مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت و دریافت ویزای کانادا + هزینه ها و مزایای زندگی در کانادا

مهاجرت به کانادا انتخاب افراد بسیاری است که این روزها قصد تغییر مسیر زندگی خود را دارند. به امید رسیدن به آینده ای بهتر، کشوری را انتخاب می کنند که هم نرخ مهاجرپذیری بیشتری دارد هم از تنوع فرهنگی و نژادی بالایی برخوردار است. در این مقاله از گروه مهاجرتی افق ماندگار در رابطه با مهاجرت به کانادا، انواع روش های مهاجرت به این کشور و دلایل آن صحبت خواهیم کرد.

مهاجرت به کانادا + هزینه های زندگی و مراحل دریافت ویزای کانادا

چرا مهاجرت به کانادا ؟

حتما از خود می پرسید چرا باید به کانادا مهاجرت کنم؟ تجربه ثابت کرده که نرخ پذیرش انواع پرونده های اقامت موقت کانادا از روش های گوناگون به عنوان مثال از طریق مهاجرت تحصیلی، ویزای کاری و ویزای توریستی کانادا، همچنین اقامت دائم کانادا یا PR بسیار بیشتر از سایر کشورهاست. با اطمینان می توانیم بگوییم با هر روش اقامت موقت که وارد کانادا شوید، می توانید بعد از 5 سال، موفق به اخذ پاسپورت کانادا و شهروندی این کشور شوید. بنابراین به صورت کلی می توان دلایل انتخاب مهاجرت به کانادا به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • نرخ بالای پذیرش مهاجران
 • روش های متعدد مهاجرتی به صورت موقت و یا اقامت دائم کانادا
 • اخذ شهروندی کانادا و دریافت پاسپورت بعد از 5 سال ورود به این کشور
 • تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا با استفاده از قانون ایران 2023
 • تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بر مبنای پابلیک پالیسی ایرانیان
 • تنوع فرهنگی و وجود جوامع بین المللی مختلف در این کشور

اهمیت مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

از سال 2023 قانونی در کانادا تصویب شد که اهمیت مهاجرت به کانادا برای ایرانیان را دو چندان کرد که از طریق آن تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا یا توریستی به کاری در این کشور امکان پذیر می شود.. بر مبنای این قانون که موسوم به قانون ایران 2023 می باشد، شما به عنوان یک ایرانی می توانید در صورتی که در خاک کانادا هستید، وضعیت ویزای تحصیلی یا توریستی خود را به کاری تبدیل کنید یا با ویزای اقامت موقت چه به عنوان دانشجو یا توریست وارد خاک کانادا شوید و به عنوان مقیم موقت ساکن کانادا از مزایای این قانون بهره مند شوید. بهتر است بدانید این قانون تنها تا 28 فوریه 2025 تمدید شده است. چرا باید کانادا را انتخاب کنم؟

 • استفاده از قانون ایران 2023 که تا تاریخ 28 فوریه 2025 تمدید شده است
 • تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به ویزای کار
 • تبدیل ویزای ویزیتوری کانادا به کاری
 • دریافت کارت اقامت دائم کانادا یا PR کانادا بعد از یک سال تجربه کار کانادایی
 • دریافت پاسپورت کانادا
 • وجود جامعه بسیار زیاد ایرانیان در این کشور

برنامه های مهاجرت به کانادا

تنوع برنامه های مهاجرت به کانادا بسیار بالاست، در واقع می توان گفت برنامه های مهاجرتی این کشور آنقدر گسترده است که تقریبا روشی پیدا نمی شود که شما به دنبال آن باشید و نتوانید آن را در کانادا پیدا کنید. برنامه های مهاجرت به کانادا به برنامه های اقامت موقت و اقامت دائم کانادا تقسیم می شود. که در ادامه در رابطه با هر یک به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

انتخاب اغلب دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور، مهاجرت تحصیلی به کاناداست؛ مهاجرت به کانادا به عنوان دانشجو، مستلزم دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشد. بدون ویزاي تحصیلي کانادا امکان ورود به این کشور را ندارید. انتخاب این کشور به دلایل و فاکتورهای متعددی صورت می گیرد؛ از جمله مهاجرپذیری، تنوع فرهنگی، زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی و زبان فرانسه به عنوان زبان دوم، شهریه های کمتر در مقایسه با دانشگاه های مشابه در سراسر دنیا و ارزش دلار کانادا در مقایسه با سایر ارزهای رایج که کمتر می باشد و برای ما ایرانیان دریافت ویزای تحصیلی کانادا را  راحتتر و به صرفه تر می کند.

اطلاعات بیشتر: تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری

مهاجرت کاری به کانادا

این روزها صحبت دریافت مجوز یا ویزای کاری کانادا داغ است؛ اما اغلب افراد اسیر تبلیغات اشتباه موسسه های مهاجرتی می شوند که اطلاعات نادرست یا ناقصی را به آنها منتقل می کنند. دلیل تبلیغ زیاد دفتر های مهاجرتی از سال 2023، مربوط به پابلیک پالیسی ایرانیان است که بر اساس آن می توانید به محض ورود به کانادا با روش های اقامت موقت مانند دریافت ویزای تحصیلی کانادا به عنوان دانشجو وارد خاک کانادا شوید یا به عنوان ویزیتور با دریافت ویزای توریستی کانادا، وضعیت خود را تغییر دهید و ویزا کاری کانادا مخصوص ایرانیان را دریافت کنید. این مجوز کار باز به شما اجازه 3 سال کار در هر نقطه از کانادا و برای هر کارفرمایی را می دهد و پس از یک سال تجربه کار کانادایی می توانید برای اقامت دائم کانادا یا کارت PR کانادا نیز درخواست دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری در کانادا، راهی برای اخذ اقامت دائم یا PR کانادا است. گزینه های زیادی برای اقامت سرمایه گذاری کانادا به عنوان سرمایه گذار خارجی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت و به اقامت دائم یا کارت PR این کشور برسید و سپس آن را به اخذ پاسپورت و شهروندی کانادا تبدیل کنید. روش های سرمایه گذاری در کانادا می تواند به صورت دریافت ویزای خود اشتغالی، استارتاپ ویزا کانادا، ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری فدرال باشد. کشور کانادا به دلیل شرایط پایدار اقتصادی و دانش بالا، سرمایه گذاران از اقصی نقاط جهان را می پذیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت اسپانسری به کانادا

مهاجرت توریستی به کانادا

سال 2023 و 2024، از بهترین راه های مهاجرت به کانادا برای ایرانیان، استفاده از ویزاهای اقامت موقت توریستی و تحصیلی است. به این معنی که با استفاده از هر یک از این دو ویزا شما وارد خاک کانادا می شوید و می توانید از پابلیک پالیسی ایرانیان یا قانون ایران 2023 استفاده نمایید. با استفاده از این قانون تا 28 فوریه 2025 فرصت دارید تا اقدام به تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری نمایید و به محض ورود به خاک کانادا، درخواست مجوز کار باز یا اوپن ورک پرمیت 3 ساله ایرانیان را دریافت کنید. بعد از یک سال تجربه کار کانادایی با استفاده از این قانون به راحتی می توانید برای دریافت کارت اقامت دائم یا PR کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری درخواست دهید. این موضوع یعنی تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا نیز امکان پذیر است.

ویزای استارتاپ کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ توسط متخصصان و کارآفرینان مورد توجه قرار می گیرد که می توانند از طریق آن به اقامت دائم کانادا برسند. این ویزا می تواند مسیری مستقیم جهت اخذ اقامت دائم کانادا را پیش روی افراد قرار دهد. ویزای استارت آپ کانادا هیچ محدودیت سنی و تحصیلاتی ندارد؛ سایر مزایای آن عبارتند از عدم نیاز به دانش بالای زبان انگلیسی و فرانسوی و همچنین سابقه کار یا تحصیلات کانادایی اشاره کرد. در مدتی که منتظر نتیجه پرونده اقامت دائم کانادای خود هستید، مجوز کار باز یا اوپن ورک پرمیت دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که تا 5 نفر می توانند در یک کسب و کار استارتاپی شرکت کنند و برای اعضای خانواده این 5 نفر نیز اقامت دریافت خواهد شد. هزینه ویزای استارتاپ کانادا را از طریق تماس با گروه بین المللی افق ماندگار با شماره 09120920268 و یا 05131071 بپرسید.

با توجه به آپدیت های جدید سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در تاریخ 29 آوریل 2024، مارک میلر وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد جهت بهبود برنامه های ویزای استارتاپ کانادا، و بالا رفتن سرعت رسیدگی به پرونده ها، در قانون جدید مهاجرت به کانادا، تعداد درخواست های مرتبط برای هر سازمان منتخب، حداکثر 10 استارتاپ خواهد بود؛ بدین معنی که برنامه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ کانادا محدود خواهد شد. منبع این خبر، همانطور که قبلا عنوان شد، سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا است که به زبان فارسی برای شما ترجمه کرده ایم.

دریافت ویزای استارت آپ کانادا موسسه مهاجرتی افق ماندگار
مهاجرت به جکانادا از طریق تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا

این روزها اخبار زیادی در رابطه با اقامت کانادا با تولد فرزند می شنویم. هزینه زایمان در کانادا اگر بیمه نداشته باشید و مقیم دائم و یا شهروند کانادا نیز نباشید، به طور حدودی بین 5000 تا 8000 دلار کانادا می باشد. اغلب به دنبال اخذ اقامت والدین از طریق تولد فرزند در کانادا هستند. این فرآیند شدنی اما پروسه ای پیچیده دارد که با تماس با وکلای مهاجرت موسسه مهاجرتی افق ماندگار به شماره ثابت 05131071 و تلفن همراه 09120920268 می توانید از راهنمایی های مشاوران ما بهره مند شوید.

تولد فرزند در کانادا می تواند برای فرزند شما نیز مزایای بلندمدت زیادی داشته باشد از جمله دریافت پاسپورت کانادا در لحظه تولد و اخذ شهروندی این کشور. در این روش تا زمانی که فرزند شما به بالای 18 سال نرسد نمی تواند از طریق برنامه اسپانسرشیپ والدین، برای پدر و مادر خود اقامت دائم کانادا را دریافت کند اما بعد از آن امکان اخذ اقامت دائم یا PR کانادا وجود دارد و تمامی این موارد به دلیل تولد فرزند در کانادا رخ می دهد. بنابراین اگر تمایل به اخذ سریع اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد دارید، با شماره های درج شده تماس بگیرید.

ویزای اسپانسری کانادا

مهاجرت از طریق ویزای اسپانسر کانادا، مخصوص خانواده افرادی است که مقیم دائم کانادا یا شهروند این کشور می باشند و بیشتر از 18 سال دارند؛ بنابراین می توانند افراد خاصی را تحت پوشش خود به عنوان حامی مالی یا اسپانسر در کانادا قرار دهند و به آنها کمک کنند تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. از طریق ویزای اسپانسری کانادا، فرد مورد نظر می تواند اسپانسر همسر، پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، فرزندان وابسته (حتی فرزندان به سرپرستی گرفته شده) و سایر افراد واجد شرایط شود. در این حالت فرد اسپانسر تامین تمامی هزینه های زندگی فرد اسپانسر شونده را در مدت زمانی مشخص، متقبل می شود تا این افراد از دولت کانادا در رابطه با هزینه های زندگی درخواست کمکی نداشته باشند و اگر فرد اسپانسرشونده این کار را انجام دهد، اسپانسر موظف است مبلغ درخواستی را به دولت برگرداند. مهاجرت از طریق ویزای اسپانسر کانادا با ویزای موقت سوپر ویزای کانادا دو مقوله کاملا جدا از هم هستند. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه جهت مهاجرت به کانادا دارید، حتما با گروه بین المللی افق ماندگار تماس بگیرید و از راهنمایی های وکیل مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان بهره مند شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

می توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یا ویزای نامزدی کانادا، سریع ترین راه مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری می باشد اما راه ساده ای نیست و شما باید حسن نیت خود را در رابطه عاطفی خود به اداره مهاجرت کشور مربوطه نشان دهید؛ اغلب افرادی که مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را انتخاب می کنند در ابتدا به گزینه ازدواج سوری فکر می کنند. این موضوع باعث می شود نتوانند ثابت کنند که ارتباط ثابت و پایداری با فرد مورد نظر داشته اند و نظر آفیسر در این شرایط این است که صرفا جهت اخذ شهروندی کانادا بین طرفین توافقی صورت گرفته و مبلغی رد و بدل شده که بعد از دریافت پاسپورت کانادا، این ازدواج بین دو طرف از بین می رود. بنابراین اگر قصد شما استفاده از این روش است، باید حتما کیس واقعی داشته باشید تا بتوانید اقامت کانادا از طریق ازدواج را کسب کنید.

ویزا بشردوستانه کانادا

هر روزه تماس های زیادی در رابطه با استفاده از ویزای بشردوستانه کانادا با کارشناسان ما برقرار می شود که درخواست فرم ویزای بشر دوستانه کانادا را دارند. بهتر است بدانید پناهندگی کانادا شاید روشی برای افرادی به نظر بیاید که مخصوصا توان تامین هزینه های خود را در بدو ورود به کانادا ندارند اما همیشه هر روشی که ماهیت منفی دارد، پیامدهایی برای افرادی که از آن استفاده می کنند، خواهد داشت. قبل از هر چیز باید عنوان کنیم پناهنده به فردی اطلاق می شود که به دلایلی مانند نژاد، ملیت، قومیت، داشتن عقاید خاص و مخصوصا موارد سیاسی مجبور به ترک کشور خود می شود و تحت تعقیب است؛ بنابراین نمی تواند به کشور خود بازگردد.

انواع پناهندگی کانادا شامل پناهندگی سیاسی، مذهبی، نژادی، جنسی و اجتماعی است. درخواست ویزای بشردوستانه کانادا یا پناهندگی کانادا می تواند در مرز ورودی این کشور یا سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا IRCC صورت پذیرد. به طور کلی تا 2 ماه زمان خواهد برد تا درخواست شما بررسی شود. امکان درخواست ویزا بشردوستانه کانادا یا پناهندگی کانادا از داخل هیچ کشوری غیر از کانادا امکانپذیر نیست.

دقت کنید که هیچ کمپ پناهندگی در کانادا وجود ندارد و در صورت پذیرفته شدن درخواست شما به عنوان پناهنده، اسپانسرهایی برای تهیه مسکن شما وجود خواهد داشت.

توجه داشته باشید که درخواست ویزای بشردوستانه کانادا توسط وکلای مهاجرت گروه مهاجرتی افق ماندگار به دلیل غیر قانونی بودن آن انجام نمی شود؛ و ما به دلایل زیر به هیچ عنوان این روش را به شما توصیه نمی کنیم:

 • رد شدن درخواست پناهندگی کانادا برای اغلب افراد
 • تعداد زیاد پرونده های پناهندگی و درخواست ویزای بشردوستانه کانادا در برخی ایالت ها مانند کبک (بیش از 60.000 نفر)
 • امکان دیپورت شدن اغلب افرادی که درخواست پناهندگی آنها در کانادا رد شده است.
 • هزینه های بالای رسیدن به کانادا و ورود به این کشور
 • وجود خطرات بسیار در طول این مسیر
 • برخورد نامناسب با ساکنان غیرقانونی کانادا
 • دریافت امتیاز اقامتی با تاخیر
 • شانس پایین قبولی درخواست پناهندگی کانادا یا ویزای بشردوستانه کانادا

بنابراین بهتر است به دنبال روش های مطمئن تر باشید و وقت، انرژی، زمان و هزینه خود را برای روشی قرار دهید که شما را از طرق صحیح به اقامت دائم کانادا و اخذ شهروندی آن می رساند.

شرایط مهاجرت به کانادا

به طور کلی، شرایط مهاجرت به کانادا، پیش فرض های اولیه ای دارد که به اصلی ترین موارد آن در این بخش می پردازیم؛ البته باید توجه داشته باشید که هر یک از راه های مهاجرت به کانادا، شرایط خاص خود را دارد، اما به طور کلی جهت ارسال درخواست خود به پاسپورت دارای اعتبار، سلامت جسمی، نداشتن سوء پیشینه کیفری، داشتن تای یا وابستگی عاطفی/ خانوادگی، شغلی و مالی به کشور محل تولدتان که نشان دهنده و اثبات کننده این موضوع است که حتما به کشور مبدا خود باز خواهید گشت، و مهمتر از همه این موارد به تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا یا سایر انواع ویزا نیاز دارید. اما سایر موارد مانند سن، سطح زبان و … بستگی به راه مهاجرتی انتخابی شما به کانادا دارد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا با توجه به روشی که انتخاب می کنید متفاوت است. اگر قصد اقامت موقت دارید و از روش های تحصیلی، مجوز کار و توریستی اقدام می کنید، مدارک مورد نیاز شما برای مهاجرت به کانادا به طور کلی شامل ارائه تمکن مالی کافی برای هزینه زندگی در طول دوره اقامت خود، داشتن شرایط سنی متناسب با روش مهاجرتی انتخابی، تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسه، داشتن دعوتنامه و سابقه سفر در روش توریستی و … جزو الزامات اولیه مهاجرت به کانادا است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

داشتن مدرک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا مخصوصا از طریق روش های اقامت دائم و مهاجرت تحصیلی، جزو ضروریات است. اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا و در هر یک از دانشگاه های این کشور را دارید، اصل مدارک و ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی که توسط دارالترجمه های رسمی، ترجمه رسمی شده باشد، مورد نیاز است. در صورتی که از روش های اقامت دائم مانند اکسپرس اینتری اقدام می نمایید، یکی از فاکتورهای مهم که در این برنامه ها توسط افسرها مورد بررسی قرار می گیرد، مدارک مقاطع قبلی شما برای مهاجرت تحصیلی به کانادا است و هر چقدر مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد، امتیاز بالاتری دریافت خواهید کرد.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا، تمکن مالی کانادا تحصیلی است. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا تا پایان سال 2023 حدود 10.000 دلار کانادا برای هر نفر بود اما پس از آن این مبلغ با توجه به قوانین جدید درج شده در سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا، به 20.635 دلار کانادا برای هر نفر افزایش یافت. البته برای اطلاع از میزان دقیق تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا حتما با شماره های 05131071 تماس حاصل فرموده و وقت مشاوره خود را با وکیل مهاجرت گروه مهاجرتی افق ماندگار رزرو کنید.

مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا

نوع مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا و نمره آزمون زبان بین المللی شما نیز کاملا به روش مهاجرتی شما به این کشور بستگی دارد. در صورتی که از طریق روش های اقامت موقت اقدام نمایید، شرایط کاملا متفاوت است. به عنوان مثال دارنده ویزای توریستی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. اما برای فردی که با هدف تحصیل به این کشور سفر می کند ارائه مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا کاملا ضروری است و با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه مربوطه، آزمون و سطح زبان درخواستی توسط دانشگاه متفاوت خواهد بود.

سایر روشهای اقامت دائم کانادا به نمره آزمون زبان مورد تایید اداره مهاجرت این کشور نیاز دارد و با توجه به نوع روش درخواستی، نمره زبان نیز متفاوت خواهد بود.

سو پیشینه برای مهاجرت به کانادا

یکی از مدارک مورد نیاز دیگر جهت مهاجرت به کانادا، اقدام جهت دریافت گواهی عدم سوءپیشینه می باشد. گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا ضروری است. این گواهی به صورت حضوری و اینترنتی صادر می شود. در صورتی که موفق به دریافت آن به صورت اینترنتی نشدید می توانید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به صورت حضوری مراجعه کنید. در این گواهی تمامی سوابق کیفری شما درج شده و باید به روز باشد تا بتوانید جهت اقدام برای دریافت انواع ویزای کانادا از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که این گواهی باید به صورت رسمی ترجمه شده باشد.

مراحل مهاجرت به کانادا

مراحل مهاجرت به کانادا با توجه به روشی که برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود. اولین قدم برای شما باید این باشد که بدانید در هر مسیر مهاجرتی که انتخاب می کنید، با توجه به شرایط حال حاضر شما، چه گام هایی را باید طی کنید. معمولا آماده سازی مدارک در هر یک از روش های مهاجرتی، اولین گام و فرآیندی زمان بر است. در ادامه در رابطه با مراحل مهاجرت به کانادا در هر یک از روش های مهاجرت به کانادا صحبت خواهیم کرد.

در روش مهاجرت تحصیلی، گام های مشخصی باید طی شود. به طور کلی مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل آماده سازی مدارک تحصیلی و ترجمه آنها، گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه تمکن مالی کافی برای مدت زمان تحصیل، نمره زبان با توجه به نیاز دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید، از گام های ابتدایی مراحل مهاجرت تحصیلی به کاناداست که با استفاده از آنها می توانید پذیرش تحصیلی کانادا را دریافت نموده و با داشتن نامه پذیرش، جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

از سال 2023 تاکنون اغلب ایرانیان، تمایل زیادی به روش توریستی کانادا پیدا کرده اند، زیرا از طریق آن می توانند برای مجوز کار 3 ساله ایرانیان اقدام کنند. بنابراین دانستن مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی تبدیل به معمایی برای اغلب هموطنان عزیزمان شده است. پیش فرض هایی که باید برای این روش در نظر داشته باشید، شامل سن، مجرد یا متاهل بودن، داشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن، داشتن دعوتنامه از اقوام درجه یک یا دوستان و آشنایان، همچنین تمکن مالی کافی برای ویزای توریستی برای مدت اقامت مورد نظر، جزو مراحل اولیه مهاجرت به کانادا از طریق روش توریستی است.

اگر تمایل به کار در کانادا دارید، بهتر است بدانید روش های مهاجرت کاری کانادا بسیار متفاوت است. مراحل اخذ اقامت کانادا به روش کاری کاملا بستگی دارد که شما کدام یک از این روش ها را انتخاب نمایید. یکی از روش هایی که حتما به گوش شما خورده است، داشتن جاب آفر کانادا یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی می باشد. روش های دیگر اقدام از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا و دریافت کارت اقامت دائم به محض ورود به این کشور است. مراحل مهاجرت به کانادا از روش جاب آفر یا سایر روش های اقامت دائم بسیار زمان بر است اما روش پیشنهاد شغلی هزینه زیادی نیز از شما طلب خواهد کرد. اگر به دنبال ویزای کاری کانادا بدون مدرک زبان هستید، جاب آفر و مجوز کار از طریق قانون ایران 2023 بهترین راه ممکن است؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر حتما با مشاوران ما در گروه مهاجرتی افق ماندگار به شماره 05131071 و 09120920268 تماس بگیرید.  

شرایط زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا را می توانید در وبسایت هایی مانند Numbeo به تفکیک ایالت و شهرها با هزینه زندگی در کشورهای دیگر مقایسه کنید. شرایط زندگی در کانادا بستگی زیادی به هزینه ها و سبک زندگی شما دارد. اینکه در ماه برای اقلام مختلف و اجاره مسکن چقدر هزینه می کنید، سبک زندگی شما را تعیین خواهد کرد. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که بیش از 82 درصد جمعیت این کشور طبق آمار از زندگی در کانادا رضایت دارند؛ کانادا از بسیاری از کشورهای توسعه یافته مقرون به صرفه تر است، نرخ جرم و جنایت در آن بسیار کمتر بوده و گزینه ای مناسب برای مهاجران به شمار می رود.

تجربه زندگی در کانادا پس از مهاجرت

سالهای ابتدایی مهاجرت برای هر فردی سخت است؛ این موضوع زندگی در کشور کانادا پس از مهاجرت را مخصوصا برای ما ایرانیان از نظر بعد مسافتی سختتر می کند. بنابراین لازم است پیش از مهاجرت، حتما هزینه های زندگی در کشور کانادا را محاسبه نمایید. این هزینه لزوما هزینه های مالی نیست، هزینه های عاطفی، بعد مسافت و زمان و بسیاری مسائل دیگر از نکاتی است که باید مدنظر قرار دهید. می توانید از فرم های ارزیابی رایگان وبسایت ما استفاده کنید تا شرایط شما برای مهاجرت به کانادا به صورت کامل ارزیابی شود.

خرید خانه در کانادا

همانطور که شاید شنیده باشید به دلیل بحران مسکن، قیمت خرید خانه در کانادا در سال های اخیر افزایش یافته است. سایت های خرید خانه در کانادا می توانند شمایی کلی از قیمت مسکن در کانادا به شما بدهند. متوسط قیمت خانه در تورنتو و ونکوور به عنوان دو شهر مهاجرپذیر در کانادا به بیش از 1 میلیون دلار رسیده؛ این در حالی است که در اغلب کشورها قیمت مسکن رشد کاهشی داشته و یا تغییری نکرده است. جهت خرید خانه در کانادا باید مراحلی را طی کنید که طبیعتا تعیین بودجه شما مهمترین و اولین مساله خواهد بود. باید توجه کنید که در ایالت ها، مناطق و محلات مختلف، قیمت خرید خانه در کانادا متفاوت است. گاهی دولت کانادا بابت خرید ملک، وام های خوبی اعطا می کند که باید حتما شرایط آن را بررسی نمایید.

سیستم آموزشی کانادا

سیستم اموزشی کاناد جای هیچ صحبت و انتقادی باقی نگذاشته است؛ این موضوع را از درخواست های ویزای تحصیلی دانشجویی ویزای دانش آموزی کانادا که هر سال برای این کشور ارسال می شود و تعداد دانشجویان بین المللی می توان تشخیص داد. سیستم آموزشی کانادا بسیار باکیفیت می باشد، تنوع رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ها بسیار بالاست و به دلیل اینکه اغلب آنها به زبان انگلیسی ارائه می شوند، مخاطبان زیادی دارند؛ نهایتا فرصت های شغلی مناسبی را مخصوصا برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فراهم می آورند که همین موضوعات کانادا را تبدیل به مقصدی ایده آل برای اغلب دانش آموزان و دانشجویان کرده است.

فرهنگ زندگی در کانادا

اولین موضوعی که قبل از انتخاب کشور مقصد جهت مهاجرت باید به آن توجه داشته باشید، فرهنگ زندگی در کانادا است و این کشور نیز از این قاعده مستثنی نیست. درست است که کانادا کشوری مهاجرپذیر است اما جمعیت حدود 40 میلیون نفری این کشور و تنوع فرهنگ زندگی در کانادا باعث شده قبل از ورود با هر روشی نیاز به شناخت آن پیدا کنید. آشنایی کلی با فرهنگ های مختلف و نحوه برخورد با آنها از مسائلی است که باید ذهن شما را درگیر کند؛ اینکه چرا 82 درصد جمعیت این کشور از وضعیت زندگی خود در کانادا رضایت کامل دارند و میزان جرم و جنایت در این کشور در کمترین حد ممکن است؛ همه از جمله مسائلی است که از دید یک مهاجر نیاز به بررسی دقیقتر دارد.

کار در کانادا

یکی از مهمترین دغدغه های مهاجران، پیدا کردن کار در کانادا ست؛ تنوع فرهنگی، وسعت زیاد، جمعیت رو به رشد مهاجران، اقتصاد توسعه یافته، همه و همه از جمله مواردی است که این کشور را در ردیف اول گزینه های مهاجرتی افراد زیادی از سراسر دنیا قرار داده است. اما اغلب افراد هنگام جستجوی کار در کانادا با مشکلات متعددی روبرو می شوند که اغلب آنها به دلیل نا آشنایی با فرهنگ کار کانادایی و عدم تطبیق پذیری با محیط کار است؛ یا به این دلیل صورت می گیرد که تازه واردان و مهاجران نمی دانند چه نکاتی را هنگام پیدا کردن کار در کانادا باید مدنظر قرار دهند. مخصوصا که از سال 2023 امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا یا تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا برای ما ایرانیان فراهم شده و اکثر افراد نمی خواهند این فرصت را از دست بدهند اما با چالش های زیادی در بدو ورود خود به کانادا روبرو می شوند. ما در گروه مهاجرتی افق ماندگار، به تمامی افراد توصیه های مفیدی جهت سریعتر پیدا کردن کار در روزهای ابتدایی ورود به کانادا داریم که باعث می شود در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود. وقت مشاوره خود را از طریق وبسایت ما رزرو کنید.

اجاره خانه در کانادا

قبلا نیز عنوان کردیم که حتی قبل از ورود به کانادا می توانید هزینه های خود را از طریق وبسایت هایی مانند Numbeo استخراج کنید؛ سایت اجاره خانه در کانادا یکی از مهمترین هزینه های هر فردی که بخش اعظم درآمد وی متعلق به آن می باشد را به شما ارائه می دهد و آن هزینه اجاره خانه در کانادا است. به عنوان یک تازه وارد باید مراقب باشید که در دام کلاهبرداران نیافتید. چرا که گاهی اوقات اجاره خانه در کانادا برای تازه واردین، متفاوت است و اگر از طریق کانال های غیرمعتبر جهت اجاره خانه در کانادا اقدام کنید، متاسفانه افرادی هستند که از این موضوع سوء استفاده نموده و از ناآشنایی شما با محیط و قوانین کانادا استفاده نموده و کلاهبرداری می کنند.

جدای از این موضوع، اجاره خانه در کانادا شما را از هزینه های زیادی مانند تعمیر و نگهداری دور می کند. هزینه اجاره با توجه به شهر، منطقه و نوع ملک متفاوت است؛ به عنوان مثال اجاره خانه در تورنتو و اجاره خانه در ونکوور متفاوت است. می توانید با توجه به بودجه خود با جستجوی بیشتر  در سایت های اجاره خانه در کانادا، مسکن مورد نیاز خود را پیدا کنید و بعد از مدتی نیز با افرادی که می شناسید، به صورت اشتراکی، منزل مورد نظر را اجاره کنید تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

سیستم درمانی کانادا

این روزها زمانی که صحبت از سیستم درمانی کانادا به میان می آید، صف های انتظار طولانی اولین ذهنیت مخاطبان در برخورد با این سیستم می باشد. بهتر است موضوع سیستم بهداشت و درمان در کانادا را شفاف تر کنیم سیستم درمانی کانادا به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم می شود. همانطور که از نام آن گویاست، بخش عمومی توسط دولت و بودجه آن از مالیات های مردم تامین می شود که طبیعتا برای مراجعه کنندگان هزینه کمتری دارد اما بخش خصوصی توسط ارگان های خصوصی اداره می شود. به طور کلی دولت کانادا برای سیستم بهداشت و درمان خود هزینه زیادی می کند؛ لازم به ذکر است که هر منطقه یا ایالت در کانادا سیستم درمانی مجزای خود را دارد که با ورود به استان مربوطه می توانید از مزایای آن بهره مند شوید. فقط به خاطر داشته باشید با هر روش مهاجرتی یعنی اقامت موقت که اقدام کنید، بیمه درمانی شما تا 3 ماه بعد از ورود شما به کانادا غیرفعال است، پس نمی توانید از بیمه های درمانی دولتی استفاده نمایید و بهتر است برای این بازه زمانی تحت پوشش بیمه درمانی شرکت های خصوصی قرار گیرید.

پادکست مهاجرت به کانادا

هرآنچه که نیاز دارید درباره روش های مهاجرت به کانادا بدانید را در این پادکست از گروه مهاجرتی افق ماندگار بشنوید.

شهر های کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا دارای 5 منطقه، 10 استان، 3 ناحیه و پایتخت های آنها است که شهرهای مهم کانادا، تورنتو، ونکوور و مونترال می باشند؛ جالب است بدانید که هیچ یک از این شهرها، پایتخت کانادا نیستند بلکه پایتخت این کشور اتاوا واقع در استان انتاریو می باشد. یکی از شهرهای معروف کانادا تورنتو که پرجمعیت ترین شهر کاناداست و گران ترین آن در حال حاضر ونکوور می باشد. شهر های مهم کانادا عبارتند از انتاریو،آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان می باشند.

اغلب افراد وقتی به کانادا به عنوان مقصد مهاجرتی فکر می کنند، تمامی برنامه های خود را در راستای مهاجرت به تورنتو کانادا هماهنگ می کنند. چرا که تورنتو شهری است که بیشترین تعداد مهاجران کانادا را در خود جای داده است و از امکانات بسیاری برخوردار می باشد. کسب و کارهای زیادی در این شهر رشد و توسعه پیدا کرده اند. رنکینگ یا رتبه جهانی دانشگاه های تورنتو بسیار خوب است و مناطق دیدنی زیادی دارد. تمامی این موضوعات تورنتو را مقصدی جذاب برای متقاضیان اقامت موقت تبدیل کرده است.

ونکوور شهری در غرب کانادا واقع در استان بریتیش کلمبیا که حدود 10.5 ساعت اختلاف زمانی با ایران دارد و یکی از شهر های مهم کانادا محسوب می شود. همین موضوع باعث می شود اغلب ایرانیان از مهاجرت به ونکوور کانادا منصرف شوند. موضوع دیگری که در رابطه با این شهر پررنگ است، بالا بودن هزینه های زندگی در ونکوور می باشد؛ همین نکته باعث شده ونکوور تبدیل به شهری لاکچری در بین مهاجران و حتی کانادایی ها مخصوصا در سال های اخیر شود. اما لازم به ذکر است که قرار گرفتن در کنار اقیانوس آرام، این شهر را تبدیل به منطقه ای خوش آب و هوا کرده که در مقایسه با سایر شهرهای معروف کانادا از آب و هوای متفاوتی برخوردار است.

مونترال سومین شهر پرطرفدار کانادا واقع در ایالت کبک است. اغلب افرادی که زبان فرانسوی، زبان اول آنهاست مهاجرت به مونترال کانادا را هدف اولیه خود قرار می دهند. حتی فرانسوی زبان های زیادی جهت ادامه تحصیل در مونترال کبک، به این شهر سفر می کنند تا از امکانات زیادی که دولت کانادا در اختیار آنها قرار می دهد استفاده کنند. نکته قابل تامل در رابطه با این شهر زمستان های طولانی و به شدت سرد آن است که اگر سرما برای شما موضوع مهمی است، باید در مهاجرت به مونترال کانادا آن را در نظر بگیرید. از طرفی هزینه زندگی در مونترال در مقایسه با سایر شهرهای شناخته شده فرانسوی زبان، بسیار کمتر است.

آلبرتا استانی بزرگ در غرب کانادا است؛ اگر قصد مهاجرت به آلبرتا کانادا را دارید بهتر است بدانید دو شهر مهم این استان ادمونتون و کلگری می باشند. بعد از تصویب قوانین تحصیلی جدید در کانادا از 22 ژانویه 2024، استان آلبرتا جزو معدود استان هایی است که ظرفیت پذیرش دانشجوی بین المللی در مقطع لیسانس را افزایش داده است. بنابراین انتخاب خوبی برای اغلب دانشجویان بین المللی خواهد بود که قصد مهاجرت به آلبرتا کانادا را دارند و می خواهند احتمال ریجکتی خود را کاهش دهند. مخصوصا دو شهر ادمونتون و کلگری می تواند انتخاب خوبی برای آینده مهاجرت تحصیلی شما باشد.

امکان مهاجرت به استان نوا اسکوشیا کانادا از طریق برنامه های کاری با عنوان نیروی نیمه ماهر یا ماهر وجود دارد. مهمترین شهر استان نوا اسکوشیا، هالیفکس می باشد که از نظر هزینه زندگی نوا اسکوشیا جزو ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی است. اگر قصد مهاجرت به نوا اسکوشیا کانادا از طریق برنامه های نیروی کار ماهر را دارید حتما با مشاوران ما در گروه بین المللی افق ماندگار تماس بگیرید.

مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا می تواند از طریق برنامه هایی همچون جاب آفر یا پیشنهاد شغلی، که مختص نیروی کار ماهر است، سیستم اکسپرس اینتری، مشاغل مورد نیاز و برنامه نیروی کار ماهر فدرال صورت گیرد که بر اساس تجربه کار و یا سابقه کار متقاضی انجام می پذیرد. اگر دانشجو هستید استان ساسکاچوان شرایط خوبی برای دانشجویان در نظر گرفته چه در مقطع لیسانس و کالج که بعد از تغییرات قوانین جدید، ظرفیت استانی افزایش یافته و چه در مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکترا می توانید برای مهاجرت به ساسکاچوان کانادا اقدام کنید. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید زمستان های بسیار سرد این استان و مهمترین شهر آن ساسکاتون است که اگر به صورت کلی با آن مشکلی ندارید، می توانید به راحتی برای دانشگاه ها درخواست پذیرش تحصیلی خود را ارسال کنید. این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که ساسکاچوان و به طور خاص ساسکاتون جزو ارزان ترین شهرهای کانادا است.

مهاجرت به مانیتوبا کانادا می تواند فرصت های بی نظیری را در اختیار شما قرار دهد؛ به طور کلی هر چقدر میزان مهاجران استانی در کانادا کمتر باشد، شانس دریافت ویزا و امکان اخذ کارت اقامت دائم و شهروندی سریعتر می شود ولی از نظر فرصت های کاری همچنان شهرهایی مانند تورنتو سرآمد هستند. برای مهاجرت به مانیتوبا کانادا، قبل از هر چیز باید قوانین استانی ایالت مربوطه را در سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا مطالعه نمایید.

نکات مهم برای مهاجرت به کانادا

قبل از انتخاب روش مهاجرت به کانادا، باید نکات مهمی را در نظر داشت؛ اینکه اگر این کشور را به عنوان مقصد نهایی مهاجرت خود انتخاب می کنید، باید توجه داشته باشید که آیا می توانید با شرایطی مانند آب و هوا، فرهنگ کانادایی، قوانین متفاوت آمریکای شمالی و … کنار بیایید یا خیر! مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری نیاز به در نظر گرفتن پیش فرض هایی دارد که مخصوصا با انتخاب روش مهاجرتی اهمیت خود را بیش از پیش نشان می دهد. در ادامه توصیه هایی در این خصوص به شما ارائه می دهیم.

توصیه های مهم قبل از مهاجرت به کانادا

قبل از مهاجرت به کانادا باید در نظر داشته باشید که اقدام از هر روشی نیاز به آماده سازی مدارکی دارد که برخی از آنها در تمامی روش ها مشترک است؛ به عنوان مثال برای مهاجرت تحصیلی به کانادا یا درخواست ویزای توریستی یا مجوز کاری کانادا، به طور قطع نیاز به ارائه تمکن مالی برای مدت اقامت خود در کانادا دارید. این موضوعی است که نه تنها توسط اداره مهاجرت کانادا بلکه هر اداره مهاجرت دیگری در هر کشور دیگری از شما درخواست خواهد شد. سایر مدارک با توجه به روش متفاوت است اما برای اطمینان از اینکه حتی بار اول امکان ریجکتی ویزای خود را به حداقل برسانید، به شما توصیه می کنیم از مشاورین و متخصصین حوزه مهاجرت که دارای اعتبار و تجربه کافی هستند، استفاده کنید.

نکات مهم برای اقدام مهاجرت به کانادا 

مهاجرت به کانادا برخلاف سایر کشورها در ظاهر ساده به نظر می رسد؛ اما در واقع به دلیل سیستم مهاجرتی این کشور، قوانین جدیدی که هر روزه وضع می شود و اثرات مستقیمی که روی مهاجران کانادا دارد، همچنین به لحاظ بعد مسافت و اختلاف زمانی امکان توجیه سفر تفریحی، درخواست ویزای کاری کانادا و حتی ویزای تحصیلی کانادا برای ما ایرانیان بسیار سخت خواهد بود. بنابراین شما به تنهایی قادر به ارائه دلایل و مدارک محکمه پسند حتی برای ویزای تحصیلی، توریستی و کاری خود به عنوان یک ایرانی نیستید چون همیشه آفیسر ویزا می تواند درخواست شما را به این دلیل رد کند که وی قانع نشده شما بعد از اتمام مدت اقامت موقت خود به کشور مبدا باز خواهید گشت. در این مسیر به جرات می توانیم بگوییم که ریجکتی ویزای پرونده های همکاران خود را نیز بررسی و قادر به ارائه راه حل شده ایم؛ نهایتا توانسته ایم با موفقیت ویزای مورد نظر را برای این عزیزان دریافت کنیم.

نکات مهم پس از ورود به کانادا

تازه واردین به کانادا باید مواردی را بلافاصله پس از ورود به این کشور در نظر بگیرند. مواردی که عدم انجام آن باعث می شود شما نتوانید گام های بعدی را بردارید. به عنوان تازه وارد در کانادا اولین گام شما حتی در فرودگاه های مرزی می تواند اخذ سیم کارت کانادایی باشد. دومین اقدام در هفته اول ورود به کانادا، دریافت سین نامبر یا شماره تامین اجتماعی است که جهت استفاده از خدمات بیمه، افتتاح حساب بانکی، کار در کانادا و … قطعا نیاز خواهید داشت. در مجموع تازه واردین کانادا از حقوق کمتری در مقایسه با سایرین مخصوصا افراد دارای کارت اقامت دائم کانادا یا شهروندان کانادا برخوردارند.

ادامه در: دو هفته اول ورود به کانادا

تجربه مهاجرت موفق به کانادا

در صورتی که می خواهید تجربه مهاجرت موفق به کانادا داشته باشید، اولین توصیه ما به عنوان افرادی که سالهاست در این حوزه فعالیت دارند، این است که به توصیه های سایر افرادی که در مسیر مهاجرت هستند، قبلا برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اند اما به هر دلیلی موفق به مهاجرت نشده اند، به تازگی به کانادا مهاجرت کرده اند یا سالهاست در این کشور زندگی می کنند، کاملا بی توجه باشید. هر فردی با توجه به شرایط متفاوتی که دارد، می تواند درخواست خود را به شکلی متفاوت برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کند. قویا توصیه می کنیم مخصوصا پرونده خود را به وکیل مهاجرت ساکن کانادا که سالهاست از اوضاع ایران بی خبر است یا آن دسته از آشنایان شما که سالهاست خارج از ایران و در کانادا زندگی می کنند، نسپارید؛ چون عدم توجه به شرایط حال حاضر ایران که ما در آن زندگی می کنیم می تواند عواقب سنگینی برای شما داشته باشد و زمان شما را هدر دهد. چرا که آفیسرهای ویزای کانادا از جزئیات اتفاقات سایر کشورها کاملا آگاهی دارند و عدم توجه شما هنگام ارسال درخواست ویزای کانادا با هر روشی می تواند باعث ریجکتی ویزای شما شود.

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره مهاجرت به کانادا

از طریق لینک زیر می توانید نسبت به رزرو وقت مشاوره آنلاین و یا حضوری خود اقدام کنید.

کلام آخر افق ماندگار در خصوص مهاجرت به کانادا

بارها با شرایط و سوالاتی از جانب افرادی روبرو شده ایم که بار اول است برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند. این سوالات با توجه به تجربه چندین ساله ما به عنوان وکیل مهاجرت، طبیعی است و سعی می کنیم همیشه با صبوری پاسخگوی تمامی آنها باشیم. یکی از سوالات متداول که از ما پرسیده می شود این است که اولین گام من جهت مهاجرت به کانادا چه خواهد بود؟ مشاور مهاجرت یا وکیل مهاجرت برای من چه کاری انجام می دهد؟ و پاسخ ما همیشه این است که اولین گام شما کاملا بستگی به راه مهاجرتی متناسب با شرایط شما دارد و مشاور یا وکیل مهاجرت با توجه به تجربه چندین ساله در حوزه اخذ ویزای کانادا می تواند سریعتر به نتیجه برسد چون بارها و بارها پرونده های مختلف با شرایط متفاوت را ارسال و برای هر یک موفق به اخذ ویزا کانادا شده است. در صورتی که تمایل دارید شرایط شما توسط مشاور یا وکیل مهاجرت ما در گروه مهاجرتی افق ماندگار بررسی شود می توانید با شماره های 05131071 یا 09120920268 تماس حاصل فرمایید.

چرا باید به کانادا مهاجرت کنم ؟

اگر از خود می پرسید چرا باید به کانادا مهاجرت کنم؟ باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچ کشوری مانند کانادا، این امکان را به شما نمی دهد که بتوانید بعد از 5 سال، شهروند آن شده و پاسپورت کانادا آن را دریافت نمایید. شهروند کانادا شدن بعد از دریافت کارت اقامت دائم این کشور صورت می گیرد و شما می توانید از مزایایی بهره مند شوید که تمامی شهروندان عادی این کشور از آن برخورداند.

بهترین وکیل و مشاور مهاجرت به کانادا

تشخیص بهترین وکیل و مشاور مهاجرت به کانادا مخصوصا در بازار داغ مهاجرتی و پر رقابت امروز با تعداد بسیار زیاد شرکت های مهاجرتی کاری فرای توان ذهنی افراد شده است و نمی توان گفت تمامی وکلا و مشاوران مهاجرتی، در زمینه انجام امور مهاجرت به کانادا ناتوان هستند. اما راه هایی وجود دارد که می توانید در نگاه اول تشخیص دهید که بهترین وکیل و مشاور مهاجرت به کانادا جهت ادامه کار و سپردن پرونده مهاجرتی شما کیست. از جمله اینکه وکیل یا مشاور مهاجرت باید عضو ICCRC باشد. شماره ثبت و سوابق کاری ما به عنوان عضو رسمی ICCRC را می توانید در بخش درباره ما بخوانید.

سوالات متداول کانادا

با استفاده از قانون ایران 2023 یا پابلیک پالیسی ایرانیان، می توانید ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای توریستی کانادا را دریافت نموده و بعد از ورود به خاک کانادا، در راستای دریافت مجوز کار باز 3 ساله ایرانیان تلاش کنید یا به عبارت دیگر نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی یا توریستی به کاری کانادا اقدام نمایید. این قانون تا 28 فوریه 2025 تمدید شده و شما می توانید به سرعت و با کمترین هزینه ممکن ویزای توریستی کانادا را دریافت نمایید.

اگر می خواهید خیلی سریع به نتیجه برسید و به سریعترین روش ممکن اقامت موقت یک کشور را به دست آورید، مهمتر از آن پس از ورود بتوانید اقامت دائم و پاسپورت کشور مورد نظر را دریافت کنید، بهترین راه، اقدام برای دریافت ویزای توریستی کانادا و ویزای تحصیلی کانادا ست. پس از ورود راه های زیادی وجود دارد که می توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا اقدام نمایید.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید، بهتر است بدانید مساله سن در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مهمتر است و در صورتی که گپ تحصیلی بیش از 5 سال دارید، باید بتوانید این گپ را با دلایلی همچون خواندن زبان، تجربه کار، کسب مهارت و ... توجیه کنید.

به دلیل اینکه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس رشته های مختلف، در تمامی کشورها، مهمترین بخش هزینه های شما، هزینه شهریه دانشگاه می باشد، پرداخت یک سال شهریه کامل، می تواند شانس دریافت ویزای تحصیلی شما را بالاتر ببرد زیرا به افسر ویزا اطمینان می دهد که شما مهمترین هزینه خود را از قبل پرداخت کرده اید و تنها نیاز به نشان دادن تمکن مالی برای یک سال هزینه زندگی در کانادا دارید.

امتیازات سیستم اکسپرس اینتری تحت عنوان CRS شناخته می شود و شامل مهارت زبان انگلیسی و فرانسه، تجربیات کاری، تحصیلات، سن و انطباق پذیری می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ مجوز یا ویزای کار کانادا، یکی از بهترین و در عین حال دشوارترین راه های مهاجرت به کانادا می باشد. در این روش، سابقه کار، سن، سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی، وضعیت تاهل و ... مورد ارزیابی قرار می گیرد. جهت دریافت ویزای کار، مدارک مورد نیاز عبارتند از: پاسپورت، مدرک تجربه شغلی و مدارک تحصیلی، گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه، دعوتنامه و ...

اکسپرس انتری سیستمی است که نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر را به کانادا جذب می کند و می توانید از طریق این برنامه ها، به محض ورود، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. فردی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری وارد کانادا می شود، به دلیل داشتن کارت اقامت دائم نیازی به مجوز کار جهت کار کردن در این کشور ندارد. سه دسته بندی مختلف این سیستم عبارتند از برنامه فدرال اسکیل ورکر، فدرال اسکیل تریدز و تجربه کار کانادایی.

اگر از طریق برنامه های اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر اقدام می کنید و به عنوان نیروی متخصص قصد مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است مدرک تحصیلی خود را از قبل آماده و به صورت رسمی از طریق دار الترجمه های رسمی، ترجمه کنید.

گروه مهاجرتی افق ماندگار

با گروه بین المللی افق ماندگار به سمت رویاهایتان گام بردارید.

تماس با ما
 • آدرس: مشهد، بلوار جانباز، جانباز 5/1، برج اداری مروارید، طبقه 7، واحد 3
 • تلفن: 05131071
مشترک خبرنامه ما شوید

برای آگاهی از تخفیفات ویژه (مناسبتی، فصلی و …)، آخرین اخبار و … آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.

© 2024 گروه بین المللی افق ماندگار. تمامی حقوق محفوظ است.