۵ نکته برای جلوگیری از فریب های جاب آفرهای تقلبی  در کانادا

بسیاری از مردم در سراسر جهان تمایل زندگی و کار در کانادا را دارند. تنوع شغلی در دسترس و فرصت های متنوعی که در بازار کار کانادا در انواع مشاغل در دسترس مردم قرار می دهد کانادا را به یک سرزمین واقعی فرصت ها تبدیل کرده است.

جای تعجب نیست که کلاهبردارن و افراد متقلب و سودجو از این فرصت ها استفاده کنند.

یک پیشنهاد شغلی در کانادا چیزی است که از طرف اتباع بیگانه از کشورهای مختلف جهان با اشتیاق بی شماری به دنبال آن هستند. متأسفانه ، بسیاری از افراد سودجو از این موقعیت  استفاده می کنند و به اتباع خارجی به عنوان یک پیشنهاد شغلی قانونی در کانادا پیشنهاد می کنند ، در حالی که در واقع این کلاهبرداری است.

خوشبختانه ، تعدادی از علائم هشدار دهنده وجود دارد که می توان کلاهبرداران را از افراد صادق تشخیص داد که در اینجا ۵ مورد را ذکر می کنیم:

۱٫حقوق و مزایای غیر واقعی:

حقوق و مزایایی که متناسب با ماهیت اشتغال نباشد ، نشانه‌هایی است که پیشنهاد کار واقعی نیست.

اولین و بارزترین علامت ، حقوق و دستمزدی است که برای شغلی که ارائه می شود خیلی زیاد باشد. در صورت شک ، متوسط حقوق و دستمزد مشاغل  کانادا را می توان  در وب سایت JOB BANK   کانادا پیدا کرد و مقایسه ها را انجام داد.

اگر بین اطلاعات حقوق و دستمزد موجود در سایت و حقوق پیشنهادی اختلاف وجود داشته باشد ، این امر به معنای غیر واقعی بودن شغل است.

دومین نشانه ای که باید در مورد اعتبار یک پیشنهاد اشتغال شک کرد ، طیف گسترده ای از مزایای مرتبط با شغل که بسیار جذاب است. بسیاری از این پیشنهادات دروغین دارای طیف وسیعی از مزایایی است که ایده آل و رویاهای بزرگ را برای هر خارجی که به دنبال شغل است ، برانگیخته است. بلیط هواپیما پرداخت شده از کشور مبدا ، اقامت رایگان و یک دوره تعطیلات غیرواقعی از مزایای متداول در پیشنهادات شغلی کلاهبرداری است

 ۲٫ مجوز کار شما آماده است ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه ای بپردازید

اولین نکته این است که ، نادر است كه یك شركت داوطلبانه بدون طی مراحل درخواست استخدام و بوروكراسی پیچیده مهاجرت كانادا برای استخدام كارگر خارجی استفاده كند و حتی  بدون اینكه حتی یک بار مصاحبه رو در رو با كارمند آینده خود انجام دهد او را استخدام کند.

دوم اینکه ، روند درخواست مجوز کار در کانادا لزوماً مستلزم مشارکت اتباع خارجی است. تصور اینکه مجوز کار توسط یک کارفرما بدون دخالت فرد خارجی که او قصد اشتغال به کار دارد اخذ شود ، به احتمال زیاد نه ممکن است و نه قابل قبول.

سرانجام ، مبلغ ادعا شده در اکثر قریب به اتفاق موارد کلاهبرداری بیشتر از هزینه واقعی اخذ ویزای کار کانادا است. دولت کانادا برای درخواست اجازه کار ۱۵۵ دلار مطالبه می کند، در حالی که معمولاً مبلغ پرداخت شده در زمینه پیشنهاد شغل جعلی از سمت کلاهبرداران  به طور قابل توجهی بیشتر از این مبلغ است

۳٫ فقدان اطلاعات تماس کارفرما و  یا نادرست بودن آن

یکی از بارزترین و عینی ترین علائم جعلی بودن یک پیشنهاد شغلی در مورد اطلاعات تماس کارفرما می باشد.

اولین نکته این است که ، اگر کد شماره تلفن ارائه شده مطابق با مکانی که قرار است کسب و کار در آن قرار داشته باشد مطابقت ندارد ، دلیل بر جعلی بودن و تقلبی بودن شرکت است. اگر شماره تلفنی که با شما داده اند  قطع شده باشد و یا شماره اشتباه باشد و حتی  کسی پاسخ ندهد نیز همین مسئله صادق است.

بخش دوم  در مورد اطلاعات تماسی که می تواند برای تشخیص پیشنهاد جعلی استفاده کنید ، آدرس ایمیل ارائه شده توسط کارفرما است. اگر وب سایت قانونی یک شرکت www.XYZ.com باشد و نام نماینده شرکت Stephen  باشد ، آدرس ایمیل تقریباً به طور قطع Stephen@xyz.com می باشد. فرقی نمی کند آدرس ایمیل بسیار شبیه به آدرس مورد استفاده برای وب سایت باشد ، اگر دقیقاً مطابقت ندارد ، این نشانه ای از کلاهبرداری است

۴٫غلط های زبان

عقل سلیم نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق افرادی دارای کسب و کار در کانادا هستند و قصد ارائه پیشنهاد اشتغال را دارند ، تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارند.

بنابراین ، خطاهای موجود در متن نامه پیشنهادی شغلی نشانگر خوبی از عدم اعتبار بودن آن است. ترکیب نادرست فعل ، نگارش و املای ناصحیح و ..  نباید در یک سند رسمی از یک شرکت کانادایی باشد.

۵٫ جاب آفر غیر رسمی:

گاهی اوقات با نگاه کردن به پیشنهاد شغلی می توان تقلبی و غیر رسمی بودن آن را تشخیص داد.قالب بندی نامه و گرافیک یا تصاویر موجود در آن ممکن است به وضوح تقلبی بودن آن را نشان دهد.

بیشتر شرکت های کانادایی در نگارش  نامه های پیشنهاد شغل بسیار دقت کرده و به صورت کاملا حرفه ای می نویسند. بنابراین ، اگر شیوه نگارش این نامه غیر رسمی به نظر برسد ، یا در صورت انتخاب غیر متعارف نوع قلم یا اندازه قلم وجود داشته باشد ، این امر باید با توجه به مشروعیت پیشنهاد شغلی ، نگران کننده باشد.

اگرچه کلاهبرداران برای فریب افراد بیگانه استراتژی های موثری به کار می برند ، اما سرنخ هایی برای بیان این راهکارها وجود دارد. با شناسایی و درک این سرنخ ها می توان پیشنهادهای دروغین شغلی را کشف کرد و از افراد بیگانه که قربانی این طرح های کلاهبرداری می شوند  جلوگیری کرد.