4 روش مهاجرت دائم به کبک سیتی

فهرست مطالب

 

مونترال، کبک مقصدی بسیار محبوب برای تازه واردان به کانادا ست. در سال 2021، بالای 33.000 مهاجر به کبک وارد شدند که اکثر آنها در مونترال سکونت گزیدند. محبوبیت آن با توجه به مقرون به صرفه بودن و تنوع فرهنگی آن تعجب آور نیست. کبک همچنین دارای نرخ فرصت شغلی بالایی است، به این معنی که شغل های زیادی وجود دارد.

در این مقاله چهار مسیر مهاجرت به مونترال برای اقامت دائم را به شما نشان می دهیم:

  • برنامه تجربه کبک- کار در کبک

اگر شرایط لازم را دارید، برنامه تجربه کبک (PEQ) بهترین گزینه شما برای مهاجرت به مونترال است. با این حال PEQ تعدادی شاخص قابل ملاحظه دارد که اگر بخواهید واجد شرایط مهاجرت شوید باید آنها را برآورده کنید. ابتدا، شما باید دانش متوسط رو به بالای زبان فرانسه خود را نشان دهید. اگر فرانسوی نیستید، متاسفانه این برنامه مناسب شما نیست.

برای آن دسته از افرادی که شرایط مورد نیاز زبان فرانسه را دارند، دو شاخه PEQ وجود دارد؛ یکی برای افرادی با تجربه کاری کبک و یکی برای کسانی که در کبک تحصیل می کنند.

برای واجد شرایط تبدیل شدن به نیروی کار، باید همزمان با ارسال درخواست خود، در حال کار در کبک باشید.

متقاضیان زیادی این امکان را از طریق ویزای کار در زمان تعطیلات، برنامه متخصصان جوان یا از طریق یک اینترنشیپ همکاری بین المللی به دست می آورند. البته در همین 2 سال گذشته باید تجربه حداقل 12 ماه کار تمام وقت در سطح مدیریتی، فنی یا حرفه ای داشته باشید.

اگر این الزامات را رعایت کردید، اپلای از طریق PEQ به عنوان یک نیروی کار، به شما وضعیت اقامت دائم برای زندگی و کار در مونترال را می دهد.

 

  • برنامه تجربه کبک تحصیل در کبک

دومین جریان PEQ برای افرادی است که در حال گذراندن تحصیلات تکمیلی در کبک هستند. تمامی متقاضیان همچنان نیاز به مهارت متوسط تا پیشرفته زبان فرانسه دارند. با این حال، در جریان برنامه PEQ، متقاضیان باید نشان دهند که برنامه تحصیلات تکمیلی واجد شرایط را در کبک تکمیل کرده اند یا (در 6 ماه آینده تکمیل خواهند کرد).

به طور کلی، اکثر برنامه های تحصیلات تکمیلی دو ساله و بیشتر واجد شرایط این طرح هستند و با این حال، افرادی که دیپلم مطالعات فنی (DEP) دارند باید اطمینان پیدا کنند که برنامه آنها حداقل الزامات مورد نیاز را برآورده می کند.

اگر برنامه تحصیلات تکمیلی خود را در کبک به اتمام رساندید، PEQ می تواند بهترین گزینه شما برای تبدیل شدن به ساکن دائم کانادا باشد.

  • مهاجرت بیزینسی کبک

کبک پیشنهاد دو دسته بندی مهاجرت تجاری می دهد: یکی برای کارآفرینان و یکی برای سرمایه گذاران. هر دوی این برنامه ها نیاز به ارزش مالی خالص دارایی های شخصی قابل ملاحظه ای دارند بنابراین اگر حساب بانکی شما رقم بالایی نیست، سراغ گزینه بعدی بروید.

اگر تجربه مالکیت و مدیریت یک بیزینس را دارید، برنامه کارآفرینی کبک برای شما مناسب خواهد بود. به منظور اپلای، باید صاحب ایده بیزینسی باشید که تمایل دارید در آن حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنید یا اینکه ایده بیزینسی شما توسط یکی از شتاب دهنده های تجاری منتصب یا سازمان های مشاور تجارت از نظر مالی تامین شود.

برنامه سرمایه گذاری کبک برای سرمایه گذاران قدرتمند مناسب است. اگر ارزش خالص دارایی های شخصی شما حداقل 2 میلیون دلار کانادا ست و تمایل به سرمایه گذاری حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا در کبک را دارید، می توانید برای اقامت دائم از طریق این برنامه اقدام کنید.

  • برنامه نیروی کار ماهر کبک

در گذشته، برنامه نیروی کار ماهر کبک (QSW)، نیروی کار سراسر دنیا را قادر می ساخت برای مهاجرت به کبک اقدام کنند. با این حال، QSW در طول سال گذشته تغییرات گسترده ای داشته است.

در آگوست 2018، QSW از سیستم انحصاری خدمات رسانی به سیستمی رقابتی و مبتنی بر امتیاز تغییر کرد که بسیار شبیه به سیستم اکسپرس اینتری فدرال می باشد. سیستم امتیازات جدید متقاضیانی با مهارت های زبان فرانسه و پیشنهاد شغلی را در اولویت قرار می دهد، که این امر کار را برای انگلیسی زبانانی که از خارج از این ایالت اپلای می کنند، سخت تر می نماید.

به دنبال انتخابات کبک در اکتبر 2018، دولت جدیدی روی کار آمد و سهمیه مهاجرت کلی کبک را کاهش داد. این کاهش به شکل واضحی QSW را تحت تاثیر قرار داد. از زمان این انتخابات، QSW هنوز دعوتنامه ای برای متقاضیان علاقه مند صادر نکرده است.

در حالی که QSW ممکن است بتواند یک گزینه مناسب در آینده باشد مخصوصا برای فرانسوی زبان ها و نیروهای کاری که پیشنهادات شغلی در کبک دارند، در حال حاضر به نظر می رسد که این برنامه در حالت معلق است و در همین حال دولت به دنبال بهترین راه برای مدیریت رویه های مهاجرتی است.

برای اینکه بهترین گزینه برای مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید، فرم ارزیابی رایگان وبسایت ما را پر کنید. کارشناسان مجموعه مهاجرتی افق ماندگار شرایط شما را به صورت تخصصی مورد بازبینی قرار خواهد داد و برای ادامه گفتگو در این رابطه با شما تماس خواهد گرفت.

فرم ارزیابی رایگان

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *