دوره زبان با بودجه دولتی در کانادا

فهرست مطالب

نحوه ثبت نام در دوره زبان دولتی در کانادا

1 اکتبر 2022

دولت کانادا دوره های رایگان زبان را برای شهروندان و افراد واجد شرایطی که مقیم دائم کانادا هستند، ارائه می دهد.

اقامت در کانادا رویای افراد زیادی است، بنابراین دولت کانادا در حال راه اندازی برنامه ای برای کمک به مهاجران بزرگسال جدید است تا خودشان را بهتر با زندگی دو زبانه کانادا تطبیق دهند. این برنامه چیست و چه منافعی می تواند برای شما داشته باشد؟

 

دستورالعمل های زبان برای تازه واردان به برنامه LINC کانادا چیست؟

دولت فدرال کانادا به مقیمان دائم (یا متقاضیان برای اقامت دائم) فرصت شرکت در کلاس های آموزشی رایگان زبان (هر دو زبان انگلیسی و فرانسه) را داده است تا این افراد برای زندگی آینده در کانادا آماده شوند و مهارتهای زبان آنها تقویت شود. واحدهای درسی LINC در تعدادی از مراکز تمامی استان ها و مناطق کانادا اجرا می شود. توجه داشته باشید افراد زیر 18 سال بدون مدرک دیپلم دبیرستان، انگلیسی و فرانسه را در مدرسه خواهند آموخت و برای این دوره ها واجد شرایط نیستند.

دوره های زبان با کمک های مالی دولت، اجباری است؟

خیر. این دوره ها تنها فرصتی برای بهبود مهارتهای زبان شما هستند و می توانند به کمک شما بیایند. توجه داشته باشید که اگر بین 18 تا 54 سال سن دارید و هدفتان گرفتن شهروندی کاناداست، باید مهارت زبان فرانسه یا انگلیسی شما در سطح 4 NCLC و CLB  4 باشد؛ همچنین باید مدرکی قابل قبول برای اثبات مهارتتان ارائه دهید.

چه کسانی می توانند در دوره ثبت نام کنند؟

برای ثبت نام در یک دوره زبان دولتی، باید شهروند یا مقیم دائم کانادا و بزرگسال باشید و در خارج از کانادا به دنیا آمده باشید.

هزینه ثبت نام آزمون چقدر است؟

این آزمون کاملا رایگان است.

چطور در دوره زبان دولتی ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام باید به یکی از مراکز معتبر مراجعه و علاقه مندی خود را به شرکت در دوره های زبان دولتی اعلام کنید.

ابتدا برنامه ای برای ارزیابی و سنجش میزان مهارت فعلی شما در زبان وجود خواهد داشت و تعیین می شود که چه دوره ای بیشترین تناسب را با نیازهای شما دارد. به خاطر داشته باشید که مدارک اصل مهاجرت خود (مانند کارت اقامت دائم، سند سفر پناهندگان کانادایی یا کارت شناسایی، کارت شهروندی کانادایی یا اگر متقاضی اقامت دائم هستید- نامه CIC که تایید اولیه درخواست شما برای اقامت دائم است) را به همراه داشته باشید و آنها را به مرکز ارزیابی به همراه مدرک شناسایی عکس دار (مانند گواهینامه رانندگی، پاسپورت و غیره) ارائه دهید.

بعد از ارزیابی شما به مرکزی متناسب با نیازهایتان ارجاع داده می شوید. کلاس ها می توانند پارت تایم یا فول تایم باشند. می توانید در کلاس های مرکز/ دانشکده شرکت کنید و یا در منزل از طریق LINC Home Study شرکت کنید.

توجه داشته باشید که ایالت های مختلف، تعداد دانشکده ها و مراکز آموزشی متفاوت زیادی وجود دارند و ممکن است تفاوت هایی در شرایط مانند آموزش هر دو زبان رسمی، ساعات کار و … داشته باشند. باید در رابطه با این مسائل قبل از ثبت نام با مراکز یا دانشکده ها صحبت کنید و این موضوعات را شفاف کنید.

 

گروه مهاجرتی افق ماندگار، همگام با شما تا افق آرزوها

با ما تماس بگیرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *