تورنتو کانادا

درباره تورنتو کانادا

تورنتو یکی از شهرهای بزرگ آنتاریو در کانادا داست. این شهر مرکز استان آنتاریو است. بسیاری براین باورند که این شهر مرکز مالی و تجاری کانادا است. که برای مهاجرت سریع کانادا با روش خود اشتغالی یا کار در کانادا بسیار سودآور می باشد.
حدود 2.5 میلیون مردم در تورنتو زندگی می کنند و حدود 5.6 میلیون نفر در منطقه بزرگ تورنتو GTA که شامل مناطق Peel, York, Halton و Durham. است زندگی می کنند.

قبل از اینکه برای مهاجرت به کانادا یا ویزای مهاجرت کانادا اقدام کنید لازم است که درباره این کشور یا شهر تورنتو اطلاعات لازم را کسب کنید. در این مقاله به معرفی شهر تورنتو پرداخته شده است. با ما همراه باشید. همچنین می توانید با وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه بین المللی افق تماس حاصل فرمایید و از راه های اخذ اقامت کانادا مطلع شوید. و حتی می توانید از آخرین اخبار مهاجرت کانادا یا اقامت کانادا بهره مند شوید.

معرفی شهر تورنتو مهاجرتی اسان به کانادا

از زمان جنگ جهانی دوم، تورنتو  میلیون ها مهاجر را پذیرفت. ایتالیایی ها، پرتغالی، شیلیان، یونانی ها، آسیای جنوب شرقی، چینی، سرخپوستان غرب، انگلیسی ها، ایرلندی ها همه در تورنتو پس از مهاجرت به کانادا یا اقامت دائم در کانادا زندگی می کنند.
این شهر یکی از شهرهای چند فرهنگی جهان است. بسیاری از محله ها نظیر Chinatown ،Little Italy ،Portugal Village ،Greektown و Little India منعکس کننده جوامع متنوعی از افرادی که در این شهر زندگی می کنند.
بیش از 140 زبان و گویش در این شهر صحبت می شود و حدود 49 درصد ساکنان تورنتو خارج از کانادا متولد شده اند.

اقتصاد و سرمایه گذاری شهر تورنتو برای کار در کانادا

تورنتو یکی از پنج شهر بزرگ کانادا در امریکای شمالی و بسیار قدرتمند در اقتصاد است. تولید157 میلیارد دلار در سال 2013 و 10 درصد تولید ناخالص داخلی کانادا است. یک چهارم جمعیت کانادا در 160 کیلومتری تورنتو زندگی می کنند. کانادا به طور متوسط به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بیش از 420.000 شغل را در سراسر کانادا پشتیبانی می کند. افراد پس از مهاجرت قانونی به کانادا یا ویزا برای اخذ اقامت در کانادا می توانند کار در کانادا را به صورت عالی شروع کنند.

تورنتو در واقع هسته اصلی فناوری و تولید است. این منطقه همچنین دارای صنعت فناوری و اطلاعات کانادا، بخش علوم زیستی، صنعت خودرو و بسیاری از نهادهای پژوهشی کشور و مراکز تحقیقاتی را دارد.
تورنتو یک منطقه بزرگ برای مجموعه علوم زیستی و پزشکی و بیولوژیکی در امریکای شمالی است. دفاتر اصلی یکسری از شرکت ها مانند شرکت های داروسازی GlaxoSmithKline  Sanofi, و Roche و همچنین مراکز تحقیقاتی در جهان مانند موسسه انتاریو و تحقیقات سرطان و بیمارستان برای کودکان بیمار در این شهر قراردارد.

آیا شهر تورنتو  هزینه زندگی مقرون به صرفه است؟

تورنتو یکی از گران قیمت ترین شهرهای کانادا است. در سال 2008 حقوق یک در نفر در یک ساعت کاری 16.60 دلار و سالانه 34000 دلار است. از آن به بعد هزینه نگهداری کودکان در تورنتو حدود 30 درصد افزایش پیدا کرد و اجاره خانه ها هم 13 درصد افزایش پیدا کرد و هزینه حمل و نقل هم 36 درصد افزایش پیدا کرد.
اجاره آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر حدود 400.000 دلار و میانگین هزینه برای یک خانه مستقل حدود 1.2 میلیون دلار می باشد.
خانه (به اشتراک گذاشتن) حدود 500 دلار تا 750 دلار در ماه
خانه با یک اتاق خواب حدود 1000 دلار تا 1600 دلار در ماه

آب و هوای شهر تورنتو (مهاجرت سریع آسان)

تورنتو دارای آب و هوای نیمه قاره ای است، با تابستان گرم و مرطوب و زمستانی سرد است. این آب و هوا به خاطر موقعیت قرار گیری این شهر در سواحل دریاچه انتاریو است که موجب داشتن تابستان ناراحت کننده و مرطوب در تورنتو شده است و این شهر را تحت تاثیر قرار داده است.

در بهار آب و هوا معتدل و بارانی با دمای هوای تقریبا 5 تا 18 درجه سیلسیوس، در تابستان دمای هوا حدود 35 درجه سیلسیوس است و در پاییز دمای هوا به 8 تا 12 درجه سیلسیوس می رسد و می تواند سرد و دلپذیر باشد. اگر چه تورنتو یکی از شهرهای گرم کانادا در زمستان است و دارای بیشترین روز برفی مابین ماه دسامبر و مارس است.

استخدامی

تورنتو انواع مختلفی از خدمات مبتنی بر سرویس را ارئه می دهد. این شهر دارای مراکز صنعت رسانه انگلیسی در کانادا است، صنعت تبلیغات، صنعت مد، داروسازی است و همچنین صنعت نرم افزار کامپیوتر نیز داراست. که شما می توانید در هر زمینه ای کار در کانادا را همراه با مشاورین زبده گروه افق شروع کنید.

این شهر همچنین بسیاری از شرکت ها نظیر Hudson’s Bay Company ،Manulife Financial, TD Canada Trust, Canadian Imperial Bank of Commerce, Royal Bank of Canada, Scotiabank, Bank of Montreal, Celestica, Four Seasons Hotels and Resorts, وRogers Communications و بسیاری از شرکت های دیگر را اداره می کند.

بسیاری از شرکت های دیگر نیز در حومه این شهر مستقر شده اند نظیر BlackBerry, IBM Canada, Citibank Canada, General Motors, Magna International, and Microsoft Canada

تورنتو همچنین دارای یک صنعت گردشگری پررونق نیز می باشد با توجه به جاذبه های دیدنی که دارد. همچنین دارای یکی از مراکز صنعت فیلم و تلویزیون در کانادا است.

برای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا که قصد دارند از طریق موسسات مهاجرتی برای امور مهاجرتی خود اقدام کنند توصیه میکنیم قبل از هرگونه اقدامی برای مهاجرت، به درستی فکر کنند و بهترین انتخاب را داشته باشند زیرا انتخاب اشتباه موسسه مهاجرتی میتواند باعث ریجکت پرونده مهاجرتی و از بین رفتن برخی فرصت ها شود. با انتخاب موسسه مهاجرتی افق دغدغه های خود را برای اخذ اقامت و ویزا و روادید خود و خانواده و همسر خود از بین ببرید و به راحتی،  با کمترین هزینه، در کوتاه ترین زمان و بهترین راه به کانادا مهاجرت کنید. افق موسسه ای بی رقیب در خدمات مهاجرتی…

آموزش

تورنتو یکی از بزرگترین مراکز آموزشی، تحقیق و نوآوری در کانادا است. همین منجر شده است که این شهر بیشترین جمعیت تحصیلکرده در جهان را داشته باشد.
این شهر دارای مراکز قوی آموزشی در مقاطع ایتدایی و متوسطه دارد دارای 596 مدرسه ابتدایی و 187 مدرسه دولتی در مقطع متوسطه و همچنین بیش از 100 مدرسه خصوصی را نیز دارد.
این شهر دارای چهار دانشگاه به نام های OCAD University, Ryerson University, University of Toronto, و York University و همچنین دارای چهار کالج به نام های Centennial College ،George Brown College ،Humber College و Seneca College.

تورنتو همچنین دارای 179 کالج حرفه ای خصوصی برای اعطای گواهینامه و دوره های دیپلم پس از دوره متوسطه است.

دانش آموزان و دانشجویان گرامی می توانند برای تحصیل در کانادا یا مهاجرت تحصیلی به کانادا پس از دریافت اخذ ویزای تضمینی به کانادا در بهترین مدارس و دانشگاه های تورنتو تحصیلات خود را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند.

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی تورنتو یکی از راه عالی برای دور زدن و رسیدن به مقصد است. مترو، اتوبوس ها و مسیر دوچرخه سواری و تراموا در این شهر در اختیار مردم قرار دارند.

تورنتو همچنین دارای تراموا سریع السیر است و بسیاری از شبکه های تراموا از مرکز شهر و در نزدیکی خط ساحلی شهر تمرکز می کنند. دوچرخه سواری هم همچنان یک راه محبوب برای دور زدن است.

رانندگی

تورنتو یکی از غبارآلوده ترین شهرها در کانادا است مخصوصا در مرکز شهر. رانندگی در ترافیک واقعا خسته کننده است مخصوصا در جاده های یک طرفه که با اتوبوس و دوچرخه و تراموا ها مشترک است.

این شهر در قرن 18 میلادی به شکل شبکه سازماندهی شده اند، اکثر خیابان ها در جهت شمال به جنوب یا شرق به غرب بر اساس خط ساحلی دریاچه انتاریو هم تراز شده اند.
جاده ها عمدتا از شمال به جنوب عمود بر دریاچه انتاریو و جاده اصلی شرق به غرب موازی با خط ساحلی دریاچه است.

کتابخانه

کتابخانه های عمومی در تورنتو دارای سیستم کتابخانه عمومی تورنتو و آنتاریو است. این یکی از بزرگترین سیستم های کتابخانه عمومی در کانادا است.
اگر کسی کارت کتابخانه را داشته باشد می تواند از مزایای ذیل بهرمند شود:

 • استفاده از کامپیوتر و اینترنت
 • امانت کتاب، فیلم ها و تمامی مواد کتابخانه به 40 زبان دنیا می باشد.
 • دیدار با یکسری افراد برای کمک به شما در پیدا کردن شغل، گرفتن گواهینامه رانندگی و ..
 • شرکت در کلاس هایی برای یادگیری و تمرین زبان انگبسی و ..
 • شرکت در برنامه هایی که شامل کسب و کار کوچک و جستجوی شغل

مراکز خرید تورنتو

Queen West
یک فروشگاه بسیار منحصر به فرد است و دارای بوتیک های بسیار زیبا
Chinatown
یک فروشگاه بسیار زیبا برای زیورآلات و دکوراسیون منحصر به فرد برای خانه شما است.
The Distillery District
ترکیبی از معماری صنعتی ویکتوریا است و دارای فروشگاه های مستقل و کافه ها و رستوران ها و گالری ها است.
Downtown
مرکز شهر تورنتو دارای طولانی ترین خیابان در جهان است، خیابان یونگ شامل بیش از 600 فروشگاه خرده فروشی ازجمله Toronto Eaton Center
Leslieville
یک منطقه مدرن در شرق رود DON است با مغازه های قدیمی، کافه ها و گالری ها است.

The Hudson’s Bay Company
یکی از قدیمی ترین فروشگاه ها در کانادا است که درمیان Toronto Eaton Centre واقع شده است.

Kensington Market
یک فروشگاه با پوشاک ارزان و کافه ها و فروشگاه های مبلمان، رستوران ها و انواع فروشگاه های تولیدی را ارائه می دهند.

پیدا کردن خانه

جستجو خانه در تورنتو به صورت آنلاین یک راه بسیار ساده و راحت برای یافتن خانه ای است که متناسب با بودجه شما باشد و اکثر سایت ها این امکان را به شما می دهند که بر اساس قیمت مکان و تعداد اتاق خواب جستجو را انجام دهید.
خواندن روزنامه، بردهای اعلانات در مراکز اجتماعی و فروشگاه های موادغذایی و کتابخانه ها و …  همچنین وب سایت هایی نظیر ذیل استفاده کنید.

 •  ViewIt PadMapper Kijiji Bunz Home Zone
 • Realtor.ca RentSeeker Craigslist Nice Place Toronto
 •  Condos.ca RentCompass Apartmate Newcomers Facebook groups

 

همچنین شما می توانید در اطراف محله خود پیاده روی کنید و به نشانه هایی که برای اجاره، صاحب خانه ها گذاشته اند( برای تبلیغ خانه هایشان) خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.

مراقبت های پزشکی

شما با داشتن کارت OHIP میتوانید از خدمات بهداشتی و درمانی بهرمند شوید.
اگر شما دارای کارت OHIP داشته باشید می توانید از خدمات ذیل بهرمند شوید:

 • قرار ملاقات با دکتر خانوادگی
 • مراجعه به کلینیک ها برای دریافت خدمات درمانی
 • اروژانس
 • آزمایشات پزشکی و جراحی

بیش از 40 بیمارستان در تورنتو خدمات ارائه می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهر تورنتو کانادا می توانید با وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی افق تماس بگیرید. از طریق ارتباط با مشاوران و وکیل های مهاجرت به کانادا در شرکت بین المللی افق از راه های مهاجرت به کانادا و سکونت در شهر تورنتو اطلاعات بیشتری کسب می کنید.

تفریحات تورنتو

تورنتو یک شبکه پیاده روی گسترده با انواع مختلف مسیر ها را فراهم می کند. دارای مسیرهای چندمنظوره در پارک ها و در امتداد greenways و دارای شبکه ای منحصر به فرد برای دوچرخه سواری است. که تفریحات تورنتو متنوع برای گردشگران و مهاجرت کانادا پس از اقامت دائم به کانادا را مهیا می کند.

بسیاریی از پارک های آبشار تورنتو دارای سواحل ایده الی برای شنا و والیبال و پیکنیگ هستند. جزیره مرکزی همچنین دارای جاذبه های مانند پارک تفریحی، باغ وحش، ماهیگیری، قایقرانی، مسیرهای دوچرخه سواری و .. است.

High Park یکی از قابل توجه ترین اماکن طبیعی در تورنتو می باشد. شما می توانید از جاذبه های دیدنی و امکانات آن در طول سال لذت ببرید.

ورزش در تورنتو

برخی از ورزشهای معروف میان شهروندان و مهاجران اسکی؛ صخره نوردی، اسنوبرد و بعضی از ورزش های دیگر مانند گلف، هاکی، فوتبال و بسکتبال (تورنتو قهرمانی NBA)

تیم های ورزشی در تورنتو
 • (Toronto Maple Leafs (hockey
 •  (Toronto Blue Jays (baseball
 •  (Toronto Raptors (basketball
 • (Toronto Argonauts (football
 •  (Toronto FC (soccer
 • ( Toronto Rock (lacrosse

سیاست های مهاجرت کانادایی بزرگترین شرکت های آمریکایی را به سمت گسترش فعالیت خود در تورنتو سوق می دهد.

اگر شما به وب سایت مشاغل بزرگترین فناوری ایالات متحده نگاه کنید تقریباً شما به تورنتو راه پیدا خواهید کرد. در صفحه مشاغل آمازون تنها در 14 روز گذشته حدود 20 فرصت شغلی را برای موقعیت مکانی تورنتو ارسال شده است. مایکروسافت در سپتامبر سال 2020 دفتر مرکزی جدید در تورنتو را افتتاح می کند، انتظار دارد تا سال 2022 پانصد شغل تمام وقت و 500 کارآموزی را اضافه شود.

طبق گزارش CBRE در مورد استعدادهای درخشان Tech 2019، تورنتو همچنین بیشترین “افزایش مغز” و بزرگترین میزان کارایی را در پنج سال گذشته داشته است. بین سال های 2013 و 2018، 80 تا 100 شغل فنی در تورنتو ایجاد شده است، و همچنین 22.466 مدرک فنی صادر شده است – این بدان معنی است که 57.634 شغل فنی بیشتر از مدارک فنی بوده است.

CBRE در گزارش اش افزود: تورنتو و منطقه خلیج سانفرانسیسکو به عنوان بزرگترین خالقان شغلی با استعداد پیشرفته و قدرتمند هستند و هر کدام حداقل 54،000 شغل استعدادهای فنی بیشتر از فارغ التحصیلان اضافه کرده اند.

وی گفت: “از طرف دیگر، واشنگتن دی سی، بوستون و لس آنجلس کمترین استفاده از فارغ التحصیلان فن آوری خود را داشته است.”

شرکت های آمریکایی سیاست های مهاجرت کانادا را نسبت به ایالات متحده ترجیح می دهند.

تقریباً دو سوم (65 درصد) شرکتهای آمریکایی که در یک نظرسنجی اخیر شرکت کرده اند گفتند که آنها سیاست های مهاجرت کانادا را نسبت به آنهایی که در ایالات متحده آمریکا قرار دارند، ترجیح می دهند و بیش از نیمی از آنها یا در حال گسترش به سمت شمال را در نظر گرفته اند یا در حال فکر کردند به این موضوع هستند. که این موضوع باعث شده تورنتو بزرگترین شرکت های فناوری آمریکا را به سمت خود سوق دهد.

بیش از 300 شرکت آمریکایی در گزارش روند مهاجرت در سال 2019 Envoy Global شرکت کردند. بیشتر شرکت ها (63 درصد) گفتند که حضور خود را در کانادا افزایش می دهند، در حالی که 37 درصد آنها گفتند که اینگونه نیستند.

اکثر شرکت های آمریکایی که در کانادا شعبه دارند (35 درصد) گفتند که آنها هر دو کارمندان فعلی خود را به شمال مرز منتقل می کنند و استعداد های بین المللی را برای شعبه های کانادایی خود استخدام می کنند.

فرایند مجوز کار ساده تر

بزرگترین جریان جهانی استعدادهای درخشان GTS راهی است که کارفرمایان می توانند سریع استخدام های جدید خود را به تورنتو کانادا بیاورند. کانادا برنامه GTS را در سال 2017 با هدف پردازش ارزیابی اثرات بازار کار LMIAs برای کارگران خارجی موقت بسیار ماهر ظرف دو هفته تأسیس کرد.

GTS دارای دو جریان ذیل است:

دسته A به افرادی گفته می شود که از کارفرمایانی که در لیست مشخص شده اند نامه ای دریافت کرده اند. MaRS Discovery District، یک شرکت خصوصی در تورنتو است که تحقیقات پزشکی و فناوری با بودجه عمومی باشد، نمونه ای از نهادهای تحت این دسته است.

دسته B برای افرادی است که در مشاغل خاص مهارت دارند و مشخص شده است که در کانادا تقاضا برای آنها وجود دارد. بسیاری از مشاغل ذکر شده در بخش فناوری مانند مهندسان کامپیوتر، طراحان وب و تحلیلگران پایگاه داده قرار می گیرند.

در طی دو سال گذشته، بیش از 24.000 فرد ماهر تحت این جریان به تورنتو کانادا آمده اند که بزرگترین استخدامی در چند سال گذشته می باشد. انتاریو درهای خود را برای کارگران ماهر خارجی را باز کرده است:

کارگران ماهر خارجی که به دنبال اسکان در تورنتو هستند، می توانند از طریق یکی از گروههای برنامه استانی مهاجرین انتاریو OINP اقدام کنند. از سیستم Express Entry برای دعوت متقاضیان برای  اقامت دائم کانادا از طریق قرعه کشی دوره ای از استخر Express Entry استفاده می کند.

OINP در آگوست دو قرعه کشی برگزار کرده است و متقاضیانی را که تجربه کار در برخی مشاغل درخواستی را داشتند، هدف قرار داده است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *