تطبیق با فرهنگ کانادا

فهرست مطالب

 نحوه بهبود زبان انگلیسی و تطبیق با فرهنگ کانادایی

انگلیسی و فرانسه دو زبان رسمی در کانادا هستند، اما برای اکثر مهاجران، این دو زبان، زبان مادری آنها نیست. بسیاری از تازه واردان زمان زیادی را سرمایه گذاری نموده و تلاش می کنند تا انگلیسی را قبل از مهاجرت به کانادا آموزش ببینند.

در این مقاله، ما به دنبال این هستیم توصیه ها و نصایح معلمان باتجربه را با شما به اشتراک بگذاریم تا در بهبود مهارتهای زبان انگلیسی شما کمک کند. در اینجا تعدادی از سوالات رایج تازه واردان از این معلمان و پاسخ آنها را ارائه می دهیم:

برنامه ها یا دوره های آموزشی زبان انگلیسی برای تازه واردان به کانادا چیست؟

برنامه انتخابی شما بستگی به وضعیت زبان شما دارد؛ برنامه های پاره وقت و تمام وقت در دسترس همگان است. با توجه به سطح فعلی برقراری ارتباط شما به زبان انگلیسی و اهدافی که برای دستیابی به آن تلاش می کنید- اینکه آیا هدف شما صرفا یادگیری پایه ای زبان است یا می خواهید مهارتهای حرفه ای خود را ارتقا دهید. تازه واردان و پناهنده ها واجد شرایط دسترسی به برنامه های ESL هستند، این برنامه ها توسط سازمان های اسکان ارائه و به وسیله دولت نیز تامین مالی می شوند.

اگر شما واجد شرایط برنامه های ESL تامین مالی شده دولتی هستید، یکی از بهترین مکان ها جهت شروع از طریق جستجو در خدمات ارائه شده برای جامعه قومی شماست. مراکز مهاجرتی خاص کلاس هایی برگزار می کنند و می توانند به شما در یافتن آنچه به دنبالش هستید، کمک کنند.

شاید برای شما مفید باشد.  4 روش مهاجرت دائم به کبک سیتی

 

سازمان های شناخته شده ارائه دهنده برنامه های زبان انگلیسی

عبارتند از:

COSTI, CultureLink, Canadian Centre for Language and Culture Studies (CCLCS), and Newcomer Women’s Services Toronto

اگر نیاز به بهبود مهارتهای زبان خود دارید تا در شغل مدنظرتان مورد پذیرش واقع شوید، مراکز مهاجرت و کالج ها مکان های خوبی برای شروع هستند. برنامه های خاصی برای مشاغل و رشته های زیادی وجود دارد. البته که برنامه انتخابی شما، به رشته، چارچوب زمانی، وضعیت مالی و نیازهای فردی شما بستگی خواهد داشت.

 

اپلیکیشن ها یا وبسایت زبان انگلیسی رایگان برای بهبود مهارتهای ارتباطی

درست مانند انتخاب برنامه آموزشی زبان انگلیسی، شناسایی اپلیکیشن یا وبسایتی مناسب بستگی به اهداف زبانی که شما قصد دارید بیاموزید، دارد.

یکی از وبسایت های مورد علاقه برای بهبود مهارتهای زبان انگلیسی آکادمیک، استفاده از(UEFAP) Using English for Academic Purposes است. این وبسایت منابع بیشتر از حد تصور شما دارد. توضیحاتی از مهارتهای متنوع و درسهایی برای کمک به بهبود آن مهارتها وجود دارد. برای مثال، شما می توانید بهترین راه های یادداشت برداری در کلاس را بیاموزید و سپس به یک سخنرانی کوتاه درباره یک موضوع جذاب گوش دهید و مهارتهای یادداشت برداری خود را تقویت کنید.

اگر به رویدادهای فعلی علاقه مند هستید، وبسایت Breaking News Engligh بسیار مفید است. این سایت درسهای متعددی درباره موضوعات روز دارد.

برای افراد ساکن تورنتو، یکی از وبسایتها برای جستجو و تقویت زبان Mango Languages می باشد به این دلیل که به صورت رایگان برای هر فرد دارای کارت کتابخانه عمومی تورنتو، در دسترس است. به طور کلی، کتابخانه ها در تمامی شهرهای بزرگ تعدادی برنامه زنجیره ای در جهت یادگیری زبان دارند، بنابراین به یاد داشته باشید که با نزدیکترین کتابخانه عمومی تان این موارد را چک کنید.

شاید برای شما مفید باشد.  طراحی گرافیک

نهایتا، اگر علاقه مند به تمرین مهارتهای شنیداری خود هستید، به طور خاص، English Listening Lesson Library Online – ELLO یک منبع بسیار عالی است. در این وبسایت، می توانید میزان سختی سخنرانی و موضوع، تمرکز روی گرامر یا لهجه را انتخاب کنید؛ سپس به هر متن کوتاه گوش دهید و به چند سوال پاسخ دهید. این فعالیت ها چندان زمان بر نیستند اما اگر در مسیر پیشرفت هستید، عالی هستند.

سختترین مهارت قابل بهبود، یادگیری و تقویت آنلاین مکالمه است. برای بهبود مکالمه، شما معمولا نیاز به فرد دیگری دارید. بهترین راه بهبود مهارت مکالمه، صحبت منظم با دیگران به انگلیسی است.

 

TV Shows، فیلم ها، یا پادکست هایی برای بهبود مهارتهای فرهنگی و زبانی

شرکت رسانه کانادا (CBC) برنامه ای با نام Learning English with CBC دارد که درسها و فایل های صوتی مرتبط با اخبار را منتشر می کند. این دروس در دو سطح و بر طبق معیارهای زبان کانادایی (CLB) سازماندهی می شوند.

تماشای شوها و فیلم های تلویزیونی محلی، همیشه راهی عالی برای تطبیق خود با فرهنگ جدید است. ژانر مورد علاقه خود را پیدا نموده و سپس یک فیلم یا شو از ژانر را تماشا کنید. به عنوان مثال، یکی از محبوبترین برنامه ها Double Happiness است.

چک کردن دسته فیلم National Film Board (NFB) of Canada به شدت توصیه می شود. تعداد زیادی از این فیلم ها در کلاس های آموزشی برای راه اندازی بحث و مکالمه و گاهی کشف ایده های دانشجویان در رابطه با تاریخچه کانادا استفاده می شود.

شاید برای شما مفید باشد.  وام تحصیلی در دانشگاه های کانادا

 

تازه واردان و بهبود مهارتهای زبان انگلیسی

پاسخ کوتاه به این سوال تمرین زیاد و حل شدن در محیط کانادا ست. هیچ فرمول جادویی، وبسایت، کتاب، یا حتی سن یادگیری برای زبان وجود ندارد؛ خودتان را محدود نکنید، شما باید تمرین کنید.

افراد زیادی اعتقاد دارند که کودکان در مقایسه با بزرگسالان، زبان را سریعتر و آسانتر یاد می گیرند- که این هنوز یک معما ست. تحقیقات به طور واضحی نشان داده است که بزرگسالان می توانند زبان را به خوبی جوانان یاد بگیرند.

 

با ما تماس بگیرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *