5 شهر کانادا بین 100 شهر برتر دنیا برای زندگی

تورنتو، مونترال، کلگری، ونکوور و اتاوا به دلیل جمعیت بالای مهاجران در این لیست قرار دارند.

 

تورنتو جایگاه 24 از 100 را در لیست 100 شهر برتر دنیا برای زندگی از آن خود کرده است بر طبق Resonance Consultancy، که سازمان مشاور بازاریابی متخصص در امور برندینگ و بازاریابی برای امور توسعه شهرها و مناطق کل دنیاست.

در این لیست شهرهای دنیا با جمعیت های بالای یک میلیون نفر رتبه بندی می شوند. رتبه بندی ها بر مبنای امنیت، فضای بیرونی، مشارکت نیروی کار، GDP، تفریحات شبانه، دانشگاه ها، جاذبه ها، آب و هوا و … انجام می شود.

 

جایگاه تورنتو در بالاترین رتبه، در مقایسه با سایر شهرهای کانادایی است و امتیازات بالایی در رشد اقتصادی دارد که به دلیل مهاجرت و سرمایه گذاری جهانی کسب کرده است. در گزارش عنوان شده بود که با نیمی از جمعیت شهر که متولد خارج از کشور هستند، اجتماع به شدت ناهمگون و متنوع است. تورنتو امتیاز بالایی در آموزش دریافت کرده و به عنوان یکی از تحصیلکرده ترین شهرهای جهان گزارش شده است.

 

بالاترین جایگاه رسمی به لندن در 7 سال گذشته تعلق داشته است؛ Kyiv اوکراین نیز جایگاه اول افتخاری را به دلیل مصائب ناشی از هجوم روسیه در یک سال گذشته، کسب کرده است. لازم به ذکر است که مسکو پایتخت روسیه، چهارمین جایگاه را در سال 2022 کسب کرد ولی به طور کامل از لیست به همراه سنت‌پترزبورگ حذف شد.

 

رتبه بندی لندن ناشی از رتبه بندی های بالا در زمینه های سرمایه گذاری‌های جهانی، املاک و مستغلات لوکس، صنعت گردشگری و تفریحات شبانه پیشرفته است. 10 شهر برتر دیگر شامل پاریس، نیویورک، توکیو، دوبی، بارسلونا، رم، مادرید، سنگاپور و آمستردام می باشند.

چهار شهر دیگر کانادا در لیست عبارتند از مونترال در جایگاه 57، کلگری در جایگاه 65، ونکوور در جایگاه 69 و اتاوا در جایگاه 96 از 100 شهر برتر دنیا قرار دارند. بررسی ها نشان می دهد تمامی این چهار شهر جمعیت مهاجران زیادی دارند. مونترال امتیاز بالایی در فرهنگ و کلگری رتبه بالایی در GDP و جمعیت جوانتر دارد. ونکوور به دلیل طبیعت و اتاوا به دلیل هزینه های کمتر زندگی در این لیست قرار دارند.

 

کانادا بالاترین اهداف مهاجرت خود را منتشر کرده است

کانادا اخیرا برنامه های سطوح مختلف مهاجرت خود در سالهای 2023-2025 را منتشر کرده و هدف خود را استقبال از 500 هزار مقیم دائم جدید در هر سال تا 2025 قرار داده است.

اهداف جدید به دنبال شکستن رکوردهای سال 2021 با 405 هزار و حدود 432 هزار نفر در سال 2022 هستند. کانادا اغلب به عنوان مقصدی جذاب برای مهاجران شناخته شده به این دلیل که به ثبات، امنیت و مدارا شهرت دارد. بخشی از رتبه بندی اش در این لیست ناشی از تعداد بالای مهاجرانی است که انتخاب کرده اند تا در اقتصاد، تنوع و فرهنگ آن سهمی داشته باشند.

به طور خاص تر، این برنامه بیش از 60 درصد ساکنان دائم کانادا را هدف قرار داده است تا از طریق مسیر مهاجرت اقتصادی مانند برنامه اکسپرس اینتری مهاجرت کنند.

کانادا نیاز به نیروهای کاری ماهری دارد تا خلا اساسی در نیروی کاری اش را همانطور که جمعیت این کشور به سن بازنشستگی نزدیک می شود، پر کند. نرخ تولد ملی جهت حل کمبود ها بسیار پایین است و بنابراین کانادا به مهاجرت جهت حفظ اقتصاد قوی نیاز دارد.

 

اکسپرس اینتری چیست؟

محبوبترین مسیر مهاجرت اقامت دائم از طریق سیستم مدیریت درخواست اکسپرس اینتری است. برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)، تجربه کار کانادایی (CEC) و برنامه تجارت نیروی کار ماهر فدرال (FSTP) برنامه های اکسپرس اینتری هستند که متقاضیان واجد شرایط از طریق سیستم رتبه بندی جامع (CRS)  امتیازی کسب می کنند و هر یک بر این مبنا رتبه بندی می شوند.

اولین گام برای یک متقاضی امکان خود-ارزیابی برای یکی از این برنامه هاست. متقاضیان واجد شرایط ممکن است پروفایلی در اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ایجاد کنند تا امتیازات CRS خود را کسب کنند.

امتیاز CRS بر مبنای تجربه کاری، مهارتهای زبانی و تحصیلات همراه با سایر فاکتورهای سرمایه انسانی است. هر چقدر امتیاز CRS شما بالاتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که یک متقاضی دعوتنامه جهت اپلای از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا دریافت کند.

برای بررسی امتیاز خود برای اکسپرس اینتری، لطفا فرم ارزیابی رایگان شرکت مهاجرتی افق ماندگار را پر کنید یا با ما تماس بگیرید!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *