ثبت نام انلاین اکسپرس اینتری کانادا خدمات مهاجرتی افق

از ابتدای سال ۲۰۱۵، سیستم اکسپرس اینتری راه اندازی شده که این سیستم سبب تسریع مهاجرت به کانادا یا اخذ اقامت کانادا از طریق نیروی متخصص و ماهر شده است در روش قبل بسیاری از پرونده ها با وضعیت نامشخص و در حال انتظار بودند. در این سیستم بدون ممنوعیت و محدودیت در نوع رشته شغلی و ظرفیت می توانید ایجاد پروفایل و ابراز علاقه مندی جهت برنامه نیروی متخصص و ماهر کانادا را داشته باشید.

دولت فدرال کانادا از میان پروفایل های ثبت شده در این سیستم متقاضیان که بالاترین امتیاز ها را دارند در زیر شاخه های نیروی متخصص، فنی و حرفه ای، تجربه کار کانادایی و برنامه‌های پذیرش استانی انتخاب می کند. در حال حاضر هر دو هفته یا حداقل یکبار در ماه انتخاب و قرعه کشی در این سیستم انجام می شود و سرعت انتخاب و ورود افراد متخصص و ماهر به کانادا افزایش چشمگیری داشته است.

متقاضیانی که علاقمند مهاجرت به کانادا تحت یکی از این برنامه های سیستم Express Entry می باشند، باید در قدم اول ثبت پروفایل در سیستم Express Entry بنمایند.
در پروفایل متقاضیان اطلاعات شخصی و شغلی شامل سن، تحصیلات، سابقه کار و مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه و… را در سیستم ثبت می نمایند. هر فاکتور به متقاضی و همسر او امتیازاتی را اختصاص می دهد اگر حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را بدست آورید می‌توانید وارد مراحل بعدی (Pool of Candidates) شوید.

Express entry1 600x113 - ثبت نام انلاین اکسپرس اینتری کانادا خدمات مهاجرتی افق

جزییات سیستم جدید Register Express entry (ثبت نام اکسپرس اینتری):

در سیستم Express Entry متقاضیان برای اقامت در کانادا باید در یک سیستم الکترونیک آنلاین اطلاعات خود را ثبت نمایند که به این مرحله Expression of Interest گویند. در این مرحله فقط اطلاعات متقاضی و خانواده ثبت شده و نیاز به آپلود کردن مدرک نیست.

نکته مهم این است که قبل از ثبت پروفایل مدرک تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید ارزیابی گردد و مدرک زبان هم باید اخذ شده باشد و اینکه زبان انگلیسی باشد یا فرانسه فرقی ندارد.

به محض دریافت EOI سیستم الکترونیک اداره مهاجرت امتیازات متقاضی را براساس اطلاعات ثبت شده محاسبه کرده و بر اساس آن به متقاضی امتیاز (Ranking) داده می شود. متقاضی امکان ویرایش اطلاعات خود را دارد و هر زمان با تغییر شرایط پرونده خود امتیاز جدیدی دریافت می نماید مثلا اگر نمره زبان بالاتری گرفت می تواند اطلاعات خود را آپدیت نماید تا بتواند امتیاز بالاتری کسب کند.

کارشناسان و وکلای افق پاسخ تمامی سوالات شما را درباره سیستم اکسپرس اینتری در اختیارتان قرار خواهند داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. قانونی ترین و کم ریسک ترین راه برای مهاجرت کانادا، روادید اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۲۰ را برایتان به ارمغان می اوریم. اخرین اخبار و اطلاعات مربوط به امور مهاجرتی و انواع روش های مهاجرتی کانادا را در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com یا Ofoghint یا شرکت مهاجرتی افق یا گروه مهاجرت افق بخوانید.

تکمیل اطلاعات سیستم اکسپرس اینتری

پس از تکمیل اطلاعات و Submit پروفایل، سیستم اطلاعات را بررسی می کند و اگر مشخصات شما با هیچ یک از سه روش های زیر مجموعه اکسپرس اینتری سازگار نباشد (یعنی حداقل امتیازات و شرایط لازم را برای هیچ یک از روشها، مثلا سطح زبان برای روش Skilled trade یا سابقه کار برای روش تجربه کار کانادایی مناسب نباشد)، طی چند دقیقه تا چند ساعت پروفایل بسته شده و نامه ریجکتی در پروفایل صادر می گردد. اگر شرایط مناسب باشد پروفایل شما eligible شده و برای شما فایل نامبر صادر می گردد. که حتی می توانید ویزای تحصیلی به کانادا هم بگیرید که مجموعه کاریابی و تحصیلی افق می تواند شما را با وکلای باتجربه در این زمینه راهنمایی کند.

صحت بررسی مدار; سیستم Express Entry

سپس وارد جمع متقاضیان اکسپرس اینتری Pool می گردید. با توجه به امتیاز شما در Comprehensive Ranking System و مقایسه با دیگر رقبا اگر امتیاز مناسبی داشته باشید به طور اتوماتیک دعوتنامه invitation برای شما صادر می گردد که پس از آن یکسری اطلاعات دیگر از متقاضی درخواست می شود، لیستی از مدارک  را باید ارائه کنید و باید آنها تهیه و ترجمه و به صورت آنلاین آپلود کرده و هزینه بررسی مدارک نیز پرداخت گردد. که برای انجام این مرحله تا ۹۰ روز فرصت هست که درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارسال نماید.

اینکه چه رتبه ای برای صدور دعوتنامه مناسب می باشد مشخص نیست چون سیستم رقابتی است.

تاریخ ایجاد پروفایل سیستم Express Entry

مورد دیگری که امکان دریافت دعوتنامه را بیشتر می کند تاریخ ایجاد پروفایل در سیستم express entry می باشد. اگر دو پروفایل با امتیاز یکسان در مورد یک نیاز شغلی کانادا باشند پروفایلی که زودتر ثبت شده و مدت زمان بیشتری در سیستم express entry بوده است انتخاب می گردد که رتبه بندی سیستم اکسپرس اینتری می باشد. تاریخ ثبت پروفایل شما همان رتبه شما می باشد.

نکته:

اگر در مدت ۹۰ روز پس از دعوتنامه پاسخی از فرد متقاضی در یافت نشود به طور خودکار پروفایل از سیستم حذف می گردد.
افیسر مهاجرت مدارک ارسالی را بررسی و اگر مورد تایید باشد، نوبت به انجام تست پزشکی(مدیکال، نزد پزشک مورد تایید سفارت کانادا) و ارسال نامه عدم سوء پیشینه یا Background Check می شود. در صورت تایید و مثبت بودن نتایج، ویزای اقامتی کانادا صادر می گردد و به عنوان یک Permanent Resident وارد کانادا می گردید. در بعضی از موارد افیسر مهاجرت ممکن است درخواست ارسال مدارک به صورت فیزیکی را داشته باشد و یا شما برای مصاحبه حضوری دعوت شوید. شما با گروه بین المللی افق می توانید برای گرفتن ویزای تحصیلی در کانادا، ویزای کار در کانادا، ویزای اقامتی ویزای فوری و سریع ۲۰۲۰ هم اقدام کنید.

در صورت پذیرش دعوت نامه می‌توان از یکی از روش‌های زیر اقدام کرد:

  1. برنامه جدید Express Entry فدرال کانادا
  2. (Federal Skilled worker Program (FSWP
  3. (Federal Skilled Trades Program (FSTP
  4. (Canadian experience Class (CEC
  5. (Provincial nominee Program (PNP

سیستم امتیاز بندی Express entry:

متقاضیان در دو بخش مجرد و متاهل تقسیم می شوند و هر فرد در Pool می تواند تا ۱۲۰۰ امتیاز کسب نماید. امتیازات اکسپرس اینتری شامل موارد زیر میباشد.

محاسبه آنلاین امتیاز شما در اکسپرس اینتری

امتیاز بندی در سه دسته فاکتور تعریف شده است شامل:

۱- فاکتور سرمایه انسانی اولیه (Core Human Capital Factors) که بطور مختصر CHCF نام می بریم و شامل سن (حداکثر مجرد ۱۱۰ و متاهل ۱۰۰)، سطح تحصیلات (حداکثر مجرد ۱۵۰ و متاهل ۱۴۰) ، مهارت زبان (حداکثر ۱۳۶ برای زبان اول و ۲۴ برای زبان دوم مجرد و ۱۲۸ برای زبان اول و ۲۲ برای زبان دوم متاهل) و میزان سابقه کار کانادایی (حداکثر برای مجرد ۸۰ و برای متاهل ۷۰) است که در این بخش افراد مجرد تا ۵۰۰ امتیاز و افراد متاهل ۴۶۰ تا امتیاز می توانند کسب کنند و ۴۰ امتیاز دیگر مربوط به همسر متقاضی می باشد

۲- فاکتورهای ترکیبی و قابل انتقال بودن مهارت (Skill Transferability Factors) که بطور مختصر STF می نامیم و متقاضی حداکثر تا ۱۰۰ امتیاز را می تواند از این بخش کسب کند و شامل ترکیبی از فاکتورهای زیر است:

  •  ترکیب سطح زبان و سطح تحصیلات تا ۵۰ امتیاز
  •  ترکیب سطح زبان و سابقه کار غیر کانادایی تا ۵۰ امتیاز
  •  ترکیب سابقه کار کانادایی و سابقه کار غیر کانادایی تا ۵۰ امتیاز
  •  ترکیب داشتن گواهی صلاحیت شغلی job offer استان با سطح زبان می تواند تا ۵۰ امتیاز

که فقط حداکثر ۱۰۰ امتیاز از این بخش می توان دریافت کرد.

نکته:

با در نظر گرفتن نکات بالا سیستم اکسپرس اینتری صرفا تکمیل فرم و ورود اطلاعات نمی باشد و هر پرونده ای نیاز به تحلیل و بررسی دقیق دارد.
با توجه به برنامه فوق و عدم امکان تغییر و ویرایش اطلاعات پس از ارسال و دریافت دعوتنامه، تهیه مدارک به شکل دقیق و نوشتن رزومه بر اساس استانداردهای کانادایی در کسب امتیاز لازم و پیدا کردن کارفرما بسیار مهم است.

اکسپرس اینتری در ۱ دقیقه

گروه بین الملل افق با داشتن وکلایی مجرب در امر تهیه پروفایل شخصی و رزومه قابل قبول، آمادگی دارد اقدامات لازم را برای موکلین خود از طریق ثبت نام Express Entry و رساندن پرونده ها به مرحله Pool (استخر) انجام دهد. برای جزئیات بیشتر لطفآ فرم ارزیابی رایگان را تکمیل فرمائید.

تیم پشتیبانی پذیرش و اپلای كانادا ۲۰۲۰ موسسه مهاجرتی افق به صورت رایگان جوابگوی سوالات متقاضیان مهاجرت به كانادا (مهاجرت سریع كانادا یا مهاجرت فوری و تضمینی كانادا مهاجرت کانادا از طریق سیستم Express Entryٍ، یا كانادا مهاجرت ۲۰۲۰ یا روش های مهاجرتی كانادا یا كار در كانادا ایرانیان یا مهاجرت كانادا تحصیلی یا اخذ ویزای فوری کانادا ۲۰۲۰ كارافرینی در كانادا برای ایرانیان مهاجر یا شرایط سرمایه گذاری در كانادا برای ایرانیان ۲۰۲۰ یا سریع ترین راه برای پیكاپ پاسپورت كانادایی توسط گروه افق یا خدمات مهاجرتی گروه افق مهاجرت كانادا یا خوداشتغالی در كانادا برای ایرانیان هنرمند یا اخذ اقامت دائم كانادا با كمترین هزینه یا اخذ اقامت موقت كانادا ۲۰۲۰ ایرانیان مهاجر كانادا یا وكیل مهاجرت به كانادا در مشهد ارزان یا وكیل مهاجرت باتجربه به كانادا یا مشاوران خبره در امور مهاجرتی كانادا یا روش سریع مهاجرت به كانادا از طریق اكسپرس اینتری یا مهاجرت به بهترین استان های كانادا یا شرایط جوی و اب و هوای در كانادا یا قوانین كارافرینی در استان های كانادا در سال ۲۰۲۰ یا شهرهای مجبوب كانادا برای ایرانیان یا شهرهای ارزان كانادا برای زندگی یا زندگی در كبك یا كار در ساسكاچوان یا مهاجرت سریع استانی هالیفکس کانادا، مهاجرت کانادا کبک، مهاجرت ساسکاتون و اقامت دائم، مهاجرت فوری کانادا پرنس جورج، مهاجرت کانادا رجینا، مهاجرت کانادا استان نیوبرانزویک، مهاجرت سریع استانی پرنس ادوارد، مهاجرت استان بریتیش کلمبیا یا كارافرینی در ایالت نوااسكوشیا و …) میباشد كه با این كار امیدواریم بتوانیم راهی برای جلوگیری از اشتباه و كاهش هزینه های مهاجرتی شما باشیم. همراهی شما افتخار دیرینه ی افق است.