به تورنتو خوش آمدید

تورنتو یکی از شهرهای بزرگ آنتاریو در کانادا داست. این شهر مرکز استان آنتاریو است.بسیاری بر این باورند که این شهر مرکز مالی و تجاری کانادا است.
حدود ۲٫۵ میلیون مردم در تورنتو زندگی می کنند و حدود ۵٫۶ میلیون نفر در منطقه بزرگ تورنتو GTA که شامل مناطق Peel, York, Halton و Durham. است زندگی می کنند.

تورنتو

جامعه

از زمان جنگ جهانی دوم، تورنتو  میلیون ها مهاجر را پذیرفت.ایتالیایی ها، پرتغالی، شیلیان، یونانی ها، آسیای جنوب شرقی، چینی، سرخپوستان غرب، انگلیسی ها، ایرلندی ها همه در تورنتو زندگی می کنند.
این شهر یکی از شهرهای چند فرهنگی جهان است .بسیاری از محله ها نظیر Chinatown، Little Italy ، Portugal Village ، Greektown و Little India منعکس کننده جوامع متنوعی از افرادی که در این شهر زندگی می کنند.
بیش از ۱۴۰ زبان و گویش در این شهر صحبت می شود و حدود ۴۹ درصد ساکنان تورنتو خارج از کانادا متولد شده اند.

تورنتو

اقتصاد

تورنتو یکی از پنج شهر بزرگ کانادا در امریکای شمالی و بسیار قدرتمند در اقتصاد است. تولید۱۵۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ و ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی کانادا است.یک چهارم جمعیت کانادا در ۱۶۰ کیلومتری تورنتو زندگی می کنند.کانادا به طور متوسط به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بیش از ۴۲۰٫۰۰۰ شغل را در سراسر کانادا پشتیبانی می کند.

تورنتو در واقع هسته اصلی فناوری و تولید است. این منطقه همچنین دارای صنعت فناوری و اطلاعات کانادا ، بخش علوم زیستی، صنعت خودرو و بسیاری از نهادهای پژوهشی کشور و مراکز تحقیقاتی را دارد.
تورنتو یک منطقه بزرگ برای مجموعه علوم زیستی و پزشکی و بیولوژیکی در امریکای شمالی است.دفاتر اصلی یکسری از شرکت مانند شرکت های داروسازی GlaxoSmithKline  Sanofi, و Roche و همچنین مراکز تحقیقاتی در جهان مانند موسسه انتاریو و تحقیقات سرطان و بیمارستان برای کودکان بیمار در این شهر قراردارد.

تورنتو

هزینه زندگی

تورنتو یکی از گران قیمت ترین شهرهای کانادا است.در سال ۲۰۰۸ حقوق یک در نفر در یک ساعت کاری ۱۶٫۶۰ دلار و سالانه ۳۴۰۰۰ دلار است . از آن به بعد هزینه نگهداری کودکان در تورنتو حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد و اجاره خانه ها هم ۱۳ درصد افزایش پیدا کرد و هزینه حمل و نقل هم ۳۶ درصد افزایش پیدا کرد.
اجاره آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر حدود ۴۰۰٫۰۰۰ دلار و میانگین هزینه برای یک خانه مستقل حدود ۱٫۲ میلیون دلار می باشد.
خانه (به اشتراک گذاشتن) حدود ۵۰۰ دلار تا ۷۵۰ دلار در ماه
خانه با یک اتاق خواب حدود ۱۰۰۰ دلار تا ۱۶۰۰ دلار در ماه

آب و هوا

تورنتو دارای آب و هوای نیمه قاره ای است، با تابستان گرم و مرطوب و زمستانی سرد است.این آب و هوا به خاطر موقعیت قرار گیری این شهر در سواحل دریاچه انتاریو است که موجب داشتن تابستان ناراحت کننده و مرطوب در تورنتو شده است و این شهر را تحت تاثیر قرار داده است.

در بهار آب و هوا معتدل و بارانی با دمای هوای تقریبا ۵ تا ۱۸ درجه سیلسیوس، در تابستان دمای هوا حدود ۳۵ درجه سیلسیوس است و در پاییز دمای هوا به ۸ تا ۱۲ درجه سیلسیوس می رسد و می تواند سرد و دلپذیر باشد. اگر چه تورنتو یکی از شهرهای گرم کانادا در زمستان است و دارای بیشترین روز برفی مابین ماه دسامبر و مارس است.

تورنتو

استخدامی

تورنتو انواع مختلفی از خدمات مبتنی بر سرویس را ارئه می دهد.این شهر دارای مراکز صنعت رسانه انگلیسی در کانادا است، صنعت تبلیغات، صنعت مد، داروسازی است و همچنین صنعت نرم افزار کامپیوتر نیز داراست.

این شهر همچنین بسیاری از شرکت ها نظیر Hudson’s Bay Company ، Manulife Financial, TD Canada Trust, Canadian Imperial Bank of Commerce, Royal Bank of Canada, Scotiabank, Bank of Montreal, Celestica, Four Seasons Hotels and Resorts, وRogers Communications و بسیاری از شرکت های دیگر را اداره می کند.

بسیاری از شرکت های دیگر نیز در حومه این شهر مستقر شده اند نظیر BlackBerry, IBM Canada, Citibank Canada, General Motors, Magna International, and Microsoft Canada

تورنتو همچنین دارای یک صنعت گردشگری پررونق نیز می باشد با توجه به جاذبه های دیدنی که دارد.همچنین دارای یکی از مراکز صنعت فیلم و تلویزیون در کانادا است.

تورنتو

آموزش

تورنتو یکی از بزرگترین مراکز آموزشی ، تحقیق و نوآوری در کانادا است.همین منجر شده است که این شهر بیشترین جمعیت تحصیلکرده در جهان را داشته باشد.
این شهر دارای مراکز قوی آموزشی در مقاطع ایتدایی و متوسطه دارد دارای ۵۹۶ مدرسه ابتدایی و ۱۸۷ مدرسه دولتی در مقطع متوسطه و همچنین بیش از ۱۰۰ مدرسه خصوصی را نیز دارد.
این شهر دارای چهار دانشگاه به نام های OCAD University, Ryerson University, University of Toronto, و York University و همچنین دارای چهار کالج به نام های Centennial College ، George Brown College، Humber College و Seneca College .

تورنتو همچنین دارای ۱۷۹ کالج  حرفه ای خصوصی برای اعطای گواهینامه و دوره های دیپلم پس از دوره متوسطه است.

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی یکی از راه عالی برای دور زدن و رسیدن به مقصد است.مترو ، اتوبوس ها و مسیر دوچرخه سواری و تراموا در این شهر در اختیار مردم قرار دارند.

تورنتو همچنین دارای تراموا سریع السیر است و بسیاری از شبکه های تراموا از مرکز شهر و در نزدیکی خط ساحلی شهر تمرکز می کنند.

دوچرخه سواری هم همچنان یک راه محبوب برای دور زدن است.

تورنتو

رانندگی

تورنتو یکی از غبارآلوده ترین شهرها در کانادا است مخصوصا در مرکز شهر. رانندگی در ترافیک واقعا خسته کننده است مخصوصا در جاده های یک طرفه که با اتوبوس و دوچرخه و تراموا ها مشترک است.

این شهر در قرن ۱۸ میلادی به شکل شبکه سازماندهی شده اند، اکثر خیابان ها در جهت شمال به جنوب یا شرق به غرب بر اساس خط ساحلی دریاچه انتاریو هم تراز شده اند .
جاده ها عمدتا از شمال به جنوب عمود بر دریاچه انتاریو و جاده اصلی شرق به غرب موازی با خط ساحلی دریاچه است.

تورنتو

کتابخانه

کتابخانه های عمومی در تورنتو دارای سیستم کتابخانه عمومی تورنتو و آنتاریو است.این یکی از بزرگترین سیستم های کتابخانه عمومی در کانادا است .
اگر کسی کارت کتابخانه را داشته باشد می تواند از مزایای ذیل بهرمند شود:

 • استفاده از کامپیوتر و اینترنت
 • امانت کتاب ، فیلم ها و تمامی مواد کتابخانه به ۴۰ زبان دنیا می باشد
 • دیدار با یکسری افراد برای کمک به شما در پیدا کردن شغل، گرفتن گواهینامه رانندگی و …
 • شرکت در کلاس هایی برای یادگیری و تمرین زبان انگبسی و …
 • شرکت در برنامه هایی که شامل کسب و کار کوچک و جستجوس شغل

خرید

Queen West
یک فروشگاه بسیار منحصر به فرد است و دارای بوتیک های بسیار زیبا
Chinatown
یک فروشگاه بسیار زیبا برای زیورآلات و دکوراسیون منحصر به فرد برای خانه شما است
The Distillery District
ترکیبی از معماری صنعتی ویکتوریا است و دارای فروشگاه های مستقل و کافه ها و رستوران ها و گالری ها است.
Downtown
مرکز شهر تورنتو دارای طولانی ترین خیابان در جهان است ، خیابان یونگ شامل بیش از ۶۰۰ فروشگاه خرده فروشی ازجمله Toronto Eaton Center
Leslieville
یک منطقه مدرن در شرق رود DON است با مغازه های قدیمی ، کافه ها و گالری ها است.

The Hudson’s Bay Company
یکی از قدیمی ترین فروشگاه ها در کانادا است که درمیان Toronto Eaton Centre واقع شده است.

Kensington Market
یک فروشگاه با پوشاک ارزان و کافه ها و فروشگاه های مبلمان ، رستوران ها و انواع فروشگاه های تولیدی را ارائه می دهند

تورنتو

پیدا کردن خانه

جستجو خانه به صورت آنلاین یک راه بسیار ساده و راحت برای یافتن خانه ای است که متناسب با بودجه شما باشد و اکثر سایت ها این امکان را به شما می دهند که بر اساس قیمت مکان و تعداد اتاق خواب جستجو را انجام دهید.
خواندن روزنامه، بردهای اعلانات در مراکز اجتماعی و فروشگاه های موادغذایی و کتابخانه ها و …  همچنین وب سایت هایی نظیر ذیل استفاده کنید.

 •  ViewIt PadMapper Kijiji Bunz Home Zone
 • Realtor.ca RentSeeker Craigslist Nice Place Toronto
 •  Condos.ca RentCompass Apartmate Newcomers Facebook groups

 

همچنین شما می توانید در اطراف محله خود پیاده روی کنید و به نشانه هایی که برای اجاره، صاحب خانه ها گذاشته اند( برای تبلیغ خانه هایشان) خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.

مراقبت های پزشکی

شما با داشتن کارت OHIP میتوانید از خدمات بهداشتی و درمانی بهرمند شوید.
اگر شما دارای کارت OHIP داشته باشید می توانید از خدمات ذیل بهرمند شوید:

 • قرار ملاقات با دکتر خانوادگی
 • مراجعه به کلینیک ها برای دریافت خدمات درمانی
 • اروژانس
 • آزمایشات پزشکی و جراحی

بیش از ۴۰ بیمارستان در تورنتو خدمات ارائه می دهند.

تورنتو

تفریحات

تورنتو یک شبکه پیاده روی گسترده با انواع مختلف مسیر ها را فراهم می کند.دارای مسیرهای چندمنظوره در پارک ها و در امتداد greenways و دارای شبکه ای منحصر به فرد برای دوچرخه سواری است.

بسیاریی از پارک های آبشار تورنتو دارای سواحل ایده الی برای شنا و والیبال و پیکنیگ هستند.جزیره مرکزی همچنین دارای جاذبه های مانند پارک تفریحی ، باغ وحش، ماهیگیری، قایقرانی ، مسیرهای دوچرخه سواری و … است.

High Park یکی از قابل توجه ترین اماکن طبیعی در تورنتو می باشد.شما می توانید از جاذبه های دیدنی و امکانات آن در طول سال لذت ببرید.

ورزش

برخی از ورزشهای معروف میان شهروندان و مهاجران اسکی؛ صخره نوردی،اسنوبرد و بعضی از ورزش های دیگر مانند گلف، هاکی و فوتبال

تیم های ورزشی در تورنتو
 • (Toronto Maple Leafs (hockey
 •  (Toronto Blue Jays (baseball
 •  (Toronto Raptors (basketball
 • (Toronto Argonauts (football
 •  (Toronto FC (soccer
 • ( Toronto Rock (lacrosse

گام نخست مهاجرت به کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان

فرم ارزیابی رایگان