پذیرش تحصیلی کانادا

ویژگی های عالی تحصیلی کانادا نسبت به سایر کشورها باعث محبوبیت این کشور شده است به همین علت پذیرش تحصیلی در کانادا و همینطور مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بسیار متداول شده است، سیستم های آموزش عالی جهانی امکانات تخصصی، تکنیک های نوین تدریس و تکنولوژی فوق العاده و ایمن را ارائه می دهند و  کانادا را یک کشور مطلوب برای مطالعه و دستیابی به موفقیت تحصیلی می داند.کانادا تلاش می کند که یک تجربه آموزشی بین المللی برای همه دانشجویانی که از نقاط مختلف جهان سفر می کنند را ارائه دهد.اگرچه کانادا به عنوان یک زندگی با استاندارهای فوق العاده بالا به رسمیت شناخته شده است و هزینه های تحصیل و زندگی به میزان قابل ملاحظه ای پایین است .

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا در کلیه مقاطع تحصیل پیش از دیپلم و یا پس از آن حق تمام مردم چه در کانادا و چه در خارج از کاناداست.مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از پرطرفدار ترین راه ها می باشد. سطح آموزش عالی و پیشرفته در کانادا باعث شده است که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را جذب کند .
برای اینکه مامور مهاجرت به شما ویزا دهد برای این فرد بسیار مهم است که شما یک پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر کانادا داشته باشید و همچنین مدارک کافی جهت توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی و هزینه اقامت و نیز رفت و آمد به کانادا را داشته باشید و اثبات اینکه شما پس از پایان دوره تحصیلی کانادا را ترک می کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارای یکسری شرایطی است و شخص موظف است پس از آشنایی با شرایط ، الزامات و قوانین هر دانشگاه یا کالجرا که  از آنها پذیرش می گیرد را کامل بداند.
شرایط پذیرش در هر دانشگاه و کالجی هم متفاوت است و باید حتما به وب سایت آنها مراجعه کرده و مطالعه کنید. ویزای دانش آموزی کانادا در مقاطع دبستان ، راهنمایی ، دبیرستان یکی از بهترین های راه های ورود دانش آموزان به کانادا است و امکان همراهی والدین با دانش آموز هم وجود دارد.

فرم درخواست برای پذیرش تحصیلی کانادا و دانشگاه های آن :

برای پذیرش تحصیلی کانادا در هر رشته ای که در خواست می کنید باید فرم درخواست را پر کنید و اکثر دانشگاه ها به صورت آنلاین می باشد و می توانید فرم ها را دانلود و تکمیل کرده و برای دانشگاه ارسال کنید.
با این حال می توانید برای پذیرش به دانشگاه ایمیل بزنید و درخواست کنید که فرم ها را برای شما ارسال کنند. هنگام تکمیل اطمینان حاصل کنید که فرم ها را درست پر کرده باشید . بهتر است که حداقل ۱۵ ماه قبل از تاریخ پذیرش در دانشگاه ها و کالج ها، فرم را تکمیل کنید. برای اطلاع از نحوه دریافت ویزای تحصیلی کانادا حتما این لینک را مطالعه کنید که بطور کامل در مورد نحوه درخواست ویزای تحصیلی کانادا توضیح داده شده است

هزینه درخواست برای پذیرش تحصیلی کانادا :

در حالی که درخواست برای دانشگاه های خارج از کشور شامل فرم درخواست با مستندات درخواست شده از سوی اداره پذیرش مانند مدارک دانشگاهی، فعالیت های  فوق درسی  ،توصیه نامه، ریزنمرات تحصیلی ، مقالات ، هدف از تحصیل و … می باشد برای پردازش تمام این اسناد باید هزینه ای را پرداخت کنید.این هزینه معمولا از ۵۰-۱۰۰ دلار کانادا (Application Fees) بسته به دانشگاه متفاوت است که رسید آن را نیز با مستندات باید ارسال کنید.

لیست دانشگاههای کانادا و بهترین دانشگاههای کانادا را در صورت تمایل در این نوشته بهترین دانشگاه های کانادا مطالعه کنید .

توصیه نامه:

مقوله توصیه نامه های تحصیلی که با نام   Letter of recommendation شناخته می شود از جمله  نیازمندی های پذیرش (ADMISSION’S Requirements) دانشگاه های مختلف دنیا بوده است.

در واقع توصیه نامه یا Recommendation Letter یکی از مدارک برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و اکثر دانشگاههای معتبر دنیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است.این نامه به خصوصیات و توانایی های شما در محیط آکادمیک می پردازد.هدف از ارائه توصیه نامه به دانشگاه مقصد در واقع نشان دهنده توانایی و لیاقت شما برای تحصیل در مقطع بالاتر و در رشته تحصیلی مد نظر می باشد که این توانایی باید از طرف اساتید سابق شما که سابقه تدریس یا همکاری در پروژه های تحقیقاتی مختلف را با شما داشته اند، تایید شود.

پذیرش تحصیلی کانادا

رزومه:

برای متقاضیانی که در حال کار هستند  نیاز به رزومه یا خلاصه ای از تجارب گذشته آنها می باشد.در واقع پیشینه کاری نقش موثری برای دانشجویان در بیشتر مقاصد بین المللی دارد و بنابراین رزومه شما باید تمام دستاوردهای، جوایز دریافتی، عضویت در جوامع حرفه ای، کار داوطلبانه و هر چیز دیگری را داشته باشد که شانس خود را برای پذیرش تحصیلی کانادا افزایش دهید.

نمرات در آزمون های استاندارد:

پذیرش تحصیلی کانادا در دانشگاه های خارجی نیاز به متقاضیانی دارد که بتواند در آزمون های استاندارد TOEFL، SAT، GRE، GMAT، IELTS حداقل نمره مورد نظر دانشگاه مقصد را کسب نمایند.بسته به رشته و دانشگاه ممکن است از شما نمره GMAT هم خواسته شود.

ریز نمرات:

در حالی که درخواست برای پذیرش در دانشگاه های کانادا ارسال می کنید شما باید یک گزارش از دبیرستان و امتحانات نهایی خود را ارائه دهید(ریز نمرات) که باید به زبان انگلیسی ترجمه کنید در غیر این صورت پذیرفته نخواهد شد.

Deadline:

سال تحصیلی در دانشگاه های کانادا به دو قسمت تقسیم می شود( سپتامبر-دسامبر) زمستان( ژانویه-می).

تکمیل فرم ها:

پس از ثبت نام  در رشته مورد نظر و دانشگاه مورد نظر شما، فرم پذیرش تحصیلی کانادا برای شما ارسال می شود و دانشگاه بعد از پذیرش، فرم ویزا و فرم دانشجویی را ارسال می کند.شرایط ویزا را تکمیل کنید و به سفارت ببرید.زمان پردازش آن یک هفته تا چند ماه طول می کشدو بلیط خود را رزرو کنید و چمدان خود را ببندید و آماده تجربه زندگی در کانادا باشید.

شما می توانید با تماس با یکی از دفاتر شرکت و یا ارسال فرم ارزیابی رایگان از واجد شرایط بودن خویش برای پذیرش تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مطلع گردید.

ویزای تحصیلی کانادا در ۱ دقیقه
فرم ارزیابی رایگان