جشنواره زمستانه گروه مهاجرتی افق ماندگار با هدایای ویژه

10 دانشگاه برتر بازرگانی برای دانشجویان بین المللی در کانادا گروه مهاجرتی افق ماندگار

10 دانشکده بازرگانی برتر برای دانشجویان بین المللی در کانادا

کانادا دارای بهترین دانشکده های بازرگانی در دنیاست و در کنار آمریکا، یکی از مقاصد تاپ تحصیلی برای متقاضیان بین المللی علاقه مند به دریافت مدرک MBA است. دانشکده های بازرگانی کانادا یکی از بالاترین نرخ های اشتغال فارغ التحصیلان را دارند و 18 تای آنها در رتبه بندی QS در لیست دانشکده های تاپ MBA در سطح دنیا هستند.

البته، ما از این حقیقت که این موضوع بسیار باارزش است و اینکه فرآیند پذیرش در اسکولارشیپ خیلی رقابتی است، گذر نخواهیم کرد، اما با پتانسیل و فرصت هایی که دانشجویان از طریق دانشکده های سطح بالا دریافت می کنند، این امر نوعی سرمایه گذاری است که هر پنی آن ارزشش را دارد. بنابراین اگر رویای شما دریافت این موقعیت و تبدیل شدن به رهبری موثر است که با چالش های بیزینسی دنیای امروز روبرو شود، نگاهی به دانشکده های بازرگانی در کانادا بیاندازید.  

 

دانشکده های بازرگانی کانادا

 

 • دانشکده مدیریت Rotman

  دانشکده مدیریت Rotman در دانشگاه تورنتو، نام خود را از خیر اصلی خود Joseph L. Rotman گرفته؛ این دانشکده در مرکز شهر تورنتو واقع شده که مرکز تجارت کانادا و بزرگترین شهر این کشور می باشد. این موضوع به دانشجویان تجربه عمیقی با فرصت یادگیری در حوزه های تخصصی حسابداری، کارآفرینی، تحلیل ریسک مالی و … می دهد.

  این دانشکده بازرگانی، بیش از 90 برنامه تحصیلی ارائه می دهد و دانشجویان می توانند حتی مدرک MBA خود را به منظور متناسب شدن با اهدافشان، شخصی سازی کنند. بیش از 90% فارغ التحصیلان MBA از دانشگاه Rotman، شغلی در حوزه تخصصی خود در مدت کمتر از 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی پیدا می کنند. آن‌ها از طریق کسب‌وکارهای داخل کشور به رسمیت شناخته می‌شوند و بنابراین بهترین حقوقها را دریافت خواهند کرد.

  برنامه های مقاطع مختلف

  دانشگاه Rotman مدارک مرتبط با رشته های بازرگانی از جمله MBA، EMBA، ارشد مالی، ارشد مدیریت ریسک مالی، ارشد مدیریت آنالیتیک، برنامه های توسعه حرفه ای، برنامه های مقطع لیسانس و البته دکترا را ارائه می دهد. حقیقتا، این موسسه در حوزه برنامه های دکترا از هر دانشکده بازرگانی در کانادا پیشتاز و رتبه چهارم در دنیا با توجه به رتبه بندی مجله مالی تایمز دارد.

  فرآیند پذیرش

  پذیرش در دانشکده مدیریت Rotman نیاز به امتیاز GRE یا GMAT متقاضی دارد. این دانشگاه دانشجویان را تشویق به اخذ امتیاز GMAT 550 یا بالاتر و یا معادل آن در آزمون GRE دارد. با این حال، دانشکده تلاش بیشتری جهت بازبینی تمامی بخش های مختلف درخواست پذیرش دانشجویان می نماید. علاوه بر این، لازم است متقاضیان MBA ویدئویی به صورت مصاحبه یک طرفه به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش، ضبط و ارسال نمایند. افرادی که برای ادامه فرآیند بعد از این مرحله انتخاب می شوند، مصاحبه حضوری یا آنلاین دیگری نیز خواهند داشت.  

   

  • دانشکده مدیریت Desautels در دانشگاه مک گیل

  دانشکده بازرگانی مشهور دیگر در کانادا، دانشکده مدیریت Desautels می باشد که در سال 1906 تاسیس شده است. این دانشکده که بخشی از دانشگاه مک گیل است، به عنوان موسسه “ایوی لیگ” در کانادا شناخته شده و در مرکز مونترال واقع شده است. در بین دانشکده های بازرگانی تاپ کانادا و همچنین دنیا به دلیل کیفیت دوره های بازرگانی اش شناخته شده است.

  این دانشکده جوایز زیادی دارد که در سطح بین المللی شناخته شده اند. یکی از آنها عضویت در “شورای پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی” (GMAC) است که شامل چندین دانشکده برتر کسب و کار در سراسر جهان می باشد. فارغ التحصیلان MBA از Desautels، نرخ اشتغال بیش از 85% بعد از 6 ماه از فارغ التحصیلی شان دارند.

  برنامه های تحصیلی

  دانشکده مدیریت Desautels به دانشجویان خود، کارشناسی ارشد دوره های MBA، ارشد مدیریت، EMBA و سایر برنامه های اجرایی، دوره های دکترا و کارشناسی را نیز ارائه می دهد. علاوه بر این، می توانید بین چندین برنامه، دوره MBA را انتخاب کنید. برنامه EMBA به طور خاص متقاضیانی را هدف قرار می دهد که قبلاً مهارت های مدیریتی قوی کسب کرده اند. به عنوان آخرین مورد اما نه کم‌اهمیتترین، دانشکده Desautels به دوره های کارشناسی خود افتخار می‌کند چرا که یکی از بازترین برنامه‌های مدیریت کارشناسی بین‌المللی در جهان است و 50 درصد از دانشجویان آن از خارج از کانادا می‌آیند.

  پذیرش در دانشکده مدیریت Desautels

  Desautels که دانشکده ای بسیار گزینشی است، بالاترین نمره GMAT مورد نیاز برای پذیرش در کانادا را نیاز دارد؛ میانگین نمرات این آزمون 670 است.  

   

  • دانشکده بازرگانی Ivey

  دانشکده بعدی در لیست ما، دانشکده بازرگانی Ivey است که یکی دیگر از دانشکده های بازرگانی تاپ در انتاریو می باشد. Ivey اولین دانشکده بازرگانی در کانادا بود که مدرک MBA را ارائه داد و اولین در آمریکای شمالی که کالجی در هنگ کنگ افتتاح کرد. علاوه بر این، موسسه شهرت خود را مدیون تکیه بر “روش شناسی Ivey” است که روشی موردی از یادگیری منحصر به فرد برای دانشکده است و در آن دانشجویان شبیه‌سازی تجربه دنیای واقعی را برای تقویت مهارت‌های واکنش و ظرفیت تصمیم‌گیری خود دریافت می‌کنند.

  دوره های تحصیلی

  دانشکده بازرگانی Ivey، برنامه مدیریت بازرگانی Honors را در سطح کارشناسی ارائه می دهد. علاوه بر این، دوره های MBA، MBA فشرده، EMBA، MBA مستقیم برای دانشجویان کارشناسی هنر و دکترا توسط این دانشکده ارائه می شود.

  فرآیند پذیرش

  جهت پذیرش در دانشگاه Ivey، دانشجویان به متوسط امتیاز GMAT 660 برای دوره MBA نیاز دارند. برای دوره MBA اجرایی، امتیاز مورد نیاز 640 می باشد.  

   

  • دانشکده کسب و کار Smith در دانشگاه Queen

  دانشگاه Queen در کینگ استون، انتاریو اولین دانشکده در کانادا بوده که مدرک کسب و کار را در سال 1912 ارائه داد. همچنین اولین موسسه آموزشی کانادایی است که به یک زن، مدرک بازرگانی را 10 سال بعد از تاسیس اعطا کرد و این عادت اجرای تغییرات پیشگامانه تا به امروز ادامه دارد، چرا که دانشکده Smith برنامه هایی در حوزه های آنالیتیک، هوش مصنوعی، fintech، تنوع فرهنگی، اثر اجتماعی پویایی تیم را ارائه می دهد و هدف آنها آماده سازی دانشجویان برای رویارویی با بازار تجاری دائماً در حال تحول است.

  آموزش در مدرسه کسب و کار Smith در کلاس های کوچک، مربیگری تیمی و فردی و فرصت هایی برای به کارگیری تخصص صورت می گیرد. در کنار این رویکرد دانشجو محور، دانشکده همچنین برنامه Dare to Dream را ارائه می دهد که ایده های کسب و کار و کارآفرینی دانشجویان را به نمایش می گذارد. در نهایت، فارغ التحصیلان این دانشکده دارای نرخ 98٪ اشتغال برای دارندگان مدرک لیسانس و 95٪ برای فارغ التحصیلان MBA هستند.

  برنامه های تحصیلی

  مدرسه کسب و کار اسمیت برنامه هایی را در سطح کارشناسی، همراه با برنامه های MBA، کارشناسی ارشد مدیریت، کارشناسی ارشد مالی، کارشناسی ارشد تجارت بین الملل و برنامه دکترا در مدیریت ارائه می دهد.

  فرآیند پذیرش

  شرایط ورود به برنامه های MBA شامل میانگین نمره 654 آزمون GMAT است. با این حال، دانشجویان می توانند به جای آن در آزمون فارغ التحصیلی (GRE) شرکت کنند. پذیرش در رشته  MBAاجرایی نیازی به نمره GMAT ندارد، اما همچنان جهت تقویت درخواست شما توصیه می شود.  

   

  • مدرسه کسب و کار Schulich

  مدرسه کسب و کار Schulich در دانشگاه York بین المللی ترین موسسه در نوع خود در کاناداست. در واقع، Schulich دارای یک پردیس در هند و همچنین دفاتری در چین، روسیه و کره جنوبی است. این موضوع نه تنها این دانشکده بازرگانی را از سایر مؤسسات در کانادا متمایز می کند، بلکه زمینه ای برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تا ماهیت تجارت جهانی را درک کنند.

  برنامه های تحصیلی

  این مدرسه کسب و کار هر دو نسخه بومی و بین المللی از مدرک خود را ارائه می دهد. می توانید مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی (BBA) یا لیسانس مدیریت بازرگانی بین المللی BBA را اخذ نمایید. همین امر در مورد برنامه های استاندارد MBA در کانادا و یک برنامه بین المللی در هند نیز صدق می کند. Schulich همچنین مدرک کارشناسی ارشد تخصصی، MBA اجرایی، برخی از مدارک پس از MBA و دکترا را نیز ارائه می دهد.

  پذیرش

  پذیرش در Schulich بسیار رقابتی است. شما باید جایگاه خود را در برابر هزاران متقاضی ثابت کنید و دانشکده متقاضیانی که معدل بالای 80 یا پایین 90 نداشتند را تشویق می کند که تعداد قابل توجهی از فعالیت های فوق برنامه را در فرآیند پذیرش خود داشته باشند.  

   

  • دانشکده کسب و کار آلبرتا

  آلبرتا بیش از 100 سال است که مورد توجه دانشجویان مقطع کارشناسی بازرگانی در کانادا قرار گرفته است. مسئولان دانشکده کسب و کار آلبرتا کسانی بودند که برای مدت طولانی بهترین آموزش در زمینه بازرگانی را در کانادا ارائه کردند. امروزه این دانشکده بازرگانی میزبان بیش از 2000 دانشجوی کارشناسی و 750 دانشجوی کارشناسی ارشد است. دانشکده تجارت در دانشگاه آلبرتا به دلیل تمرکز بر کارآفرینی و نه تنها کسب و کار در تمامی برنامه های خود متمایز است.

  برنامه های تحصیلی

  این موسسه 5 برنامه MBA ارائه می دهد که یکی از آنها تمام وقت، دیگری به صورت پاره وقت و سومی MBA سریع است. پس از آن، دانشجویان می‌توانند متناسب با نیازهایشان، برنامه مورد نظر را انتخاب کنند. مدرسه بازرگانی همچنین لیسانس بازرگانی، کارشناسی ارشد حسابداری، EMBA و دکترا را نیز ارائه می دهد.

  فرآیند پذیرش

  MBA در آلبرتا، برنامه ای فشرده است. الزامات ورود به این رشته میانگین امتیاز 630 در آزمون GMAT می باشد.  

   

  • دانشکده کسب و کار UBC Sauder در دانشگاه بریتیش کلمبیا

  UBC Sauder بیش از 60 سال سابقه تاریخی دارد، یکی از بهترین دانشکده ها و در عین حال دانشکده بازرگانی چندفرهنگی در کاناداست. مرکز اصلی این دانشکده، در ونکوور می باشد که دروازه این کشور به سمت حاشیه اقیانوس آرام است و به ناچار دیدی نسبت به بازار کسب و کار بین المللی به دانشجویان ارائه می دهد. هدف UBC پرورش رهبران کسب و کاری است که به سمت پایداری، نوآوری و رهبری مسئولانه در حرکت هستند. آمارها این واقعیت را نشان می دهد که دانشکده UBC Sauder رتبه یک در جهان در راستای اقدامات اقلیمی و زندگی زیر آب را از آن خود کرده است.

  پذیرش

  برای کسب حق پذیرش در برنامه MBA در UBC Sauder، به میانگین نمره 650 در آزمون GMAT نیاز دارید.  

   

  • HEC مونترال

  دانشکده بعدی در لیست ما HEC Montreal از بهترین مدارس کسب و کار در کاناداست و همچنین یکی از قدیمی ترین مدارس در نوع خود در این کشور می باشد. این موسسه در سال 1907 افتتاح و تبدیل به اولین مدرسه مدیریت شناخته شده در کانادا شد؛ از آن زمان، HEC مونترال به عنوان یکی از 30 دانشکده برتر بازرگانی در جهان شناخته شده است.

  برنامه های تحصیلی

  HEC لیسانس مدیریت بازرگانی را ارائه می دهد که می توانید هم به زبان فرانسه یا دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) یا سه زبان (انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی) در این رشته درس بخوانید. این دانشکده دوره MBA تمام وقت و دوره EMBA مشترک با دانشگاه مک گیل را برگزار می نماید.

  فرآیند پذیرش در دانشکده HEC مونترال

  جهت اپلای برای برنامه MBA در HEC نیاز به میانگین امتیاز 625 در آزمون GMAT دارید. علاوه بر این، یک مقاله نوشتاری به همراه 4 مقاله ویدیویی به عنوان بخشی از برنامه مورد نیاز است. متقاضیان، به منظور پذیرفته شدن، لازم است ویدئوهای با کیفیت بالا (از نظر نور، صدا، پوشش مناسب و …) ارائه دهند.  

   

  جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

   

  • دانشکده کسب و کار DeGroote در دانشگاه مک مستر

  دانشکده کسب و کار DeGroote در همیلتون، سومین در لیست ماست که در استان انتاریو واقع شده؛ همچنین یکی از دانشکده های کسب و کار است که بالاترین نرخ اشتغال در کانادا را دارد، با 94% فارغ التحصیلانش که حدود 3 ماه بعد از اتمام تحصیلشان، موفق به پیدا کردن شغلی شده اند. علاوه بر این، DeGroote در زمینه آموزش و پژوهش در مدیریت مراقبت های درمانی و سیستم های دیجیتال پیشرو است. مشابه همین موضوع برای تسهیلات آموزشی نیز وجود دارد، با Allen H. Gould Trading Floor جایی که دانشجویان بازرگانی دسترسی مستقیم به ایستگاه های Reuters، پایانه های Bloomberg و 7 صفحه نمایش که داده های بازار سهام را در لحظه نشان می دهد، دارند. این شبیه ساز بازار مالی یکی از 3 نوع مشابه خود در کانادا ست.

  برنامه های تحصیلی

  مدرسه کسب و کار DeGroote، 5 فرمت MBA ارائه می دهد: MBA فول تایم، MBA به همراه کوآپ یا دوره کارآموزی، MBA فشرده، MBA اجرایی و دوره های آموزشی ترکیبی پاره وقت. این دانشکده بر آموزش از طریق روش شناسی تجربی تاکید دارد و به وسیله دوره های کو-آپ یا کارآموزی در بیزینس های بومی صورت می گیرد و به مدرک دانشجویان اعتبار می دهد.

  پذیرش

  دانشکده کسب و کار DeGroote مک مستر به امتیاز GMAT برای پذیرش MBA تمام وقت نیاز دارد. اما نمرات GRE، MCAT یا CFA سطح 2 را نیز می پذیرد. میانگین نمره GMAT برای دانشکده DeGroote، 600 امتیاز است.  

   

  • دانشکده بازرگانی Beedie دانشگاه سیمون فریزر

  دانشکده بازرگانی Beedie اولین موسسه در کانادا بود که در سال 1968، MBA اجرایی را ارائه داد و در سال 2011، دانشکده ای بود که اولین دوره EMBA را برای قاره آمریکا راه اندازی کرده است. این دانشکده واقع در ونکوور، یکی از قطب های تجارت بین المللی کانادا، 3 کالج داخل شهر دارد. علاوه بر این، در حوزه تحقیقات درباره جهانی شدن و بازارهای نوظهور پیشرو است و آموزشی ارائه می دهد که فناوری های نوآوری و محیط زیست را در اولویت قرار می دهد. فارغ التحصیلان این دانشکده از نرخ بالای اشتغال 90% با حدود دو سوم در حوزه های مدیریت، بازرگانی و مالی لذت می برند.

  برنامه های تحصیلی

  Beedie لیسانس مدیریت بازرگانی را ارائه می دهد که دانشجویان را در رابطه با هر چیزی که مربوط به بازار جهانی در حال تغییرات مستمر باشد، آماده سازد. هدف این دوره ها تقویت مهارت های دانشجویان در مورد یادگیری موردی، حل مسئله و ارائه دسترسی به کارگاه ها، تورهای شرکتی، فرصت های شبکه سازی و غیره است. دوره های MBA  و ارشد تکنولوژی MBA شامل تمام وقت و پاره وقت می باشند و البته دانشکده، EMBA و EMBA رهبری کسب و کار بومی و همچنین برنامه دکترا را نیز ارائه می دهد.

  جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

  پذیرش

  برای دوره MBA، دانشکده Beedie نیاز به حداقل امتیاز 550 در آزمون GMAT دارد. آنها همچنین آزمون GRE را با حداقل امتیاز 155 برای هر بخش می پذیرند. علاوه بر این، متقاضیان احتمالا از امتیازات GRE/ GMAT معاف هستند اگر آزمون CFA را در هر سطحی با موفقیت بگذرانند.

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *