کبک برنامه سرمایه گذاری مهاجران را تا جولای سال ۲۰۲۰ به حالت تعلیق درآورد

برنامه سرمایه گذاری مهاجرین کبک که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد اقامت دائم کانادا را با سرمایه گذاری ۱٫۲ میلیون دلاری دریافت کنند ، تا اول جولای سال ۲۰۲۰ به حالت تعلیق در آمده است.  این تعلیق از جمعه ، اول نوامبر ۲۰۱۹ شروع می شود.

وزیر مهاجرت کبک ، Simon Jolin-Barrette ، این تعلیق را به این واقعیت نسبت داد که نزدیک به ۲۰،۰۰۰ درخواست اقامت دائم از طریق برنامه سرمایه گذار مهاجرین کبک هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته است.

وزیر افزود در طی این دوره تعلیق برای بررسی برنامه استفاده خواهد کرد که بحث برانگیز بوده است.

منتقدین می گویند که این امر به افراد ثروتمند اجازه می دهد اقامت دائم و شهروندی کانادا را خریداری کنند ، در حالی که موافقان گفتند که این کمک به بودجه برنامه های اساسی در کبک کمک می کند.

دولت کانادا در سال ۲۰۱۴ برنامه ای مشابه را لغو کرد و گفت سرمایه گذاران روابط خود را با کانادا را حفظ نمی کنند و به طور قابل توجهی مالیات کمتری را در طول زندگی نسبت به سایر اقشار مهاجران اقتصادی پرداخت می کردند. برای شرکت در برنامه سرمایه گذار مهاجران کبک ، افراد ۱٫۲ میلیون دلار سرمایه گذاری می کنند که پس از ۵ سال بدون بهره بازپرداخت می شود و اقامت دائم کانادا را بدست می آورند.

برای واجد شرایط بودن ، سرمایه گذاران نیاز به حداقل ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار ارزش خالص به دست آمده قانونی و حداقل دو سال تجربه مدیریت در ۵ سال گذشته  و نیز واجد شرایط و معیارهای دیگر هم باشد..

سهمیه جدید برای کارآفرینان ، برنامه های خود اشتغالی کار اعلام شد

کبک همچنین برای کسانی که سطح فرانسوی بالایی ندارند و در حد خوب بلد نیستند، سهمیه جدیدی را برای برنامه های کارآفرینی و خود اشتغالی خود اعلام کرد. افرادی که می توانند سطح متوسط و پیشرفته ای از مکالمه و درک مطلب زبان فرانسه را نشان دهند هیچ سهمیه ای وجود ندارد.

این استان ۲۵ درخواست را تحت عنوان Stream One یکی از برنامه های کارآفرین خود و ۳۵ مورد از Stream Two بین ۱ نوامبر ۲۰۱۹ و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ پذیرفته است.

DspOKEBVsAMnr0b - کبک برنامه سرمایه گذاری مهاجران را تا جولای سال 2020 به حالت تعلیق درآورد

Stream One مسیری برای افرادی است که بیش از ۴۱ امتیاز را در شبکه امتیازدهی Quebec Economic Class کسب می کنند. آنها همچنین باید در كبک مستقر شوند تا شغلی را راه اندازی و اداره کنند

معیارهای Stream Two سختگیرانه تر است ، متقاضیان نیاز به نمره ۸۱ امتیاز دارند و از بین سایر معیارها ، حداقل ۹۰۰٫۰۰۰ دلار ارزش خالص جهت سرمایه گذاری دارند.

برنامه مهاجرت از طریق خود اشتغالی کبک همچنین ۵۰ درخواست را بین ۱ نوامبر ۲۰۱۹ و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ خواهد پذیرفت.

این مسیر برای افراد خود اشتغال با ارزش خالص ۱۰۰٫۰۰۰ دلار است که می خواهند در کبک کار کنند. از جمله معیارهای دیگر ، متقاضیان اگر قرار است در مونترال مستقر شوند ، به مبلغ ۵۰،۰۰۰ دلار سپرده گذاری نیاز دارند و ۲۵،۰۰۰ دلار نیز در سایر قسمت های کبک مستقر هستند.