فرصت شغلی در کانادا

فهرست مطالب

انتاریو و ساسکاچوان 400000 فرصت شغلی جدید ایجاد می کنند و تعداد فرصت های شغلی همچنان بالاست!

 

در آخرین گزارش(25 نوامبر)، فرصت های شغلی و دستمزد کارکنان همچنان بالاست، در حالی که نرخ بیکاری در سپتامبر با کاهش روبرو شد.

در تمامی بخش ها، فرصت های شغلی تا حدود 3.8 درصد در سپتامبر و به تعداد 994.800 جایگاه شغلی در کانادا افزایش داشتند. اکثر این مشاغل جدید مربوط به استان های انتاریو و ساسکاچوان هستند.

نرخ فرصت های شغلی (تعداد کل جایگاه های شغلی خالی به نسبت تقاضای نیروی کار) به 5.7% افزایش یافت، که نشان دهنده نیاز مستمر به پر کردن موقعیت ها با توجه به کمبود کارکنان است.

فاکتورهای فصلی، ماه سپتامبر را ماهی با بیشترین فرصت های شغلی تعیین کرده اند. با این حال، حتی با محاسبه این تعداد، فرصت های شغلی در کانادا همچنان زیاد هستند.

 

کدام بخش ها بیشترین فرصت های شغلی را دارند؟

آمارهای کانادا زمانی یک شغل را تحت عنوان “بلاتصدی” به شمار می آورند که:

  • این شغل به تازگی به وجود آمده باشد؛
  • کار برای این موقعیت شغلی ظرف 30 روز آینده شروع شود و
  • کارفرما به طور فعال در حال جستجوی نیروهای کاری خارج از سازمان می باشد که این موقعیت شغلی را پر کنند.

در این زمینه، بخش های مختلف و مشخص اقتصادی به طور مداوم فرصت های شغلی زیادی برای عرضه دارند که در ادامه به آنها اشاره می شود:

بخش مراقبت های بهداشتی و مددکاری اجتماعی

مراقبت های بهداشتی و مددکاری اجتماعی شاهد 159500 فرصت شغلی در ماه سپتامبر بود که نسبت به رکورد بالای تعداد مشاغل خالی در ماه آگوست افزایش داشت.

سال به سال این بخش ها، افزایش 25 درصدی در فرصت های شغلی را شاهد هستند، احتمالا این امر وابسته به تقاضای بالا و مستمر برای افراد حرفه ای در این بخش، (شامل پزشکان، پرستاران، داروسازان، جراحان و …) در پی همه گیری پاندمی کوید-19 می باشد.

کانادا گام هایی در جهت جذب افراد حرفه ای بیشتر در این بخش برای مهاجرت به این کشور برداشته، حتی حذف موانع اقامت دائم برای افراد حرفه ای در راستای برطرف کردن کمبود نیروی کار از جمله این اقدامات مهم است.

خدمات اسکان و غذا

بخشی که به طور مداوم در جستجوی نیروی کار می باشد، مسکن و خدمات مربوط به غذا و رستوران داری است که در ماه سپتامبر شاهد 152400 فرصت شغلی خالی بود و در مقایسه با ماه اوت 12 درصد افزایش داشت.

در حالی که بیشتر این افزایش عظیم را می توان به اثرات فصلی نسبت داد، بازگشت مداوم به پروتکل های تجاری و اجتماعی قبل از پاندمی به این صنعت کمک کرده است تا شاهد رشد در استخدام و اشتغال باشد که البته همراه با نشانه‌های دلگرم‌کننده در فرصت های شغلی و اشتغال برای آینده که در این بخش در تمام سال، بالا باقی مانده است.

تجارت خرده فروشی

این بخش با حدود 117.300 جایگاه شغلی خالی در سپتامبر، افزایش کمی در فرصت های شغلی داشت. نرخ 5.5% فرصت های شغلی برابر با متوسط ملی در تمامی بخش ها و شاخص خوبی است که این بخش نیاز مستمر به نیروی کار دارد.

خدمات فنی و علمی حرفه ای

بخش گسترده ای که شامل خدمات حقوقی، حسابداری، معماری و مهندسی، طراحی سیستم های کامپیوتری، مشاوره مدیریت، تبلیغات، روابط عمومی و غیره می شود. خدمات علمی و فنی حرفه ای یکی دیگر از بخش هایی است که نیاز مداوم به نیروی کار در آن مشاهده می شود.

با 61900 فرصت شغلی، گزارش ماه سپتامبر منعکس کننده این بود، با این صنعت که نرخ فرصت شغلی خالی 5 درصدی دارد که باز هم منعکس کننده میانگین ملی است و نشانه خوبی از تقاضای مداوم و تلاش های استخدام در این بخش در ماه های پیش رو است.

صنعت

تنها صنعتی که شاهد کاهش مستمر فرصت های شغلی خالی بود، تولید بود که در ماه سپتامبر به 76000 شغل کاهش یافت در مقایسه با 92100 فرصت شغلی یک ماه قبل از آن.

در حالی که این امر می تواند به عنوان نشانه ای از افزایش استخدام در این فضا تلقی شود، این کاهش در فرصت های شغلی ناشی از چهارمین کاهش تولید ناخالص داخلی واقعی(RGDP)  در پنج ماه گذشته است. RGDP یک معیار تعدیل شده بر مبنای تورم است که ارزش تمام کالاها و خدمات را در یک صنعت منعکس می کند.

با توجه به این موضوع، کاهش فرصت های شغلی در این بخش احتمالاً به شدت با کسادی صنعت به صورت کلی در ارتباط است.

یادداشتی درباره افزایش لیست حقوق

لیست حقوق پرسنل، تعداد پرسنلی است که از کارفرمایشان حقوق یا مزایا دریافت می کنند.

در حالی که افزایش در این ارقام می تواند ناشی از عوامل متعددی باشد (به عنوان مثال، استخدام برای موقعیت های شغلی خالی قدیمی)، به طور کلی لیست حقوق و دستمزد پرسنل می تواند به عنوان نشانه ای منحصر به فرد از وضعیت سلامت تجارت، صنعت یا حتی اقتصاد دیده شود.

لیست حقوق و دستمزد پرسنل در سطح ملی در ماه سپتامبر 0.5% افزایش یافت و بیشترین افزایش در کبک، بریتیش کلمبیا و آلبرتا بود.

بخش هایی که بیشترین افزایش را شاهد بودند:

  • بخش مراقبت های بهداشتی و مددکاری اجتماعی (بالای 20.700 پرسنل)
  • خدمات غذا و اسکان (بالای 8400 پرسنل)
  • تجارت خرده فروشی (بالای 8200 پرسنل)

با توجه به اطلاعات ارائه شده در تمامی این صنایع که شاهد افزایش فرصت های شغلی بودند، تمامی این موارد نشانه هایی بسیار دلگرم کننده برای افراد حرفه ای در این سه حوزه است. در ارتباط با این موضوع علاوه بر تولید داخلی خالص واقعی در هر صنعت در آگوست، می توانیم مشاهده کنیم تمامی سه صنعت بالا موارد زیر را تجربه کرده اند:

  • افزایش در فرصت های شغلی (فعالیت های استخدامی)
  • افزایش در لیست حقوق پرسنل (افراد استخدام شده) و
  • افزایش در ارزش کلی کالاها و خدمات تولید شده.

با خروج کانادا از پروتکل های پاندمی و حرکت به سمت سطوح تولید اقتصادی قبل از پاندمی، این نشانه های امیدوارکننده همچنان ادامه دارد.

 

کانادا با رکورد تعداد فرصت های شغلی خالی مواجه است

مهاجرت همچنان مهمترین راه جبران کمبود نیروی کار در کشور کانادا ست.

دولت کانادا و اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، به بررسی ها برای حل مساله کمبود نیروی کار موجود ادامه می دهد چرا که افراد زیادی از جمعیت کانادا به سن بازنشستگی نزدیک می شوند.

کانادا کمبود نیروی کار را با مهاجرت نیروی کار خارجی ماهر، جبران می کند، به عنوان مدرکی دال بر توسعه اقتصادی مسیر مهاجرت مانند اکسپرس اینتری و برنامه نامزدی استانی (PNP)، همچنین برنامه مهاجرتی هر سال به حدود 500.000 تازه وارد به کانادا خوشامد گوید.

 

گروه مهاجرتی افق ماندگار برای اخذ پذیرش و ویزای کشورهای کانادا، آلمان، انگلیس، هلند و آمریکا در خدمت شما خواهد بود…
می توانید از راه های زیر با ما در تماس باشید:

تلفن همراه، واتساپ و تلگرام: 09120920268

تلفن ثابت: 05131071

یوتیوب: گروه بین المللی افق

اینستاگرام: @ofoghint.co

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *