آشنایی با دوره های DEC ،AEC ،DEP

آشنایی با دوره های DEC برنامه آموزشی DEC:

1- دوره های پیش دانشگاهی یا Pre -university program

طول این دوره دو سال (۴ ترم ) است و هدف این دوره آماده سازی دانشجویان برای ورود به دانشگاه ها می باشد.

2- دوره های آموزشی فنی Technical training program

طول این دوره ها حدود ۳ سال است با فارغ التحصیل شدن امکان ورود مستقیم به بازار کار را دارید.
تمام دانشجویان برای هر یک از دوره های DEC می بایست دروس عمومی و تخصصی زیر را با موفقیت بگذرانند:

آشنایی با دوره های DEC AEC DEP

دروس عمومی

  • چهار درس زبان و ادبیات در مجموع ۹ واحد
  • سه درس فلسفه یا علوم انسانی در مجموع ۶ واحد
  • دو درس زبان دوم در مجموع ۴ واحد
  • سه درس تربیت بدنی در مجموع ۳ واحد
  • دو درس تکمیلی به صورت انتخابی از مجموع دروس (علوم انسانی، علوم پایه و تکنولوژی، زبان پیشرفته ، ریاضی و علوم کامپیوتر ، هنر و زیبا شناسی) در مجموع ۴ واحد

دروس تخصصی

  • ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی برای دوره های Pre university
  • ۴۵ تا ۶۵ واحد درسی برای دوره های Technical training

توضیحات تکمیلی:

هر یک واحد درسی شامل ۴۵ ساعت آموزش (تئوری-عملی-آزمایشگاهی و تکالیف) می باشد.
علاوه بر گذراندن دروس ذکر شده در بالا ، دانشجویان برای فارغ التحصیلی بایستی آزمون جامع زبان و ادبیات را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند.

آشنایی با دوره های AEC

این دوره ها بخشی از دوره های تکمیلی است و با هدف آموزش بزرگسالانی که مایل به دانش افزایی و کسب مهارت های نوین در راستای ارتقا شغلی و یا تغییر زمینه کاری خود هستند ارائه می شود.

آشنایی با دوره های DEC AEC DEP

دوره های AEC شامل دوره های عمومی ذکر شده در دوره های DEC نیست و به طور کلی نسبت به دوره های DEC و DEP انعطاف پذیرترند، کلاس ها معمولا به دلیل شاغل بودن دانشجویان، در نوبت عصر نیز تشکیل می گردند تا دانشجویان توانایی انجام تحصیل در ضمن کار را داشته باشند و بتوانند زمان خود را به بهترین شکل مدیریت نمایند.

طول این دوره ها معمولا بین دو تا شش ترم است.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و دریافت پذیرش تحصیلی کانادا در یک دوره AEC معمولا متقاضی بایستی دارای تجربه ی کاری در آن رشته بوده و حداقل دارای مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرک DEP باشد.
دوره های AEC این فرصت را برای شما فراهم می کنند تا در یک دوره تکمیلی کوتاه مدت و یا میان مدت شرکت نموده و گام های بسیار موثری را برای آینده شغلی خود بردارید

آشنایی با دوره های DEP

یک دوره DEP می تواند بین ۶۰۰ تا ۱۸۰۰ ساعت آموزشی به طول بیانجامد و دانشجویان را برای ورود مستقیم به بازار کار حرفه ای آماده کند.
تمرکز دروس فنی و عملی در این رشته ها بسیار بالاست و می توان گفت دوره ها کاملا کارگاهی و عملی است.
معمولا این دوره ها با آموزش مهارت های پایه در آن رشته آغاز می گردند و در انتهای دوره، دانشجویان یک ماه را در شرکت های مرتبط به عنوان کارآموز شروع به کار نموده و در صورت نشان دادن توانایی های فنی و عملی خود و در صورت نیاز جذب این شرکت ها می شوند.

[fusion_button link=”https://ofoghint.com/%d8%a7%d8%b1%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86/” text_transform=”” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”custom” button_gradient_top_color=”#4f32c1″ button_gradient_bottom_color=”#4f32c1″ button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]فرم ارزیابی تحصیلی رایگان[/fusion_button]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *