سیاست های مهاجرت کانادایی شرکت های آمریکایی را به سمت گسترش فعالیت خود در تورنتو سوق می دهد.

اگر شما به وب سایت مشاغل غول های فناوری ایالات متحده نگاه کنید تقریباً شما به  تورنتو راه  پیدا خواهید کرد.در صفحه  مشاغل آمازون تنها در ۱۴ روز گذشته حدود ۲۰ فرصت شغلی را برای موقعیت مکانی تورنتو ارسال شده است. مایکروسافت در سپتامبر سال ۲۰۲۰ دفتر مرکزی جدید در تورنتو را افتتاح می کند ، انتظار دارد تا سال ۲۰۲۲ پانصد شغل تمام وقت و ۵۰۰ کارآموزی را اضافه شود.

طبق گزارش CBRE در مورد استعدادهای درخشان Tech 2019 ، تورنتو همچنین بیشترین “افزایش مغز” را در پنج سال گذشته داشته است. بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ ، ۸۰ تا ۱۰۰ شغل فنی در تورنتو ایجاد شده است ، و همچنین ۲۲٫۴۶۶ مدرک فنی صادر شده است – این بدان معنی است که ۵۷٫۶۳۴ شغل فنی بیشتر از مدارک فنی بوده است.

CBRE در گزارش اش افزود: تورنتو و منطقه خلیج سانفرانسیسکو به عنوان خالقان شغلی با استعداد پیشرفته و قدرتمند هستند و هر کدام حداقل ۵۴،۰۰۰ شغل استعدادهای فنی بیشتر از فارغ التحصیلان اضافه کرده اند. ”

وی گفت: “از طرف دیگر ، واشنگتن دی سی ، بوستون و لس آنجلس کمترین  استفاده از فارغ التحصیلان فن آوری خود را داشته است.”

شرکت های آمریکایی سیاست های مهاجرت کانادا را نسبت به ایالات متحده ترجیح می دهند.

تقریباً دو سوم (۶۵ درصد) شرکتهای آمریکایی که در یک نظرسنجی اخیر شرکت کرده اند گفتند که آنها سیاست های مهاجرت کانادا را نسبت به آنهایی که در ایالات متحده آمریکا قرار دارند ، ترجیح می دهند و بیش از نیمی از آنها یا در حال گسترش به سمت شمال را در نظر گرفته اند یا در حال فکر کردند به این موضوع هستند.

بیش از ۳۰۰ شرکت آمریکایی در گزارش روند مهاجرت در سال ۲۰۱۹ Envoy Global شرکت کردند. بیشتر شرکت ها (۶۳ درصد) گفتند که حضور خود را در کانادا افزایش می دهند ، در حالی که ۳۷ درصد آنها گفتند که اینگونه نیستند.

اکثر شرکت های آمریکایی که در کانادا شعبه دارند (۳۵ درصد) گفتند که آنها هر دو کارمندان فعلی خود را به شمال مرز منتقل می کنند و استعداد های  بین المللی را برای شعبه های کانادایی خود استخدام می کنند.

فرایند مجوز کار ساده تر

جریان جهانی استعدادهای درخشان   GTS راهی است که کارفرمایان می توانند سریع استخدام های جدید خود را به کانادا بیاورند. کانادا برنامه GTS را در سال ۲۰۱۷ با هدف پردازش ارزیابی اثرات بازار کار   LMIAs برای کارگران خارجی موقت بسیار ماهر ظرف دو هفته تأسیس کرد.

GTS دارای دو جریان ذیل است:

دسته A به افرادی گفته می شود که از کارفرمایانی که در لیست مشخص شده اند نامه ای دریافت کرده اند. MaRS Discovery District ، یک شرکت خصوصی در تورنتو است که تحقیقات پزشکی و فناوری با بودجه عمومیمی باشد ، نمونه ای از نهادهای تحت این دسته است.

دسته B برای افرادی است که در مشاغل خاص مهارت دارند و مشخص شده است که در کانادا تقاضا برای آنها وجود دارد. بسیاری از مشاغل ذکر شده در بخش فناوری مانند مهندسان کامپیوتر ، طراحان وب و تحلیلگران پایگاه داده قرار می گیرند.

در طی دو سال گذشته ، بیش از ۲۴٫۰۰۰ فرد ماهر تحت این جریان به کانادا آمده اند.

انتاریو درهای خود را برای کارگران ماهر خارجی را باز کرده است:

کارگران ماهر خارجی که به دنبال اسکان در تورنتو هستند ، می توانند از طریق یکی از گروههای برنامه استانی مهاجرین انتاریو OINP اقدام کنند.از سیستم Express Entry برای دعوت متقاضیان برای  اقامت دائم کانادا از طریق قرعه کشی دوره ای از استخر Express Entry استفاده می کند.

OINP در آگوست دو قرعه کشی برگزار کرده است و متقاضیانی را که تجربه کار در برخی مشاغل درخواستی را داشتند ، هدف قرار داده است.

فرم ارزیابی رایگان