توضیحات پروژه

هزینه های زندگی در کانادا:

پس از فهمیدن هزینه های رفتن به مدرسه، کالج یا دانشگاه ، مهم است که برای سایر هزینه های مرتبط با زندگی در کانادا برنامه ریزی کنید.

بودجه(برنامه مالی) دانشجویی شما:

هزینه تحصیل شما بیشتر از شهریه شما است. فراموش نکنید که پول را برای موارد ذیل کنار بگذارید:

  • کتابها
  • کامپیوتر
  • مسکن
  • غذا
  • موارد تفریحی
  • لباس
  • مسافرت
  • حمل و نقل
  • بیمه سلامت
  • بیمه سفر

مسکن و اسکان:

وب سایت دانشگاه شما هزینه زندگی در محل اقامت را بیان می کند.اگر در یک دانشکده یا دانشکده زبان شرکت می کنید ، احتمالاً اقامت شما در دانشگاه کمتر است. در این حالت ، شما باید مسکن خارج از دانشگاه را برای اقامت جستجو کنید.

hazinedaneshjooyicanada2 - هزینه های دانشجویی در کانادا

مواد غذایی:

هنگام صحبت از غذا ، کانادا تنوع زیادی را ارائه می دهد. به عنوان یک کشور چند فرهنگی ، کانادا تمام غذاهایی را که دوست دارید ، ارائه می دهد ، بنابراین می توانید به راحتی در خانه احساس راحتی کنید.

اگر در دانشکده یا دانشگاه زندگی می کنید ، می توانید برای برنامه وعده غذایی خود ثبت نام کنید ، که به شما این را امکان می دهد برای تمام وعده های غذایی خود به کالج یا کافه تریای دانشگاه خود دسترسی پیدا کنید. اگر در خارج از دانشگاه زندگی می کنید ، باید خود آشپزی را انجام داده و یا وظایف آشپزی خود را با دوستان خود  واگذار کنید.

با مراجعه به فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی کانادا می توانید به راحتی  هزینه ها را به صورت  آنلاین  بررسی کنید و حتی می توانید هزینه ها را از یک  فروشگاه به فروشگاه دیگر مقایسه کنید.

بیمه سلامت:

 هر استان و ایالت خدمات درمانی جهانی را به شهروندان خود ارائه می دهد. این پوشش رایگان است و برای کلیه شهروندان کانادا اعمال می شود. این هزینه شامل پزشکان و بیمارستان ها  می شود ، اما هزینه دندانپزشکان ، فیزیوتراپیست ها و سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی را شامل نمی شود.
به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، باید تعیین کنید که استان یا ایالت شما بیمه درمانی را برای شما ارائه می دهد یا خیر.

hazinedaneshjooyicanada - هزینه های دانشجویی در کانادا

لباس:

مقداری پول برای تأمین بودجه لباس در کانادا اختصاص دهید. گزینه های خرید بی شماری وجود دارد — از محل کارخانه به خانه ، مراکز خرید ، بوتیک ها ، فروشگاه های بزرگ و سایر مراکز خرید قیمت های مناسبی را ارائه می دهند. فروشگاه های Thrift و فروشگاه های لباس دست دوم نیز بسیار محبوب هستند. آنها لباس و کفش استفاده شده از جمله کت زمستانی و چکمه می فروشند که باعث می شود شما بدون گرانی هزینه ، گرما را حفظ کنند.

حمل و نقل:

برآورد هزینه حمل و نقل عمومی برای :
ترانزیت عمومی ، مانند اتوبوس ها و مترو
اگر می خواهید شهرهای دیگر کانادا را گشت و گذار کنید ، بلیط اتوبوس یا قطار را خریداری کنید
بلیط هواپیما  برای دیدار با خانواده و دوستان
ممکن است بخواهید از یک اتوبوس محلی یا مترو برای دیدن شهرها استفاده کنید. اگر دانشجوی کالج یا دانشگاه هستید ، با مدرسه خود تماس بگیرید تا ببینید هزینه یک ترانزیت در شهریه شما نیز درج شده است یا خیر.

برخی دانشجویان بین المللی هنگام آمدن به کانادا تصمیم می گیرند که یک اتومبیل بخرند. اگر این کاری است که می خواهید انجام دهید ، در بودجه خود هزینه های ماشین مانند بیمه اتومبیل ، بنزین و پارکینگ را نیز برنامه ریزی کنید.

تخفیف برای دانشجویان بین المللی در کانادا

آیا شما عاشق تخفیف هستید؟ به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا ، آنها را در همه جا پیدا خواهید کرد. فروشگاه ها ، رستوران ها ، ترانزیت های عمومی ، خطوط هوایی ، قطار و سایر موارد برای دانش آموزان و دانشجویان  قیمت ها  را کاهش می دهد. برای دسترسی به این تخفیف های دانشجویی ، به کارت شناسایی معتبر دانشجویی نیاز دارید.