نزدیک به ۳۰۰ متقاضی اکسپرس اینتری که اعلام علاقه مندی برای انتخاب استان آلبرتا (Alberta) کرده بودند، در آخرین قرعه کشی اکسپری اینتری آلبرتا اکسپرس به این استان دعوت شده اند تا بتوانند از طرف این استان تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

در آخرین دوره انتخاب استان آلبرتا، به ۲۹۴ متقاضی اکسپرس اینتری دعوتنامه اعطا کردند

برای دریافت یک دعوت نامه، حداقل امتیاز این ۲۹۴ متقاضی منتخب ۴۰۰ بوده است که این حداقل امتیاز ۳۸ امتیاز پایین تر از کمترین امتیاز به دست آمده در سال جاری بوده است.

جالب است که سابقه کاری قبلی در آلبرتا یا پیشنهاد کار از جمله شرایط مسیر اکسپری اینتری در انتخاب استان آلبرتا نیست. اما برای این استان مهم است که افراد در یکی از مشاغل در آلبرتا شاغل شوند که از توسعه اقتصادی و اولویت تنوع سازی این استان حمایت کند. برای همین علت این استان مشاغلی را اعلام نکرده است ( لیست مشاغل مورد نیاز کانادا) و همچنین باید متقاضیان حداقل ۳۰۰ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی اکسپری اینتری را داشته باشند.

2019 09 13 1 300x167 - آخرین دوره انتخاب استان آلبرتا کانادا | متقاضی اکسپرس اینتری | دعوتنامه فوری با افق

استان آلبرتا در انتخاب اکسپرس اینتری اعلام کرده که اولویت با افراد ذیل می باشد:

  • داشتن پیشنهاد کار/سابقه کار قبلی در انتخاب استان آلبرتا
  • فارغ التحصیلی از دانشگاه های آلبرتا و پیشنهاد کار معتبر؛ یا
  • سکونت یکی از والدین، فرزندان یا خواهر/برادران در آلبرتا

یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت استانی به کانادا این است که به متقاضیان خود این امکان را میدهد. که در صورت پذیرفته شدن پرونده مهاجرتی آنها توسط سفارت کانادا از همان ابتدا با ویزای اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور شوند. برنامه مهاجرتی برای انتخاب استان آلبرتا نیز از این قائده مستثنی نیست. پذیرفته شدگان در این برنامه مهاجرتی نیز قادر خواهند بود با کارت اقامت دائم کانادا به کشور کانادا مهاجرت کنند.

گذشته از این، عواملی هم هستند که شانس پذیرفته شدن متقاضی را کاهش می دهند. از جمله:

  • انقضای پروفایل اکسپرس اینتری ظرف مدت سه ماه پس از پذیرش
  • مشاغلی خاص نظیر مشاغلی که در فهرست مشاغل غیر واجد شرایط مسیر فرصت آلبرتا فهرست شده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامه انتخاب مهاجرت به استان آلبرتا کانادا از طریق برنامه های استانی کانادا میتوانید سایر مقالات موجود در سایت که به طور کامل به شرح هر کدام از شهر های کانادا پرداخته است را مطالعه فرمایید. چنانچه پس از مطالعه آنها سوالاتی در ذهن شما عزیزان ایجاد شد. میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان و مشاوران ما دریافت کنید.