5 دلیل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا گروه مهاجرتی افق ماندگار

5 دلیل رد ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا رویای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. زمانی که از یک دانشگاه کانادایی نامه پذیرش دریافت می کنید، ممکن است این گونه به نظر برسد که سخت ترین بخش پروسه مهاجرت تمام شده. امّا حقیقت این است که اخذ ویزای تحصیلی کانادا از آنچه فکر می کنید نیز دشوارتر است.

بر طبق اطلاعات اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، حدود 30 درصد از ویزاهای پذیرش تحصیلی رد می شوند. از آنجایی که تحصیل در کانادا بسیار پرطرفدار است، ده ها هزار دانشجو در دانشگاه های کانادایی پذیرفته می شوند امّا ویزاهای تحصیلی برخی از آنها رد می شود.

در اینجا توصیه هایی ارائه می دهیم تا اگر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC، ویزای تحصیلی شما را رد کرد، چه کاری انجام دهید.

5 دلیل رد شدن و یا ریجکتی پرونده ویزای تحصیلی کانادا کدامند و چه پرسش هایی پیش روی ما قرار دارد ؟ 

اگر ویزای تحصیلی من رد شود، چه کاری می توانم انجام دهم ؟

  • اعتراض به عدم پذیرش
  • دلایلی که مانع پذیرش ویزای شما شده بود را در یک درخواست جدید، مطرح کنید.

برای موفق شدن در این مسیر، ابتدا باید دلیل رد شدن درخواست پذیرش خود را بفهمید. معمولاً در نامه ای که دریافت می کنید، دلیل اصلی عدم پذیرش قید می شود. همچنین می توانید درخواست دسترسی به یادداشت های افسر ویزا، زمانی که فایل های شما را مورد بررسی قرار می داده ( درخواست نوت آفیسر )، داشته باشید تا ایده بهتری در رابطه با اینکه چگونه این نگرانی ها را حل و فصل کنید، داشته باشید.

  1. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا توانایی شما جهت حمایت مالی خودتان را زیر سوال می برد.

زمانی که درخواست ویزای تحصیلی خود را ارسال کردید، لازم است نشان دهید پول و پشتوانه مالی کافی برای پرداخت هزینه هایی همچون سفر به کانادا، شهریه دانشگاه، تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود در حالی که تحصیل می کنید را دارید.

به این موضوع، اصطلاحاً “show money” گفته می شود. معمولاً، دولت از شما درخواست اظهارنامه های بانکی 6 ماهه ای را دارد که نشان دهد شما به اندازه کافی “show money” دارید. اگر دولت تصور کند شما پول کافی برای تامین مالی خود و خانواده تان در کانادا ندارید، به راحتی درخواست شما را رد خواهد کرد.

نحوه رسیدگی به مساله “show money”:

اگر درخواست پذیرش شما رد شود ( درخواست ویزای تحصیلی کانادا شما ریجکت شود ) به این دلیل که IRCC توانایی مالی شما را زیر سوال برده است، باید با دقت اسناد مالی که همراه با درخواست پذیرش ارسال کرده اید را بازبینی کنید. مطمئن شوید که نگرانی هایی که افسر ویزا مطرح کرده است را پاسخ دهید و اسناد اضافی که الزامات “show money” را نشان دهد، ارسال نمایید.

  • IRCC اینکه بعد از اتمام تحصیلات خود کشور را ترک می کنید زیر سوال می برد.

ویزای تحصیلی ویزایی موقتی است، به این معنی که دوره اعتبار و تاریخ انقضای مشخصی دارد. در فرآیند درخواست ویزای تحصیلی تان، لازم است که افسر ویزا را متقاعد کنید که زمانی که ویزای تحصیلی شما منقضی می شود، کشور کانادا را ترک خواهید کرد.  

این موضوع به این معنی نیست که نمی توانید طول دوره ویزای تحصیلی خود را بیشتر کنید یا به صورت دائم در کانادا بمانید. در حقیقت، برنامه های زیادی به وسیله دولت ها طراحی شده اند که به دانشجویان کمک می کنند در طول تحصیل شان یا دوره زمانی تلاش برای تبدیل به اقامت دائم، در کشور مقصد بمانند یا کار کنند.بلکه به این معنی است که افسر ویزا باید مطمئن شود زمانی که ویزای شما به اتمام رسید، به صورت غیرقانونی در آن کشور نخواهید ماند. معمولاً اگر دلایلی خوب برای برگشتن به کشور مبدا ارائه ندهید، این موضوع دلیل اصلی رد درخواست های شما می شود.

نحوه رسیدگی به مساله هدف از سفر

معمولاً تنها راه بررسی این موضوع در بیانیه شخصی شماست. اگر افسر ویزا با روایتی که به آنها ارائه کرده اید متقاعد نشده است، باید بیانیه خود را دوباره بررسی کنید تا مستقیماً به نگرانی های آنها پاسخ دهید. مفهوم قصد دوگانه را در نظر داشته باشید. متقاضیانی که نیت و هدف دوگانه دارند می توانند به طور موقت به عنوان دانشجو یا کارگر به کانادا بیایند در حالی که قصد اقامت دائم را نیز دارند.

  • اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا دوره آموزشی انتخابی شما را زیر سوال می برد.

درخواست های ویزای تحصیلی گاهی اوقات رد می شوند اگر افسر ویزا منطق انتخاب برنامه تحصیلی شما را درک نکند. به عنوان مثال، فردی با لیسانس پرستاری از فیلیپین و 4 سال تجربه کاری به عنوان یک پرستار می خواهد مدیریت هتلداری بخواند. زمانی که دوره آموزشی انتخابی با سوابق تحصیلی یا شغلی متقاضی خیلی همخوانی نداشته باشد، درخواست وی می تواند زیر سوال رود.

نحوه رسیدگی به مساله انتخاب برنامه آموزشی شما

اگر برنامه آموزشی انتخابی شما، متفاوت با تحصیلات یا تجربه کاری گذشته شما به نظر برسد، لازم است که به طور واضح در بیانیه شخصی تان دلیل اینکه چرا می خواهید در این رشته ادامه تحصیل بدهید، را بیان کنید. در واقع این موضوع نکته دیگری است که افسر ویزا هنگام دیدن آن مانع پذیرش درخواست ویزای شما می شود.

حتی اگر به نظر واضح نیاید، متقاضی معمولاً در ذهن خود دلایل خوبی برای انتخاب برنامه های آموزشی مورد درخواست خود دارد. در مثال فوق، شاید عموی متقاضی که پرستار بود، هتلی را خریداری کرده و این فرد می خواهد با تغییر مسیر شغلی خود در مدیریت هتل به بیزینس وی کمک کند. با این حال، باید به شکلی شفاف انگیزه خود را به افسر ویزا انتقال دهید تا بتواند دلیل انتخاب شما را درک کند.

  • IRCC نامه پذیرش شما را زیر سوال می برد

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای تحصیلی اپلای کنید، باید نامه پذیرش از موسسه آموزشی کانادایی دریافت کنید. دانشکده ای که این نامه را صادر می کند باید در فهرست موسسات آموزشی کانادایی ثبت شده باشد. همچنین باید تمامی الزامات مورد نیاز برنامه را برآورده کنید. اگر افسر ویزا به واقعی بودن نامه پذیرش شما یا اینکه آیا تمامی الزامات دوره آموزشی را برآورده کرده اید، شک کند، ممکن است نامه پذیرش شما را رد نماید.

نحوه رسیدگی به مساله نامه پذیرش

تمامی مدارک دانشگاهی که ارسال کرده اید را مجدداً بررسی کنید. مطمئن شوید که تمامی مدارک شما شفاف و خوانا هستند و هر نوع سند و مدرک دیگری که می توانید ارائه دهید.

متاسفانه موسساتی وجود دارند که با کلاهبرداری سعی در صدور نامه های پذیرش تقلبی دارند تا از این طریق مبلغ شهریه، اپلیکیشن فی و … را از دانشجویان دریافت کنند. چک کنید تا مطمئن شوید دانشکده ای که شما در آن پذیرفته شده اید در لیست موسسات آموزشی منتصب قرار دارد.

  • IRCC اسناد هویتی یا سفر شما را زیر سوال می برد

اگر سابقه سفر خود را به طور کامل ثبت نکرده اید یا اسناد هویتی شما واضح نیست، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ممکن است درخواست ویزای تحصیلی شما را رد کند. IRCC باید قادر به تشخیص این موضوع باشد که آیا شما از نظر پزشکی یا سوء سابقه در کانادا قابل پذیرش هستید یا خیر.

نحوه رسیدگی به مساله اسناد هویتی یا سفر

اگر افسر ویزا فکر می کند که در سابقه سفر شما مشکلی وجود دارد، اسنادی که ارسال کرده اید و ایراداتی که افسر ویزا وارد کرده است را مجدداً بازبینی کنید تا دوره های زمانی مشکل ساز را پیدا کنید. زمانی که مجددا درخواست می دهید، مطمئن شوید که مدارکی اضافی برای پوشش دادن این دوره های زمانی را نیز درج کرده اید. اگر مشکل از اسناد هویتی شما باشد، از خوانا و واضح بودن تمامی آنها اطمینان حاصل کنید.

کار پذیرش تحصیلی خود را به مجموعه ما بسپارید تا از اشتباهات حساس فوق، جلوگیری شود. وکلا و مشاوران ما در گروه مهاجرتی افق ماندگار ، بارها مسیر پذیرش تحصیلی را طی کرده اند و دانشجویان بسیاری را به کشورهای مختلف فرستاده اند. مهمتر اینکه پرونده هایی با ویزاهای ریجکت شده را قبول نموده و موفق حل و فصل نمودن این پرونده ها در کورت های کانادا و اخذ ویزا شدیم.

اگر می خواهید از رد شدن و یا ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا با اطمینان خاطر بیشتر گذر نمایید برای استفاده از تایم مشاوره رایگان 10 دقیقه ای خود، با شماره های زیر تماس بگیرید:

 ( داخلی 103 ) 31071-051

یا واتساپ 09120920268