لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

 در کانادا شغل های تمام وقت بسیار شایع است، با این حال هنوز شغل های نیمه وقت یا کوتاه مدت هم وجود دارد و زنان هنوز هم بخش بزرگی از نیرو کار را تشکیل می دهند و دارای بسیاری از مقامات بالایی هستند، در این مقاله قصد داریم لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را بررسی کنیم.

کانادایی ها ممکن است چندین بار شغل را تغییر دهند. این اغلب انتخاب شخصی است. بسیاری از مردم به خصوص تازه واردان به دنبال شغل هستند اغلب تازه واردان به سختی وارد بازار کار می شوند واغلب باید به شغلی کمتر از سطح مهارت خود اکتفا کنند و هنگامی که تجربه کار کانادایی پیدا کردند و توانایی در زبان انگلیسی و فرانسه خود را بهبود دادند می توانند چشم انداز های شغلی خود را نیز ارتقا دهند.
برای یافتن شغل در کانادا باید حتما لیست مشاغل مود نیاز کانادا را از طریق سایت ها بررسی کرد تا بتوان به راحتی وارد بازار کار کانادا شد.

این مطلب را هم حتما بخوانید: نحوه اپلای و درخواست برای کار در کانادا برای مهاجرت به کانادا از طریق کار

لیست شغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰

shutterstock 133551911 770x470 400x244 - لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

نماینده فروش:

یکی از شغل های پرتقاضا و بی نظیر در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا نماینده فروش است. اکثر کسب و کارها در مورد فروش کالا ها نیاز به نماینده فروش دارند و با داشتن اقتصاد خوب، بسیار مورد نیاز است و درآمد آن ها سالانه ۵۲۰۰۰ تا ۶۲۰۰۰ دلار است.

حسابدار:

هر کسب و کاری به حسابدار نیاز دارد به افرادی که مالیات شرکت ها را ثبت کنند و امور مالی شرکت را اداره کند. مبلغ پرداختی سالانه ۶۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ دلار می باشد.

مدیر پروژه های مهندسی:

اینها کسانی هستند که چگونگی ساخت مواد و زیر بنا ها را کنترل می کنند. حقوق این افراد سالانه ۷۴۰۰۰ تا ۹۲۰۰۰ دلار است.

تحلیلگر کسب و کار:

تحلیلگران تجاری کسانی هستند که مسلط به برخی از زمینه های فنی هستند و در بسیاری از شرکت ها نقش اساسی را ایفا می کند حقوق آنها حدود ۷۳۰۰۰ تا ۸۷۰۰۰ دلار در سال است.

نماینده خدمات مشتریان:

از آنجا که بیشتر کسب و کارها مربوط به فروش است در واقع شرکت ها به کسانی نیاز دارند که اطمینان حاصل کنند تا مشتریان آنها خشنود هستند و حقوق آنها بین ۳۷۰۰۰ تا ۴۳۰۰۰ دلار است.

مدیر پروژه IT

شامل تیم های پیشرو، توسعه دهندگان، تحلیلگران و تکنسین های می باشد که از این طریق پروژه ها ییچیده آی تی را انجام می دهند. دستمزد حدود ۹۲۰۰۰ تا ۱۱۴۰۰۰ دلار است.

مدیریت حسابداری

مدیریت حسابداری نیز یکی از شغل های پر طرفدار در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا است، حقوق این افراد بین ۷۵۰۰۰ تا ۹۲۰۰۰ است در واقع مدیریت حسابداران در سطح بالا است.

find jobs in canada 1 600x354 - لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

مهندسی نرم افزار:

این شغل نه تنها در شرکت های فن آوری بلکه در هر صنعتی از بانکداری و… مورد نیاز است حقوق آن ها ۸۳۰۰۰ دلار تا ۹۹۰۰۰ دلار برای موقعیت های متوسط در سال است.

اپراتور لودر:

پرداخت ساعتی ۱۶٫۵۹ تا ۱۹٫۴۲ دلار است.

پرستار:

هنگامی که لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را نگاه می کنید پرستاری را حتما در این لیست خواهید دید.
در سال ۲۰۱۴ میانگین سن پرستاران ثبت شده در کانادا حدود ۴۳ سال بوده بنابراین تقریبا نیمی از نیروهای کار RN بین ۴۳ تا ۶۵ سال هستند علاوه بر این تعداد قابل توجهی از RN ها قبل از سن ۶۵ سالگی بازنشسته می شوند.
و دلیل دیگر اینکه افراد مسن معمولا نیازهای مراقبت های بهداشتی بیشتری نسبت به افراد جوان دارند. در حقیقت، از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۴، کمبود بیش از ۲۵۰۰۰ پرستار ثبت شده در سراسر کشور می تواند وجود داشته باشد.

RN ها در هر استان و قلمرو مورد نیاز می باشند. به عنوان مثال، در انتاریو پرستاری به عنوان یکی از پرطرفدارترین شغل در رتبه بندی مشاغل شناخته شده است. در طی ۵ سال از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ در این استان تنها ۵۰۰۰ فرصت شغلی RN وجود خواهد داشت. RN ها در شهر های کوچک و روستایی و جوامع دورافتاده نیز بسیار اهمیت دارد. RN در مناطقی که دسترسی به پزشکان عمومی یا پزشکان خانوادگی وجود ندارد یا محدود است، RN ها نقش اساسی را در مراقبت ها ایفا می کنند.

میانگین دستمزدساعتی ۳۷ دلار

مجموع فرصت های شغلی ۱۳۹۷۰۰

تمامی استان ها به خصوص Nunavut

راننده کامیون:

اقتصاد کانادا به رانندگان کانادا متکی است اماجوانان به اندازه کافی وارد صنعت حمل و نقل نمی شوند تا بتوانند این شکاف کارگران بازنشسته را پر کنند. در سال ۲۰۱۴ متوسط سن رانندگان حمل و نقل تقریبا ۴۷ سال بوده است بنابراین تقریبا نیمی از نیروی کار رانندگان کامیون بین سن ۴۷ تا ۶۵ سال است و به این بدان معنی است که تعداد قابل توجهی از کارگران در دهه های آینده بازنشسته خواهند شد به همین دلیل در مدت کوتاهی از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ تقریبا به ۲۷۰۰۰ راننده کامیون نیاز خواهند داشت.

همواره رانندگان کامیون در بالای صف لیست مشاغل مورد نیاز کانادا هستند. از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۸ تخمین زده می شود که استان می تواند حدود ۹۷۰۱ فرصت شغلی راننده کامیون داشته باشد و این فقط برای یک استان است. کانادا یک کشور بزرگ است، در همه جا نیاز به رانندگان کامیون اختصاصی جهت حمل کالاهای تجاری  دارند. که می تواند یکی از مهمترین مشاغل مورد تقاضا باشد.

زندگی همه کانادایی ها توسط رانندگان کامیون تحت تاثیر قرار می گیرد بنابراین برخی از مناطق به رانندگان کامیون بسیار بیشتر نیاز دارند به عنوان مثال برخی از نقاط دورافتاده برای حمل موادغذایی و لباس و … بنابراین یک راننده کامیون می تواند نقش مهمی در کمک به حفظ کشور در حال رشد داشته باشد.

مجموع فرصت های شغلی: ۱۳۵۹۰۰

استان ها که بیشترین تقاضا را دارند مانیتوبا، نیوبرانزویک، نوااسکوشیا، انتاریو، کبک و یوکان

میانگین دستمزد ساعتی: ۲۱ دلار

استان هایی که بیشترین پرداختی را دارند: آلبرتا، BC، یوکان
آموزش ابتدایی و تکمیل آموزش های راننده کامیون و همچنین صدور مجوز و تائیدیه

مربی کالج حرفه ای:

مربی در کالج در سطح حرفه ای یکی دیگر از شغل های پرتقاضا در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا است زیرا نیروی کار فعلی با افزایش زیادی روبرو است. طبق داده های سال ۲۰۱۴ نیمی از نیروهای کار بیش از ۴۶ سال سن دارند و بسیاری از مربیان ۶۲ ساله بازنشسته می شوند و در طول دوره ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ کشور می تواند ۶۰۰۰ مدرس را جذب کند و این تعداد نیز می تواند رشد کند.
مدرسان کالج در موسسات دولتی و خصوصی می توانند هر چیزی از هنر آشپزی تا طراحی و عدالت کیفری و … آموزش بدهند.

مجموع فرصت های شغلی: ۵۷۱۰۰

استان هایی که بیشترین تقاضا را دارند BC، انتاریو، کبک، یوکان

میانگین دستمزد ساعتی ۳۶٫۶۶ دلار

استان هایی که بیشترین پرداختی را دارند سرزمین های شمال غربی، انتاریو و Nunavut
تحصیلات تکمیلی در سطح ابتدایی از دیپلم (همراه با تجربه کاری در صنعت) تا مدرک کارشناسی ارشد

find jobs in canada 4 400x267 - لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

مشاور مدیریت بازرگانی

این مورد در بازار جهانی به صورت فزاینده ای در حال رشد است و همواره در حال رقابت است. به منظور دستیابی به این هدف کسب و کار، اغلب مشاوران مدیریت را برای کمک  استخدام می کنند. با توجه به افزایش تقاضا برای خدمات مشاوره ای حرفه ای، همرا با بازنشستگی و انتقال به موقعیت های دیگر، مشاوره مدیریت یکی از مشاغل پر تقاضا می باشد و همواره در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و کار در کانادا دیده میشود.

در طول دوره زمانی ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۴، در نیروی کار مشاور مدیریت می تواند شکاف ۵۰۰۰ کارگر ایجاد شود. این یک خبر خوبی برای افرادی است که دوست دارند به عنوان یک مشاور مدیریت بازرگانی کار کنند. روش های متعددی برای ورود به کار در کانادا وجود دارد و بسیاری از افراد با کسب یک مدرک مرتبط به مدیریت بازرگانی شروع به کار می کنند و سپس با کسب و کار در صنایع مختلف و موقعیت های مختلف کسب تجربه می کنند. اما مشاوران مدیریت همچنین می توانند از آموزش در زمینه های فناوری یا گردشگری بهرمند شوند البته بستگی به مناطقی که می خواهند باشند، دارد.

مجموع فرصت های شغلی ۴۹٫۳۰۰

استان های با بالاترین تقاضا BC مانیتوبا، نیوبرانزویک، اسکوشیا، انتاریو، PEI کبک، ساسکاچوان، یوکان

میانگین دسنتمزد ساعتی ۳۶٫۰۶ دلار

استان های پرطرفدار آلبرتا مانیتوبا Bc
تحصیلات ابتدایی – دیپلم یا مدرک کارشناسی مرتبط با کسب و کار و همراه با تجربه مرتبط با صنعت

جوشکار

جوشکار یکی از مشاغل با تقاضای بالا در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا میباشد و عمدتا به دلیل رشد ایجاد مشاغل جدید است نه افزایش نرخ بازنشستگی.

خب بالاخره نیروی جوشکار کمی جوان تر از بقیه می باشد(سن متوسط جوشکار در سال ۲۰۱۴، ۳۶ سال بود). بنابراین نرخ بازنشستگی در جوشکاری کاملا به اندازه بسیاری از زمینه های حرفه ای نیست، رشد بخش های تولیدی و تقاضای متخصصان جوشکاری افزایش یافته. به همین دلیل بیش از ۵ درصد از جوشکارها در بخش تولید کار می کنند و ۲۰ در صد از آنها در صنایع فلزی ساخته شده مشغول به کار هستند.

با توجه به پیشرفت های مداوم در بخش تولید، جوشکاران که مهارت های بالایی دارند احتمالا از فرصت های شغلی بهتری نسبت به افرادی که دارای توانایی اساسی هستند لذت خواهند برد.

جوشکاران دارای مهارت های مناسب می توانند از تکنیک های مختلف مانند FCAW ،GTAW ،GMAW ،SMAW استفاده می کنند و می توانند برنامه های خود را دنبال کرده و بیشترین تقاضا را برای کار در کانادا داشته باشند.

مجموع فرصت های شغلی ۳۰٫۸۰۰

استان ها با بیشترین تقاضا نوا اسکوشیا

میانگین دستمزد ساعتی ۲۴٫۷۵ دلار

استان ها با درآمد بالا: آلبرتا، نیوفاندلند، لابرادور، ساسکاچوان
تحصیلات تکمیلی در سطح ابتدایی، تکمیل آموزش های حرفه ای با یک برنامه کارآموزی و گواهینامه تجارت نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

نیروی کار پرستار مجرب LPN

این شغل یکی از بیشترین مشاغل مورد درخواست در کانادا می باشد زیرا یک جمعیت سالم نیازهای بیشتری به سیستم مراقبت های بهداشتی دارد و باید جایگزین نیروی کار در کانادا بازنشسته شود.

نیروی کار پرستاری مجرب LPN جوانتر از RN می باشد و در حقیقت از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ با توجه به کمبود نیروی کار، به بیش از ۴۰۰۰ نیروی LPN نیاز است زیرا در سال های آتی  نیروهای بیشتری بازنشسته می شوند.

مجموع فرصت های شغلی ۲۵۹۰۰

استان های که بیشترین درخواست را دارند BC مانیتوبا نیوبرانزویک نوااسکوشیا آنتاریو PEI کبک و یوکان

میانگین دستمزد ساعتی ۲۶ دلار

استان های که بیشترین تقاضا را دارند ساسکاچوان آلبرتا مانیتوبا

find jobs in canada 2 600x375 - لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

دستیار شغلی یا دستیار فیزیوتراپی

در مجموع افراد سالخورده عمر طولانی دارند و بسیاری از کانادایی ها می خواهند تا زمان ممکن از شیوه زندگی سالم لذت ببرند.
دستیارهای حرفه ای و فیزیوتراپی نقش بسیار مهمی را دارند، این حرفه در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا است که علاوه بر این بیمارستان ها به سمت مدل مراقبت های سرپایی حرکت کرده تا تخت را آزاد کنند به همین دلیل اغلب خدمات شغلی فیزیوتراپی این استراتژی را ارائه می دهند.

کار درمان ها، فیزیوتراپیست ها و دستیاران آن ها کار مهمی را انجام می دهند و به مردم کمک موثری برای تحرک و مهارت های ناشی از صدمات، بیماری ها و سایر شرایط جسمی و روحی و… میکنند.
شما می توانید نقش بسیار مهمی را ایفا کنید و به مردم کمک کنید که بهتر زندگی کنند و ارتقا و حفظ تحرک آن ها را افزایش دهید و زمان بیشتری را صرف کنند تا بتوانند به طور مستقل زندگی کنند.

این شغل در آینده بیشترین تقاضا را خواهد داشت و با توجه به سن جمعیت نیاز به چنین خدماتی افزایش می یابد.
(این را توجه کنید که کار درمانی و فیزیوتراپی در یک رده شغلی بزرگ قرار می گیرد که شامل سایر دستیارهای درمانی مانند تکنسین های شنوایی، ماساژورها و … است)
مجموع فرصت های شغلی: ۱۸۷۰۰
استان ها مورد تقاضا: BC، مانیتوبا، کبک، ساسکاچوان
میانگین دستمزد ساعتی ۲۳ دلار (دیپلم تحصیلات تکمیلی در سطح ابتدایی)

مهندس نرم افزار یا طراح

در حقیقت از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۴ انتظار می رود که در این زمینه فرصت های شغلی بیشتری نسبت به سایر رشته ها ایجاد شود. بیش از ۴۰۰ شغل می تواند خالی شود به دلیل جایگزینی کارگرانی که به مدیریت فروش و یا موقعیت های مهندسی سطح بالاارتقا یافتند. اما بیشتر آن  به دلیل ایجاد شغل جدید خواهد بود و این شغل نیز در چند سال گذشته همیشه در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بوده است.

انتظار می روند که رشد تقاضا برای مهندسان نرم افزار و توسعه دهندگان در بخش کامپیوتر، مخابرات، فناوری تلفن همراه افزایش یابد.
علاوه براین در بخش ماشین آلات و تجهیزات آن نیز تقاضای بالایی خواهد داشت. شما ممکن است به دنبال فرصت های بالقوه در یک حرفه یا تکنولوژی در زمینه طراحی و توسعه سیستم های نرم افزاری و برنامه های کاربردی نیز باشید.

مجموع فرصت های شغلی: ۱۸٫۶۰۰

استان های با تقاضای بالا: BC، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نواسکوشیا، انتاریو، کبک

میانگین دستمزد ساعتی: ۴۳٫۲۷ دلار

استان ها با درآمد بالا: آلبرتا، انتاریو،BC
تحصیلات تکمیلی در سطح مقطع لیسانس

مهندس هوافضا

 کار مهندسی هوافضا می تواند در طول دوره ای از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۴، تا ۲۹۰۰ نفر رشد یابد. این به طور عمده به دلیل رشد پیش بینی نشده در بخش تولید هوافضا است که ۷۲ درصد از مهندسان هوافضا را استخدام می کند. همراه با رشد صنعت، مشاغل نیز به دلیل بازنشستگی کارگران می تواند افزایش پیدا کند.
بنابراین می تواند زمان خوبی برای پیوستن به صنعت هواوفضا و به عنوان مغزهای پشت سیستم های هوافضا باشد. شما می توانید مسئولیت های مربوط به تحقیق، طراحی، توسعه، نصب، آزمایش و تعمیر و نگهداری را داشته باشید.

فرصت های شغلی: ۱۴۳۰۰
استان های با بیشترین تقاضا: BC، انتاریو و کبک
میانگین دستمزد ساعتی: ۴۳٫۲۳ دلار
استان هایی که بیشترین پرداختی را دارند: Bc، کبک، انتاریو
سطح تحصیلات ابتدایی و مدرک کارشناسی و احتمالا مجوز استانی

الکتریک صنعتی:

به طور خاص در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا، برق صنعتی تقاضای زیادی دارد. در حقیقت از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ به دلیل کمبود کارکنان واجدشرایط تا پایان سال ۲۳۰۰ رشته برق صنعتی مورد پذیرش قرار میگیرد. به علت اینکه انتظار می رود در این بخش رشد بالایی داشته باشیم برای افرادی که در این حرفه کار میکنند بسیار مفید خواهد بود. شما می توانید در بخش های نصب، آزمایش، نگهداری، تعمیر ماشین آلات صنعتی و تجهیزات آن خود را آماده کنید.

مجموع فرصت شغلی:۱۲٫۵۰۰(شامل برق)

استان ها با بیشترین تقاضا: نوااسکوشیا

استان ها با درآمد بالا: آلبرتا، ساسکاچوان، BC

تحصیلات تکمیلی در سطح ابتدایی، آموزش حرفه ای با یک برنامه کارآموزی،گواهینامه معتبر نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

خلبان:

پیوستن به صفوف خلبانان در کانادا یکی از شغل های بسیار پرطرفدار است و در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد. در سال ۲۰۱۴ سن متوسط خلبانان حدود ۴۴ سال است. از آنجایی افراد در سن ۶۰ سالگی بازنشسته می شوند انتظار می رود که تعدادی از این شغل ها به زودی در دسترس قرار گیرد و به همین دلیل در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا هستند. از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۴ به علت فقدان نیروی ماهر ممکن است تا ۳۸۰۰ موقعیت خالی ایجاد گردد (این برآورد شامل خلبانان و همچنین ترافیک هوایی، دریایی و کنترل کننده های راه آهن باشد)

فرصت های زیادی برای کار به عنوان خلبان در کانادا وجود دارد. بسیاری از خلبانان برای خطوط هوایی کوچک، متوسط، بزرگ کار می کنند که شامل پرواز های داخلی و خارجی می شود، و همچنین به عنوان خلبانان هلیکوپترو …بنابراین غیر از خطوط هوایی خصوصی و تجاری، فرصت هایی در سفرهای ماجراجویی، استخراج معدن، جنگلداری، آتش نشانی و بخش های پزشکی نیز وجود دارد. (توجه داشته باشید که هنگام مشاهده مشاغل، خلبانان در یک گروه حرفه ای حمل و نقل ترابری هوایی شامل مهندسان و افسران بخش دریایی و ریلی طبقه بندی می شوند).

مجموع فرصت های شغلی:  ۱۱٫۴۰۰

استان ها با بالاترین تقاضا:مانیتوبا،نیوبرانزویک، نیوفانلند، لابرادور، نونووت، کبک، یوکون، BC

میانگین دستمزد ساعتی: ۳۷٫۵۰ دلار

استان ها با درآمد بالا: انتاریو، آلبرتا، ساسکاچوان
آموزش ابتدایی معمولی، تکمیل آموزش خلبانی و همچنین صدور مجوز مناسب برای خلبانی را بدست آورد.

داروساز:

داروساز یکی دیگر از مشاغلی است که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا میباشد، همانطور که می دانید جمعیت سالخورده نیاز به کمک بیشتر دارویی برای سالم نگه داشتن خود دارند، تقاضای داروسازان واجد شرایط همچنان در کانادا رو به رشد است. یکی دیگر از عواملی که سبب رشد این است که بسیاری از افراد در این زمینه در سال های آتی بازنشسته می شوند. در حقیقت بیش از نیمی از ۱۱٫۳۰۰ فرصت شغلی برای داروسازان بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۲۴ از بازنشستگی خواهد آمد.

داروسازان متخصصینی هستند که در زمینه داروها و مصرف هر دارو  مشاوره های لازم را ارئه می دهند. نقش این افراد در سال های اخیر گسترش یافته است. در برخی از استان ها به داروساز این اجازه را می دهند که داردو تجویز کند حتی داروهای خاص.

مجموع فرصت های شغلی:۱۱٫۳۰۰

استان که بیشترین تقاضا را دارند: برای همه استان ها

میانگین دستمزد ساعتی: ۵۰٫۳۱ دلار

استان ها با بالاترین میزان درآمد: کبک، ساسکاچوان، آنتاریو
تحصیلات ابتدایی معمولی، مدرک کارشناسی

روانشناس:

روانشناس نیز در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا، تقاضای زیادی دارد، با توجه به مسائل سلامتی بهداشت روان در تمام بخش های جامعه، روانشناسان یکی از بیشترین مشاغل مورد نیاز در کانادا در ۵ سال آینده خواهند بود. در حقیقت پیش بینی دولت نشان می دهد که بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ به بیش از ۱۲۰۰ شغل به دلیل کمبود روانشناسان آموزش دیده ایجاد شود.
با وارد شدن به این حرفه شما می توانید مشاوره و درمان برای افرادی که در معرض افسردگی، اضطراب و سایر بیماری های عصبی مزمن قرار دارند، خدماتی را انجام دهید.

مجموع فرصت های شغلی: ۱۰۰۰۰

استان ها با بیشترین تقاضا: آلبرتا، BC، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، انتاریو، کبک و ساسکاچوان

میانگین دستمزد ساعتی: ۳۹٫۵۶ دلار

استان ها با بیشترین پرداخت: مانیتوبا، انتاریو و ساسکاچوان
تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری

تعمیرکار لوله، لوله کش:

در کارخانه ها و سایر تاسیسات صنعتی سیستم های لوله کش بسیار مورد تقاضا است و در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد، بعضی از کارفرمایان گزارش داده اند که در حال حاضر مشکل برای یافتن کارکنان واجدشرایط وجود دارد. اکنون ممکن است زمان ایده آل برای یادگیری این رشته باشد و با سیستم های لوله کشی و انواع مختلفی از مواد شیمیایی، بخار و … آشنا شد و بتوان کار کرد. مسئولیت های شما شامل تهیه، ساخت، مونتاژ، عیب یابی، تعمیر انواع سیستم ها باشد.

مجموع فرصت های شغلی: ۹٫۸۰۰

استان ها که بیشترین تقاضا را دارد: در نواحی اسکوشیا، انتاریو

میانگین دستمزد ساعتی ۳۶ دلار

استان هایی که بیشترین پرداختی را دارند: آلبرتا، ساسکاچوان، انتاریو
آموزش ابتدایی معمولی، تکمیل آموزش حرفه ای با یک برنامه کارآموزی، گواهینامه معتبر نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

ساخت و ساز:

ساخت و ساز نیز در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد، انتظار می رود که پروژه های ساختمانی جدید در سراسر کانادا افزایش پیدا کند و همچنین گسترش و بازسازی ساختمان ها نیز رو به افزایش است. در واقع صنعت ساخت و ساز در سال ۲۰۱۳ تعداد قابل توجهی از مشاغل را اعلام کرد که بسیاری از آنها دارای مشاغل با درآمد بالا هستند و انتظار می رود که این صنعت در حال رشد باشد.

با توجه به اینکه نیمی از نیروی ها سخت و ساز بیش از ۴۱ سال دارند و بسیاری از آنها در سن ۶۰ سالگی بازنشسته می شوند جای تعجب نیست که کمبود نیروی کار ۱۲۰۰ کارگر از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ می تواند باشد.
مجموع شغلی: ۶۶۰۰
استان ها با تقاضای بالا: BC، مانیتوبا، انتاریو و کبک
میانگین دستمزد ساعتی: ۲۹٫۸۱ دلار
استان ها با بیشترین پرداخت: آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا
تحصیلات معمول در سطح ابتدایی –گواهی یا دیپلم، ممکن است گواهینامه موسسه حسابرسی مقیاس کانادایی CIQS مورد نیاز باشد.

تکنسین دامپزشکی یا دستیار

نیروی کار مراقبت از حیوانات کمی کمتر از مشاغل دیگر است و به همین دلیل در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد، در سال ۲۰۱۴ متوسط سن کارکنان بهداشتی حیوانات ۴۰٫۲ بوده بنابراین رشد اشتغال در این زمینه به دلیل ایجاد شغل جدید علاوه بر بازنشستگی افراد و اینکه بعضی از این افراد به سمت های مختلف می روند بیشتر می شود.
کانادایی ها حیوانات خانگی را دوست دارند و مایل هستند که پول بیشتری بپردازند تا اطمینان حاصل کنند که ازحیوانات خانگی به خوبی نگهداری می شود و آنها سالم هستند. علاوه بر این، شمار فزاینده ای از مردم، حیوانات خانگی دارند. در حقیقت طی سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ هزینه های خانواده برای خدمات دامپزشکی به میزان قابل ملاحظه ای نسبت به هزینه های دیگر خانوار افزایش یافته است. بنابراین اکنون زمان خوبی برای پیوستن به حوزه مراقبت از حیوانات است.
مجموع فرصت های شغلی: ۵٫۷۰۰

استان هایی که بیشترین تقاضا را دارند: نوا اسکوشیا، کبک و ساسکاچوان

میانگین دستمزد ساعتی: ۱۷٫۳۱ دلار

استان ها با بیشترین پرداخت: مانیتوبا، ساسکاچوان و انتاریو

دیپلم تحصیلات تکمیلی، ثبت نام در یک انجمن ملی، استانی یا منطقه ای ممکن است مورد نیاز باشد.

شما می توانید با تماس با یکی از دفاتر شرکت و یا ارسال فرم ارزیابی رایگان از واجد شرایط بودن خویش در هر یک از روش های مهاجرتی مطلع گردید.