چگونگی گرفتن حداکثر امتیاز اکسپرس اینتری برای افراد بالای 30 سال

“سن” یک فاکتور مهم در مهاجرت از طریق درخواست های اکسپرس اینتری برای افرادی عنوان می شود که به دلیل سن شان امتیاز کمتری دریافت می کنند. در این مقاله چند استراتژی کاربردی معرفی می شود که با به کار بستن آنها می توانید امتیازات اکسپرس اینتری یا ( CRS ) خود را به عنوان یک متقاضی بالای 30 سال، به حداکثر برسانید.

اکسپرس اینتری بزرگترین منبع مهاجرت به کانادا از طریق درخواست اقامت دائم این کشور است. زمانی که افراد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری درخواست می دهند، متقاضیان واجد شرایط از طریق سیستمی با نام (CRS) که سیستم رتبه بندی جامع نامیده می شود، امتیازبندی می شوند.

اکسپرس اینتری و سیستم رتبه بندی جامع یا ( CRS ) چیست؟

CRS جدولی از امتیازات است که اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، جهت رتبه بندی مهاجران این کشور استفاده می کند تا از طریق یکی از سه برنامه که درون سیستم مدیریت درخواست اکسپرس اینتری است، درخواست خود را عنوان کنند.

CRS از طریق ارزیابی آنچه دولت کانادا به عنوان “فاکتورهای کلیدی سرمایه انسانی” یاد می کند، شروع به امتیازبندی متقاضیان می نماید که این فاکتورها شامل موارد زیر است:

سن، تحصیلات، مهارت زبان اول (انگلیسی یا فرانسوی)، مهارت زبان دوم (انگلیسی یا فرانسوی)، و تجربه کار کانادایی.

به دلایل زیر، ما روی اولین آیتم موارد بالا یعنی “سن” تمرکز می کنیم:

سیستم CRS کانادا بیشترین امتیاز سنی را به رده سنی 20-29 سال اختصاص داده (100). اگر شما 30 سال و بیشتر داشته باشید، امتیازی که در گروه سنی خود دریافت می کنید هر سال کاهش پیدا می کند (95 امتیاز برای یک متقاضی 30 ساله، 90 امتیاز برای یک فرد 31 ساله و …). متقاضیان 45 سال و بیشتر نیز در دسته بندی “سن” هیچ امتیازی دریافت نمی کنند.

بنابراین داشتن 30 سال و بیشتر به این معنی است که متقاضی اکسپرس اینتری در این زمینه شانس کمتری دارد. راه های زیادی برای متقاضیان اکسپرس اینتری وجود دارد که می تواند امتیازات CRS آنها را اگر در حال اپلای در سن 30 و یا بیشتر از آن هستند، افزایش دهد.

استراتژی اول: اخذ نماینده از طریق برنامه نمایندگی استانی

یک راه برای متقاضیان جهت افزایش امتیازات CRS آنها از طریق دریافت نماینده از طریق هر کدام از برنامه های نمایندگی استانی کانادا است که وابسته به اکسپرس اینتری می باشد. در واقع، نماینده استانی از طریق PNP، بهترین راه افزایش امتیازات CRS و دریافت دعوتنامه اپلای برای اقامت دائم کانادا ست؛ به این دلیل که دریافت یک نمایندگی قبل از اپلای از طریق اکسپرس اینتری می تواند 600 امتیاز اضافی برای یک متقاضی داشته باشد.

PNP ها در تمامی استان ها و مناطق کانادا (به غیر از کبک و نوناوات ) به عنوان ابزاری برای تمامی افراد یک منطقه وجود دارد تا نماینده متقاضیان اقامت دائم کانادا و کسانی شوند که علاقه مند به اقامت در منطقه خاصی از کانادا می باشند.

استراتژی دوم: دریافت یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

راه دیگری که متقاضی بتواند امتیاز CRS خود را از طریق سیستم اکسپرس اینتری به حداکثر برساند دریافت جاب آفر معتبری است که تمامی جزئیات مورد نیاز شغل مورد نظر از جمله میزان پرداخت، وظایف شغلی و شرایط استخدام را قید کرده باشد. در حقیقت، این استراتژی یکی از بهترین راه ها برای افزایش امتیاز CRS است به این دلیل که متقاضی با یک آفر معتبر استخدامی می تواند بین 50 تا 200 امتیاز CRS بسته به جایگاه شغلی پیشنهادی دریافت کند.

استراتژی سوم: ارزیابی تجربه کاری

تجربه کاری می تواند امتیاز CRS یک متقاضی را به چند شکل مختلف در سیستم اکسپرس اینتری بهبود دهد. اولا، کسب تجربه کاری بیشتر می تواند به متقاضی در بهبود امتیازاتش کمک کند؛ علاوه بر آن، انجام بهتر یک شغل و کسب مهارت و تجربه بیشتر در آن می تواند به متقاضی کمک بیشتری کند.

استراتژی چهارم: بهبود مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه

مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه مورد ضروری دیگری از امتیازات CRS است که در دسته بندی “فاکتورهای اساسی سرمایه انسانی” سیستم اکسپرس اینتری قرار می گیرد. همانطور که قبلا قید شد، زبان به دو قسمت مهارت های زبان اول و دوم تقسیم شده است تا مهارت متقاضی در انگلیسی و فرانسه را بسنجد. این مولفه امتیاز CRS می تواند به عنوان بخشی ضروری از فرآیند تقاضای اکسپرس اینتری تبدیل شود.

زبان- که به مهارت در نوشتار، درک مطلب، مکالمه و شنیداری تقسیم می شود- به تنهایی می تواند برای متقاضی امتیازی بین 128 و 136 کسب کند.

به علاوه، دسته بندی زبان برای به حداکثر رساندن امتیازات اکسپرس اینتری بسیار باارزش است به این دلیل که امکان شمارش امتیازات شما در بخش های چندگانه را دارد، زبان به عنوان فاکتور امتیاز بندی CRS می تواند از طریق چهار دسته بندی زیر عمل کند: فاکتورهای سرمایه انسانی؛ فاکتورهای مربوط به ازدواج (در صورت اجرایی بودن)؛ مهارتهای انتقال پذیری و دیگر فاکتورها.

علاوه بر این، زبان همچنین می تواند با سایر فاکتورها از جمله تحصیلات ترکیب شود تا امتیاز CRS متقاضی را بهبود دهد.

در قرعه کشی های اخیر اکسپرس اینتری، افرادی که مهارت زبان فرانسه بهتری داشتند، امتیاز بیشتری در این سیستم کسب کرده بوده اند؛ دلیل این موضوع این است که دولت کانادا تمایل دارد این کشور همچنان به عنوان کشوری دو زبانه در دنیا شناخته شود. بنابراین برنامه هایی در راستای این هدف ایجاد کرده که حمایت از افراد دارای مهارت زبان فرانسه، یکی از آنهاست.

استراتژی پنجم: تقویت مدارک تحصیلی

تحصیلات، جزئی دیگر از امتیازات CRS محسوب می شود که می تواند بین 200 تا 250 امتیاز با توجه به جایی که متقاضی مدرک خود را دریافت کرده ( داخل یا خارج از کانادا )، متفاوت باشد. بنابراین، کسب اعتبار بیشتر مثل مدرک یا EAC ارزیابی گواهینامه های تحصیلی برای مدارک موجود می تواند به متقاضی کمک کند تا امتیازات CRS اکسپرس اینتری خود را به حداکثر برساند.

استراتژی ششم: توجه به استفاده از امتیازات شریک زندگی ( همسر ) به عنوان متقاضی اصلی

در برخی موارد، متقاضی اکسپرس اینتری ممکن است متوجه شود که پارتنر یا همسر وی امتیازات CRS بهتری دارد. در این چنین موقعیت هایی، توصیه می شود متقاضی اصلی و متقاضی وابسته (همسر) جابجا شوند.

در این مقاله در رابطه با راه های متفاوتی با شما صحبت کردیم تا در صورتی که 30 سال به بالا دارید، می توانید از این استراتژی ها استفاده کنید و امتیازات اکسپرس اینتری خود را افزایش دهید.

در صورتی که تمایل دارید، می توانید با مشاوران تیم ما در گروه بین المللی افق ماندگار از طریق شماره های 05131071 یا 09120920268 تماس حاصل فرمایید یا وقت مشاوره خود را از طریق صفحه مشاوره مهاجرت با کد تخفیف 20 درصدی که در این صفحه قرار دادیم، رزرو نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *