مهاجرت کلگری و اقامت دائم 2020 مهاجرتی سریع و اسان

مهاجرت کلگری و اقامت دائم 2020 مهاجرتی سریع و اسان

کلگری شهری در جنوب استان آلبرتا کانادا است و یک شهر متنوع و پرطرفدار در استان آلبرتا است که در منطقه کوهپایه و دشت ‌های غربی با فاصله ۸۰ کیلومتری از شرق رشته کوههای راکی قرار دارد جایی که رودخانه های Bow و Elbow واقع شده است.

خوش آمدید به کلگری Calgary

شهر کلگری (Calgary) به خاطر انرژی و نفت به یکی از مهم ‌ترین قطب ‌های اقتصادی این کشور تبدیل شده است. کوه های کلگری چنان سر به فلک کشیده اند که هنگام نگاه کردن به آن ها در هواپیما به نظرمان عبورناپذیر می آیند، اما همین کوه ها موجب شده جاذبه های کلگری یا کالگری بسیار متفاوت باشند و شهر کلگری دارای کوه ها و پارک های ملی است که برای اسکی، کوه نوردی و لذت بردن از منظره ها بسیار مناسب هستند و شهر کلگری دارای هوای تازه، فضاهای باز، پارک ها و مسیرها و کوه ها و رودخانه ها است. کلگری، روزهای آفتابی بیشتری نسبت به سایر شهرهای بزرگ کانادا دارد، شما می توانیدبا کمتر از یک ساعت رانندگی در کوه های Rockies این لذت را تجربه کنید.

تعدادی از مهاجران به کانادا به دلیل کمترین نرخ مالیات در کلگری و همچنین صنعت نفت و گاز و صنایع کشاورزی و در کل مسکن ارزان قیمت جذب این شهر می شوند. که این امر باعث شده بعد از دریافت اخذ اقامت دائم به کانادا یا مهاجرت کانادا، برای کار در کانادا برای کارآفرینان و مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دانشجویان مفید واقع شود.

جامعه کلگری

با توجه به سرشماری که در سال 2013 توسط شهرداری کلگری انجام شد، کلگری دارای جمعیتی 1،149،552 نفر را دارد، نسبت به سال 2012 حدود 26% افزایش جمعیت داشت. این یک شهر جوان با میانگین سن 36 سال است. که مناسب دانشجویان برای ویزای تحصیلی به کانادا می باشد. کلگری سومین شهر قومی در کل کانادا است. بر طبق یافته های سازمان National Household Survey در سال 2011 کلگری یکی از بالاترین نرخ اقلیتی را دارد و بعد از آن شهرهای تورنتو و ونکوور است. اکثر ساکنان شهر کلگری اصالتا اروپایی هستند. در سال 2011 این گروه حدوده 64.5% جمعیت کل شهر را تشکیل میدادند. کلگری که اجداد خود را از انگلستان، اسکاتلند، آلمان، ایرلند و فرانسه فراخوانده اند، درصد زیادی از جمعیت این شهر را تشکیل می دهند و همین باعث شده است که این شهر به گروه های مختلف اقلیت های قومی محدود شود. %5.6 درصد از کل نیروی کار کلگری، شامل اقلیت های چینی ها و جنوب آسیا و فلیپین و عرب/ غرب آسیا که بزرگترین گروه های قومی فردی می باشد(2006) 26.2 درصد جمعیت شهر کلگری از مهاجران و 28.1 درصد آن را گروه اقلیتی تشکیل می دهد. (2011)

اقتصاد کلگری

کلگری در طی 10 سال گذشته قویترین اقتصاد شهری را در کانادا داشته است و انتظار می رود که تا سال 2017 در بالاتر یا نزدیک به آن قرار گیرد. این شهر به عنوان پایتخت صنعت نفت و گاز کانادا شناخته شده است و همچنین یک رهبر در توسعه اقتصادی است. که بعد از مهاجرت به کانادا نیروهای زیادی در اقتصاد کار در کانادا می تواند جذب نیرو داشته باشد.

این شهر خانه ای برای بسیاری از تولیدکنندگان نفت و گاز کانادا است و یک مرکز تصمیم گیری است و محل دفاتر مرکزی هر شرکت انرژی در حال انجام تجارت در کل کشور است. همچنین کلگری به یک مرکز انرژی جهانی تبدیل شده است و با نمایندگی های قوی از شرکت های زغال سنگ و همچنین سازمان هایی که در زمینه هایی مانند انرژی های جایگزین، انرژی سبز و فن آوری های زیست محیطی کار می کنند و بسیاری از شرکت های تجاری مالی در سراسر این شرکت های انرژی رشد کرده اند. کسب و کارهای کوچک در سطح مهاجرت سریع کانادا خوداشتغالی نیز در این میان بالاترین رشد را در مهاجرت به کانادا یا اقامت کانادا را داشته است.

بعضی از کارفرمایان بزرگ دارای دفاتر اصلی کلگری هستند که شامل:
Canada Safeway Limited, Westfair Foods Ltd, Suncor Energy, Agrium, Flint Energy Services Ltd, Shaw Communication, Canadian Pacific Railway.
و دومین شرکت هواپیمایی بزرگ کانادا WestJet است که مقر اصلی آن نزدیک به فرودگاه بین المللی کلگری است.
این شهر همچنین سرمایه گذاری در مناطق غیر انرژی برای تولید تکنولوژی پیشرفته و گردشگری را نیز انجام داده است و همچنین به فرهنگ گاوچرانی در کالگری مشهور است.

هزینه های زندگی در کلگری

هزینه های زندگی در کانادا از یک شهر به شهر دیگر متفاوت است زمانی که شما تصمیم می گیرید که کجا در کانادا زندگی کنید، شما قطعا باید تحقیقاتی در این مورد انجام دهید و اطمینان حاصل کنید هیچ شگفتی تند و زننده در طول راه وجود ندارد.

گروه بین المللی افق می تواند اطلاعات بیشتر با مشاورین زبده با وکیل مهاجرت به کانادا در این امر شما را به صورت کامل همراهی کند.
زمانی که می خواهید خانه ای بخرید و یا اجاره کنید، شهرهای بزرگتر گرانتر است. تورنتو و ونکور گرانترین مکان برای زندگی هستند و مواد غذایی نیز در آنجا گرانتر است و شما همچنین در حمل و نقل عمومی در این مناطق هزینه بیشتری صرف می کنید و نیاز به بودجه ای زیادی برای آن دارید و همچنین نیاز به یک شغل مناسب برای زندگی در این شهرهای بزرگ را دارید. که حتی برای ویزای اقامت کانادا برای همه افراد مقرون به صرفه نمی باشد.
در اینجا برخی از معیارهایی که در هنگام انتخاب محل زندگی در کانادا وجود دارد ذکر شده و همچنین هزینه ها برای چند ماه اول شما در کانادا به شرح ذیل می باشد:

 •  آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 1،205 دلار
 •  میانگین خانه های جداگانه: 491،394 دلار
 •  حمل و نقل ماهانه: 97 دلار
 •  اینترنت پهنای باند ماهانه: 61 دلار
 •  شام برای دو نفر: 70 دلار
 •  قرص نان: 2.53 دلار
 •  آبجو: 6.50 دلار

آب و هوا در شهر کلگری

شهر کلگری نزدیک به کوهای راکی، تجربه آب و هوای قاره ای خشک و مرطوب و با زمستان های طولانی، سرد و خشک اما متغیر و تابستان های کوتاه و گرم و معتدل را دارد. این شهر در میان خورشیدی ترین قسمت در کانادا قرار گرفته است با میانگین سالانه 332.9 روز است که شما هم حتی در روزهای سرد و برفی هنوز هم ممکن است احساس خورشید گرم کنید. میانگین دما در کالگری  در طول روز در  دی ماه 8.9 درجه سانتی گراد و تا ماه خرداد در طول روز به میزان 16.2 درجه سانتیگراد است.

یکی از ویژگی های متمایز آن بادهای گرم و خشک آن است که گاهی اوقات به راحتی سرد می شود و دارای آب و هوای گرم و باد گرم و مرطوب از اقیانوس آرام است که ممکن است، دمای آن را تا 15 درجه سانتیگراد در چند ساعت افزایش دهد.

استخدام و کار در کانادا کلگری

کلگری مدتهاست به عنوان یک شهر انرژی شهرت دارد. آلبرتا بزرگترین تولید کننده نفت و گاز طبیعی کانادا است و دارای ذخایر سنگین نفتی است. کلگری همچنین قلب صنعت انرژی در کانادا است و همچنین دارای دفاتر اصلی شرکت های بزرگ در بخش های اصلی است. به دلیل تمرکز شرکت های سرمایه داری کالگری درخواست تجدید نظر در بازار  برای شرکت های بخش خدمات مالی و سرمایه گذاری های خارجی  را دارد.

علاوه بر داشتن مرکز نفت و گاز، این شهر دارای مرکز تکنولوژی و نوآوری در حال رشد است. کالگری دارای بالاترین درصد کارآفرینان و سرمایه گذاران و یک بازار با استعدادهای فن آوری در کانادا است. آلبرتا با چشم انداز متنوع برای کشت محصولات کشاورزی و افزایش دام ها ایده آل است. کشاورزی بیش از یک قرن از صنایع آلبرتا بوده است و امروزه تولید و صادرات کالاهای اولیه و محصولات با ارزش افزوده برای استان بسیار حیاتی است.

کلگری هر ساله از تولید فیلم، برنامه های تلویزیونی و دیجیتال به طور متوسط 150 میلیون دلار درآمد کسب می کند و 82 درصد از تمام تولیدات در آلبرتا است و سایر زمینه های رشد عبارتند از تولید، مشاور املاک، حمل و نقل و تدارکات است.

آموزش

هیئت آموزش و پرورش کلگری (CBE) هیئت مدیره مدرسه عمومی در کالگری است. بیش از 116،987 دانش آموز در 226 مدرسه دولتی CBE، از مهد کودک تا دبیرستان ثبت نام کرده اند و برنامه های هیئت مدیره مدرسه برای بهبود زندگی دانش آموزان و ارتقاء کیفیت یادگیری طراحی شده اند.
کلگری دارای بالاترین سطح پیشرفت تحصیلی در تمام شهرهای بزرگ کانادا است، هنگامی که شما کیفیت و تنوع و دسترسی به آموزش پیشرفته را در نظر بگیرید. مؤسسات پس از پایان تحصیلات تکمیلی، حمایت متقابل در زمینه کسب و کار در شهر، تکنولوژی، هنر، ورزش را دارند.

دانشگاه کلگری مرکز عالی آموزش عالی و تحصیلات است، که دانش آموزان و دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی، تحصیل در کانادا و اقامت تحصیلی در کانادا ثبت نام کنند که رتبه بندی آن به عنوان رتبه یک دانشگاه جوان در کانادا به مدت چندین سال است و همچنین رتبه دو در آمریکای شمالی و رتبه نه در سراسر جهان در میان موسسات آموزشی زیر 50 ساله قراردارد و این دانشگاه همچنین یکی از بزرگترین کارفرمایان در کالگری است و سالانه 8 میلیارد دلار به اقتصاد آلبرتا کمک می کند.

حمل و نقل عمومی

در کلگری ارائه خدمات حمل و نقل عمومی سراسر شهر شامل اتوبوس، اتوبوس شاتل و راه آهن سبک (C-Train) را دارد. شبکه راه آهن سبک دارای سیستم ستون فقرات است و شامل چهار خط در 58.2 کیلومتر از مرکز شهر مسیرها آزاد است. نگران نباشید تا زمانی که قطار از مرکز شهر خارج شود کرایه لازم نیست.

شما می توانید بلیط های یک طرفه را مستقیما از رانندگان اتوبوس، دستگاه های فروش اتوماتیک در سیستم عامل ها و ایستگاه های LRT و از فروشندگان انتخابی خریداری کنید. کرایه یک نرخ ثابت است، چون در کلگری یک سیستم شناسایی مسیر برای مناطقی که نیاز به پرداخت بیشتر است را ندارد و شما با یک کرایه می توانید به هر مقصد در شهر سفر کنید.

فرودگاه بین المللی کلگری یک مرکز حمل و نقل برای بسیاری از کانادایی های مرکزی و غربی است. در سال 2010، این فرودگاه رتبه چهار به عنوان شلوغ ترین فرودگاه در کانادا در جابجایی مسافران و همچنین رتبه سه به عنوان شلوغ ترین در جابجایی هواپیما را به خود اختصاص داده بود.

حضور بزرگراه Trans-Canada و خط اصلی خط راه آهن کانادا (CPR)  آن را یک مرکز مهم برای حمل و نقل در این شهر تبدیل می کند. کلگری همچنین دارای شبکه مشترک و چند منظوره ( دوچرخه، پیاده روی، اسکیت و غیره ) که بیش از 800 کیلومتر است را نیز ارائه می دهد.

کتابخانه

کلگری دارای 18 کتابخانه عمومی است که انواع خدمات را برای جدید الورد ها ارائه می دهد. در کتابخانه ها انواع مختلفی از کتاب ها برای کمک به بزرگسالان و کودکان در زمینه یادگیری انگلیسی وجود دارد و همچنین حلقه های مکالمه رایگان انگلیسی ESL و مهارت نوشتن و همچنین شامل کلاس های شهروندی نیز است و همچنین همه مکان ها خدمات رایگان مانند چاپ، فتوکپی، رایانه و اینترنت را ارائه می دهند.

برنامه خوش آمدگویی به کتابخانه، که توسط بنیاد RBC پشتیبانی می شود، که شامل تورهای خوش آمد گویی، کارت های کتابخانه خوش آمد گویی و فیلم های خوشامدگویی به صورت 18 زبان مختلف برای تازه واردین به کانادا ارائه می گردد. این تورها برای معرفی تازه واردین به مواد آموزشی، برنامه ها و خدمات طراحی شده اند تا شما با جامعه کانادایی بیشتر آشنا کند. تورهای 60 دقیقه ای نشان دهنده ثروت منابع کتابخانه ای، برنامه ها و خدمات در دسترس است، که به شما در بهبود مهارت های زبان کمک کند که بتوانید به راحتی در کانادا ساکن شوید.

خرید

این که آیا شما به دنبال نام های تجاری بزرگ و یا مجموعه های کوچکتر و متنوع تر هستید مهم نیست شما می توانید هر دو را در مراکز خرید و مناطق مختلف کلگری پیدا کنید و می توانید تجربه های متنوعی از چندین فروشگاه خرید بزرگ و همچنین بوتیک در بعضی از مناطق مرسوم شهر پیدا کنید و همچنین بازارهای محلی که شامل تولیدات و صنایع دستی که توسط صنعتگران محلی تولید شده اند را نیز دیدن کنید.

برخی از مناطق عمده خرید عبارتند از:

Kensington: دارای فضای روستایی دلنشین و شگفت انگیز که چندان دور هم از مرکز شهر کالگری نیست. دارای انواع مختلفی از فروشگاه ها رستوران های زیبایی است.

Mount Royal Village and 17th Ave: یک منطقه پر جنب و جوش با بسیاری از فروشگاه های مد روز برای طرفداران مد، هنر و جواهرات، هر دو در مرکز خرید و در امتداد خیابان17 است و همچنین دارای کافی شاپ ها و رستوران ها زیباست.

Marda Loop: دارای فضای دلپذیر روستایی با بیش از 140 شرکت و خدمات است.

Chinook Centre: یکی از برترین مراکز خرید در کالگری است و با تمام فروشگاه هایی که مورد انتظار شما می باشد به همراه فوت کورت بزرگ و Cineplex است.

Eau Claire Market: یکی از منحصر به فردترین مراکز خرید در کالگری می باشد که شامل بوتیک های بسیار زیبا و مستقل که به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید یک خرید لذت بخش را در این مرکز تجربه کنید.

پیدا کردن خانه

پیدا کردن خانه در کلگری چندان کار سختی نیست گزینه های زیادی وجود دارد و هزینه های خرید در کالگری نسبت به ونکوور و تورنتو بسیار کمتر است و جالب است هزینه های اجاره در مقایسه با شهرهای دیگر کانادا بسیار زیاد است.

میانگین اجاره یک آپارتمان دو خوابه 1.409 دلار در هر ماه و میانگین خرید یک خانه به قیمت 479.609 دلار است.
برای پیدا کردن خانه اجاره ای شما می توانید از روزنامه یا سایت های آنلاین استفاده کنید. برای خرید خانه می توانید از بنگاه معاملات ملکی در منطقه تماس بگیرید و طریقه روند خرید خانه را به شما توضیح داده و راهنمایی تان کند.

بهداشت و درمان

کلگری دارای چهار بیمارستان بزرگ مراقبت های اورژانس بزرگسال و یکی از بزرگترین سایت مراقبت های ویژه اطفال می باشد که شامل: بیمارستان کودکان آلبرتا، مرکز پزشکی Foothills Medical، مرکز Peter Lougheed، بیمارستان عمومی Rockyview و مرکز South Health.

کلگری همچنین دارای مرکز اصلی پیشگیری از سرطان در آلبرتا،به نام مرکز Tom Baker Cancer Centre است. علاوه بر این مراکز، شما می توانید مراکز مراقبت های ویژه دیگری نیز شامل صدها کلینیک پزشکی و دندانپزشکی که در شهر فعالیت می کنند را بیابید.

یکی از اولین مرحله هایی که شما نیاز دارید پس از ورود به کلگری در اختیارتان قرار  گیرد یافتن یک دکتر خانوادگی یا متخصص است که شما ممکن است در شرایط خاصی به آن نیاز پیدا کنید. کالج پزشکان و جراحان آلبرتا یک ابزار دستیابی آنلاین را فراهم می کند که می توانید شما از این ابزار برای پیدا کردن یک دکتر در کالگری استفاده کنید. اگر شما نتوانستید یک دکتر خانوادگی پیدا کنید و همچنین شما می توانید به یکی از کلینیک های عمومی غیر اضطراری در شهر بروید و همچنین در Primary Care Network کلگری ثبت نام کنید.

تفریحات

شما می توانید تعداد بی شماری از فعالیت های لذت بخش و مهیج را در کلگری پیدا کنید. کالگری به عنوان یک شهر تحسین برانگیز در سطح بین المللی است، بسیار از گروه ها و هنرمندان از سراسر جهان این شهر را به عنوان یک محل موسیقی و شناختن استعدادهای خود می شناسند.
بسیاری از جشنواره ها سالانه دراین شهر برگزار می شود توجه بین المللی را به خود جلب کرده است.

مکان های مورد علاقه

کلگری یک ترکیب جالب از روح شهر کوچک و انحرافات شهر بزرگ است، از فرهنگ، طبیعت زیبا، فعالیت های بی پایان و جشنواره ها، شب زنده داری ها و کار سخت که می تواند شهر را تعریف کند. مسیرهای دوچرخه سواری در امتداد 800 کیلومتری مسیرهای آسفالت شده ، هنرهای عمومی، پارک های محافظت شده و محله های خرده فروشی که از رودخانه عبور می کند وجود دارد.

شما همچنین می توانید اشتهای خود را با انواع مختلف و متفاوتی از آبمیوه ها و نوشیدنی ها، کافه ها، رستوران های بسیار عالی با گزینه های جذاب و متفاوت تجربه کنید و همچنین می توانید بسیاری از فعالیت های فضای باز را در Rockies و Badlands امتحان کنید.

ورزش

کلگری میزبان بازی های المپیک در زمستان 1988بود. کلگری در سال 1988 بازی های المپیک زمستانی را برگزار کرد و همچنین از امکانات و ابزارهایی که برای بازی ها ساخته بود استفاده کرد که شامل پارک المپیک کانادا، اسکی، اسنوبرد یا دوچرخه کوهستانی و همچنین معرفی ورزش های غیر معمول مانند bobsleigh ،skeleton و luge است. المپیک Oval برای رقابت مسابقات سرعت اسکیت ساخته شده است.

تیم های ورزشی کالگری
 •  Calgary Flames (هاکی)
 •  Calgary Stampeders (فوتبال)
 •  Calgary Roughnecks (lacrosse)
 •  Calgary Vipers (بیس بال)
بازی تیم Calgary Flames

هاکی یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در کانادا است و اهالی این شهر نیز به طور جدی ورزش هاکی را دنبال می‌کنند و مسابقات هاکی برای آنها بسیار اهمیت دارد. اگر به دیدن مسابقات ورزشی علاقه دارید، بد نیست چند دوست جدید پیدا کنید و به اتفاق آنها یک مسابقه را تماشا کنید. البته فراموش نکنید که هرگز به کانادایی‌ها نگویید که هاکی ورزش ‌خسته‌کننده‌ای است!

سفر ریلی به کوه های راکی Rocky Mountaineer Rail Journey

قطار لوکس و خصوصی متعلق به Rocky Mountaineer بین کلگری و ونکوور حرکت می کند و از میان خط ساحلی باستانی اقیانوس آرام در کانادا و کوه های مرتفع راکی که همانند دیواری بلند منطقه را در بر گرفته اند عبور می کند. در طول مسیر اگر هوای منطقه Canmore خوب باشد می توانید قله های پوشیده شده به نام سه خواهر را ببینید. چندین دریاچه، قله و گذرگاه زیبا و فوق العاده دیدنی نیز در مسیر عبور قطار وجود دارد.

باغ وحش کلگری و پارک ماقبل تاریخ

در سال ۱۹۱۲ این مورد از جاذبه های کلگری در جزیره سنت جورج کنار رودخانه بوی شروع به کار کرد. در این باغ وحش نمونه های زیادی از گونه های نادر حیوانات و همچنین باغ گیاه شناسی نگهداری می شوند. پیشنهاد می کنیم فصل بهار از باغ وحش دیدن کنید چرا که حیوانات تازه متولد شده زیادی به جمعیت حیوانات اضافه می شوند.

پارک میراث باستانی Heritage Park

پارک میراث باستانی در واقع دهکده ای بسیار زیباست. داخل این مورد از جاذبه های کلگری شما می توانید چندین ساختمان بازسازی شده را ببینید که در چهار دوره تاریخی مختلف ساخته شده اند و قلعه ساخته شده در سال ۱۸۶۰ برای تجارت  احداث شده است. یک موتور بخار قدیمی حمل و نقل در پارک  و موزه، تجربه ای تعاملی با وسایل نقلیه قدیمی است. این روستا در نزدیکی آب انبار گلنمور قرار دارد که در میان علاقه مندان به ماهی گیری، قایقرانی و علاقه مندان به پارو زدن شهرت دارد.

پارک المپیک کانادا Canada Olympic Park

در کوه پایه های غربی شهر برج های عجیبی را می بینید که در برج های پارک المپیک کانادا هستند. در سال ۱۹۸۸ شهر کلگری میزبان پانزدهمین دوره المپیک زمستانی بود. امروز هنوز برای اسکی، اسنو برد، زیپ لاین و کوه نوردی در کوهستان از این منطقه استفاده می شود. همچنین اگر همت کنید و به بالای برج ها بروید می توانید چشم اندازی فوق العاده از شهر را در مقابل خود ببینید.

پارک جزیره پرینس Prince’s Island Park

پارک جزیره پرینس را می توان یکی از پرطرفدارترین جاذبه های کلگری دانست که در مرکز شهر و جزیره ای در رودخانه Bow احداث شده است. پارک در مجاورت بازار اوا کلر قرار دارد و بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند از این دو جاذبه بازدیدی مشترک داشته باشند. این پارک دارای مکان هایی مناسب برای پیاده روی و دوچرخه سواری است و همچنین کنسرت ها در فضای باز و نمایشنامه در طول ماه تابستان برگزار می شود.

برج کلگری Calgary Tower

برج کلگری ۱۹۱ ارتفاع دارد و از فراز آن می توان منظره ای تماشایی از شهر را دید یا در رستوران گردان آن زمانی را سپری کرد. تا سال ۱۹۸۴ این مورد از جاذبه های کلگری عنوان مرتفع ترین برج شهر را داشت که اگر چه آن را از دست داده است اما هنوز هم ایستادن در بالای آن منظره ای فوق العاده از شهر و کوه ها را به همراه دارد.

باغ های دوونین Devonian Gardens

اگر در برنامه سفر خود برای مهاجرت کانادا، اقامت کانادا یا مهاجرت سریع و فوری به کانادا برنامه ریزی کرده اید و قصد دیدن از مراکز خرید را دارید هنگام رسیدن به طبقه چهارم حسابی شکه خواهید شد چرا که ناگهان باغی مملو از گل در مقابلتان پدیدار می شود. در مساحتی سرباز به وسعت یک هکتار باغ های گرمسیری دوست داشتنی، مجسمه های، حوضچه های ماهی و فواره ها قرار دارند. حدود ۱۰۰۰۰ گیاه این جا نگهداری می شود در فصل زمستان به خاطر حفاظت از آن ها سقف را با شیشه می پوشانند.

موزه فضایی کلگری Aero Space Museum of Calgary

موزه فضایی کلگری بر تاریخچه حمل و نقل هوایی کانادایی و غربی کانادا تمرکز دارد. خلبانان کانادایی که در جنگ جهانی دوم جنگیدند، این موزه را احداث کردند و هدف از آن نمایش انواع هواپیماها، شبیه سازی ها، نسخه های هنری هوایی، تجهیزات رادیویی و اطلاعات مربوط به تاریخ هواپیما بود. این موزه در یک ساختمان بزرگ در نزدیکی فرودگاه کالگری واقع شده است.

کجا برای اقامت در کالگری بمانید.

بهترین مکان برای اقامت در کلگری یا اقامت در کانادا، منطقه پر جنب و جوش مرکز شهر است، که به بسیاری از جاذبه های اصلی شهر در آنجا متمرکز است. اقامت در نزدیکی رودخانه BOW که از مرکز شهر امتداد دارد و در نزدیک آن مسیرهای پیاده روی بسیار زیبا و پارک های دوست داشتنی وجود دارد. یکی دیگر از مراکز محبوب مرکز شهر، خیابان 17 با رستوران ها و مغازه های مد روز است.

برخی از هتل های دارای رتبه بالا در مکان های مناسب به شرح ذیل است:

هتل های لاکچری:

هتل Elan شامل اتاق های مدرن با بالکن، یک صبحانه رایگان است.
هتل زیبا Hotel Le Germain Calgary در منطقه مرکز تجاری قراردارد.
هتل Hyatt Regency دارای اتاقهایی با منظره ای از شهر و استخر سرپوشیده است و این به Telus Convention Center متصل است.

هتل هایی با رنج متوسط:

درسمت راست مرکز شهر با یک پیاده روی کوتاه با پارک Prince’s Island Park در رودخانه BOW  ما سوئیت های بزرگ با قیمت مقرون به صرفه که ارتقا یافته است را پیشنهاد می کنیم.
Hotel Artsدارای اتاق هایی با دکور مدرن است و در جنوب مرکز شهر قرار دارد، اما نزدیک به Fish Creek Provincial Park است دارای یک استخر سرپوشیده و آبشار، این انتخاب خوبی برای خانواده ها است.

هتل با قیمت مناسب تر:

سوئیت BEST WESTERN PLUS Suites Downtown یک گزینه با قیمت مناسب و با اتاق های نسبتا بزرگ شامل آشپزخانه های کامل است.
سوئیت Fairfield Inn & Suites یک سوئیت بزرگ با نمای از شهر و صبحانه کاملا رایگان است.
سوئیت BEST WESTERN PLUS Calgary Centre Inn در جنوب مرکز شهر و نزدیک زمین Stampede قراردارد و نرخ های آن بسیار مقرون به صرفه است.

هتل The Westin Calgery

هتل پیشنهادی در راهنمای سفر به کلگری هتل ۴ ستاره ی Westin Calgery است که در که فاصله ۰٫۱ مایلی از مرکز شهر و ۶٫۲ مایلی از فرودگاه کلگری نیز قرار گرفته است و امکانات بسیاری مناسبی را به شما ارائه می دهد. این هتل با توجه به این در مرکز شهر قرار دارد دسترسی راحتری به مراکز خرید و جاذبه های دیدنی در کانادا دارد.
آدرس: ۳۲۰ ۴th Ave SW, Calgary, AB, T2P 2S6 Canada

هتل Delta Calgery Airport Terminal Hotel

دیگر هتل پیشنهادی در راهنمای سفر به کلگری هتل ۳ ستاره ی دلتا ترمینال فرودگاه کلگری است که همانطور که از نام آن پیداست در فرودگاه این شهر قرار دارد و فاصله ای حدود ۶٫۳ مایلی از مرکز شهر دارد. به مراتب هرچه هتل ها از مرکز شهر دورتر باشند سبب می شوند تا هزینه اقامت در آن ها کمتر شود.
آدرس: ۲۰۰۱ Airport Rd NE, Calgary, AB, T2E 6Z8 Canada

 

زبان رسمی: انگلیسی، فرانسوی
واحد پول: دلار کانادا
شماره‌های اضطراری:۹۱۱
اختلاف ساعت با تهران: ۸ ساعت و نیم از تهران عقب تر است.
کد کشور: 587+
نوع برق شهری: برق شهری در کانادا ۱۲۰ ولت و فرکانس استاندار آن ۶۰ هرتز است.
فرودگاه کلگری: فرودگاه بین ‌المللی کالگری

هزینه ی خورد و خوراک در کلگری

برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۱۷ دلار کانادا را بپردازید.
برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوران متوسط باید ۷۰ دلار کانادا پرداخت کنید.
قیمت منوهای مک دونالد در کلگری به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۹ دلار کانادا می باشد.
برای تهیه آب معدنی ۴ دلار کانادا و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۱٫۷۰ دلار کانادا بپردازید

رستوران Vero Bistro Moderne

در راهنمای سفر به کلگری رستورانی که می خواهیم معرفی کنیم رستورانی است به نام vero Bistro Moderne که در آن می توانید انواع غذاهای ایتالیایی، اروپایی، کانادایی و همینطور گیاهی و بدون گلوتن را میل کنید. ساعت کاری این رستوران بین ساعات ۵ عصر تا ۱۰ شب و از ۱۰ صبح تا ۲ بعداز ظهر است. رنج قیمت ها هم در این رستوران بین ۱۴ تا ۱۹ یورو است.
آدرس: ۲۰۹ ۱۰ St NW, Calgary, Alberta T2N 1V5, Canada

رستوران Workshop Kitchen + Culture

دیگر رستوران پیشنهادی کلگری که یکی از بهترین ها در این شهر است. نام این رستوران Workshop Kitchen + Culture است و در آن می توانید انواع غذاهای گیاهی، کانادایی و برای کسانی که به گلوتن حساسیت دارند این رستوران غذاهای بدون گلوتن نیز ارائه می دهد.
لازم به ذکر است که ساعت کاری این رستوران از ۱۱:۳۰ صبح تا ۹ شب است.
آدرس: ۶۰۸ ۱ St SW | Located in the Grand Theatre Building – Downtown, Calgary, Alberta T2P 1M6, Canada

هزینه حمل و نقل در کالگری

یکی از ارزان ترین وسایل حمل و نقل شهری در کلگری استفاده از سیستم ریلی C-Train است. برای رفت و آمد در مرکز شهر می توانید از این سیستم به صورت رایگان استفاده کنید، در غیر این صورت باید از طریق فروشگاه ها اقدام به تهیه ی بلیط نمایید.
هزینه بلیط تک سفره ۳٫۳۰ دلار کانادا
هزینه بلیط ماهانه حمل و نقل ۱۰۳ دلار کانادا
هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۳٫۵۰ دلار کانادا و به ازای هر یک کیلومتر ۱٫۵۰ دلار کانادا به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۲۸ دلار کانادا باید پرداخت نمایید.
هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۱٫۲۰ دلار کانادا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *