اصلاح و بهبود برنامه اسپانسر شیپی والدین در سال 2020

اصلاح و بهبود برنامه اسپانسر شیپی والدین در سال 2020

در ماه ژانویه به طور معمول برای مهاجرانی که از طریق اسپانسرشیپی والدین و مادربزرگ و پدربزرگ و همچنین برنامه PGP (اسپانسر اعضای خانواده خود) ابراز علاقه مندی خود را اعلام کردند بسیار عالی می باشد.

با این حال ، با توجه به چالش هایی که کانادا در مدیریت برنامه  PGP و همچنین  انتخابات اخیر فدرال در ماه اکتبر باعث شده که هنوز مشخص نباشد که برنامه PGP از چه زمانی در سال 2020 آغاز به کار خواهد کرد و همچنین روند رسیدگی به درخواست ها به چه صورت خواهد بود. این فرصتی برای فکر کردن در مورد راه حل های نوآورانه است که می تواند به بهبود PGP کمک کند. به عنوان مثال ، دولت فدرال ممکن است پایلوت سرمایه انسانی جدید برای برنامه اسپانسرشیپ والدین راه اندازی کند.

هزینه ها و مزایای PGP:

کانادا بین سال های 2019 تا 2021 حدود 21.000 نفر از طریق برنامه PGP جذب می کند.

PGP تنها شش درصد از مهاجران تازه وارد به کانادا را به خود اختصاص می دهد زیرا مزایای اقتصادی آن به اندازه سایر مسیر های مهاجرتی کانادا قوی نیست.

استقبال از همسران و سایر وابستگان ، و همچنین پناهجویانی که در  سنین  کمتری  به کانادا مهاجرت می کنند ، برای اقتصاد کانادا سودمندتر است  به این علت که این افراد در مقایسه با والدین و مادربزرگ و پدربزرگ ساعات طولانی تری را صرف کار کرده و مالیات بیشتری عاید دولت کانادا خواهند کرد . زمانی که این افراد در کانادا کار می کنند چنانچه در آینده نیاز به خدمات درمانی داشته باشند دولت آنها را به راحتی قول خواهد کرد و از طرف دیگر والدین و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها در سنی وارد کانادا می شوند که بیشتر آنها به مراقبت های بهداشتی نیاز دارند ، حتی اگر هنوز مشمول مالیات نشوند و به دولت مالیات نداده باشند..

شاید برای شما مفید باشد.  پیشنها ویژه

با این وجود ، یک توجیه اقتصادی برای استقبال از والدین و مادربزرگ ها و مادربزرگ ها وجود دارد. آنها می توانند از کودکان مراقبت کنند و فرزندان  آنها را قادر می سازد با کار کردن در ساعات اضافی پس انداز کنند و درآمد بیشتری کسب کنندو در کاهش هزینه ها به آنها کمک کنند. آنها همچنین با کار در کانادا به درآمد خانوار هم کمک می کنند. این به ما کمک می کند تا درک کنیم که چرا داده های سرشماری سال 2016 نشان می دهد که نرخ مالکیت خانه های مسکونی  مهاجران تقریبا(69 درصد) و درآمد سالانه خانوارها (85.000 دلار کانادا) مشابه خانواده های کانادایی متولد خود کانادا است.همچنین خانواده های قدرتمند پایه و اساس جامعه کانادا است و با ساختن خانواده های مستحکم تر به ساختن جامعه کانادایی مستحکم تر کمک می کنیم.

با توجه به اینکه حدود 100،000 نفر در ژانویه سال 2019 فرم درخواست اسپانسرشیپی را پر کرده  و در 21.000 موقعیت اسپانسری با هم به رقابت پرداختند و کانادا نمی تواند همه را راضی نگه دارد و به همین دلیل روند PGP ناگزیر به ناامیدی گسترده تبدیل شده است.

دولت فدرال کانادا  محدودیت های رویکردهای مختلفی را که سعی در پردازش برنامه های PGP دارد ، به رسمیت شناخته است. پیش از این ، از سیستمی استفاده می کرد که در آن اولویت با فردی که زودتر اقدام میکرد بوده است .ناکارامدی این سیستم باعث شد که تا سال 2011 ،  حدود 165،000 فرم درخواست رسیدگی نشده رو هم انباشته شود برنامه PGP عقب مانده ایجاد کرده بود. زمان پردازش و رسیدگی به  بیش از پنج سال  هم به طول می انجامد ، به این معنی که متأسفانه برخی والدین و مادربزرگ ها و پدربزرگ متاسفانه تا پیش از رسیدگی و بررسی درخواست ها خود درگذشتند.

شاید برای شما مفید باشد.  نمایشگاه شغل برای مهاجران در نیوبرانزویک

کانادا در سال 2011 اعلام کرد که برنامه های جدید PGP را به طور موقت مسدود می کند و هدف جذب سالانه مهاجر از طریق PGP را از حدود 15000 در سال 2012  به 25000 نفر در سال 2013 افزایش داد.در سال 2017 دولت کانادا از یک سیستم لاتاری اسپانسرشیپ والدین رونمایی کرد.

در این سیستم متقاضیانی که علاقمند به اسپانسر شدن برای اعضای خانواده خود بودند  30 روز فرصت داشتند تا اظهار علاقه خود را ارائه دهند و دولت بطور تصادفی آنها را  انتخاب می کرد و از آنها برای اسپانسر شدن دعوت می نمود.

اگرچه این رویکرد نوآورانه بود ، اما محدودیت های بسیاری داشت. متقاضیان مطمئن نبودند که کدام اعضای خانواده آنها می توانند به کانادا بیایند. همچنین متقاضیانی نیز وجود داشتند که در حمایت از والدین یا مادربزرگ و پدربزرگ خود جدی نبودند – برخی از آنها به طور تصادفی انتخاب شدند اما هرگز اقدامی نکردند و  باعث تأخیرهایی شده  و آنهایی که واقعا حقشان بوده از این فرصت بی نصیب ماندند.

ما می توانیم برای سال 2020 انتظار نوآوری هایی را در سیستم  PGP داشته باشیم. از آنجا که تقاضا برای اسپانسرشیپی بیش از تعداد موجود است  ، کانادا نمی تواند خانواده همه مهاجران را به داخل کانادا بیاورد اما می تواند اقداماتی را انجام دهد.

اول ، رویکرد ابراز علاقه را کنار گذاشته و از مدل مبتنی بر درخواست استفاده می کند.بدین ترتیب مهاجرانی که اسپانسر می شوند و اعضای خانواده آنها که اسپانسر آنها را قبول می کنند از قبل اطلاع دارند که فرم درخواست اسپانسرشیپ توسط دولت جمع آوری شده و اسناد و مدارک خود را آماده می کنند.

شاید برای شما مفید باشد.  Express Entry برای 3200متقاضی برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوتنامه صادر کرده است.

هنگامی که برنامه باز می شود ، دولت فدرال باید برای ارائه یک فرم درخواست الکترونیکی یا کاغذی مدت زمان معقول و کافی در اختیار  اسپانسرها قرار می دهد. برای جلوگیری از بارگیری بیش از حد سیستم ، دولت فدرال می تواند تلاش کند تا کاندیداهای اصلی را جذب کند و این امر را ملزم می کند که هزینه مالی را به طور کامل بپردازند.

دوم ، دولت فدرال می تواند میزان مهاجرت خود را بر اساس تعداد برنامه های دریافتی تنظیم کند. این امر به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارد برای جذب 10000 درخواست PGP اضافی در سال خواهد بود.

سوم ، این امر می تواند به ترویج Super Visa   ادامه دهد که والدین و مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها را قادر می سازند چندین بار برای یک دوره حداکثر 10 سال از کانادا دیدن کنند. از سوپر ویزا انتقاد شده است که این افراد را مجبور به دریافت بیمه درمانی خصوصی می کنند که ممکن است برخی از خانواده ها  توان مالی نداشته باشند اما حداقل این اطمینان را به خانواده ها می دهد که آنها می توانند با عزیزان خود زندگی کنند.

چهارم ، دولت فدرال می تواند رویکردهای نوآورانه دیگر در مدیریت PGP بکار ببرد. علیرغم تلاش های برای رسیدگی به بهتر  شدن PGP در سال های اخیر ، دلیل اصلی موفقیت سیستم مهاجرت به کانادا ، تمایل دولت فدرال برای یافتن راه حل های جدید برای چالش های طولانی مدت است ، مانند معرفی سیستم Express Entry در ژانویه سال 2015 یکی از  موارد قابل توجه است

[fusion_button link=”https://ofoghint.com/%d8%a7%d8%b1%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86/” text_transform=”” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”custom” button_gradient_top_color=”#4d00e8″ button_gradient_bottom_color=”#4d00e8″ button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]فرم ارزیابی رایگان[/fusion_button]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *