جدیدترین کمک های مالی کانادا به مهاجران

همانطور که میدانید بحران کرونا باعث بروز مشکلات اقتصادی زیادی در سراسر جهان و کشور کانادا گشته است، و این امر موجب شده بسیاری از شهروندان و مهاجران بین المللی در سایر کشورهای جهان شغل های خود را از دست داده و بیکار شوند، کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به سبب شیوع همه گیر ویروس کرونا بسیاری از مشاغل مختلف در این کشور از بین رفته است، به همین دلیل کانادا همچنان با توزیع بسته های کمک معیشتی و مالی به حمایت از شهروندان خود میپردازد. و علاوه بر آن به چرخیدن چرخ اقتصاد کانادا نیز کمک می کند. همچنین دولت کانادا شرایطی را پدید آورده است تا بسیاری از مهاجران بین المللی هم بتوانند از بسته های حمایتی این کشور بهره مند شوند.

از جمله اقدامات اخیر دولت کانادا در راستای حمایت از شهروندان کانادایی، متقاضیان مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا تمدید Canada Emergency Response Benefit تا پایان ماه سپتامبر میباشد. که به طور کلی میتوان گفت کل مدت زمان بهره مندی از این مزایا به ۲۸ هفته خواهد رسید. در نتیجه بسیاری از افرادی که قرار بود از آخر ماه آگوست ۲۰۲۰ دیگر پول ماهانه از دولت کانادا دریافت نکنند. یک ماه دیگر هم فرصت استفاده از این بسته های حمایتی را خواهند داشت. لازم به ذکر  است (CERB) یک برنامه کمک معیشتی برای شهروندان و مهاجرانی است که از همه گیری ویروس کرونا دچار آسیب و ضرر و زیان شده اند. از همین دولت کانادا به این افراد ماهانه مبلغ ۲۰۰۰ دلار کانادا از طریق برنامه حمایتی خود پرداخت می کند.

نیروی کار موقت خارجی مهاجران (مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا) و دانشجویان بین المللی (مهاجرت تحصیلی به کانادا) برای اینکه بتوانند واجد شرایط دریافت این کمک مالی دولت کانادا شوند، باید شرایط آنها مشابه شرایط شهروندان کانادایی باشد. ساکنین موقت کانادا (اقامت کانادا) نیز باید در کشور کانادا زندگی کرده و دارای سین نامبر یا Social Insurance Number معتبر از دولت کانادا باشند.

ofogh139 03 300x166 - کمک مالی ویزا | کانادا و مهاجران در بحران کرونا | مهاجرت کانادا و گروه افق

*مقاله برنامه استانی آلبرتا را از دست ندهید.

همانطور که در بالا ذکر شد برنامه CERB در انتهای ماه سپتامبر به پایان خواهد رسید. اما باز هم دولت کانادا تصمیم به ارائه سه کمک معیشتی جدید به افرادی که همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم میکنند، گرفته است. از جمله این افراد میتوان به کارمندانی (شهروندان کانادایی و متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا) اشاره کرده که به دلیل همه گیری ویروس کرونا تعدیل نیرو شده اند. و کار خود را از داست داده اند. به همین دلیل این افراد در حال حاضر قادر به کار در کانادا نیستند.

شهروندان و مهاجران کانادایی که واجد شرایط بیمه کارفرما یا Employment Insurance بوده اند می توانند به این برنامه منتقل شوند. اما افرادی که واجد شرایط این برنامه نیستند قادر خواهند بود، درخواست های خود را برای دریافت سه کمک معیشتی جدید که از ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ ارائه خواهد شد، اعلام نمایند. جزییات این سه بسته کمک معیشتی جدید کانادا برای افراد مهاجر به کانادا، متقاضی اقامت در کانادا و شهروندان کانادایی به شرح زیر است: 

  • برنامه جدید Canada Recovery Benefit: در این برنامه (CRB) مبلغ ۳۰۰ دلار کانادا به صورتی هفتگی، تا ۲۶ هفته به افراد خویش فرما یا افرادی که واجد شرایط بیمه کارفرما در کانادا نیستند و هنوز نیازمند کمک معیشتی و یا جویای کار در کانادا هستند تعلق خواهد گرفت.
  • Canada Recovery Sickness Benefit: در برنامه CRSB کمک معیشتی دوم کانادا مبلغ ۵۰۰ دلار کانادا به صورت هفتگی و تا دو هفته به کارگرانی که بیمار هستند. و باید به دلایل کرونایی قرنطینه شوند پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است این افراد نمیتوانند همزمان با هم از این بسته حمایتی کانادا و یا مستمری استعلاجی دیگری بهره مند شوند.
  • Canada Recovery Caregiving Benefit: در برنامه CRCB سومی که دولت کانادا برای حمایت و کمک مالی از شهروندان و مهاجران کانادایی و متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا در نظر گرفته است. هفته ای ۵۰۰ دلار کانادا و به مدت ۲۶ هفته به افراد واجد شرایطی که نمی توانند به خاطر مسئولیت های مراقبتی که دارند به کار در کانادا بپردازند، تعلق خواهد گرفت. این مسئولیت ها عبارت اند از:
  1. دارا بودن فرزندان زیر ۱۲ سالی که مدارس آنها به دلیل بحران کرونا تعطیل شده است.
  2. دارا بودن عضوی از خانواده که معلول یا وابسته است. و مرکز مراقبت از این افراد به دلیل همه گیری ویروس کرونا تعطیل شده است.
  3. دارا بودن فرزند یا عضوی از خانواده که معلول و وابسته است. و به دلیل توصیه های پزشکان باید از رفتن به مدرسه و یا مهدکودک خودداری نماید.

لازم به ذکر است هر یک از شهروندان کانادایی که حداقل ۱۵ سال سن دارند و دارای سین نامبر معتبر در این کشور میباشند. می توانند درخواست های خود را برای دریافت بسته های کمک معیشتی جدید ارائه دهند. تمامی سه مزایای جدید ذکر شده از تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ و تا سقف یک سال قابل پرداخت خواهد بود.

تکلیف مقیمان موقت کانادا (اقامت در کانادا) چه می شود؟

در ماه می ۲۰۲۰ دولت کانادا به معرفی برنامه ویژه ای پرداخت. که در آن امکان استفاده از مزایای CERB را جهت کمک مالی برای دارندگان ویزای کار موقت کانادا (Work Permit) و مهاجران و دانشجویان بین الملل ساکن کانادا (مهاجرت تحصیلی به کانادا و ویزای تحصیلی کانادا) تسهیل کرد. همچنین دولت کانادا شرط اثبات داشتن ویزای کاری یا ویزای تحصیلی کانادا و نیز شرط تاییدیه مبنی بر درخواست تازه واردان به کانادا (New Comer) را برای تجدید ویزای خود از طریق ایمیل برداشت و تنها تاییدیه شفاهی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا کافی دانست. این تغییر یکی از مهم ترین سلسله اقداماتی بود که دولت فدرال کانادا برای اقامت مهاجران در کانادا و حمایت بیشتر از کارگران خارجی (مهاجرت به کانادا از طریق کار و کار در کانادا) و دانشجویان بین المللی (مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل) در زمان بحران کرونا برای تشویق این افراد به منظور ماندن در کانادا انجام داده است.

*پیشنهاد می شود برای مهاجرت به مناطق روستایی مقاله پایلوت تیمینز کانادا را مطالعه بفرمایید.

چنانچه قصد اپلای کانادا و اقامت در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید گروه افق جز یکی از بهترین انتخاب ها برای شما عزیزان میباشد. زیرا وکیل مهاجرت به کانادا در مجموعه مهاجرتی افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و با اشراف کاملی که به آخرین قوانین آپدیت شده دولت فدرال کانادا دارد میتواند مهاجرت و اقامتی تضمینی در کانادا را برای شما کلاینت های عزیز به ارمغان آورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه افق با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. علاوه بر ان میتوانید برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت سریع به کانادا، کار در کانادا، تحصیل در کانادا، سرمایه گذاری و کارافرینی در کانادا و… به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و در قسمت مربوطه به تکمیل فرم ازریابی رایگان مهاجرت کانادا بپردازید. تا شرایط اولیه شما توسط کارشناسان و مشاوران افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.