک گذاری علایق، خارج از فعالیت های پزشکی به شما اجازه می دهد که شخصیت خود را نشان دهید و بینش اضافی به شما به عنوان یک فرد و یک پزشک می دهد.

معرف ها:

دو گزینه برای ارائه معرف های شما وجود دارد:

می توانید اظهار کنید که ” در دسترس به محض درخواست”. یا می توانید معرف ها را به صورت یک) معمولاً آخرین کارفرما و دو) کارفرمای قبلی عرضه کنید.

اطمینان پیدا کنید که نام آنها، عنوان شغلی و جزئیات اطلاعات تماس صحیح را قید کنید.

 

رزومه خود را از طریق متخصصان ژورنال پزشکی بریتانیا (BMJ) چک کنید

این ژورنال خدمات بررسی جامع رزومه را به تمامی پزشکان با توجه به ادامه مسیر شغلی هر فرد، ارائه می دهد.

این خدمات شامل چه مواردی می شود:

 • بررسی جامع رزومه توسط متخصصان مسیر شغلی و رزومه پزشکی در انگلیس
 • 20 دقیقه تایم مشاوره جهت ارائه توصیه هایی برای بهتر شدن رزومه
 • کاهش 60 پوندی نرخ (شامل مالیات بر ارزش افزوده) برای اعضای BMA یا انجمن پزشکی بریتانیا (نرخ 75 پوندی برای غیر اعضا)

نحوه رزرو وقت مشاوره:

 • با استفاده از اطلاعات لاگین (ورود) وبسایت BMA خود، وارد BMJ Careers شوید و رزومه خود را آپلود کنید.
 • از طریق انتخاب گزینه (Purchase your CV check) بررسی رزومه خود را برای اعضای BMA بخرید ـ مطمئن شوید از همان آدرس ایمیلی استفاده کنید که در فرم پرداخت جهت آپلود رزومه خود استفاده نموده اید.
 • BMJ با شما در سه روز کاری تماس می گیرد تا زمانی مناسب برای تماس و صحبت درباره رزومه شما را تنظیم کند.

کجا می توان برای پزشکی در انگلیس اپلای کرد؟

 • راهنمای برنامه های آموزشی تخصصی با استفاده از سیستم Oriel را ببینید.
 • مشاغل را در وب سایت مشاغل NHS جستجو کنید.
 • از Careers BMJ برای یافتن شغل در سراسر بریتانیا استفاده کنید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *