زنان موفق کانادا

ماه تاریخ زنان

در سال 1992، دولت کانادا، ماه اکتبر را به عنوان ماه تاریخ زنان نام گذاری کرد. شروع سالی که دستاوردهای خارق العاده زنان در طول تاریخ کانادا را گرامی می دارد. ماه تاریخ زنان شامل روز جهانی دختر در 11 اکتبر و روز افراد “Persons” در 18 اکتبر می باشد.

موضوع امسال ماه تاریخ زنان، “اثرگذاری” است، در گرامیداشت زنان و دختران شجاع و پیشگام به عنوان رهبران بازار، سیاستمداران، محققان، هنرمندان یا فعالان هنری که اثری بلندمدت در زمینه های کاری خود داشته اند. این زنان کمک کرده اند تا کانادا از طریق دستاوردهای آنها تبدیل به کشوری مترقی، متنوع و شکوفا شود و بتواند تفاوتی در بین کشورهای توسعه یافته ایجاد کند.

روز جهانی دختر

روزی است که توسط سازمان ملل به حقوق دختران سراسر جهان اختصاص داده شده و به نمادی عاری از خشونت و سواستفاده، همچنین ارائه فرصتهای برابر در زمینه هایی مانند حقوق، آموزش، تغذیه و سلامت اختصاص تبدیل شده است. امسال، سازمان ملل تلاش می کند تا توجه همه را به سمت افزایش نقش قدرت اقتصادی و ارتقا برابری فرصتهای شغلی دختران جلب کند؛ علی الخصوص این مهم از طریق بهبود دسترسی به امکانات آموزشی، افزایش مشارکت سیاسی و رهبری، حمایت بیشتر برای دختران و آینده آنان امکانپذیر است.

روز افراد “Persons”

روزی مهم در تاریخ کانادایی هاست: روز 18 اکتبر در سال 1929 زمانی که تعریف قانونی “اشخاص” تغییر کرد تا زنان را نیز شامل شود. تصمیم در مورد “افراد” تبدیل به نقطه عطفی در تلاش برای دستیابی به حقوق برابر زنان و مردان در کانادا بود که به زنان این حق را می داد تا در مجلس سنا دارای منصب شوند، همچنین راه را برای افزایش مشارکت سیاسی و دولتی آنها هموار کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *