استان هالیفکس

مهاجرت فوری به کانادا و هالیفکس نوا اسکوشیا

هالیفاکس پایتخت استان نوا اسکوشیا کانادا است. بر طبق سرشماری سال 2016 جمعیت این شهر حدود 403.131 است.

حقیقت های جالبی در مورد شهر هالیفکس کانادا وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.
شهر هلیفکس (نوا اسکوشیا) یک مرکز اقتصادی مهم در شرق کانادا است.

تاریخ، میراث و فرهنگ را همراه با نوآوری، تحقیق و صنعت پیشرفته  ارائه می دهد.

همچنین هالیفاکس کانادا یک مرکز بین المللی گردشگری و هنر، صنعت سبز و همچنین آموزش عالی است.

همچنین برنامه کارآفرینی استانی نوا اسکوشیا یکی از بهترین برنامه های کارآفرینی کانادا هالیفکس میباشد. این مکان یکی از بهترین مکانها برای زندگی و در رتبه 4 قرار دارد و یکی از بزرگترین شهرها در آینده است.

جامعه هالیفاکس (استان نوااسکوشیا)

بر طبق سرشماری سال 2011، ریشه های قومی هالیفکس نوا اسکوشیا عبارتند است از: کانادایی (38درصد)، انگلیسی (34 درصد)، اسکاتلندی (30 درصد)، ایرلندی (25 درصد)، فرانسه (18 درصد)، آلمانی (12 درصد)، هلندی (4 درصد)، امریکای شمالی (3 درصد)، ولز (2 درصد). این شهر همچنین بین 1000 تا 7000 نفر از اقلیتهای ایتالیایی، لهستانی، لبنانی، چینی، آقریقایی، هندی، امریکایی، نروژی، اسپانیایی، یهودی و یونانی قراردارد.

85 درصد از جمعیت مسیحی هستند، که 13 درصد آن ها وابستگی مذهبی دارند. کمتر از 1 درصد از جمعیت مسلمان، یهودی، بودایی، هند یا سیک(پیرو سیکیزم) هستند.

اقتصاد هالیفاکس (استان نوا اسکوشیا)

هالیفاکس نوا اسکوشیا یک شهر پرجمعیت است. از نظر بخش های تولید و ساخت و ساز، اشتغال سالم و درآمد، بازار مسکن و خرده فروشی های قوی یکی از سریع ترین شهرهای کشور در حال توسعه است. این شهر همچنین به عنوان پنجمین مرکز فناوری کانادا شناخته شده است.

هزینه زندگی در هالیفکس برای مهاجرت به کانادا

مهاجرت کانادا و درآمد متوسط برای نوا اسکوشیا (هالیفکس) در میان استان های دریایی بالاترین رتبه را دارد.

در منطقه هالیفکس کانادا متوسط درآمد خانواده حدود 80.490 دلار است، که بالاترین میانگین درآمد یک کانادایی در شهر هلیفکس (نوا اسکوشیا) است.

هزینه زندگی یا اقامت دائم کانادا در هلیفکس نوااسکاشیا در مقایسه با دیگر مناطق کاملا مقرون به صرفه است.

مالیات بر درآمد شخص در این استان حدود 15.8 درصد است همراه با یک حقوق متوسط و خوب در این استان، افراد از یک سطح بالایی از زندگی لذت میبرند.

متوسط قیمت خانه در هالفیکس حدود 281.000 دلار، در حالی که خانه های مشابه در برخی از شهرهایی بزرگ دیگر تقریبا دو برابر شده است.

حتی می توان نتیجه گرفت گه هزینه رزرو هتل هالیفکس نوااسکوشیا هم نسبت به شهرهای دیگر کانادا کمتر باشد.

آب و هوا در هالیفکس کانادا

آب و هوا در چهار فصل کانادا هالیفکس کاملا متغیر است و می تواند گاهی اوقات کاملا غیر پیش بینی باشد و آن هم به دلیل نزدیکی آن به اقیانوس است.

میانگین دمای هوا در بهار حدود 10 درجه سیلسیوس/ 50 درجه فارنهایت اما در شب سردتر می شود.

در تابستان هوا معتدل و همیشه گرم ترین دما در ماه جولای و آگوست است و میانگین دما در روز به طور متوسط بیش از 25 درجه سانتی گراد/77 درجه فارنهایت.

دمای هوا در پاییز نسبتا معتدل است با دمای هوای میانگین 12 درجه سانتی گراد / 54 درجه فارنهایت.

زمستان در هالیفکس کانادا سرد است اما سرمای آن کمتر از شهرهای دیگر کانادا است و بیشتر از روزها در زیر دمای انجماد است و برف سنگین در ماه ژانویه است.

استخدامی در هالیفکس و کار در کانادا

شهر هالیفاکس کانادا دارای مرکز بزرگ اقتصادی در Atlantic کانادا است با تعداد زیادی از خدمات دولتی و شرکت هایی در بخش خصوصی است.

عمده ای از کارفرمایان و ژنراتورها عبارتند از: وزارت دفاع ملی، دانشگاه Dalhousie، دانشگاه Saint Mary’s، کشتی سازی Halifax، بندر Halifax.

همچنین یک مرکز در حال رشد برای صنایع هوافضا، بیوتکنولوژی و طراحی نرم افزار است.

هالیفاکس یکی از پر رقابت پذیرترین شهرهای جهان برای کسب و کار است.

سایر کارفرمایان عمده شامل در شهر هالفکس کانادا:

Nova Scotia Power Inc., Nova Scotia Light and Power Company, Limited,Trampoline Creative Inc. ,DHX رسانه, EastLink, Newcap Radio, Emergency Health Services Ambulance Operators Association of Nova Scotia, Alexander Keith’s, Tell Tale Productions Inc, GenieKnows, TitanFile, Royal Securities Corporation, Emera Incorporated, Eastlink Wireless, Nova Scotia Gaming Corporation, Atlantic Pilotage Authority Canada, Maritime Broadcasting System, Bine Consulting, and Nimbus Publishing.

آموزش و مهاجرت تحصیلی به هالیفکس کانادا

کودکان بالای 5 سال و زیر 16 سال ملزم به حضور در مدرسه هستند.

کانادا هالفیکس همچنین دارای 138 مدرسه برای کودکان و نوجوانان از طریق هئیت مدیره منطقه ای هالیفاکس (نوااسکوشیا) ارائه می شوند.

63 درصد از جمعیت کارکنان هالیفاکس دارای مدرک دانشگاهی یا گواهینامه تجاری یا دیپلم هستند که این در واقع بالاترین سطح در کانادا می باشد.

هلیفاکس کانادا همچنین دارای چندین دانشگاه و کالج است از جمله دانشگاه بین المللی Dalhousie.

دیگر دانشگاه ها هلیفکس کانادا شامل :

 • Mount Saint Vincent University
 • Nova Scotia College of Art and Design
 • Nova Scotia Community College
 • Saint Mary’s University
 • University of King’s College

حمل و نقل عمومی در کانادا هالیفکس

Metro Transit خدمات حمل و نقل عمومی کانادا هلیفکس با مسیرهای درحال اجرا در سراسر Bedford, Dartmouth, Halifax, Sackville, Timberlea و Cole Harbour است.

فرودگاه بین المللی Stanfield یکی از شلوغ ترین فرودگاه ها در Atlantic کانادا است یک ارتباط در سراسر جهان را فراهم می کند از جمله Atlantic کانادا و ایالت متحده امریکا.

VIA Rail در کانادا، قطار اصلی مسافربری در کانادا است. همچنین دارای چندین سرویس کشتیرانی است که بین نووا اسکوشیا هالیفاکس و دیگر نقاط آتالانتیک کانادا است.

کتابخانه های شهر هالیفکس کانادا

کتابخانه عمومی هالیفکس نوااسکوشیا دارای 14 شعبه است. حمایت از مهاجران جدید اهداف عمومی کتابخانه هالیفکس است.

خدمات به مهاجران کانادا یا مهاجرت به کانادا شامل گروه های گفتگو انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی و همچنین منابع چند زبانه ای برای والدین.

خرید ذر شهر هالیفکس نوااسکوشیا

خرید در هالیفاکس یک ترکیب فوق العاده از گزینه های مدرن، سنتی و سبک ها و ایده های گسترده است.

Spring Garden Road: منطقه ای زیبا و تاریخی شامل مجموعه گسترده ای از رستوران ها و کافه ها و بیش از 200 فروشگاه خرده فروشی و بسیاری از مغازه های تخصصی در هالیفکس است.

Hydrostone Market: شهر هالیفکس جموعه ای از فروشگاه ها و مغازه های و رستوران ها و مغازه های محلی و بوتیک های منحصر به فرد به سبک اروپایی است.

Mic Mac Mall: این محل دارای بیش از 200 فروشگاه است.

Bayers Lake Shopping District: بزرگترین پارک تجاری در آتلانتیک کانادا با بیش از 400 کسب و کار برای کار در کانادا می باشد.

The Halifax Shopping Centre: بزرگترین مرکز خرید با چندین ساختمان در آتلانتیک کانادا و با بیش از 200 فروشگاه می باشد.

پیدا کردن خانه در هلیفکس نوا اسکوشیا

انواع مسکن با قیمت های مقرون به صرفه در  کانادا هلیفکس وجود دارد.

بسیاری از مردم تصمیم به اجاره مسکن های مبله و یا آپارتمان ها و خانه های مستقل برای اقامت کانادا یا اقامت دائم کانادا یا ویزای تضمینی کانادا می کنند.
با چک کردن روزنامه، بیلبوردهای تبلیغاتی در مراکز اجتماعی و فروشگاه ها و همچنین در کتابخانه ها و محل های کسب و کار می توانند خانه مورد نظر خود را پیدا کنند.

همچنین می توانند از وب سایت های ذیل هم برای پیدا کردن منزل در شهر هلیفکس برای مهاجرت کانادا یا اقامت دائم کانادا استفاده کنند:
 • ViewIt
 • Realtor.ca
 • Condos.ca
 • PadMapper
 • RentSeeker
 • RentCompass
 • Kijiji
 • Craigslist
 • Apartmate
 • Bunz Home Zone

و همچنین گروه هایی در فیس بوک می توانند به تازه واردین بسیار کمک کنند.

سلامت و بهداشت در نوا اسکوشیا هلیفکس

بیمه خدمات درمانی هلیفکس نوا اسکاشیا موارد ذیل را پرداخت می کند:

 • خدمات پزشکی مورد نیاز
 • برخی از خدمات دندان پزشکی
 • ویزیت دکتران متخصص
 • برخی از خدمات بیمارستان

هالفیکس بزرگترین و پیشرفته ترین مراکز خدمات پزشکی را دارد.

هالیفاکس یکی از بهترین امکانات پزشکی برای کودکان را دارد، بیمارستان Izaak Walton Killam )”IWK”) یکی از این بیمارستان هاست.

تفریحات و سرگرمی در شهر هلیفکس

خط ساحلی خیره کننده Halifax’s، دریاچه ها، جنگل ها، سواحل، پارک ها، مناظر زیبا، فعالیت های بی نظیر در فضای باز شامل صدها مایل دوچرخه سواری و مسیرهای پیاده روی، قایقرانی، تماشای نهنگ ها، گلف، ماهیگیری، شنا و دیگر ورزش ها.

شما می توانید از تورها و گشت و گذار های متعدد لذت ببرید، غذاهای فوق العاده، مناطق دیدنی شهرها را کشف کنید.

در مورد تاریخ غنی این منطقه دریایی یاد بگیرید. در اسرع وقت با وکیل مهاجرت به کانادا و وکلای خوب و زبده گروه افق تماس حاصل نمایید.

شهر هلیفکس دارای جشنواره های بی نظیری نظیر جشنواره مهم هالیفاکس انفجار پاپ Pop Explosion و کنفرانس ها و موسیقی های بین المللی است.
هالیفاکس در شرق کانادا و توسط اقیانوس احاطه شده است و دارای سواحل و مسیرهای دیدنی دارد.

برخی دیگر از جاذبه های برجسته شهر هلیفکس عبارت است از Peggy’s Cove ،Halifax Public Gardens، گالری هنر نوا اسکوشیا، بندر هالیفاکس، Halifax Seaport Farmer’s Market، پارک McNabs Island Provincial و Canadian Museum of Immigration at Pier21 بسیاری از مناطق زیبای دیگر.

ورزش در شهر کانادا هلیفکس

مسیرهای پیاده روی، پارک ها و زمین های تنیس، استخرهای شنا، تیراندازی، زمین های فوتبال مصنوعی، ساکنان هالیفاکس تقریبا به هر نوع ورزش و امکاناتی دسترسی دارند.

تیم های ورزشی هالیفکس:
 • Halifax Mooseheads – hockey
 • Halifax Hurricanes – basketball

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *