اتاوا

شهر اتاوا یکی از بهترین شهرها برای زندگی در سال ۲۰۱۹ توسط مجله MoneySwnse اعلام شد.عوامل اصلی آن عبارت است از کیفیت بالای زندگی و هزینه پایین زندگی بوده است.به غیر از اقتصاد قوی و درآمد بالا ، اوتاوا یک شهر تمیز و سبز با حمل و نقل و عابر پیاده مناسب است.همچنین دارای رتبه یک به عنوان یک زندگی برای تازه واردین و همچنین به علت خدمات بی نظیر بهداشتی، امنیت اقتصادی و گزینه های مسکن ارزان قیمت است.

اتاوا

جامعه

با توجه به تنوع قومی، زبانی و مذهبی این شهر را به یک مرکز جهانگردی هیجان انگیز تبدیل کرده است و این شهر دومین مقصد بزرگ برای مهاجران به انتاریو بعد از تورنتو است.
از هر چهار نفر ساکنان اتاوا یک نفر مهاجر هستند ، جمعیتی که با سرعت دو برابر از بقیه ساکنان شهر رشد کرده است.از تمام نقاط جهان به این شهر مهاجرت کرده اند که در واقع ۵۳ درصد از تازه واردین از آسیا هستند ، ۱۷ درصد آن از افریقا ، ۱۵ درصد آن از اروپا هستند.زبان هایی که در اتاوا صحبت می شود از جمله زبان های عربی، چینی، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی است.

اقتصاد

اقتصاد قوی اتاوا بر تکنولوژی های بالا آن است.۳۷ درصد از تولید ناخالص داخلی GDP در اوتاوا تشکیل می شود. اقتصاد شهر رو به رشد است و اشتغال همچنان ادامه دارد.علاوه بر این ، فعالیت های اقتصادی در روستاها شامل : کشاورزی، خرده فروشی، ساخت و ساز، جنگلداری و معدن ، گردشگری، تولید، خدمات تجاری و حمل و نقل است.

هزینه های زندگی

اتاوا دارای بالاترین سطح زندگی در کشور و بیکاری کم است این شهر در مقایسه با شهر های دیگر مسکن های ارزان قیمت ارائه می دهد.

 • میانگین اجاره یک آپارتمان دو خوابه ۱٫۲۰۱ دلار در ماه
 • قیمت متوسط خانه ۳۶۹٫۴۰۰ دلار

سایر هزینه های معمول شامل:

 • هزینه اینترنت به صورت ماهانه ۵۱ دلار
 • شام برای دو نفر ۷۰ دلار

اتاوا

آب و هوا

اتاوا دارای آب و هوای دلپذیر و با آب و هوای فصلی متمایز است. متوسط دمای هوا در بهار در ماه مارس حدود ۵ درجه سانتیگراد / ۴۱ درجه فارنهایت از شروع تا پایان ماه است.
تابستان معمولا در اتاوا از اواخر ماه می تا سپتامبر است ، زمانی که آب و هوا آفتابی است دمای روز معمولا بالاتر از ۲۰ درجه سانتیگراد/ ۶۸ درجه فارنهایت ، در اواسط ماه ژوئیه دمای هوا بالاتر از ۳۰ درجه سانتی گراد / ۸۶ درجه فارنهایت است.

در اواخر سپتامبر ، درجه حرارت شروع به کاهش است اگه چه هنوز گرما مقداری وجود دارد. در ماه اکتبر دمای روزانه ۱۵ درجه سانتیگراد /۵۹ درجه فارنهایت است و در انتهای ماه هم کاهش پیدا می کند.
زمستان در اتاوا سرد و برفی است ، همین سرما و برف امکان فعالیت هایی مانند اسکی روی زمین و .. را فراهم می کند.

اتاوا

استخدام

اتاوا با داشتن بیشترین ساکنین با تحصیلات تکمیلی در کانادا شناخته شده است.بخش های مبتنی بر دانش همچنان در حال رشد است، تعداد کارمند ها حدود ۷۵۰۰۰ در ۱۹۲۲ شرکت که مشغول به کار هستند.بخش های مانند نرم افزاری ، هوافضا، دفاع، تجارت الکترونیک و مخابرات و صنایع Cleantech نقش بسیار مهمی را در این شهر ایفا می کنند.
به دلیل تعداد زیادی از شرکت ها با تکنولوژی بالا اوتاوا با نام Silicon Valley North شناخته شده است از جمله :
Bell Canada, Calian, Alcatel Lucent, IBM, General Dynamics Canada, CGI, Adobe, and Corel

آموزش

در اتاوا مدارس دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد.آموزش در این مدارس به دو زبان انگلیسی و فرانسوی است .کالج ها و دانشگاه های اوتاوا از بیش از صد کشور مختلف استقبال می کند.یکی از بزرگترین کالج های که در شرق انتاریو قرار گرفته است به نام Algonquin College است و بیش از ۱۸۰ برنامه مختلف برای دانشجویان ارائه می دهد.

کالج La Cite Collégiale بیش از ۹۰ برنامه در زمینه های مختلف مانند مدیریت ، رسانه ها ، ارتباطات ، بهداشت ، فناوری، گردشگری ، خدمات اجتماعی و تجارت را ارائه می دهد.

اتاوا

دانشگاه ها

دانشگاه Carleton بیش از ۶۵ برنامه تحصیلی مختلف در زمینه های امور عمومی ، روزنامه نگاری، فیلم ، مهندسی، تکنولوژی پیشرفته و مطالعات بین المللی را ارائه می دهد.

دانشگاه OTTAWA یکی از بزرگترین دانشگاه های دو زبانه است و حدود ۲۰۰ برنامه تحصیلی برای مقطع کارشناسی و بیش از ۱۸۵ برنامه برای فارغ التحصیلان را ارائه می دهد.

دانشگاه Saint Paul یک دانشگاه Catholic Pontifical(کاتولیک) است که با دانشگاه OTTAWA ادغام شده است.این دانشگاه در حال حاضر شامل چهار دانشکده است : علوم انسانی، فلسفه، الهیات و قانون Canon.

دانشگاه Dominican یک کالج دو زبانه کاتولیک است که مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را در فلسفه و الهیات ارائه می دهد.

حمل و نقل عمومی

شهر اتاوا برنده جایزه سیستم حمل و نقل عمومی ، OC Transpo ، که شامل سرویس های اتوبوس که به صورت منظم در مسیرهای ثابت حرکت می کنند، است .سیستم حمل و نقل ریلی سبک O-Train که در مسیر شمال – جنوب عمل می کند نیز وجود دارد.بیشتر مردم در اتاوا با دوچرخه یا پیاده به سر کار می روند ، با بیش از ۳۱٫۰۰۰ ساکنین تا محل کار خود پیاده می روند و حدود ۹٫۰۰۰نفر با دوچرخه به محل کار خود می روند.

کتابخانه

کتابخانه عمومی اتاوا OPL یکی از بزرگترین کتابخانه عمومی دوزبانه (انگلیسی/ فرانسوی) در امریکای شمالی است. در کتابخانه یکسری برنامه برای تازه واردین ارائه می دهد تا افراد بیشتر با جامعه و خدمات موجود در سراسر شهر اوتاوا آشنا شوند.شرکت کنندگان در این برنامه نیز قادر خواهند بود در مورد اقامت دائم و آمادگی آزمون شهروندی آشنا شوند و همچنین مورد حمایت قرار گیرند.

اتاوا

خرید

ByWard Market
شامل بازار عمومی در فضای باز ، رستوران های با کیفیت و مراکز خرید است.
Sparks Street
یکی از خیابان های میراثی در اوتاوا است که به شدت توصیه می شود دیدن کنید و ارزش دیدن را دارد.
The Glebe
دارای مغازه های منحصر به فرد ( از کتاب های قدیمی و نادر، مغزه های مد و…) رستوران ها و خانه های زیبا Victorian(مربوط به سلطنت ملکه ویکتوریا)
Wellington West
یکی از مناطقی برای خرید و فروش در اوتاوا است که به سرعت رشد کرده و بزرگ شده است
Westboro
این منطقه فروشگاه هایی را در فضای باز ، کافی شاپ ها، استودیوهای یوگا و .. را ارائه می دهد.
The CF Rideau Centre
یک بازار داخلی بزرگ با ۱۸۰ فروشنده بین المللی و خرده فروشان محلی است.
Bayshore Shopping Centre
یکی از مهمترین مقصد خرید داخلی در اوتاوا است.
شرق اتاوا بازارهای St. Laurent Shopping Centre و Place d’Orléans را پیشنهاد می دهد.

پیدا کردن خانه

بسیاری املاک هایی وجود دارد که می تواند در پیدا کردن خانه به شما کمک کنند.
چک کردن روزنامه ها ، تابلو اعلانات در مراکز اجتماعی و فروشگاه ها ،کتابخانه ها و دیگر مراکز تجاری و همچنین وب سایت های ذیل می تواند در پیدا کردن خانه به شما کمک کنند:

 • ViewIt
 • PadMapper
 • Kijiji
 • Bunz Home Zone
 • Realtor.ca
 • RentSeeker
 • Craigslist
 • Condos.ca
 • RentCompass
 • Apartmate

همچنین گروه های فیس بوک نیز می تواند بسیار مفید برای شما باشد.
شما همچنین می توانید با پیاده روی در محله هایی که مورد نظر شماست می توانید به نشانه هایی که صاحبخانه ها در بیرون از ساختمان نصب کرده اند هم خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.

سلامت و بهداشت

برنامه خدمات بهداشت پس از ۳ ماه به طور معمول پس از ایجاد محل اقامت آغاز می شود و شما با داشتن کارت بهداشت می توانید نشان دهید که تحت پوشش OHIP هستید.
شهر اتاوا دارای امکانات عالی پزشکی و خدمات بهداشتی در سطح جهانی است.این شهر ۴ بیمارستان دارد از جمله بیمارستان Ottawa ، بیمارستان کودکان در شرق آنتاریو ، بیمارستان Queensway-Carleton ، بیمارستان Montfort .بیمارستان Ottawa یکی از بزرگترین بیمارستان های آموزشی در کانادا است.

تورنتو

تفریحات

اتاوا یک شهر فعال با تعداد زیادی از فعالیت های تفریحی در فضای باز و در فضای بسته است تا شما خودتان انتخاب کنید.برای کسانی که دوست دارند خارج از منزل فعالیت کنند ، اتاوا مسیرهای خوبی برای پیاده روی و دوچرخه سواری فراهم می کند.
منطقه های پیاده روی، شنا، کمپینگ، ماهیگیری، صخره نوردی،گلف،دوچرخه سواری،پیاده روی ، همچنین بیش از ۱۷۰ کیلومتر مسیرهای تفریحی ، وسیع ترین جاده ها، موزه طبیعت در ساختمان اخیر مرمت شده ویکتوریا و آلبرت، موزه جنگ کانادا در آپارتمان های Lebreton.
موزه علوم و تکنولوژی کانادایی بازسازی شده که از پاییز ۲۰۱۷ بازگشایی شده است.موزه هوانوردی و فضایی کانادا وDiefenbunker که قطعه ای از تاریخ جنگ سرد اولیه است که حالت اولیه آن حفظ شده است. درست در سراسر رودخانه در Gatineau موزه تاریخ کانادا است که دارای جاذبه های مانند تئاتر IMAX را دارد.

کلگری

ورزش

ورزش های زمستانی در شهر اوتاوا بسیار محبوب است.مانند هاکی یا اسکیت در Rideau Canal که به عنوان بزرگترین اسکیت باز جهان شناخته شده است.

تیم های ورزشی اوتاوا
 • (Ottawa Senators (hockey
 • (Ottawa 67’s (hockey

گام نخست مهاجرت به کانادا یا تحصیل در کانادا : تکمیل فرم ارزیابی رایگان

فرم ارزیابی رایگان