ادمونتون

به ادمونتون خوش آمدید

شهر ادمونتون (Edmonton) پایخت استان البرتا است و در شمال رودخانه ساسکاچوان در منطقه مرکزی استان قرار گرفته است. این شهر به دلیل تعداد قابل توجهی از تیم های موفق ورزشی به نام شهرت قهرمانان شناخته شده است.

جامعه ادمونتون

تغییر الگوهای مهاجرت بر تشکیل جمعیت قومی در ادمونتون تاثیر گذاشته است. اگر چه اکثریت جمعیت هنوز اروپایی هستند و شامل انگلیسی، اسکاتلند، ایرلندی، اوکراینی، لهستانی، فرانسوی است و اما مهاجرت اخیر مردم زیادی را از کشورهای غیر اروپایی به ویژه شرق و غرب آسیا به ارمغان آورده است.
در سال 2011، 22 درصد از ساکنان ادمونتون متعلق به یک اقلیت بوده با مردم اسیای جنوبی، چینی، فلیپینی که بزرگترین گروه را تشکیل می دهند.
بر طبق سرشماری سال 2011، 50.2 درصد از جمعیت زن بودند و 49.8 درصد مرد بودند با میانگین سن 36 سال.

اقتصاد در ادمونتون

ادمونتون در سال 1974 یک رکورد بزرگ نفتی را تجربه کرد و نام مستعار آن پایتخت نفت کانادا گرفت. این شهر یک منبع مهم از منابع طبیعی آلبرتا است ازجمله نفت.

هزینه زندگی

ادمونتون یکی از شهرهای کانادا است که جمعیت آن به سرعت در حال رشد است. مسکن در این شهر نسبتا مقرون به صرفه است به خصوص در مقایسه با شهرهای بزرگ دیگر کانادا، قیمت یک خانه به طور متوسط 385.057 دلار است.
خانه میانگین قیمت: 931 دلار در ماه
یک آپارتمان یک خوابه(مجتمع): 1.151 دلار در ماه
یک آپارتمان یک خوابه: 941 دلار در ماه
یک خانه با دو اتاق خواب و مشترک با همخوانه: 1.400 دلار یا 700 دلار
میانگین قیمت خانه: 931 دلار
تلفن و اینترنت: 165 دلار در ماه
اینترنت: 90 دلار
تلفن: 75 دلار
حمل و نقل: 141.25 دلار در ماه
فروشگاه: 237.60 دلار در ماه
شركت مهاجرتی کاریابی افق با كادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. شما می توانید برای  كسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به كانادا یا اقامت دائم به کانادا با مشاوران افق در تماس باشید (یک گزینه مناسب برای مهاجرت کارآفرینی کانادا است). همچنین وكیل مهاجرت به كانادا با بررسی دقیق شرایط شما بهترین راه مهاجرت سریع و كم هزینه كانادا را پیش روی شما قرار می دهد. قوانین ۲۰۲۰ مهاجرت به کانادا با وکیل خوب و ارزان و مشاوره رایگان و آموزش گام به گام به همراه خدمات جامع ویزا و روادید کانادا بخشی از خدمات گروه افق می باشد.

آب و هوا

آب و هوای در ادمونتون یک آب و هوای بسیار متفاوت در تابستان بسیار گرم و در زمستان با برف بسیار سرد است.
ادمونتون با داشتن آب و هوای قاره ای شمالی دارای بارندگی بسیار کم است.
آب و هوا در اواخر ماه مارس به سمت بهار می رود. دمای روز حدود 6 درجه سانتیگراد /43 درجه فارنهایت است و در ماه آوریل دمای روزانه به طور متوسط 12 درجه سانتیگراد /54 درجه سانتیگراد است.
آب و هوا در تابستان بسیار گرم و خورشیدی است با روزهای طولانی و شب های گرم. دمای هوا در ماه ژانویه و اگوست متوسط 25 درجه سانتی گراد/77 درجه فارنهایت و بیشتر است.
فصل پاییز در ادمونتون به طور متوسط بین سپتامبر و اوایل نوامبر است. دمای هوا در سپتامبر میانگین 19 درجه سانتی گراد / 66 درجه فارنهایت و در ماه اکتبر کاهش دما حدود 11 درجه سانتی گراد /52 درجه فارنهایت است.
زمستان در ادمونتون بسیار سرد، یخ و نسبتا خشک است. ماه ژانویه سردترین ماه سال است و دمای هوا در این ماه حدود 7- درجه سانتی گراد/ 8 درجه فارنهایت است.

استخدامی

اقتصاد شهر ادمونتون بر اساس ثروت منابع آن است. کشاورزی، تولید انرژی (زغال سنگ، گاز طبیعی و ماسه های نفتی و… ) جنگلداری و معادن الماس در مناطق شمال غربی و Nunavut یکی از اصلی ترین پایه های فعالیت های تجاری و خدمات ادمونتون را تشکیل می دهند.
حتی با یکسری پیشرفت ها پایگاه صنعتی ادمونتون همچنان وابسته به منابع طبیعی مانند پالایش نفت، پتروشیمی، پلاستیک و کود و همچنین نیازهای صنایع مبتنی بر منابع شامل تولید لوله و فلزات است. ادمونتون همیچنین در زمینه های ساخت و ساز و خدمات مهندسی، تولید برق و بانکی نیز نقش برجسته داشته است.
بزرگترین رشد اقتصاد در ادمونتون از سال 1951 در بخش خدمات بوده است. صنایع با تکنولوژی بالا به ویژه در زمینه بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات برای احیای اقتصاد این شهر بسیار حیاتی بوده است.

حمل و نقل عمومی

اتوبوس ها و قطارهای شهری در ادمونتون در سراسر شهر خدمات به شهروندان ارائه می دهند. حمل و نقل ریلی سبک LRT دارای دو خط است که از طریق شهر به شمال و جنوب حرکت می کند. فرودگاه بین المللی ادمونتون در Leduc واقع شده است و خدمات به کانادا، امریکا، امریکای لاتین و شهرهای اروپا ارائه می دهند.
مهاجرت سریع كانادا، اخذ انواع ویزای فوری و سریع كانادا، پیكاپ پاسپورت كانادایی، اخذ شهروندی و پاسپورت كانادا مهاجرت، روادید ویزای تحصیلی كانادا، پیكاپ ویزا كاری كانادا، اطلاعات و قوانین جدید مربوط به پیكاپ و اخذ انواع روادید ویزا و ویزای كانادا در سال ۲۰۲۰، شرایط مهاجرت استانی یا PNP به كانادا، هزینه سرمایه و مدارك لازم برای كارافرینی در استان آلبرتا كانادا ۲۰۲۰، اخذ اقامت و تابعیت كانادا، اقامت دایم (دائم) كانادا تضمینی، مهاجرت تحصیلی به كانادا، اخذ اقامت دائم و موقت كانادا از طریق تحصیل، مهاجرت به كانادا از طریق كار ۲۰۲۰، بهترین و ارزان ترین و دلسوز ترین وكیل مهاجرت به كانادا، مهاجرت کارآفرینی کانادا یا وكلا و مشاورین ارزان مهاجرت به كانادا همه و همه در گروه مهاجرتی افق.

رانندگی

در ادمونتون اکثر جاده ها شماره گذاری شده است. خیابان ها به سمت شرق و غرب است در حالی که خیابان ها به سمت شمال و جنوب است. ادرس به شما خواهد گفت که به کدام سمت نگاه کنید. به عنوان مثال 101-6812 یعنی خیابان 68 (دو شماره اول آدرس است) و خیابان 101
با داشتن نقشه ادمونتون بسیار راحتر می توانید ادرس ها را پیدا کنید. شما می توانید نقشه شهر را از فروشگاه ها خریداری کنید و یا در طریق اینترنت و یا گوشی تلفن هوشمند خود دانلود کنید و از آن استفاده کنید.
نقشه های آنلاین مانند گوگل نیز می تواند در پیدا کردن موقعیت مکانی به شما کمک کند و همچنین در پیدا کردن مسیرها نیز بسیار مفید است.

آموزش

ادمونتون دارای سیستم آموزشی متنوعی  برای مدرسه دولتی دارد که برای دانش آموزان از مهدکودک تا کلاس 12 است. طبق قانون هر کودک زیر 16 سال باید به مدرسه برود و آموزش برای تمام افراد زیر 20 سال رایگان است. نظام عمومی مدارس شامل گزینه های جایگزین بر اساس اعتقادات، زبان، فرهنگ، هنر و یا ورزش می باشد.
مدارس دولتی ادمونتون برای هر کودک از مهد کودک تا کلاس 12 به صورت ذیل دنبال می شود:
Centre High Campus; Edmonton Catholic Schools; Cardinal Collins High School
Academic Centre; and Francophone School Board
همچنین دارای بسیاری از مدارس خصوصی برای مقاطع مهدکودک تا کلاس 12 وجود دارد.
ادمونتون همچنین دارای برخی از بهترین دانشگاه ها و کالج ها در امریکای شماری از جمله:
Athabasca University, Concordia University College, King’s University College,
MacEwan University, NorQuest College, Northern Alberta Institute of Technology
(NAIT) و  University of Alberta
یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا U of A است که بر اساس کیفیت تحصیلاتش در سراسر جهان شناخته شده است.

کتابخانه

کتابخانه عمومی ادمونتون دارای مکان های مختلفی در سراسر شهر است. عضویت در کتابخانه برای تمامی ساکنان شهر ادمونتون رایگان است. کتابخانه ها مراکز ارجاعی عالی هستند از جمله کتاب، فیلم ها و موسیقی ها و همچنین استفاده از اینترنت. منابع در بسیاری از زبان ها موجود است.

خرید

در حالی که بازار غرب ادمونتون یکی از معروفترین بازار ها در شهر است، بسیاری از مناطق برای خرید به صورت مستقل نیز وجود دارد. گالری ها، بوتیک ها منحصر به فرد و جذاب جایگزین مناطق خرید بسیار شلوغ شده اند نه تنها شما می توانید تجربه خرید جالبتری داشته باشید بلکه می توانید از خدمات برتر آن ها نیز استفاده کنید.
برخی مناطق عمده خرید عبارتند از:
Whyte Avenue:
Old Strathcona در ادمونتون دارای فروشگاه های خرید مستقل است.
124th Street:
یکی از محبوب ترین مقصد های ادمونتون است. دارای بهترین مغازه ها از خیابان Jasper تا حدود خیابان 107 و مناطق بالاتر نیز است.
Street/Jasper Avenue:
یکی از خیابان های محبوب و برگزیده در downtown که در رنسانس دیده شده است، به ویژه به دلیل رستوران های محلی
23 Avenue and Rabbit Hill Road:
یک مرکز عالی در شرق Terwillegar Towne و دارای چندین مغازه ویژه محلی است.
پیدا کردن خانه
خانه در ادمونتون شامل خانه های تک خوابه، آپارتمان ها و خانه های مستقل و… است. اگر شما می خواهید یک خانه بخرید بهتر است با املاک تماس بگیرید و می تواند بسیار مفید باشد.
جستجو برای پیدا کردن نمایندگان املاک در وب سایت www.ereb.com
برای پیدا کردن آپارتمان شما می توانید از روزنامه ها و یا جستجو به صورت انلاین در سایت هایی نظیر Craigslist و یا توجه به علائم For Rent در مقابل ساختمان ها استفاده کنید.
بهداشت و درمان
خدمات بهداشتی در ادمونتون توسط آلبرتا ارائه می شود.هر عضو از خانواده شما باید در سیستم خدمات و درمان البرتا عضو شوند تا بتوانند کارت خدمات و بهداشت دریافت کنند و بتوانند از خدمات استفاده کنند
بیمارستان عمده در ادمونتون وجود دارد:
West Edmonton, Misericordia Hospital; Northeast Edmonton, Northeast Community Health Centre; Central, Northeast Edmonton, Royal Alexandra Hospital; Southeast Edmonton, Grey Nuns Community Hospital; Southwest Edmonton, Stollery Children’s Hospital; University of Alberta Hospital.
تفریحات
شهر ادمونتون جاذبه های جهانی برای همه فراهم می کند از جمله تاریخ، طبیعت، حیات وحش که بسیار لذت بخش است.
گالری های بسیار جذاب، رستوران ها و مغازه هایی در خیابان 124 یا خیابان Whyte وجود دارد.علاقه مندان به فضای باز می توانند در مسیر 150 کیلومتری رودخانه قدم بزنند یا پیاده روی کنند. شما می توانید از پارک های این شهر از جمله Fort Edmonton Park و باغ وحش Edmonton Valley ،the Heritage mphitheatre ،John Janzen Nature Center ،the Muttart Conservatory و دیگر مناطق دیگر نیز دیدن کنید.
در این شهر فروشگاه West Edmonton بسیار مشهور است. این تنها یک مرکز خرید نیست بلکه شامل امکانات فوق العاده ای مانند پارک تفریحی، اسکس روی یخ و پارک آبی است. دوستداران هنر می توانند از گالری Peter Robertson لذت ببرنند که عمدتا هنرمندان کانادایی هستند. خیابان Whyte یکی از جذاب ترین خیابان هاست هم در روز و هم در شب.همچنین دارای فروشگاه های بزرگ و کافی شاپ ها، و ترکیبی جالب از تئاتر های خانه هنری و همچنین سالن های موسیقی نیز وجود دارد
ورزش
در طول ماه های گرم سال گلف یکی از ورزش های پرطرفدار است.
تیم های ورزشی در ادمونتون:
• (Edmonton Eskimos (football
• (Edmonton Rush (lacrosse
تمام نیاز ها و دغدغه های شما را میدانیم و نهایت تلاشمان را برای برطرف كردن ان ها خواهیم كرد. وكلا و مشاوران خبره در شركت مهاجرتی افق صفر تا صد روند مهاجرتی شما اعم از تشكیل پرونده مهاجرتی، ارائه بهترین برنامه بیزینس پلن مطابق با سوابق كاری شما، اخذ اقامت دائم و موقت فوری كانادا، اخذ پذیرش، پیكاپ ویزای كانادا یا اعلام جزئیات جدیدترین ۲۰۲۰ دراو HCP مربوط به استان البرتا و مهاجرت کارآفرینی کانادا یا انواع روادید كانادا را برای شما به بهترین شكل ممكن و در كوتاه ترین زمان و با كمترین هزینه و به طور كاملا قانونی انجام میدهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *