5 حقوق اساسی مهاجران کانادا

مهاجرت به یک کشور دیگر با مجموعه ای از قوانین، مسئولیت ها و مقررات جدید همراه است. هزاران نفر در سراسر جهان هر ساله به دنبال فرصت های بهتر و کیفیت زندگی بالاتر به کانادا مهاجرت می کنند؛ با نرخ تابعیت بالای 85% جمعیت کانادا، تمام افرادی که وارد خاک کانادا می شوند، از حقوق زیر برخوردارند:

 

  • حق آزادی بیان و مذهب در کانادا

با توجه به تعداد زیاد مهاجران، تنوع فرهنگی و مذهبی در کانادا زیاد می باشد؛ اما سه گروه بزرگ مذهبی در این کشور مسیحی، کاتولیک و مسلمان هستند و مکان های عبادت برای تمامی گروه های مذهبی در سراسر کانادا موجود است.

  • حقوق برابر برای زنان و مردان

کشورهای بلژیک، فرانسه، لاتویا، دانمارک، لوگزامبورگ، سوئد، ایسلند و کانادا تنها کشورهایی هستند که حقوق کاملا برابر برای زنان و مردان را ارائه می دهند. در گزارشی که توسط بانک جهانی منتشر شده، عوامل زیر به عنوان فاکتورهای حقوق برابر در نظر گرفته شده:

دسترسی برابر به فرصتهای شغلی در تمامی صنایع، پرداخت حقوق و بازنشستگی برابر، آزادی ازدواج با کسی که دوست دارند، قوانین مربوط به مرخصی بارداری، حق دسترسی برابر برای راه اندازی بیزینس، آزادی تغییر موقعیت مکانی.

 

  • دسترسی به بهداشت، تحصیلات، شغل، مسکن، خدمات اجتماعی و بازنشستگی

خدمات بهداشت و سلامت کانادا برای تمام مقیمان و شهروندان کانادا در دسترس است؛ سیستم سلامت، تمام هزینه های درمان ضروری مثل فرآیندهای پزشکی، جراحی، آزمایشات پزشکی، ویزیت دکتر، جراحی دندانپزشکی در بیمارستان و … را شامل می شود.

تحصیلات در کانادا: فرزندان مهاجران می توانند در مدارس ابتدایی در کانادا به صورت رایگان ثبت نام کنند.

استخدام در کانادا: کانادا در این زمینه تکیه زیادی به مهاجران دارد چرا که با بالا رفتن سن و نیروهای بازنشسته خود مواجه شده و با پذیرش مهاجران و ایجاد شغل و فرصتهای استخدامی برای آنها سعی در پوشش این موضوع دارد.

 

  • حق حمایت بدون تبعیض و ارائه مزایا به طور مساوی حتی به اقلیت ها

کانادا اولین کشور در دنیا بود که به تمامی ملیت ها و فرهنگ ها خوش آمد گفت و اقداماتی که باعث همبستگی بیشتر آنها می شود را انجام داد؛ نصف جمعیت شهرهای مهمی مانند تورنتو و ونکوور، شامل اقلیت ها هستند.

 

  • حق رای بعد از گذراندن آزمون شهروندی

حق رای در انتخابات، کاندید شدن، درخواست پاسپورت کانادا و حق ورود و خروج آزادانه (از/ به) کانادا از جمله حقوق شهروندان کانادا ست.

 


گروه مهاجرتی افق ماندگار، همگام با شما تا افق آرزوها.

روش های ارتباط با گروه مهاجرتی افق:

تلفن همراه و واتساپ:
📱0912-0920268

تلفن ثابت:
☎051-31071

با ما تماس بگیرید

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *