ده رشته برتر تحصیل در کانادا به منظور مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین روش های مهاجرتی کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشد، که در این مقاله می خواهیم بهترین های رشته های تحصیل در این کشور را برای شما معرفی نماییم. از همین رو سالانه افراد زیادی تصمیم به مهاجرت کانادا و تحصیل در این کشور میگیرند. لازم به ذکر است دانشجویان بین المللی قادرند با تحصیل در دانشگاه های کانادا به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. حال یکی از مهم ترین مواردی که باید برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در نظر بگیرید. مربوط به انتخاب رشته ای مناسب و دارای بازار کار خوب در کانادا است.

در این مقاله قصد داریم تا به منظور راحت تر شدن تصمیم گیری شما کلاینت های عزیز در مورد انتخاب رشته مناسب، برای ادامه تحصیل در این کشور به معرفی ۱۰ رشته برتر تحصیلی در کانادا (Top 10 Courses in Canada) بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. تا بتوانید با انتخابی درست و عقلانی آینده ی درخشانی را برای خود رقم بزنید.

  • رشته علوم کامپیوتری: بسیاری از دانشگاه های برتر و معتبر کانادا به ارائه طیف وسیعی از شاخه های رشته علوم کامپیوتری میپردازند. این امر دانشجویان بین المللی واجد شرایط را قادر میسازد، تا بر اساس علاقه و استعداد خود در یکی از این شاخه های این رشته مشغول به تحصیل شده، و در نهایت نیز به کار در کانادا بپردازند. این افراد قادر خواهند بود با اخذ ویزای تحصیلی کانادا به کشور کانادا مهاجرت کرده و پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه مورد نظر با کسب یکسال سابقه کار کانادایی به اقامت دائم کانادا نیز دست پیدا کنند. لازم به ذکر است رشته علوم کامپیوتری از بازار کار بسیار خوبی در کانادا برخوردار بوده و تقاضای زیادی نیز برای فارغ التحصیلان این رشته وجود دارد. بنابر اطلاعات منتشر شده در سایت Neuvoo که یکی از بهترین سایت های کاریابی در کانادا میباشد، افراد شاغل در رشته علوم کامپیوتری میتوانند سالانه ۵۱۹۳۸ دلار کانادا درآمد داشته باشند.

ofogh115 02 300x200 - 10 رشته برتر تحصیلی کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | روادید ویزای تحصیلی

  • رشته مهندسی عمران: برای متقاضیان علاقه مند به کار در زمینه های شهری، ساختمانی، سازه و … تحصیل در رشته مهندسی عمران در کانادا بهترین پیشنهاد میباشد. از آنجایی که رشته مهندسی عمران جز ده رشته برتر تحصیلی در کانادا به حساب می آید. دانشجویان مهاجر به کانادا قادر خواهند بود با تحصیل در این رشته علاوه بر دریافت اقامت دائم کانادا، با کار در کانادا درآمدهای بسیار بالایی را نیز کسب نمایند. بر اساس تحلیل ها و بررسی های سایت Pay Scale مهندسان عمران بین المللی میتوانند سالانه حدود ۶۶۶۱۰ دلار کانادا درآمد داشته باشند.

  • رشته سلامت عمومی: از آنجایی که سلامت افراد، کیفیت بالای زندگی، پیشگیری از بیماری ها و … جز اولویت های اصلی دولت کانادا به حساب می آید. در نتیجه افراد میتوانند با تحصیل در کانادا در رشته سلامت عمومی بازار کار بسیار خوبی در این کشور داشته باشند. دانشجویان بین المللی که دارای شرایطی از جمله سن مناسب، مدرک زبان، پذیرش معتبر، تمکن مالی و … باشند قادر خواهند بود برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا درخواست دهند. چنانچه سفارت کانادا با پرونده مهاجرتی این افراد موافقت نماید و واجد شرایط مهاجرت به کانادا شوند. میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود به کار در کانادا بپردازند. طبق اطلاعات سایت payscale، کارشناسان ارشد بهداشت عمومی (MPH) میتوانند سالانه حدود ۶۴۹۵۷ دلار کانادا درآمد کسب نمایند.

  • رشته امور مالی: اگر قصد مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا، روادید اقامت دائم کانادا و کار در کانادا را دارید. ادامه تحصیل در رشته امور مالی بهترین انتخاب پیش روی شما میباشد. از انجایی که شغل امور مالی جز مشاغل مورد نیاز دولت کانادا به حساب می آید. در نتیجه از بازار کار بسیار خوبی نیز در این کشور برخوردار است. بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات وب سایت رسمی Indeed درآمد افرادی که به کار در رشته فوق مشغول اند، سالانه حدود ۶۷۲۸۲ دلار کانادا میباشد.

ofogh115 03 300x188 - 10 رشته برتر تحصیلی کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | روادید ویزای تحصیلی

  • رشته منابع انسانی: مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیلات در رشته منابع انسانی که جز برترین رشته های تحصیلی در کانادا به حساب میاید، یکی از بهترین و سریع ترین روش های مهاجرتی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میباشد. متقاضیان علاقه مند به تحصیل در این رشته میتوانند در صورت واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. چنانچه این افراد موفق به مهاجرت کانادا و کار در کانادا پس از اتمام تحصیلات خود شوند، سالانه حدود ۶۰۲۰۰ دلار کانادا درآمد خواهند داشت.

  • رشته مهندسی مکانیک: مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته مهندسی مکانیک از جمله روش های مهاجرتی کانادا بوده، که میتواند آینده درخشانی را برای متقاضیان خود رقم بزند. شغل مهندسی مکانیک جز مشاغل مورد نیاز دولت کانادا به حساب می آید. درآمد مهندسان مکانیک در کانادا حدود ۷۶۰۰۰ تا ۷۹۰۰۰ دلار کانادا در سال میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در رشته مهندسی مکانیک میتوانید به مطالعه مقاله مربوطه در این باره در سایت افق بپردازید.

  • رشته داروسازی: دانشجویان بین المللی میتوانند در صورت داشتن شرایطی مانند سن مناسب، مدرک زبان بین المللی، نامه استادی پلن و … برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته داروسازی اقدام نمایند. چنانچه این افراد موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شوند قادر خواهند بود به کانادا مهاجرت کرده و در نهایت نیز به کار در کانادا مشغول شوند. درآمد داروسازان بین المللی در کانادا سالانه حدود ۱۳۳۹۴۹ دلار کانادا میباشد.

ofogh115 04 300x206 - 10 رشته برتر تحصیلی کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | روادید ویزای تحصیلی

  • رشته مهندسی برق: افرادی که موفق به مهاجرت کانادا و تحصیل در رشته مهندسی برق در کانادا شوند. میتوانند پس از فارغ التحصیلی به سرعت جذب بازار کار شده و به کار در کانادا بپردازند. دانشجویان مهاجر به کانادا قادر خواهند بود با کسب سابقه کار کانادایی از طریق برنامه CEC به اقامت دائم کانادا نیز دست پیدا کنند. رشته مهندسی برق جز مشاغل پرتقاضا و پررونق در کانادا به حساب می آید. میتوان گفت درآمد این افراد سالانه حدود ۶۷۶۷۲ دلار کانادا است.

  • رشته روانشناسی: رشته روانشناسی دارای چندین زیرشاخه در کانادا میباشد. دانشجویان بین المللی میتوانند پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا، بر اساس علاقه و استعداد خود به تحصیل در یکی از زیرشاخه های این رشته بپردازند. برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در رشته روانشناسی در ابتدا باید برای اخذ پذیرش تحصیلی معتبر از دانشگاه های کانادا اقدام نمایید. پس از آن میتوانید با دارا بودن دیگر شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید.

  • رشته روابط بین الملل: از جمله رشته های بسیار محبوب در کانادا رشته روابط بین الملل میباشد. متقاضیان علاقه مند به تحصیل در این رشته میتوانند، با دارا بودن شرایط تعیین شده از سوی دانشگاه های کانادا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام نمایند. این افراد قادر خواهند بود پس از اتمام تحصیلات خود به کار در کانادا مشغول شده و درامدی حدود ۵۸۲۶۷ دلار کانادا داشته باشند. لازم به ذکر است هر چه تجربه و مهارت این افراد افزایش یابد، میتوانند درامدهای بالاتری در حدود ۹۹۰۵۴ دلار کانادا نیز داشته باشند.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در این مقاله در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. علاوه بر آن قادر خواهید بود با مراجعه به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. تا شرایط شما توسط مشاوران و کارشناسان افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.