جشنواره زمستانه گروه مهاجرتی افق ماندگار با هدایای ویژه

ویزای Digital Nomad کانادا استراتژی کانادا در رابطه با استعدادهای حوزه تکنولوژی اداره مهاجرت کانادا گروه بین المللی افق ماندگار

ویزای Digital Nomad کانادا

استراتژی کانادا در رابطه با استعدادهای حوزه تکنولوژی

دولت کانادا در حال ایفای نقشی جدید به عنوان رهبر جذب و به کارگیری استعدادهای حوزه تکنولوژی است تا اطمینان یابد که فقط در حال پر کردن مشاغل دارای تقاضا نیست بلکه جذب مهارت ها و استعدادهای حوزه بیزینس و تکنولوژی جهت ایجاد شغل در آینده نیز در دستور کار این کشور است.

شان فریزر ( وزیر مهاجرت سابق کانادا )، رویکردی را مطرح کرد که شامل چهار رکن کلیدی از جمله بهبود در برنامه های ارائه شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ( IRCC ) است.

  • توسعه شاخه جدید نوآوری تحت برنامه تحرک بین المللی جهت جذب استعدادهای درخشان

در مشاوره های اخیر با سهامداران صنعت تکنولوژی، درباره کمبود نیروی کار که به طور مداوم در موقعیت های شغلی تکنولوژیکی است، زیاد شنیده ایم؛ بنابراین توسعه استعدادهای کانادا در این بخش باید یک هدف باشد.

با داشتن این نکته، دولت کانادا در حال برنامه ریزی برای تاسیس شاخه نوآوری جدیدی از برنامه تحرک بین المللی تا انتهای سال 2023 است. به این معنی که IRCC معافیت جدیدی در رابطه با فرآیند ارزیابی جذب بر بازار کار یا ( Labour Market Impact Assessment ) LMIA ایجاد می کند تا به کارفرمایان با سرعت رشد بالا و نیروی کار با استعداد، در حمایت از اولویت های نوآوری و صنعتی که با فناوری پیشرفته سر و کار دارند، کمک کند.

بازخورد سهامداران در رابطه با پیشنهاد شاخه نوآوری منجر به این شد که IRCC دو گزینه زیر را بررسی کند:

  • مجوزهای کاری خاص یا Close کارفرما تا حداکثر 5 سال برای نیروی کاری که قصد دارد برای شرکتی که توسط دولت کانادا به عنوان همکار در جهت اهداف نوآورانه صنعتی شناخته شده است، کار کند.
  • مجوزهای کاری باز یا Open Work Permit برای حداکثر 5 سال و برای نیروی کار ماهر در جایگاه های پرطرفدار منتخب

 

  • شناساندن کانادا به عنوان مقصدی برای افراد دورکار
  • Digital nomad ( فریلنسر ) فردی است که شغل خود را به صورت دورکاری از هر نقطه ای در دنیا می تواند انجام دهد.
  • تحت قوانین فعلی مهاجرت کانادا، Digital nomad فقط به وضعیت ویزای توریستی نیاز دارد تا در کانادا برای حداکثر 6 ماه از زمانی که در حال انجام شغل خود به صورت دورکاری برای کارفرمای خارجی است، بتواند حضور داشته باشد.
  • در ماه های پیش رو، اداره مهاجرت کانادا با شرکای دولتی و خصوصی همکاری می کند تا مشخص شود که آیا سیاست های جذب Digital nomad ( فریلنسر یا پرسنل دورکار ) به کانادا، موفقیت آمیز خواهند بود یا خیر!
  • انتظار داریم تعدادی از این افراد دورکار که در ابتدا با هدف کار از راه دور وارد کانادا شده اند، تصمیم به جستجوی فرصت های شغلی جدید با سایر کارفرمایان کانادایی داشته باشند. زمانی که پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی دریافت کردند، قادر خواهند بود تا مهارت های خود را به کارفرمای کانادایی از طریق اپلای برای مجوز کار موقت یا حتی اقامت دائم ارائه دهند.
  • بهبود جابجایی نیروی کار در آمریکای شمالی از طریق ایجاد مجوز کار ساده و موثر برای دارندگان ویزای شغلی تخصصی H-1B در آمریکا جهت درخواست تردد به کانادا

هزاران نیروی کار در رشته های فنی توسط شرکت هایی که فعالیت های گسترده ای در کانادا و ایالات متحده دارند استخدام می شوند و افرادی که در آمریکا کار می کنند اغلب دارای ویزای شغلی تخصصی H-1B هستند.

از 16 ژولای 2023، دارندگان ویزای مشاغل تخصصی H-1B در آمریکا و اعضای نزدیک خانواده آنها واجد شرایط درخواست ورود به کانادا خواهند بود.

متقاضیان تایید شده، مجوز کار باز یا OWP برای حداکثر 3 سال دریافت می کنند که به آنها اجازه ورود به کانادا را می دهد، به این معنی که قادر خواهند بود برای تقریباً هر کارفرمایی در هر نقطه ای از کانادا کار کنند. همسران و فرزندان آنها نیز واجد شرایط درخواست ویزای اقامت موقت به صورت تحصیلی یا کاری بنا به نیاز خواهند بود.

این موضوع فرصت های در دسترس برای نیروی کار ماهر را توسعه می دهد تا بتوانند مسیر شغلی خود در بخش فناوری را دنبال کنند و در رشد و رونق اقتصادی در آمریکای شمالی سهیم باشند.

این وضعیت تا یک سال به همین شکل باقی خواهد ماند یا تا زمانی که IRCC تعداد 10.000 درخواست دریافت کند. تنها متقاضیان اصلی و نه اعضای خانواده آنها در سقف تعداد درخواست محاسبه می شوند.

 

  • بهبود برنامه های موجود متناسب با مهارتهای نیروی کار ماهر

به گفته شان فریزر: ما در حال بهبود برخی از برنامه های مهاجرتی موجود کانادا هستیم که می تواند برای نیروی کار ماهر در مشاغل فنی، مفید باشد از جمله استراتژی مهارتهای جهانی و برنامه ویزای استارتاپ .

استراتژی مهارت های جهانی

استراتژی مهارت های جهانی که در سال 2017 به وجود آمد، دارای 4 برنامه است که جهت حمایت از کارفرمایان کانادایی طراحی شد و به دنبال دسترسی سریع به استعدادهای ماهر از سراسر جهان است.

زمان پردازش برای درخواست های مجوز کار استراتژی مهارتهای جهانی بعد از تاخیرهای زیاد دوران پاندمی، بازسازی شد.

بخش استخدام و توسعه اجتماعی کانادا، استاندارد دو هفته ای را برای ارزیابی اثر بازار کار یا LMIA برای کارفرمایان، جهت درخواست مجوزهای کار رعایت می کند.

برنامه ویزای استارتاپ

برنامه ویزای استارت آپ ( SUV ) مسیری جهت اقامت دائم برای کارآفرینان خارجی فراهم می کند که از حمایت یک صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر کانادایی، سازمان سرمایه گذار Angel یا مرکز رشد کسب و کار برای استارتاپ برخوردار شوند. به عنوان اولین گام برای رسیدگی به زمان انتظار طولانی متقاضیان، مراکز بیشتری تحت برنامه چند ساله 2023 – 2025 به این برنامه اختصاص یافت.

این بدان معناست که تعداد ساکنان دائمی مورد انتظار در دسته کسب و کار فدرال در سال 2023 نسبت به سال 2022 سه برابر شده و افزایش بیشتر آنها در سال های 2024 و 2025 برنامه ریزی شده است.

با توجه به زمان انتظار طولانی متقاضیان به دلیل علاقه زیاد به برنامه SUV، IRCC گزینه مجوز کار موقت را به متقاضیان SUV ارائه و به آنها اجازه می دهد تا برای مجوز کار باز یا OWP که همان Open Work Permit است نیز درخواست دهند و تا سه سال به جای یک سال کار کنند. مجوز کار موقت آنها را محدود می کند تا فقط برای استارتاپ خود کار کنند.

این امر باعث می شود تا بنیان گذاران استارتاپ ها به کانادا بیایند و کسب و کار خود را در حالی که منتظر رسیدگی به درخواست اقامت دائم خود هستند توسعه دهند.

تبدیل کردن مجوز کار مرتبط با SUV به یک مجوز کار باز یا OWP ، بازتاب دهنده بینش سهام داران است. ذینفعان و صاحبان صندوق های حمایت از استارتاپ ها به این درک رسیده اند که در مراحل اولیه، کارآفرینان تازه کار ممکن است نتوانند به درآمد برسند و یا حقوق کامل دریافت کنند و داشتن توانایی کسب درآمد اضافی می تواند استرس مالی را بر بنیانگذاران و خانواده های آنها کاهش دهد.

بنابراین، مجوز کار برای هر یک از اعضای تیم کارآفرینان در دسترس خواهد بود. در حال حاضر، تنها اعضای تیم کارآفرینی که توسط سازمان تعیین شده حمایت کننده از استارت آپ با عنوان ” ضروری و فوری ” در کانادا شناسایی شده اند، می توانند درخواست مجوز کار داشته باشند.

ما درخواست ها را اولویت ‌بندی می کنیم تا اطمینان یابیم که درخواست ‌هایی که با سرمایه تضمین شده حمایت و پشتیبانی می‌ شوند یا توسط یک مرکز رشد کسب‌ و کار که عضو شبکه فناوری کانادا ست، تایید شده‌ اند، برای پردازش در اولویت قرار می گیرند.

صندوق ها و گروه های سرمایه گذاری، زمانی که به ایده ای باور داشته باشند و انتظار موفقیت آن را داشته باشند، منابع مالی قابل توجهی را به استارتاپ ها اختصاص می دهند. برخی درخواست ها علاوه بر حمایت توسط گروه های تجاری، از طریق سرمایه تضمین شده نیز پشتیبانی می شوند. درخواست هایی با این پشتوانه، لازم است اولویت بندی شوند تا موسسان آنها قادر باشند استارتاپ خود را به شکلی موفقیت آمیز پیش ببرند و نرخ بازگشت سرمایه معقولی کسب کنند.

برنامه اولویت بندی برای هر دو نوع درخواست اقامت دائم رسیدگی نشده و پرونده هایی که جدیداً ارسال شده، اعمال خواهد شد.

دولت کانادا انتظار دارد که بتواند در اواخر سال جاری استراتژی های بیشتری جهت رسیدگی به زمان پردازش و بهبود اثربخشی این برنامه اعلام نماید.

منبع: وبسایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا

لینک مقاله اصلی:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/news/2023/06/canadas-tech-talent-strategy.html

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *