افزایش ساعت کار دانشجویان در کانادا

فهرست مطالب

تاریخ این خبر مربوط به 16 نوامبر 2022 می باشد

 

این روزها، دانشجویان بین المللی در کانادا موقتا امکان کار بیش از 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی خود را دارند. این تغییر موقت تا 31 دسامبر 2023 ادامه دارد.

ماه گذشته، اداره مهاجرت کانادا (IRCC)، اعلام کرد دانشجویان امکان کار بیش از 20 ساعت در هفته را از تاریخ 15 نوامبر 2022 تا 31 دسامبر 2023 دارند. این موضوع برای اولین بار پیش آمد تا کمبود نیروی کار را مخصوصا در موقعیت های شغلی که قبلا به وسیله دانشجویان پر می شده مثل خدمات رستوران، خرده فروشی، مهمانداری و … جبران کند. با این حال، هیچ محدودیتی در نوع استخدام وجود ندارد. شرایط جدید به طور کلی این معنی است که 500 هزار دانشجوی بین المللی در کانادا اجازه دارند ساعات بیشتری کار کنند.

آیا من واجد شرایط کار در کانادا هستم؟

با توجه به مبلغ شهریه هر ترم، به علاوه هزینه کتابها، اجاره، غذا و حمل و نقل، دانشجویان زیادی نیاز به کار پاره وقت در حین تحصیلشان پیدا می کنند تا بتوانند نیازهای اولیه خود را پوشش دهند.

دانشجویان بین المللی که با ویزای تحصیلی به کانادا وارد شدند واجد شرایط کار بدون نیاز به اخذ ویزای مربوطه می باشند. دانشجویان ممکن است بخواهند در طول یک ترم تحصیلی خارج از دانشگاه کار کنند، این امر مشروط بر این است که برای بازگشت به تحصیل در ترم بعدی حتما ثبت نام کنند. محدودیتی در میزان ساعاتی که دانشجو می تواند در طول تعطیلات تحصیلی، مانند تعطیلات زمستان یا تابستان کار کند، وجود ندارد.

شاید برای شما مفید باشد.  گزارشی از عملکرد سیستم اکسپرس اینتری در سال 2019

شما اجازه کار در حین تحصیل در کانادا را دارید اگر:

  • ویزای تحصیلی معتبر داشته باشید.
  • در یک موسسه آموزشی مشخص به صورت فول تایم در حال تحصیل باشید.
  • تحصیل را شروع کرده اید و طبق آنچه موسسه آموزشی تعیین کرده است، در وضعیت علمی رضایت بخشی هستید.
  • در یک برنامه آموزشی فنی یا حرفه ای و آکادمیک در حال تحصیل هستید که حداقل 6 ماهه است و نهایتا منجر به دریافت یک مدرک، دیپلم و یا گواهینامه می شود.
  • دارای کد بیمه اجتماعی یا SIN هستید.

چرا کانادا به دانشجویان بین المللی نیاز دارد؟

دانشجویان بین المللی علاوه بر اینکه شهریه بیشتری از دانشجویان کانادایی پرداخت می کنند، در اقتصاد کانادا از طریق مصرف کالاها و خدمات سهیم هستند. همچنین انتخاب اکثر دانشجویان بین المللی این است که بعد از فارغ التحصیلی در کانادا بمانند.

کانادا به مهاجران نیاز دارد تا کمبود نیروی کار همیشگی خود که نزدیک به یک میلیون موقعیت شغلی است را مرتفع کند. در پاسخ به کمبود نیروی کار، کانادا اخیرا برنامه سطوح مختلف مهاجرت 2023-2025 را منتشر کرده و در نظر دارد از 500.000 مقیم دائم جدید در هر سال تا سال 2025 استقبال نماید. این امر دانشجویان بین المللی را تبدیل به منبع باارزشی می کند چرا که آنها به دلیل تجربه کاری، تحصیلی و سطح بالای مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه سریعتر با بازار کار کانادا هماهنگ می شوند.

صدور بیش از 400.000 ویزای تحصیلی در سال 2022

بین ژانویه و آگوست 2022، اداره مهاجرت کانادا بیش از 452.000 ویزای تحصیلی صادر کرده است، تقاضا برای صدور این ویزاها با توجه به دیتاهایی که اخیرا به دستمان رسیده، همچنان در حال افزایش است. به تازگی 125966 درخواست ویزای تحصیلی در دست بررسی است.

شاید برای شما مفید باشد.  اپلای کانادا

چرا دانشجویان می خواهند به کانادا مهاجرت کنند؟

طبق مطالعاتی که اخیرا به وسیله دفتر آموزش بین المللی کانادا انجام شده، کانادا جزو انتخاب های برتر دانشجویان بین المللی می باشد و این موضوع به دلیل شهرتی است که به خاطر امنیت و ثبات آن در کنار مهاجرپذیری و آزادی دارد.

کانادا همچنین نرخ بالایی در پذیرش دانشجویان بین المللی دارد. مطالعاتی که در ژولای منتشر شد، بیان کرده است که دانشجویان “گرفتن نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی” را آسانترین بخش آمدن به کانادا، رتبه بندی کرده اند.

اخذ اقامت دائم به عنوان فارغ التحصیل بین المللی

زمانی که دوره تحصیلی خود را گذراندید، ممکن است واجد شرایط ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی یا (PGWP) باشید. یک PGWP به شما اجازه می دهد در هر شغلی تا حداکثر 3 سال، بسته به طول مدت برنامه تحصیلیتان، کار کنید. اگرچه تجربه کاری که به عنوان یک دانشجو به دست می آورید نمی تواند به عنوان بخشی از درخواست شما برای اقامت دائم، استفاده شود؛ تجربه کاریتان با داشتن PGWP قابل شمارش خواهد بود. بعد از تکمیل یک سال کاری در کانادا تحت برنامه PGWP، ممکن است واجد شرایط اقامت دائم تحت برنامه اکسپرس اینتری باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *