۱۰ دانشگاه برتر مهندسی در کانادا ۲۰۲۰ برای مهاجرت تحصیلی

مهاجرت به کانادا از طریق رشته های مهندسی طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد، علت این امر را میتوان به وجود ۱۰ دانشگاه برتر در رشته های مهندسی در کشور کانادا اشاره کرد. علاوه بر آن بیشتر رشته های مهندسی بازار کار بسیار خوبی در کانادا دارند. مهندسان بین المللی میتوانند با کار در کانادا درآمدهای بسیار بالایی را کسب نمایند. لازم به ذکر است افرادی که موفق به مهاجرت تحصیلی به کانادا شوند. قادر خواهند بود پس از اتمام تحصیلات خود در رشته های مهندسی با کسب یکسال سابقه کار کانادایی به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر مهندسی در کانادا ۲۰۲۰ بپردازیم. همچنین ما در مقاله قبلی به معرفی ۱۰ رشته برتر تحصیلی در کانادا پرداختیم که می توانید آن مقاله را مطالعه بفرمایید. پس اگر قصد دارید در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل مهندسی در کانادا بپردازید، با ما همراه باشید. زیرا شناخت برترین دانشگاه های هر رشته میتواند در انتخاب درست شما عزیزان نقش بسزایی داشته باشد. دانشگاه های برتر مهندسی در کانادا به شرح زیر میباشد:

۱- دانشگاه تورنتو (University of Toronto): دانشگاه تورنتو به عنوان اولین و برترین دانشگاه مهندسی در کانادا شناخته میشود. این دانشگاه در شهر تورنتو کانادا واقع شده است و سالانه متقاضیان زیادی از سراسر دنیا موفق به دریافت پذیرش از University of Toronto میگردند. دانشگاه تورنتو رشته هایی نظیر مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و … ارائه میدهد. دانشجویان بین المللی میتوانند با توجه به علاقه، استعداد و بازار کار هر یک از رشته های فوق، به تحصیل در آنها بپردازند.

ofogh121 02 300x230 - 10 دانشگاه برتر مهندسی در کانادا | مهاجرت سریع کانادا | تحصیل با افق در رشته مهندسی

۲- دانشگاه مک گیل (McGill University): پس از دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل در رتبه دوم از ۱۰ دانشگاه برتر مهندسی در کانادا ۲۰۲۰ قرار میگیرد. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند این دانشگاه را برای تحصیل در رشته های مهندسی انتخاب میکنند. علت این امر را میتوان به پژوهش ها و تحقیقات بی شماری که در McGill University انجام میشود، اشاره کرد. مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و … از جمله رشته هایی است که در دانشکده مهندسی دانشگاه مک گیل تدریس میگردد. لازم به ذکر است در حال حاضر حدود ۳۰% از دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان بین المللی هستند که هر ساله نیز به تعداد آنها افزوده میشود.

۳- دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia): دانشگاه بریتیش کلمبیا از جمله دانشگاه های خوب و معتبر کانادا بوده و در رتبه ۴۰ در میان دانشگاه های برتر جهان نیز قرار دارد. برای متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا را دارند. University of British Columbia میتواند یکی از بهترین انتخاب ها برای آنها باشد. دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود با اخذ ویزای تحصیلی کانادا در یکی از رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی محیط زیست، مهندسی معدن، مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و … به تحصیل بپردازند. پس از فارغ التحصیلی با کار در کانادا علاوه بر روادید اقامت دائم کانادا، درآمدهای بالایی را نیز کسب نمایند.

۴- دانشگاه البرتا (University of Alberta): اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی، تحصیل در کانادا، کار در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را دارید. باید بدانید دانشگاه البرتا از دیگر دانشگاه های برتر مهندسی در کانادا ۲۰۲۰ به حساب می آید. در University of Alberta رشته هایی نظیر مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی و مواد، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست و … ارائه میگرد. چنانچه علاقه مند به یکی از رشته های فوق هستید میتوانید با دارا بودن شرایطی مانند سن، مدرک زبان، پذیرش معتبر، تمکن مالی و … برا اخذ ویزای دانشجویی کانادا درخواست دهید. لازم به ذکر امکان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دانشجویان بین المللی فراهم میباشد.

ofogh121 03 300x200 - 10 دانشگاه برتر مهندسی در کانادا | مهاجرت سریع کانادا | تحصیل با افق در رشته مهندسی

۵- دانشگاه مک مستر (McMaster University): از دیگر دانشگاه های برتر مهندسی در کانادا ۲۰۲۰ میتوان به دانشگاه مک مستر اشاره کرد. زیرا در این دانشگاه  McMaster University بیش از ۷۰ مرکز پژوهشی تحقیقاتی وجود دارد و جزء ۱۰ دانشگاه برتر کانادا فعالیت های پژوهشی زیادی نیز در این زمینه انجام میگردد. دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در یکی از رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی فیزیک، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی شیمی و … هستند. میتوانند با اخذ ویزای تحصیلی کانادا به کشور کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در این دانشگاه کانادا بپردازند.

۶- دانشگاه مونترال (University of Montreal): در میان ده دانشگاه برتر مهندسی در کانادا ۲۰۲۰ رتبه ششم آن به دانشگاه مونترال اختصاص دارد. زیرا این دانشگاه توانسته است افتخارات فراوانی را در زمینه های مختلف مهندسی کسب نمایند. در حال حاضر دانشجویان بین المللی زیادی در دانشگاه مونترال مشغول به تحصیل هستند. اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا، کار در کانادا در رشته های مهندسی و اخذ اقامت دائم کانادا را دارید. میتوانید با دارا بودن شرایط مناسب برای پذیرش از University of Montreal و اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید. رشته های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی و … از جمله رشته های ارائه شده در این دانشگاه میباشند.

۷- دانشگاه واترلو (University of Waterloo): دانشگاه واترلو از دیگر دانشگاه های برتر مهندسی در کانادا بوده که دارای بزرگترین دانشکده مهندسی میباشد. در نتیجه برای تحصیل در رشته های مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست و… University of Waterloo میتواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا باشد.

ofogh121 04 300x150 - 10 دانشگاه برتر مهندسی در کانادا | مهاجرت سریع کانادا | تحصیل با افق در رشته مهندسی

۸- دانشگاه انتاریو غربی (University of Western Ontario): نام دانشگاه انتاریو غربی را میتوان در میان دانشگاه های برتر مهندسی کانادا ۲۰۲۰ مشاهده کرد. در نتیجه این دانشگاه میتواند مقصد مناسبی برای افرادی باشد، که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک، مهندسی شیمی و … را داشته باشند. این افراد قادرند پس از اتمام تحصیلات خود با کار در کانادا آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند. University of Western Ontario یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کانادا می باشد.

۹- دانشگاه کلگری (University of Calgary): دانشجویان مهاجر به کانادا میتوانند در دانشگاه کلگری که یکی از دانشگاه های برتر مهندسی در کانادا است مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در دانشگاه های کانادا و از جمله University of Calgary این امکان را به متقاضیان خود میدهد، تا بتوانند پس از فارغ التحصیل و اخذ یکسال سابقه کار کانادایی از طریق برنامه مهاجرتی CEC برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی معدن، مهندسی الکترونیک و … از جمله رشته های ارائه شده در این دانشگاه میباشد.

۱۰- دانشگاه کوئینز (Queen’s University): آخرین دانشگاهی که در میان دانشگاه های برتر مهندسی در کانادا قرار میگیرد، دانشگاه کویین میباشد. در این دانشگاه Queen’s University رشته هایی از قبیل مهندسی زمین شناسی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک و … ارائه میگردد. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا میتوانند با اخذ ویزای تحصیلی کانادا وارد خاک کانادا شده و پس از فارغ التحصیلی نیز به کار در کانادا بپردازند.

ofogh121 05 300x169 - 10 دانشگاه برتر مهندسی در کانادا | مهاجرت سریع کانادا | تحصیل با افق در رشته مهندسی

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق میتوانید با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. علاوه بر آن قادر خواهید بود با مراجعه به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. شرایط اولیه شما عزیزان توسط کارشناسان و مشاوران زبده امور مهاجرتی کانادا مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد. گروه افق شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد. همراه ما باشید.