توضیحات پروژه

برای خرید ملک در قبرس با متخصصین و مشاوران مشورت کنید

خرید ملک در قبرس اروپایی

خرید ملک در قبرس اروپایی یک سرمایه گذاری محبوب است.از آن زمان دولت چندین قانون را تصویب کرد که در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار شهروند بریتانیایی مالکیت املاک این جزیره را دارند.خرید خانه در قبرس بسیار وسوسه کننده برای بازنشستگان که دوستدار آب و هوای خورشیدی در میان مردم و غذای خوب و  زندگی آرام هستند.

buy house cyprus 3 - خرید ملک در قبرس اروپایی

انواع سرمایه گذاری ها در قبرس اروپایی :

سرمایه گذاری زیر ۳۰۰ هزار یورو :

بعد از ۱۲ تا ۱۵ ماه منجر به اقامت دائم می شود و تا آن زمان شما اقامت موقت قبرس را دارید.برای این نوع سرمایه گذاری شما می توانید هر خانه ای را بخرید و قیمت آن از ۱۰۰ هزار یورو به بالا شروع می شود و تمام این خانه ها از ۱۰۰ هزار یورو تا ۲ میلیون یورو بین ۴ تا ۶ درصد سالیانه سود دارد(بازگشت پول دارید) و البته خانه های زیر ۳۰۰ هزار یورو خانه هایی است که نوساز نبوده و قبلا داخل آن زندگی کرده اند .

برای اطلاع از نحوه خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در این کشور این مقاله را بخوانید

سرمایه گذاری بالای ۳۰۰ هزار یورو:

بعد از ۳ ماه شما اقامت دائم قبرس دریافت می کنید و تا آن زمان شما اقامت موقت دارید.خانه های بالای ۳۰۰ هزار یورو خانه های نوساز است که البته آماده نیست و باید ساخته شود که مدت ساخت آن اصولا ۸ ماه طول می کشد.

سرمایه گذاری ۲ میلیون یورو:

شما بعد از ۵ ماه پاسپورت را دریافت می کنید.برای این نوع سرمایه گذاری باید به مبلغ  ۵۰۰ هزار یورو یک ملک بخرید و آن ملک را همیشه نگه دارید و ۱,۵۰۰,۰۰۰ هزار یورو را می توانید ملک های کوچک بخرید که بعد از ۳ سال می توانید بفروشید و اقامت دائم را دریافت کردید می توانید خانه را بفروشید و مشکلی هم ندارد.

buy house cyprus 2 - خرید ملک در قبرس اروپایی

روند خرید ملک در قبرس اروپایی :

شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون هیچ محدودیتی املاک در قبرس خریداری کنند در حالی که کشورهای غیر اتحادیه اروپا تنها مجاز به خرید حدود یک هکتار یا ۴,۰۰۰ متر مربع زمین یا یک خانه یا یک آپارتمان هستند.

اجازه گرفتن:

خرید ملک در قبرس اروپایی باید با تصویب شورای وزیران برسد اگر چه به تصویب می رسد ولی  فرآیند آن می تواند خسته کننده و وقت گیر باشد.

برنامه های کاربردی که نیاز دارند:

  • تائید جزئیات ملک
  • اطلاعات مربوط به مالک فعلی قرارداد
  • تاریخچه شخصی خریدار و محل اقامت فعلی و درآمد
  • به شدت توصیه می شود که مهاجران از یک وکیل استفاده کنند.

قرارداد های املاک و مستغلات در قبرس:

مهاجرانی که قصد خرید ملک در قبرس اروپایی را دارند باید پیشنهاد خود را به صاحب فعلی ارائه دهند و پس از مذاکرات یک قرارداد رسمی فروش که به صورت کتبی می باشد و می تواند به تمام زبان های دنیا در صورت نیاز نیز ترجمه شود، به امضای هر دو طرف می رسد و دو ماه پس از امضا قرارداد، قرارداد را به اداره زمین های مربوطه ارسال می کنند.همچنین خریدار معمولا سپرده تقریبا ۱۰ درصد از قیمت فروش را در اختیار دارد. تنها زمانی که مجوزهای لازم را دریافت کند و این کار به صورت قانونی انتقال می یابد و سپس املاک را به نام مالک جدید خود ثبت می کنند.

buy house cyprus 1 - خرید ملک در قبرس اروپایی

مالیات بر املاک در قبرس اروپایی:

باید حتما مالیات ملک را پرداخت کنید که شامل هزینه های انتقال، تمبر و هزینه های حقوقی می باشد.

تمبر مالیاتی:

تمبر بر اساس اسناد قانونی امضا شده در خصوص دارایی های قبرس پرداخت می شود و همچنین با توجه به ارزش بازار اموال متفاوت است. اگر اموال به ارزش ۱۷۰,۰۰۰ یورو یا کمتر باشد، ۰٫۱۵ درصد اعمال می شود. بیش از این مبلغ، ۰٫۲۰ درصد افزایش می یابد اما نباید بیش از ۲۰,۰۰۰ یورو باشد.

قبل از خرید ملک در قبرس اروپایی چه باید بکنیم:

شایع ترین شکایات در املاک و مستغلات قبرس، اصولا مربوط به وام های رهنی است.یک وکیل معتبر انگلیسی زبان برای شما بسیار مهم است، یک وکیل خوب همه این مشکلات بالقوه را برای هدایت آسان می کند.
علاوه بر این، اگر یک توسعه دهنده املاک در قبرس یک وام مسکن برای تکمیل ساخت و ساز داشته باشد و قبل از خرید آن را پرداخت نکرده، مالک جدید مسئول پرداخت آن است. دولت قبرس اقدامات لازم را برای محافظت از خریداران در این وضعیت انجام داده است، اما هنوز هم به شدت باید محتاط بود.

قوانین زمین برای خرید ملک در قبرس اروپایی

  • یک وکیل بگیرید.
  • یک کارگزار یا یکی دیگر از منابع ارزیابی اموال آن را بررسی کنید.
  • فهرستی از تعمیرات و آسیب های لازم را تهیه کنید.
  • دسترسی به خدمات، به ویژه هنگام برنامه ریزی در مورد بازسازی های آینده را بررسی کنید.
cyprusproject1 - خرید ملک در قبرس اروپایی
cyprusproject2 - خرید ملک در قبرس اروپایی
cyprusproject3 - خرید ملک در قبرس اروپایی