کانادا در تاریخ ۲ اکتبر قرعه کشی Express Entry برگزار کرد و در کل ۳،۹۰۰ دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم کانادا صادر کرد.

حداقل امتیاز در این دوره  ۴۶۴ بود و در این قرعه کشی ۳۰۰ دعوتنامه بیشتر از پذیرش قبلی (۱۸ سپتامبر) صادر شد.

آخرین باری که اداره مهاجرت ، پناهندگان و تابعیت کانادا   IRCC از ۳۹۰۰  نفر دعوت کرد  ۲۳ ژانویه ۲۰۱۹ بود.

سیستم Express Entry سیستمی برای مهاجرت به کانادا که به سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی  از سراسر جهان بر پایه امتیازها و معیار ها مهاجر می پذیرد.

داوطلبان واجد شرایط وارد استخر می شوند و براساس سن ، تحصیلات ، تجربه کار ماهر و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی ، از دیگر عوامل ، نمره جامع سیستم رتبه بندی  CRS دریافت می کنند.یک پیشنهاد شغلی برای ورود یا انتخاب لازم نیست.

از کاندیداهای بالاترین امتیاز دعوت می شود .

مجموع دعوتنامه های صادره در سال جاری میلادی به ۶۷۳۰۰ عدد رسید. کانادا برای اینکه به هدف سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برسد باید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی تعداد بیشتری مهاجر جذب کند.

در زیر نمونه هایی فرضی از متقاضیانکه در تاریخ ۲ اکتبر دعوتنامه دریافت کردند:

Aretha 32 ساله است ، دارای مدرک کارشناسی ارشد است و چهار سال به عنوان معلم فعالیت می کند. وی دارای مهارت پیشرفته زبان انگلیسی است و هرگز در کانادا کار و تحصیل نکرده است. نمره CRS او ۴۶۵ امتیاز بود و توانست دعوتنامه دریافت کند.

Amal  و  Lena به ترتیب ۳۱ و ۳۰ نفر هستند و هر یک دارای مدرک لیسانس است و چهار سال به عنوان تحلیلگر فناوری اطلاعات فعالیت می کردند . Amal  دارای مهارت پیشرفته زبان انگلیسی و تسلط متوسط ​​به زبان فرانسه است. Lena  انگلیسی را در سطح متوسط ​​صحبت می کند. آنها به عنوان متقاضی اصلی با Amal  وارد استخر شدند. نمره CRS آنها ۴۶۷ بود و در پذیرش ۲ اکتبر دعوتنامه دریافت کردند.