3 چالش مهاجرتی

مسلما مهاجرت به هر کشوری با چالش های خاص خود همراه خواهد بود. در این نوشته به بررسی 3 چالش مهاجرتی مهم میپردازیم.

  • اولین چالش مهاجرتی: زبان و غلبه بر اضطراب فرهنگی

مهمترین مشکل هر مهاجری بعد از ورود به هر کشوری، قادر به برقراری ارتباط بودن در محل کار، تحصیل، پیدا کردن آدرس، خرید غذا، زبان و فرهنگ می باشد. ( در رابطه با زبان و فرهنگ باید در ابتدای مهاجرت مطالعات زیادی داشته باشید). تطبیق با یک فرهنگ جدید می تواند خسته کننده باشد، برای خیلی از والدین مهاجر، چالش اولیه غلبه بر مهارت زبان محدود (LEP)، است. بر طبق تحقیقات Urban Institution، حدود 60 درصد فرزندان مهاجران، در خانواده هایشان یک والد با مهارت زبان محدود دارند و موضوع زبان یک مانع اصلی بخصوص در بازار کار است. برای روانتر صحبت کردن به زبان انگلیسی و رفع این چالش مهاجرتی، چند منبع مهم وجود دارد:

اپلیکیشن دولینگو، اخبار انگلیسی اختصاصی VOA، استفاده از خدمات مربی شخصی در Italki (گاهی برخی از آنها قول 3 ماه یا کمتر در روان صحبت کردن را می دهند).

در حالی که فرزندان مهاجران در سن کم، زبان را آموزش می بینند و این یادگیری برای آنها آسانتر است، بسیاری از والدین این مزیت را ندارند؛ فشار یادگیری زبان به عنوان یک شخص بزرگتر می تواند طاقت فرسا باشد. والدین همچنین مشکلات بیشتری در یادگیری تشریفات مذهبی-اجتماعی، جشن ها و تعطیلات دارند.

 

  • دومین چالش مهاجرتی: دستیابی به سلامت جسمی و روحی

طبق آخرین تحقیقاتی که توسط موسسه Kaiser Family، انجام شده، حدودا یک چهارم مهاجران قانونی، تحت پوشش خدمات بیمه نیستند؛ فرزندان مهاجران بدون بیمه، آسیب پذیر هستند. طبق گزارشات، 7 درصد فرزندان مهاجران، در وضعیت سلامت ضعیف یا متوسط هستند.

 

  • سومین چالش مهاجرتی: کم کردن فشارهای روحی مربوط به موفقیت از جانب والدین

علاوه بر فشارهای موجود در وفق دادن خود با شرایط، فرزندان مهاجران، مدام در حال تلاش برای برآورده کردن انتظارات والدین خود در کسب موفقیت های قابل توجه شغلی، تحصیلی و تحقیقاتی هستند.

 

گروه مهاجرتی افق ماندگار، همگام با شما تا افق آرزوها.

تلفن همراه و واتساپ:
📱۰۹۱۲-۰۹۲۰۲۶۸

تلفن ثابت:
۰۵۱-۳۱۰۷۱

اینستاگرام افق ماندگار

با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *