قانون ایران 2023

ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا – قانون ایران 2023

مهاجرت به کشور کانادا از طریق قانون ایران 2023 یکی از جذاب ترین مباحث سفر و مهاجرت به کشور کانادا در سال گذشته بود که بسیار درباره آن صحبت شد و افراد زیادی توانستند از این فرصت عالی استفاده کنند و به واسطه این قانون به کانادا مهاجرت کنند. این قانون در راستای حمایت از ایرانیانی که ساکن کانادا بودند، ایجاد شد تا از این طریق بتوانند با ویزای اقامت موقت چه توریستی چه تحصیلی، مجوز کار باز یا Open Work Permit ( OWP ) دریافت کنند که دارای اعتبار 3 ساله است. با این مجوز، امکان تمدید ویزا و کار برای هر کارفرمایی در هر نقطه کانادا فراهم می باشد. در این مقاله به بررسی و معرفی این روش مهاجرتی عالی می پردازیم.

قانون ایران 2023 چیست ؟

قانون ایران 2023 کانادا یک فرصت استثنایی برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به واسطه این قانون که در تاریخ February 28, 2023 تصویب شد هر فرد ایرانی که داخل خاک کاناداست می تواند درخواست اجازه کار بدهد و به مدت سه سال اجازه کار باز ( Open Work Permit ) دریافت کند. این قانون فرصتی برای ایرانیان خارج از کانادا نیز فراهم کرد تا خود را در این بازه زمانی از طریق ویزای توریستی یا تحصیلی به کانادا برسانند و پس از آن مجوز کار ایرانیان از طریق پابلیک پالیسی ایرانیان را درخواست دهند.

متن ترجمه شده از وبسایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در ادامه بخوانید:

قانون ایران 2023 یا پابلیک پالیسی ایرانیان کانادا

اقدامات موقت مهاجرت، شهروندی و تابعیت

تمدید شد

این اقدام موقت توسط دولت کانادا و یکم ماه مارس 2023 اجرایی شد؛ به دلیل حمایت از ایرانیانی که در داخل خاک کانادا هستند، شرایط به نحوی طراحی شد که دارنده ویزای اقامت موقت توریستی یا تحصیلی بتوانند ویزای خود را تبدیل به مجوز کار باز یا open work permit (OWP) نمایند. در ابتدا این شرایط تا 28 فوریه 2024 قابل اجرا بود؛ اما دیروز یعنی 29 فوریه 2024 اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که این شرایط تا 28 فوریه 2025 یعنی به مدت یک سال دیگر نیز تمدید شد.

مقیمان موقت ایرانی در کانادا

نیازی به پرداخت هزینه درخواست یا اپلیکیشن و بایومتریک ندارند زمانی که برای موارد زیر درخواست می دهند:

 • برای تمدید وضعیت اقامت موقت فعلی
 • برای تغییر وضعیت اقامت موقت؛ به عنوان مثال از توریستی به کاری
 • برای مجوز کار باز یا مجوز تحصیلی دیگری

شهروندان کانادایی و مقیمان دائم که در ایران زندگی می کنند

می توانید برای مدارک زیر به صورت رایگان درخواست دهید:

 • پاسپورت کانادایی با اعتبار محدود
 • گواهی شهروندی کانادا
 • سند سفر اقامت دائم

 اوپن ورک پرمیت یا مجوز کار باز

مجوز کار باز یا Open Work Permit ( OWP ) نوعی مجوز کار است که به فرد اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند مگر اینکه کارفرما:

 • به عنوان فردی که واجد شرایط همکاری نیست در لیست مربوطه قرار گرفته باشد.

 

آیا قانون ایران 2023 تمدید شد ؟

بله! خبر خوب این است که دولت کانادا طی روز های گذشته این قانون را برای یک سال دیگر نیز تمدید کرد و ایرانیان همچنان می توانند از این قانون تا تاریخ February 28, 2025 ( 10 اسفند 1403) بهره مند شوند. قانون ایران 2023 کانادا از 1 مارس 2023 به اجرا درآمد و تا 28 فوریه 2024 ادامه داشت. دولت کانادا در تاریخ 29 فوریه 2024 خبری مبنی بر تمدید این قانون تا تاریخ مذکور منتشر کرد.

نحوه استفاده از قانون ایران 2023

به طور کلی شما برای دریافت ویزای کار کانادا می بایست مدارک استاندارد مورد نیاز جهت تشکیل پرونده ورک پرمیت را دارا باشید که این مدارک شامل تمکن مالی، دعوت نامه از دوستان و خانواده، تراول هیستوری یا سابقه سفر در 5 سال گذشته به کشورهای آمریکا، کانادا، حوزه شنگن، انگلستان، استرالیا و … می باشد. اما پابلیک پالیسی ایران 2023 فرصتی است که به واسطه آن هیچ تفاوتی ندارد که به چه نحوی وارد خاک کانادا شده اید، چه تحصیلی و چه توریستی می توانید با پاسپورت ایرانی خود  برای دریافت اجازه کار اقدام نمایید. این قانون از 1 مارس 2023، به اجرا درآمد.

 

چه مدارکی برای استفاده از قانون ایران 2023 نیاز داریم؟

گروه مهاجرتی افق ماندگار با سالها تجربه در ارائه خدمات متنوع مهاجرتی در فرایند مهاجرت و استفاده شما از این قانون و دریافت مجوز کار در کشور کانادا همراه شماست. برای استفاده از این قانون نیاز است مدارک زیر را آماده سازی نمایید.

 •  تمکن مالی، گردش حساب و ارائه اسناد ملکی
 •  ارائه تراول هیستوری یا سابقه سفر به کشورهای آمریکا، کانادا، حوزه شنگن، انگلستان، استرالیا در 5 سال گذشته
 •  ارائه ترجمه رسمی مدارک شناسایی ( در صورت تاهل، ارائه اسناد ازدواج و کارت شناسایی همسر و فرزندان )
 •  ارائه دعوت نامه از خانواده و دوستان؛ دعوت نامه می تواند در شرایطی که سابقه سفری ندارید، به شما کمک زیادی کند

برای اطلاع از سایر مدارک مورد نیاز با توجه به شرایط پرونده تان، حتما با شماره 05131071 تماس بگیرید و وقت مشاوره اختصاصی خود را رزرو نمایید. جای نگرانی برای آماده سازی مدارک وجود ندارد مشاورین مهاجرتی ما در فرآیند آماده سازی این مدارک نیز در کنار شما هستند.

ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا

بله ساده ترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت به کشور کانادا استفاده از همین فرصت است چرا که شما می توانید به واسطه این روش از بسیاری از هزینه های احتمالی خود بکاهید و با مبلغ حدودی فقط 2000 دلار کانادا خود را به این مقصد برسانید ! برای اطلاع از جزئیات هزینه ها، با ما در تماس باشید.

با استفاده از ویزای توریستی کانادا و فقط با ارائه تمکن مالی 6 ماهه، می توانید با هزینه بسیار کم به کانادا مهاجرت نموده و ویزای کار کانادا یا اوپن ورک پرمیت ایرانیان ( OWP ) را دریافت کنید؛ با این مجوز به مدت سه سال اجازه کار در هر نقطه از این کشور و برای هر موقعیت شغلی را خواهید داشت، تمامی این مراحل به شما کمک می کند که بتوانید به راحتی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. جزئیات این فرآیند طی جلسه مشاوره تخصصی با مشاورین گروه مهاجرتی افق ماندگار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

چرا گروه مهاجرتی افق ماندگار ؟

مهاجرت امری بسیار حیاتی و سرنوشت ساز در زندگی هر شخصی است و ما بر این موضوع آگاهیم. انتخاب یک وکیل و تیم متخصص برای انجام امور مهاجرت مهم ترین گام برای شروع این ماجراجویی مهم است چرا که متاسفانه موارد بسیار زیادی را شاهد بوده ایم که به دلیل عدم آگاهی افراد از اهمیت انتخاب درست وکیل مهاجرت زندگی افراد به طور کامل دگرگون شده و مشکلات گاها غیر قابل جبرانی برای آنان پیش آمده است.

مواردی نیز وجود دارد که فرد متقاضی شرایط مهاجرت را ندارد اما متاسفانه همیشه افراد سودجو از ناآگاهی و اشتیاق فراوان این افراد به مهاجرت، سوء استفاده کرده و حتی مبلغی را به عنوان قسط اول از شما دریافت می کنند. مراحل دریافت ویزای توریستی را با شرایط شما پیش می برند اما کاملا آگاهی دارند که امکان ریجکتی شما زیاد است. درخواست ویزای توریستی شما ریجکت می شود و امکان بازپرداخت قسط های اولی که پرداخت کرده اید وجود نخواهد داشت. وقتی تعداد پرونده ها برای این افراد سودجود زیاد باشد، مبالغ قابل توجهی را کسب خواهند کرد.

مشاوران ما در گروه مهاجرتی افق ماندگار، کاملا صادقانه شرایط شما را بررسی و در صورتی که شانس ویزا نداشته باشید، با صراحت اعلام می کنند. تمام فرآیند تصمیم گیری بعد از این جلسه، با خود شما خواهد بود. از همین رو میبایست بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید تا ریسک های احتمالی را به حداقل ترین مقدار کاهش دهید.

گروه مهاجرتی افق ماندگار که با نام گروه بین المللی افق ماندگار نیز شناخته می شود، با سالها تجربه و بالاترین آمار مثبت دریافت انواع ویزای کانادا انتخابی مطمئن برای انجام امور مهاجرتی شما می باشد. جهت کسب اطلاعات تخصصی با شماره های 05131071 و 09120920268 تماس حاصل فرمایید یا وقت مشاوره تخصصی خود را از طریق صفحه رزرو وقت مشاوره همین وبسایت، هماهنگ کنید. در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود.

 


ارزیابی ویزای توریستی

جهت ارزیابی احتمال دریافت ویزای توریستی خود این فرم را تکمیل کنید.

مرحله 1 از 4 - سوال اول

آیا دعوت نامه از خانواده یا دوستان دارید؟(Required)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *