ویزای فریلنسری کانادا یا دیجیتال نومد Digital Nomad

ویزای فریلنسری کانادا یا دیجیتال نومد Digital Nomad

اگر به دنبال کار در کانادا هستید، یا فریلنسر هستید و می خواهید به کانادا سفر توریستی داشته باشید؛ بهتر است بدانید دولت کانادا از طریق ویزای فریلنسری کانادا یا دیجیتال نومد، در حال ایفای نقشی جدید به عنوان رهبر جذب و به کارگیری فریلنسرها و افراد با استعداد در حوزه تکنولوژی است که به صورت دورکار یا تحت عنوان دیجیتال نومد فعالیت می کنند تا اطمینان یابد که فقط در حال پر کردن مشاغل دارای تقاضا نیست بلکه جذب مهارت ها و استعدادهای حوزه بیزینس و تکنولوژی جهت ایجاد شغل در آینده نیز در دستور کار این کشور است.

شان فریزر ( وزیر مهاجرت سابق کانادا )، رویکردی را مطرح کرد که شامل چهار رکن کلیدی از جمله بهبود در برنامه های ارائه شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ( IRCC ) می باشد و آن را تحت عنوان برنامه دیجیتال نومد معرفی نمود.

ویزای دیجیتال نومد Digital Nomad

شان فریزر عنوان کرد که در جلسات و مشاوره های اخیر با سهامداران صنعت تکنولوژی، درباره کمبود نیروی کار که به طور مداوم در موقعیت های شغلی تکنولوژیکی است، زیاد شنیده ایم؛ بنابراین توسعه استعدادهای کانادا در این بخش باید یک هدف باشد.

با داشتن این نکته، دولت کانادا در حال برنامه ریزی برای تاسیس شاخه نوآوری جدیدی از برنامه تحرک بین المللی یا دیجیتال نومد تا انتهای سال 2023 است. به این معنی که IRCC معافیت جدیدی در رابطه با فرآیند ارزیابی جذب بر بازار کار یا ( Labour Market Impact Assessment ) LMIA ایجاد می کند تا به کارفرمایان با سرعت رشد بالا و نیروی کار با استعداد، در حمایت از اولویت های نوآوری و صنعتی که با فناوری پیشرفته سر و کار دارند، کمک کند.

توسعه شاخه جدید نوآوری تحت برنامه تحرک بین المللی یا دیجیتال نومد جهت جذب استعدادهای درخشان

بازخورد سهامداران در رابطه با پیشنهاد شاخه نوآوری منجر به این شد که IRCC دو گزینه زیر را جهت جذب فریلنسرها یا افراد دورکار در حوزه تکنولوژی بررسی کند:

  • مجوزهای کاری بسته یا Close کارفرما تا حداکثر 5 سال برای نیروی کاری که قصد دارد برای شرکتی که توسط دولت کانادا به عنوان همکار در جهت اهداف نوآورانه صنعتی شناخته شده است، کار کند.
  • مجوزهای کاری باز یا اوپن ورک پرمیت Open Work Permit برای حداکثر 5 سال و برای نیروی کار ماهر در جایگاه های پرطرفدار منتخب

شرایط لازم برای دریافت ویزای فریلنسری کانادا

Digital nomad یا ( فریلنسر ) فردی است که شغل خود را به صورت دورکاری از هر نقطه ای در دنیا می تواند انجام دهد.

تحت قوانین فعلی مهاجرت کانادا، دیجیتال نومد یا Digital nomad فقط به وضعیت ویزای توریستی نیاز دارد تا در کانادا برای حداکثر 6 ماه از زمانی که در حال انجام شغل خود به صورت دورکاری برای کارفرمای خارجی است، بتواند حضور داشته باشد.

در ماه های پیش رو، اداره مهاجرت کانادا با شرکای دولتی و خصوصی همکاری می کند تا مشخص شود که آیا سیاست های جذب دیجیتال نومد Digital nomad ( فریلنسر یا پرسنل دورکار ) به کانادا، موفقیت آمیز خواهند بود یا خیر!

انتظار داریم تعدادی از این افراد دورکار که در ابتدا با هدف کار از راه دور وارد کانادا شده اند، تصمیم به جستجوی فرصت های شغلی جدید با سایر کارفرمایان کانادایی داشته باشند. زمانی که پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی دریافت کردند، قادر خواهند بود تا مهارت های خود را به کارفرمای کانادایی از طریق اپلای برای مجوز کار موقت یا حتی اقامت دائم ارائه دهند.

بهبود جابجایی نیروی کار در آمریکای شمالی از طریق ایجاد مجوز کار ساده و موثر برای دارندگان ویزای شغلی تخصصی H-1B در آمریکا جهت درخواست تردد به کانادا

هزاران نیروی کار در رشته های فنی توسط شرکت هایی که فعالیت های گسترده ای در کانادا و ایالات متحده دارند استخدام می شوند و افرادی که در آمریکا کار می کنند اغلب دارای ویزای شغلی تخصصی H-1B هستند.

از 16 ژولای 2023، دارندگان ویزای مشاغل تخصصی H-1B در آمریکا و اعضای نزدیک خانواده آنها واجد شرایط درخواست ورود به کانادا خواهند بود.

متقاضیان تایید شده، مجوز کار باز یا اوپن ورک پرمیت OWP برای حداکثر 3 سال دریافت می کنند که به آنها اجازه ورود به کانادا را می دهد، به این معنی که قادر خواهند بود برای تقریباً هر کارفرمایی در هر نقطه ای از کانادا کار کنند. همسران و فرزندان آنها نیز واجد شرایط درخواست ویزای اقامت موقت به صورت تحصیلی یا کاری بنا به نیاز خواهند بود.

این موضوع فرصت های در دسترس برای نیروی کار ماهر را توسعه می دهد تا بتوانند مسیر شغلی خود در بخش فناوری را دنبال کنند و در رشد و رونق اقتصادی آمریکای شمالی سهیم باشند.

این وضعیت تا یک سال به همین شکل باقی خواهد ماند یا تا زمانی که IRCC تعداد 10.000 درخواست دریافت کند. تنها متقاضیان اصلی و نه اعضای خانواده آنها در سقف تعداد درخواست محاسبه می شوند.

منبع: وبسایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا

در صورت تمایل به درخواست ویزای توریستی کانادا، مخصوصا این روزها و با وجود پابلیک پالیسی ایرانیان یا قانون ایران 2023 حتی اگر نخواهید از طریق ویزای دیجیتال نومد و تحت عنوان فریلنسر وارد خاک کانادا شوید؛ ما می توانیم شرایط شما را برای ویزای توریستی کانادا ارزیابی نماییم. با ورود به خاک کانادا می توانید وضعیت خود را از توریستی به کاری تغییر دهید و مجوز کار سه ساله ایرانیان را دریافت نمایید. فراموش نکنید مهلت نهایی برای درخواست این مجوز کار باز یا اوپن ورک پرمیت، 28 فوریه 2024 می باشد. بنابراین هر چه سریعتر یا از طریق فرم های ارزیابی رایگان وبسایت گروه مهاجرتی افق ماندگار شرایط خود را به ما اطلاع دهید و یا وقت مشاوره آنلاین و یا حضوری خود را از صفحه مشاوره مهاجرت وبسایت ما رزرو کنید تا هم مشمول 20 درصد کد تخفیف شوید و هم به این قانون در خاک کانادا برسید.

در صورتی که سوالی دارید با شماره 05131071 یا 09120920268 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *