وزارت مهاجرت کبک جزئیات مربوط به پذیرش را که در تاریخ ۴ سپتامبر برگزار شد ، منتشر کرد که در آن ۳۲ متقاضی که در  Arrima  پروفایل ایجاد کرده بودند دعوت شده اند.

این دعوت نامه ها به متقاضیانی که مشخصات ابراز علاقه خود را در آریما ثبت کرده و یک پیشنهاد شغلی معتبر داشته داده شده  و همچنین اتباع خارجی که به عنوان دیپلمات ، افسران کنسولی یا نمایندگان یک سازمان بین دولتی مانند سازمان ملل در کبک نیز جز پذیرفتگان بودند.

تعداد دعوت شده ها نسبت به قرعه کشی قبلی کاهش چشمگیری داشته است. قرعه کشی  ۱۷ July   که شرایط لازم برای صلاحیت مشابه را داشت ، ۲۵۹ دعوت نامه را برای متقاضیان صادر شد.

آریما چیست؟

Arrima در سال ۲۰۱۸ معرفی شد برای دریافت Expression of interes (EOI)  از طریق برنامه Skill Worker   کبک طراحی شد و درخواست های متقاضی های خود را مدیریت  می کند.

Arrima جایگزین رویکرد قبلی ارائه شده  و متقاضیان تحت این سیستم EOI ، پروفایل ایجاد می کنند و بر اساس عوامل سن ، تحصیلات ، تخصص ، تجربه کار و مهارت زبان فرانسه  امتیاز کسب می کنند.

از متقاضیان دعوت می شود که براساس امتیاز آنها یا عوامل دیگر مانند کمبود نیروی کار در مناطق دور افتاده استان ، درخواست خود را برای    CSQ  ارائه کنند.

اگر متقاضیان  CSQ دریافت کنند ، می توانند از طریق وزارت مهاجرت فدرال کانادا ، پس از آزمایش های پزشکی و کیفری اقامت دائم خود را دریافت می کنند.